Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Aktualizace RGH na Metro Dash - alterantivní postup (Multibuilder)


xmod

Recommended Posts

Jak updatovat RGH na Dash 14699 (Metrouš Edition)

Co potřebujeme:

Hardware - Flashku, prázdnou, naformátovanou na FAT32

Software

- Originální zálohu NAND (nanddump.bin) - měli byste mít od svého flashera

- CPU Klíč uložený v souboru cpukey.txt - měli byste mít od svého flashera

- Software Multibuilder 0.5 a vyšší - 0.7 zde

http://www.tortuga-cove.com/forums/abbcode_page.php?mode=click&id=401

- 14599 Oficiální update

http://www.flashxbox.sk/app/_dashboard/systemupdate_2.0.14699.0.zip

1) Rozbalíme Multibuilder

2) Do složky Multibuilderu do /data/my360 umístíme soubory nanddump.bin a cpukey.txt

3) Spustíme Multibuilder - vybereme typ své konzole (Jesper, Trinity ...)

a dáme vytvořit Glitch image 14699 s Dashlaunch patches (volba 1).

Vygeneruje se nám soubor nandflash.bin, ten si uložíme do rootu připravené flashky

4) Na flashku k tomu ještě nahrajeme z adresáře Multibuilderu soubor xenon.elf (Rawflash)

5) Flashku dáme do xboxu,xbox spustíme ejectem, měl by naběhnout do xellu.

6) Xell by měl najít flashku a flashnout z ní náš připravený soubor nandflash.bin

7) Až flashování dojede (Image written, shutdown now) vypněte xbox, vyndejte flashku, odpojte ho od napájení a cca minutu počkejte

8 Spusťte vypínačem xko, měl by najet Metrouš Dash 14699

9) Pokud chybí avatary, stačí stáhnout výše zmíněný oficiální MS update, přejmenovat složku $systemupdate na $$ystemUpdate a měly by se aktualizovat.

Poznámka : v žádném případě nedělat oficiální update, proto je i zablokované automatické čtení $systemupdate,updatovat RGH se musí jen tak jak je popsáno výše

(a tak to bude i pro všechny další a budoucí verze, princip bude stejný)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 55
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

  • 2 weeks later...
jo akdyž se mi to flešovalo tak to psalo vadné bloky 0xc6 a 0xc7

jinak gamesa z DVD normál naběhne

zkus si stáhnout novější rawflash v4

http://libxenon.org/index.php?topic=212.0

(to je ten xenon.elf soubor), dát ho na flashku a zkusit to flashnout znova.Pokud to nepůjde, zkus v multibuilderu vytvořit image volbou 2 bez dashlaunch patches a zase flashnout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to v multibuilderu vytvořil image volbou 1 dal na flashku FSD a po zapnutí to alespoň nabíhá do freestyle dashe

jinak nevim co jsem udělal ale do normál metrodashe to nenajede a furt to hází E 71

nemáš ještě nějaký nápad ?

jinak zkoušel jsem v multibuilderu i vytvořit image volbou 2 i 3 a furt E 71

musí tam být nějaký renonc v bootování protože do toho FSD to normál najede kdž jsem tomu zadal cestu na USB0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to v multibuilderu vytvořil image volbou 1 dal na flashku FSD a po zapnutí to alespoň nabíhá do freestyle dashe

jinak nevim co jsem udělal ale do normál metrodashe to nenajede a furt to hází E 71

nemáš ještě nějaký nápad ?

jinak zkoušel jsem v multibuilderu i vytvořit image volbou 2 i 3 a furt E 71

musí tam být nějaký renonc v bootování protože do toho FSD to normál najede kdž jsem tomu zadal cestu na USB0

Zkus ještě stejný postup (build s dashlaunch patchi), ale použij multibuilder 0.4,který obsahuje 13604, ne metro dash.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj díky moc, jen by mě ještě zajímalo, kde seženu tento soubor, který je potřeba :nanddump.bin - napsal sem si flasherovi o zálohu k gh, ale jedine co sem tam nasel podobne tomuto je nandflash.bin .. v te slozce je asi 10 souboru, ale zadny nandump .-( .. diky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj díky moc, jen by mě ještě zajímalo, kde seženu tento soubor, který je potřeba :nanddump.bin - napsal sem si flasherovi o zálohu k gh, ale jedine co sem tam nasel podobne tomuto je nandflash.bin .. v te slozce je asi 10 souboru, ale zadny nandump .-( .. diky za radu

Nemáš tam něco jako nand1.bin, nand2.bin atd ? Takto se taky občas jmenují zálohy původní nand. Nandflash je nová nand, ta upravená kterou ti flashnul v rámci RGH flasher do nand paměti, tu bys používat jako zdroj neměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V prvnim postu je komplet postup :) Samozrejme pouzijes ten s nazvem orig, co jsi psal.

Jak updatovat RGH na Dash 14699 (Metrouš Edition)

Co potřebujeme:

Hardware - Flashku, prázdnou, naformátovanou na FAT32

Software

- Originální zálohu NAND (nanddump.bin) - měli byste mít od svého flashera

- CPU Klíč uložený v souboru cpukey.txt - měli byste mít od svého flashera

- Software Multibuilder 0.5 a vyšší - 0.7 zde

http://www.tortuga-cove.com/forums/a...e=click&id=401

- 14599 Oficiální update

http://www.flashxbox.sk/app/_dashboa....0.14699.0.zip

1) Rozbalíme Multibuilder

2) Do složky Multibuilderu do /data/my360 umístíme soubory nanddump.bin a cpukey.txt

3) Spustíme Multibuilder - vybereme typ své konzole (Jesper, Trinity ...)

a dáme vytvořit Glitch image 14699 s Dashlaunch patches (volba 1).

Vygeneruje se nám soubor nandflash.bin, ten si uložíme do rootu připravené flashky

4) Na flashku k tomu ještě nahrajeme z adresáře Multibuilderu soubor xenon.elf (Rawflash)

5) Flashku dáme do xboxu,xbox spustíme ejectem, měl by naběhnout do xellu.

6) Xell by měl najít flashku a flashnout z ní náš připravený soubor nandflash.bin

7) Až flashování dojede (Image written, shutdown now) vypněte xbox, vyndejte flashku, odpojte ho od napájení a cca minutu počkejte

8 Spusťte vypínačem xko, měl by najet Metrouš Dash 14699

9) Pokud chybí avatary, stačí stáhnout výše zmíněný oficiální MS update, přejmenovat složku $systemupdate na $$ystemUpdate a měly by se aktualizovat.

Poznámka : v žádném případě nedělat oficiální update, proto je i zablokované automatické čtení $systemupdate,updatovat RGH se musí jen tak jak je popsáno výše

(a tak to bude i pro všechny další a budoucí verze, princip bude stejný)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok diky moc ... zitra to zkusim ... a jeste jednu malickost .. to cpukey.txt .. to staci, kdyz si vytvorim textak a do nej vlozim jen to cislo? nebo jak by mel vypadat ten textak .. diky za pomoc kluci :-)

Ano, je to jen texťák s tím vloženým číslem, nic jinýho tam nedávej - ale takto se to obvykle vyskytuje rovnou uložené na zálohách od flasherů, takže stačí zkopírovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu