Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak spustit FSD2 a XM360 z NXE


drak3go

Recommended Posts

  • Moderators

FSD2

=====

FSD2 je v současné době asi nejpopulárnější alternativní dashboard. Někteří pro jeho spuštění používají XexMenu, což se může zdát jako zbytečný krok navíc, někteří jej mají nastavený tak, aby se automaticky spouštěl při zapnutí konzole.

Ale co když jej někdo chce spouštět z NXE? Anebo mu vadí ho spouštět znovu přes XexMenu v okamžiku ukončení nějaké hry?

Řešením je jednoduchý způsob pomocí aplikace. kterou si zde ukážeme (dík patří "M AzeeM K" z TX fóra) a která umožní FSD2 spouštět přímo z NXE, kde se vám nabídne jako spustitelná arkádová hra. Přestože napsat takovou aplikaci není nikterak složité, spousta lidí se ptá na možnost spouštění FSD2 z NXE a jak to udělat, někteří rádi vidí svoji konzoli po startu najíždět stále do originálního NXE, takže by se jim tato aplikace mohla zdát být užitečná. Instalace je velmi jednoduchá.

===========================

Stáhněte si aplikaci zde: FSD2_NXE.rar

===========================

Postup instalace:

===========

1. Vytvořte novou složku v rootu vašeho Xbox360 HDD anebo USB a pojmenujte ji "fsd2". Zkopírujte složky jako jsou "Media" a "Skin" & soubor "default.xex" z instalačního souboru FSD2 do nově vytvořené složky "fsd2".

2a. Zkopírujte "FSD2" soubor na váš Xbox360 HDD:

HDD1:/Partition3/Content/0000000000000000/C0DE9999/00007000/

nebo

2b. Zkopírujte "FSD2" soubor do Content/0000000000000000/C0DE9999/00007000/ použitím Xtaf GUI na vyhrazené místo pro Xbox360 data na USB disku a připojte jej k vašemu Xbox360.

Nyní se vám objeví FSD2 jako Xbox360 hra v NXE a můžete jej spouštět odtud.

===========

Není rozdíl v tom, zda nakopírujete soubory FSD2 na Xbox360 HDD anebo USB disk. Pamatujte pouze na to, abyste složku "fsd2" měli buď na HDD anebo USB disku. Nevytvářejte ji na obou místech (Xbox360 HDD i USB disku).

====================================

Poděkování patří také TeamFSD za jejich FSD2

====================================

================================================== ==================================================

XM360

======

===========================

Stáhněte si aplikaci zde: XM360_NXE.rar

===========================

Postup instalace:

===========

1. Zkopírujte složku XM360 která obsahuje "XM360.xex" a další soubory a složky do rootu vašeho Xbox360 HDD anebo USB a přejmenujte složku na "XM360".

2a. Zkopírujte "XM360" soubor na váš Xbox360 HDD:

HDD1:/Partition3/Content/0000000000000000/C0DE9999/00007000/

nebo

2b. Zkopírujte "XM360" soubor do Content/0000000000000000/C0DE9999/00007000 použitím Xtaf GUI na vyhrazené místo pro Xbox360 data na USB disku a připojte jej k vašemu Xbox360.

Nyní se vám objeví XM360 jako Xbox360 hra v NXE a můžete jej spouštět odtud.

===========

Není rozdíl v tom, zda nakopírujete soubory XM360 na Xbox360 HDD anebo USB disk. Pamatujte pouze na to, abyste složku "XM360" měli buď na HDD anebo USB disku. Nevytvářejte ji na obou místech (Xbox360 HDD i USB disku).

=======================================

Poděkování patří také Team XeDev za jejich XM360

=======================================

Návod a aplikace poskytl: M AzeeM K

Překlad: drak3go

-----------------------------------------

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chci aby mi konzole primárně najížděla do NXE , tak používám jednodušší řešení v dashlaunchi :

Na flešce :

Default =

BUT_A = Usb:\fsd2\default.xex

nebo na Hdd :

Default =

BUT_A = Hdd:\fsd2\default.xex

Když chci při zapnutí přejít do FSD , tak stačí přidržet A , nebo ze hry : zmáčknout prostřední tlačítko na ovladači a při volbě přejít do DB přidržet A .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Zdravím, potřeboval bych poradit. Koupil jsem si xbox s jtagem a chci si na něho dát fsd2, zkoušel jsem to podle návodu, ale jsem z toho trošku zmaten. Například jak se píše, že si mám zkopírovat složky Media Skin a ten soubor default.xex tak fakt nemám tušení, kde je najít. A jak mám potom zkopírovat to FSD2 do toho adresáře Content/0000000000000000/C0DE9999/00007000/ tak ten mám vytvořit? Nebo se to někde vytvoří samo když dám tu flashku do Xka? Díky moc za vaše rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
Zdravím, potřeboval bych poradit. Koupil jsem si xbox s jtagem a chci si na něho dát fsd2, zkoušel jsem to podle návodu, ale jsem z toho trošku zmaten. Například jak se píše, že si mám zkopírovat složky Media Skin a ten soubor default.xex tak fakt nemám tušení, kde je najít. A jak mám potom zkopírovat to FSD2 do toho adresáře Content/0000000000000000/C0DE9999/00007000/ tak ten mám vytvořit? Nebo se to někde vytvoří samo když dám tu flashku do Xka? Díky moc za vaše rady.

Začít musíš tím, že si stáhneš instalační balík FSD2 - http://www.teamfsd.com/. Jeho součástí jsou zmíněné adresáře, ale pokud tvoje otázka zní "Jak nainstalovat FSD do Xboxu", tak tohle není to správné téma. Co dělá tahle utilitka popsaná zde v topicu je popsáno v 1. příspěvku, anebo v odpovědi níže.

Tohle je staré - podle toho se už neřiď . Nyní se vše nainstaluje jinak a funguje jednoduše .

Jak myslíš "staré"? Tohle není návod na to "Jak nainstalovat FSD", tohle je návod na to, jak spustit FSD z NXE. Ne každý má/chce, aby Xbox po zapnutí startoval rovnou do FSD, ne každý si do Dashlaunch dává tyto preference. Metoda zde popsaná je k tomu, aby se FSD ikonka objevila v NXE jako spustitelná aplikace a kdykoliv tak šlo FSD spustit přímo z NXE.

Nevím o žádném jiném způsobu který by tento nahrazoval, tak moc nechápu co je na tom starého.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za špatné vyjádření .Myslel jsem tím že tento návod není vhodný jako odpověď na jeho dotaz , tak mne hned nemusíš chytat za slovíčka . Konečná rada pro něj byla myšlena že existuje vhodnější a novější způsob jak nainstalovat a spouštět FSD .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
Omlouvám se za špatné vyjádření .Myslel jsem tím že tento návod není vhodný jako odpověď na jeho dotaz , tak mne hned nemusíš chytat za slovíčka . Konečná rada pro něj byla myšlena že existuje vhodnější a novější způsob jak nainstalovat a spouštět FSD .

Stále asi nerozumíš tomu, k čemu je to co je popsáno v 1. příspěvku určeno.

To zde popsané NENÍ způsob instalace FSD a ani ho žádným způsobem nenahrazuje. FSD se instaluje "nějak", instaluje se ve své podstatě stále stejně a postup zde popsaný je určen k tomu, aby se již nainstalované FSD (ať už je nainstalované jakkoliv) objevilo formou spustitelné aplikace z NXE, kde k tomu bude taky přidružená ikona.

Jak jinak spustíš nainstalované FSD, když si ho nedáš jako default do Dashlaunch, což ne každý může z mnoha důvodů chtít? Zřejmě např. jedině přes Xexmenu, což je další aplikace, kterou musím spustit pro to, abych spustil další aplikaci (FSD).

To co je zde je přímý odkaz na spuštění FSD z NXE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti to přeci neberu , ale ty zase pořád nechápeš , že jsem mu jen radil že tento způsob není vhodný aby se jím zabýval - není odpovědí na jeho dotaz . Špatně jsem se vyjádřil a omluvil se - to ti nestačí a musíš se v tom dále babrat ? Napsal jsem mu do SZ že mu poradím na SKYPE .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
Já ti to přeci neberu , ale ty zase pořád nechápeš , že jsem mu jen radil že tento způsob není vhodný aby se jím zabýval - není odpovědí na jeho dotaz . Špatně jsem se vyjádřil a omluvil se - to ti nestačí a musíš se v tom dále babrat ? Napsal jsem mu do SZ že mu poradím na SKYPE .

Já se v ničem nebabrám, jen ti to chci vysvětlit a zabránit mistifikaci dalších uživatelů.

Pleteš dohromady jablka a hrušky a neustále píšeš, že existuje vhodnější způsob instalace FSD. Zároveň nevím, kde bereš tu jistotu, že tento způsob není vhodný pro toho či onoho uživatele?

Znovu opakuju, já jakožto uživatel, který z mnoha důvodů bootuju po spuštění konzole do NXE a přesto chci spouštět FSD, nemám za normálních okolností jinou možnost, než ho spouštět po spuštění Xexmenu. Tímto zde popsaným způsobem se tomu vyhnu a Xexmenu vůbec nepotřebuju. Tohleto tady není otázka vhodnosti či nevhodnosti, to je prostě způsob jak spouštět FSD z NXE a ne jak ho instalovat či jak ho spouštět po zapnutí konzole.

Je to jednoduché, nic víc na tom není. Tečka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu