Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

ConnectX - hraní her přímo z PC sharu bez kopírování (RGH)


xmod

Recommended Posts

Tato nová funkčnost FreestyleDashe 2.2 umožní hrát na Xboxu s RGH hry přímo z PC sharu bez toho, abyste měli na Xboxu HDD.Je to

výhodné pro XBoxy s malou kapacitou (třeba slim 4GB bez HDD),nevýhoda řešení je samozřejmě nutnost mít stále puštěné PC

(což lze řešit například diskem připojeným do routeru a fungovat zcela bez PC).Je to zatím do jisté míry experimentální, ale myslím, že to stojí za vyzkoušení.

Jak na to:

PC část:

  • Ověřte, že máte mezi PC a xboxem správně nastavenou síť (pokud máte třeba už rozchozené FTP mezi PC a xboxem, máte to už nastaveno ok)
  • Vytvořte si na PC nového uživatele (třeba xbox - obrázek 1) , dále vytvořte složku a nasdílejte jí klasickým windows/samba sdílením a adresář nasdílejte uživateli xbox (obrázky 2 a 3)

post-25835-1468715937245_thumb.jpg

  • Do této složky pak umístěte nejakou hru na vyzkoušení.Platí stejná pravidla jako při umisťování her přímo na RGH konzoli tj, převést ISO do GODu přes ISO2GOD

Xbox část

  • nahrajte conectx.xex do složky Plugins freestyle dashe
  • restartujte xko, nechte naběhnout znovu freestyle dash
  • zkontrolujte v nastavení Settings/System settings/Plugins - pokud je uvedeno "Connectx Plugin is Loaded" je plugin správně nahraný
  • vyplňte nastavení ke svému share na PC - uživatelské jméno,heslo a název počítače

post-25835-14687159373451_thumb.jpg

  • restartujte xko, nechte naběhnout znovu freestyle dash
  • po opětovném naběhnutí FSD zkuste, jestli ve filemanageru vidíte nové zařízení ConX: což je právě ten samba share z PC

post-25835-14687159374294_thumb.jpg

  • a nakonec přidejte přes Manage Game paths cestu ke hrám na tomto novém share ConX: a uložte

post-25835-14687159375302_thumb.jpg

Nyní můžete hrát hry tak jako by byly lokálně, někdy je to maličko pomalejší při větším síťovém zatížení, ale funguje to překvapivě dobře

Upraveno uživatelem xmod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odskoušeno funkční. Nic méně použitelné jen v nouzi nabíha podstatně pomaleji než z HDD. Vyskoušel jsem i flash disk v routru tam je to malinko lepší. Každopádně zajimavý nápad a určitě využiju pro zdílení her se sousedem :-) :party:
Čau, zkoušel si to přes 100Mbit síťovku nebo 1Gbit?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odskoušeno funkční. Nic méně použitelné jen v nouzi nabíha podstatně pomaleji než z HDD. Vyskoušel jsem i flash disk v routru tam je to malinko lepší. Každopádně zajimavý nápad a určitě využiju pro zdílení her se sousedem :-) :party:

Ona je pravda, že to pomaleji nabíhá, ale zdá se mi, že jen nabíhá - jak už se hra spustí, rozdíl jsem nepoznal a to jsem jen na 100Mbit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to nejede uz to delam asi 3hod a nic ve file manageru mam jen smb a tam mam kompi v siti

Nevim presne jae tam mam vyplnit heslo jmena atd nakej podrobnejsi navod.

Nastavil jsem si domaci skupinu heslo jsem dal xboxxbox

ale nevim jak je to name (login)

nastaveni uzivatele mam Pavel

a sit mam PAVEL-PC

ale ad dam co dam nejde nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to nejede uz to delam asi 3hod a nic ve file manageru mam jen smb a tam mam kompi v siti

Nevim presne jae tam mam vyplnit heslo jmena atd nakej podrobnejsi navod.

Nastavil jsem si domaci skupinu heslo jsem dal xboxxbox

ale nevim jak je to name (login)

nastaveni uzivatele mam Pavel

a sit mam PAVEL-PC

ale ad dam co dam nejde nic

No já mám historický Win XP a nejdřív jsem si vytvořil nového uživatele ve správa počítače/místní uživatelé a skupiny/uživatelé a nazval ho xbox.Pak jsem už jen nasdílel složku a v oprávněních nastavil uživatele xbox. Pak to samý ve fsd+skupinu stejnou jako je PC.Ve Win7 to asi bude podobné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
ahojte, ftp spojení mi funguje, connect x plugin is loaded, takže všechno je ok, ale ve file manageru nemam Conx. FSD mám poslední. Díky za rady...

Zkontroluj jestli máš správně nasdílený adresář na PC, přidělena práva pro vytvořeného uživatele - viz obrázky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkontroluj:

Computer name : jestli mas napsano velkymi pismenami

sdilena slozka v pc by nemela obsahovat zadne mezery

uzivatelsky ucet na PC musí mit heslo

ucet by mel mit administratorske prava

spravnost hesla v xboxu

při kazde zmene nastaveni pluginu restartovat FSD

pokud bude o vikendu cas tak udelam navod pro win7 s obrazkama - ale vicemene to bude stejne jak xmoduv navod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkontroluj:

Computer name : jestli mas napsano velkymi pismenami

sdilena slozka v pc by nemela obsahovat zadne mezery

uzivatelsky ucet na PC musí mit heslo

ucet by mel mit administratorske prava

spravnost hesla v xboxu

při kazde zmene nastaveni pluginu restartovat FSD

pokud bude o vikendu cas tak udelam navod pro win7 s obrazkama - ale vicemene to bude stejne jak xmoduv navod

To by bylo fajn, já mám Visty, ale zásadně by se to nemělo lišit. Malá doplňující otázka: musím se přihlásit do toho účtu? Jinak teda, všechno mám nastavený tak jak píšeš, ale pořád nic. Dělám nějakou blbou chybičku... asi. Přes FTP komunikuju normálně, tzn. že propojení je OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím prosím o radu. Mám XBOX připojený do routeru, na který je napojený NAS QNAP TS-212 s uleženými GOD soubory. Po prvním nastavení connectX šlo všechno dobře, ale jakmile xbox vypnu a zapnu, connectx už je nevidí. Když povolím smb, tak se na server dostanu a soubory (GOD) vydím. Už jsem hledal, ale nikde nebylo nějaké řešení. Poradí někdo, popř. jinou možnost zapojení? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkontroluj este nastaveni firewallu, de ze ty komunikujes z PC do xboxu , ale kdyz se chces dostat z xboxu do PC tak to nemusi firewall povolit

do uctu prihlasenej myslim byt nemusis

Tak abych vyloučil chybu na straně PC, připojil jsem se k druhýmu počítači s W7 a to samý: komunikuju oběma směry, přes Samba server vidím do počítače na sdílený složky, ale pořád se mi na straně Xboxu ve správci souborů neukáže ConX, tzn., že problém je někde v pluginu, ten ale hlásí že je spuštěnej. Tak už nevim klucííí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abych vyloučil chybu na straně PC, připojil jsem se k druhýmu počítači s W7 a to samý: komunikuju oběma směry, přes Samba server vidím do počítače na sdílený složky, ale pořád se mi na straně Xboxu ve správci souborů neukáže ConX, tzn., že problém je někde v pluginu, ten ale hlásí že je spuštěnej. Tak už nevim klucííí...

Co síť, máš xbox i PC ve stejné síti, tj první tři čísla IP adresy jsou stejné ? Když uděláš z PC ping na IP adresu xboxu odpovídá ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu