Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Hry na PSV a jejich rozlišení (seznam)


javak810i

Recommended Posts

Zdravím, jistě si už majitelé Playstation Vita všimli, že některé hry jsou trochu více "zubaté" a nejsou tolik vyhlazené, jak by se mohlo díky poměrně vysokému rozlišení PS Vita zdát. Je to dáno tím, že běží na nižších rozlišeních. Doufejme, že tento trend bude ustupovat a dočkáme se kvalitních her v nativním rozlišení, Vita na to výkon určitě má.

Takže jak to s těma hrama je?

Hry běžící v nižším rozlišení:

Uncharted: Golden Abyss - rozlišení 720x408 pixelů, SSAO vyhlazování

Unit 13 - rozlišení 720x408 pixelů, SSAO vyhlazování

Gravity Rush - rozlišení 720x408 pixelů, žádné vyhlazování (?)

Asphalt: Injection - rozlišení 720x408 pixelů, bez vyhlazování

Everybody's Golf - rozlišení 720x408 pixelů, 2xAA vyhlazování

Modnation Racers - rozlišení 720x408 pixelů, 4xAA vyhlazování

Metal Gear Solid: HD Collection - rozlišení 720x448 pixelů, vyhlazování?

Mortal Kombat Vita - rozlišení 720x448 pixelů, bez vyhlazování?, 60fps

Resistance: Burning Skies Vita - rozlišení 720x448 pixelů, vyhlazování?

MLB 12: The Show Vita - rozlišení 720x408 pixelů, bez vyhlazování?

LittleBigPlanet Vita - rozlišení 720x408 pixelů, MSAA vyhlazování?

Hry běžící v nativním rozlišení:

FIFA 2012 - rozlišení 960x544, 2xAA vyhlazování

Wipeout 2048 - rozlišení 960x544, 2xAA vyhlazování

Ridge Racer - rozlišení 960x544, bez vyhlazování, 30fps

Virtua Tennis 4- rozlišení 960x544, 4xAA vyhlazování, 60fps, 30fps cutscény

Super Stardust Delta- rozlišení 960x544, 2xAA?, 60fps

Rayman Origins - rozlišení 960x544, bez vyhlazování, 60fps

Escape Plan - rozlišení 960x544, bez vyhlazování

Motorstorm RC - rozlišení 960x544, bez vyhlazování

Touch my Katamari - rozlišení 960x544, vyhlazování?

Lumines Electronic Symphony - rozlišení 960x544, vyhlazování?, 60fps?

Michael Jackson: The Experience - rozlišení 960x544, 2xAA

Lords of Apocalypse - rozlišení 960x544, bez vyhlazování?

Blazblue Continium Shift 2 Extended - rozlišení 960x544, vyhlazování?

Little Deviants - rozlišení 960x544, vyhlazování?

Top Darts - rozlišení 960x544, vyhlazování?

Treasures of Montezuma: Blitz - rozlišení 960x544, vyhlazování?

Reality Fighters - rozlišení 960x544, vyhlazování?

Table Football - rozlišení 960x544, vyhlazování?

Cliff Diving - rozlišení 960x544, vyhlazování?

Fireworks - rozlišení 960x544, vyhlazování?

Army Corps of Hell - rozlišení 960x544, vyhlazování?

Pure Chess - rozlišení 960x544, vyhlazování?

Street Fighter vs Tekken - rozlišení 960x544, vyhlazování?, 60fps

Ultimate Marvel vs Capcom 3 - rozlišení 960x544, vyhlazování?, 60fps

Plants vs Zombies - rozlišení 960x544, bez vyhlazování

A-Team - rozlišení 960x544 bez vyhlazování

Mutant Blobs Attack! - rozlišení 960x544, bez vyhlazování

Time Travelers - rozlišení 960x544, bez vyhlazování

Frobisher Says! - rozlišení 960x544, bez vyhlazování

LEGO Batman 2: DC Super Heroes - rozlišení 960x544, bez vyhlazování

LEGO Harry Potter: Years 5-7 - rozlišení 960x544, bez vyhlazování

PulzAR - rozlišení 960x544, bez vyhlazování

Shinobido 2: Revenge of Zen - rozlišení 960x544, bez vyhlazování

Table Top Tanks - rozlišení 960x544, bez vyhlazování

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původní rozlišení PSP je 4x menší, než u Vity, čili 480x272. To je dobré pro to, že při upscalování je původně 1pixel na PSP 4 pixely na Vitě, takže je to přesné. Samozřejmě díky většímu displayi působí obraz na Vitě trochu víc "kostičkovaně", ale dá se to trochu zlepšit zapnutím Blieárního filtrování, které najdeš v menu (pár sekund podržet prst na displayi Vity při zapnuté PSP hře).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Tak to myslím doufá každej. Snad časem se vývojáři naučí pořádně pracovat s HW a dočkáme se skvělých her v nativním rozlišení (ono to jde i se super grafikou - viz třeba Virtua Tennis). Mě osobně by stačily hry na grafické úrovni Uncharted, ale s propracovanějším ohněm a v nativním rozlišení. Víc nechci :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

nemůžete chtít od launch titulů hned 150% grafiku....podívejte se třaba na první hry na PSP nebo PS3 a porovnejte to třeba s takovým god of war ghost of sparta ...nechápu jak mohli na PSP s 333MHz CPU vykouzlit něco takového...když si vezmete že Vita je výkonem úplně někde jinde tak bych řekl že nám ještě spadne čelist ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já bych tomu až tak nevěřil. Myslím, že Uncharted je maximum co jde. Už tak to vypadá skoro jako PS3 a dál jít podle mě nemůžou. Pořád se mluví o nějakém šíleném výkonu, ale on zas tak šílený není. 4 jádro na 1 GHz není v dnešní době žádná pecka a odemknutí na 2 GHz by spálilo baterku. Ps vita je pořád výkonem někde mezi PSP a PS3 a ne jak se mnoho lidí domnívá lepší než PS3. A i v Uncharted a Fifě jsem občas zaznamenal pokles fps takže i tak dostává zabrat, ale jasně může to být i tím, že s tím prostě vývojáři neumí. Já se nechám rád přesvědčit o větších kvalitách Ps Vity, ale jsem skeptický...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze resistance burning sky bude zase hezci jak uncharted.a neznam konzolu ktera by mela hezci hry na zacatku nesli na konci sviho zivota.vzdy to tak bylo i bude.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

Dovolím si nesouhlasit. Ano máš pravdu, že grafika na konzole se vyvíjela,ale pozor je rok 2012 a za poslední 2 roky bych řekl, že jsme se nikam moc neposunuli. Grafika už je prostě podobná jen s přidáním efektů. Ale konzole o kterých mluvíš startovaly někdy v roce 2005 možná i dřív, ale nejsem si jistý. A v té době šla grafika hodně dopředu, ale kam se má grafika posunout teď? Maximálně když přijde nový Unreal engine tak se mluví, že už to bude vypadat jako na videích. Ale na to si myslím Vita stačit nebude to už bude chtít jiné železo. Jde mi prostě o to, že v dnešní době už se grafika tak razantně neposouvá, takžeš nevěřím, že se nějak razantně změní na Vitě. Maximálně efekty. A co se týče resistance Burning sky tak videa mě teda nijak extra nepresvědčily a řekl bych, že Uncharted vypadá pořád líp, ale to je jen můj názor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ale myslel grafiku v ramci psviti.to ze pc a xbox a ps3 scena us nejde nikam dopredu je kuli prave konzolam.ale vita je sama a nema ji co brzdit.ja verim.a vim to.ze.nas psvita jako prenosna konzole prekvapi.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tou baterkou to bude velké překvapení, za 2 roky bude výdrž hodinu a za 3 už si bez zdroje nezahrajem a budem muset někde v servisu za drahý prachy nechat měnit baterku. a to chtějí aby ta konzole byla na trhu 7 let ... no jsem zvědavej na budoucnost v tomhle ohledu, ale to je trošku OT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
s tou baterkou to bude velké překvapení, za 2 roky bude výdrž hodinu a za 3 už si bez zdroje nezahrajem a budem muset někde v servisu za drahý prachy nechat měnit baterku. a to chtějí aby ta konzole byla na trhu 7 let ... no jsem zvědavej na budoucnost v tomhle ohledu, ale to je trošku OT

Tak ji před ukončením reklamačního období, vyměn za novou .. uvedl bych můra effeck , to by mohlo být uznáno ne?? a dostaneš novej kus s lepší barkou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak kdy, většinou nechávám Vitu pravidelně cyklovat. Nabiju, hraju dokud nezahlásí low power (nenechám ji vybít tak, že by se sama vypla). Pak dám nabít (v tu dobu s ní nic nedělám) a znova. Ale jak říkám, stačí zkusit těsně před zárukou reklamovat. Ale do 2 let tu stejně bude nějaká nová revize, nebo začne nějaká firma vyrábět aku s vyšší kapacitou. A nebo za nějaký poplatek zajít do sony servisu a nechat si dát nové aku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu