Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

iPad e {sešit}


Patagon

Recommended Posts

Zdarec, uvažuji o koupi iPadu. Hlavně bych ho chtěl používat místo sešitů a učebnic ve škole.

1. Zajímalo by mě, jestli jsou na iPad textový editory, ve který dou snadno zapisovat matematický i fyzikální vzorce (např. x e R: f1: y=sin60°-2log5(x-2) ; ještě do různými způsoby dávat do zlomků a taky aby to snadno zvládalo řeckou abecedu) a aby tam šli rychle a snadno vytvářet grafy. Ideální, jestli by to umělo i to zapisu kreslit.

2. Chtěl bych ještě vědět, jestli de rychle přehazovat mezi učebnicí (třeba v PDF) a zápisem, aniž bych musel pokaždý jednu věc vypnou a druhou zapnou. Třeba jestli by šlo jen zapomocí přejetí prstu po obrazovce mezi tím prohazovat (jako když si prohlížíte obrázky).

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mého názoru je iPad hodně užitečná pomůcka do školy, jak už na zapisování tak i na učení.

1. Myslim že nějaky takový exitor by se určitě našel, ale osobně jsem žádný nezkoušel bohužel.

2. Měla by na ipadu fungovat funkce gesta přejetím čtyřmi prsty mezi aplikacemi, tedy by to mělo fungovat jak ty žádáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Žádný takový sofistikovaný editor na iPad bohužel neexistuje, ale na vytváření grafu je applikací dost..

2. Mezi aplikacemi můžeš přepínat pomocí gest, konkrétně čtyřmi prsty.

Jinak iPad, je určitě užitečná školní pomůcka, ale má své limity, viz tvůj první požadavek. iPad je dělán obecně ke konzumaci médií, takže se na to zařízení musí i tak hledět. iPad sám o sobě neumí "skoro nic", ale jeho síla je v aplikacích které jsou právě pro něj dělané. Pokud si nakoupíš ty správné aplikace, tak se z toho dá udělat slušný pracovní nástroj, který ti rozhodně pomůže být produktivní, ale jak již jsem psal, má své limity. Nemáš možnost si ho od někoho zapůjčit? Aby jsi zjistil předtím, než ho koupíš, jestli ti tvé požadavky dokáže splnit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při projíždění příslušenství a všeljakých hodnotících článků mi vytkvěla otázka, jestli nebudu nějakým způsobem omezený, když od Applu nebudu mít nic dalšího? Tohle mě napadlo, když jsme si projížděl videa o iPadu a v jednom z nich si iPad vynucoval synchronizaci s iTunes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu