Jump to content

Rozlišení přes TV


007jarda

Recommended Posts

Zdravím všechny!

Tak jsem si konečně pořídil nové PC a jsem trošku zmaten z rozlišení :-) Takže takhle, mám připojené PC do LG TV přes HDMI a když dám ve Windows rozlišení 1920x1080, které je mi o doporučeno, obraz není přes celou TV a je oříznutý všude a zmenšený. Pouze když dám 1600x900, tak to mám pře celou obrazovku, TV je FULL HD a ten samý problém mám ve hře. Zkoušel jsem Alana Wakea, když nechám rozlišení 1600x900 a nastavené FULLSCREEN je to přes celou plochu, když dám například 1280x720, opět to mám všude oříznuté. Nevíte, jak na to nebo dělám někde chybu? Já byl kdysi zvyklý ať jsem dal rozlišení jakékoliv, pouze se mi zmenšovaly a zvětšovaly ikony a hra šlapala hůře nebo lépe, tady ale nevím, jakej je v tom zakopanej kámen :-)

Díky všem

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
Zatím jsem to zkoušel jen HDMI a do budoucna bych uvítal také HDMI, chci pořídit AV reciever a vše hnát přes něj a HDMI.

Ptal jsem se záměrně, protože tvoje TV nemusí umět 1:1 pixel mapping a výsledek může být to, co popisuješ. Podívej se do manuálu od TV na režimy pro PC (PC MODE), přes které vstupy to umožňuje.

Link to comment
Share on other sites

Tak už to mám :-) Podíval jsem se ještě na forum TVfreak a muselo se nastavit po AMD vision Catalyst - mé digitální poloché panely - možnosti měřítka - zvětšit, no a už to šlape ve Windows i ve hře :-) Tady je odkaz: http://www.tvfreak.cz/forum/attachment.php?attachmentid=15376&d=1327513162 Kdyby měl někdo problém, funguje to pod ATI grafikou nebo AMD procesorem s itegrovanou grafikou, co mám já (A8-3870k), NVIDIA bude mít nastavení možná jiné...

Hezký víkend přeji!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. Privacy Policy