Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Cfw


BigDadyKane

Otázka

Recommended Posts

  • 0
Jak "Chvalabohu nie" Jsi normální?? Ty jako jsi ochoten platit ceny co diktují obchody? Je mi tě líto.Prosím o zdravý názor - ne tuto schýzu. Děkuji.

Ty bys investoval do projektu o kterem bys predem vedel, ze ti ho nekdo ukradne??? Je mi te lito........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Stejně to časem příjde a kdyby nebyli ceny tak přemrštěné .. minimálně to chce homebrew aby se dal využít potenciál konzole ještě víc a spouštět ISO PSP her bych taky bral. Plnohodnotný cfw bych radši viděl až za delší dobu ,ale viděl a taky určitě časem bude ;)

Stejně tak nechápu proč co pořád máte tím jak dopadlo PSP. Vždyť PSP si zase tak špatně nevedlo ,vyšlo na něj mnoho kvalitních titulů. Ta konzole určitě stála a pořád stojí za to ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Rozhodně nějak extra netoužím po brzkém hacku a CFW, ovšem je mi jasné, že na tom spousta hackerů dělá a dříve, či později se jim to podaří. Ovšem může to trvat i roky - viz PS3.

CFW je každopádně sviňárna z pohledu vývojářů a především těch menších. Navíc nemám rád lidi, co si tak akorát našetří na PSV a pak skuhrají, že nemají peníze na hry.

Na druhou stranu jsou některé tituly předražené - ovšem tady bych to tak černě neviděl. I ty nejlepší AAA hry se dají sehnat pod 600Kč - viz 50% akce v Tesco + jeden obchod prodává Uncharted a další za necelých 700Kč (a taky bazar), což jsou dobré ceny. Navíc jsou i levnější a velmi kvalitní hry (třeba Motorstorm RC). Co bych uvítal je slevnění PSP her. Na těch 200-300Kč jako jsou teď tituly od Sony by to bylo ideální, některé PSP hry totiž stojí i přes 700Kč, což je výsměch.

Co bych hodně chtěl, je částečný hack povolující homebrew. PS Vita má velký potenciál a mohly by na ni být skvělé aplikace od emulátorů po aplikace známé ze smartphonů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Rozhodně nějak extra netoužím po brzkém hacku a CFW, ovšem je mi jasné, že na tom spousta hackerů dělá a dříve, či později se jim to podaří. Ovšem může to trvat i roky - viz PS3.

CFW je každopádně sviňárna z pohledu vývojářů a především těch menších. Navíc nemám rád lidi, co si tak akorát našetří na PSV a pak skuhrají, že nemají peníze na hry.

Na druhou stranu jsou některé tituly předražené - ovšem tady bych to tak černě neviděl. I ty nejlepší AAA hry se dají sehnat pod 600Kč - viz 50% akce v Tesco + jeden obchod prodává Uncharted a další za necelých 700Kč (a taky bazar), což jsou dobré ceny. Navíc jsou i levnější a velmi kvalitní hry (třeba Motorstorm RC). Co bych uvítal je slevnění PSP her. Na těch 200-300Kč jako jsou teď tituly od Sony by to bylo ideální, některé PSP hry totiž stojí i přes 700Kč, což je výsměch.

Co bych hodně chtěl, je částečný hack povolující homebrew. PS Vita má velký potenciál a mohly by na ni být skvělé aplikace od emulátorů po aplikace známé ze smartphonů.

na jednu stranu rikas, ze nepotrebujes CFW a ze nemas rad lidi, kteri si poridi PSV (popr.jinou konzoli) a pak skuhraji ze nemaji na hry. Ale nejake emulatory bys bral..:) ale spravne by sis mel zaplatit licenci i za ten emulator..nebo spis aplikaci, kterou v nem budes spoustet a povetsinou to je i poruseni smluvnich podminek..:)..nevim, platis snad hry pro to, aby kram vydelaval, nebo aby vyvojari za to dostali nalezite oceneni a vyvijeli hry dal?? myslim ze to druhy..a tim, ze bys nejakou aplikaci spustil pres emulator, silne pochybuju, ze bys shanel origo..:)..

nemyslim si, ze je to kvuli tomu, ze by lidi skuhrali, ze nemaji penize..ale proto, ze v CR hry jsou OPRAVDU drahe..nejde o to, ze stoji 1000kc..nejde o to, ze je nekde sezenes za 500kc..ale jde o to (a ted sem nechci michat politiku, ale ono to bohuzel jinak nejde..)..ze v CR jsou tak male platy..ze na ty hry prestava mit i ta stredni trida..a je to proste vec, kterou si uz pomalu vic jak polovina naroda nemuze dovolit, tudiz to bude jeste horsi..proc take myslis, ze nejlepsi hackeri pochazeji z ruska, atp..jsou to zkratka staty, kde to jinak nejde..v nemecku, americe, francii, atp..kde maji 3x vetsi platy je pro ne drobnost utratit tu tisicovku za hru..v cr bohuzel ne..

ale to je uz trosku mimo tema..

ackoliv souhlasim s tebou v tom prvnim odstavci, ze jim to muze trvat i roky, stejne jako u PS3..:)..a pokud vim, nebyt te jedne male chybicky u sony a moznosti linux serveru na PS3 a jailbreakum na iphone, nebyl by mozna jailbreak ani na PS3 jeste ted..:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Hele :D, ukaž mi obchod, kde se seženou oficiálně nové hry na NES, SNES, Nintendo 64, či Gameboy Advance. Co, ony už se neprodávají? Neříkej :D. Jediný způsob je bazar, ovšem peníze z těchto prodejů původní distributor nikdy neuvidí, proto se taky uvažuje o blokování bazarových her v další generaci.

Co se týče emulátorů, tak pokud programátor daný emulátor nabídne zdarma - tak proč ne. Podobně je to třeba na androidu. Ano, správně bych měl doma mít každou hru, co si budu chtít zahrát na emulátoru, v původní podobě (což některé opravdu i mám), ale kdo by to zjišťoval. ;)

Co jsem chtěl říct je to, že jsem proti hacku PSV tak, aby se daly hrát pirátěné PSV hry, ovšem na druhou stranu bych byl rád za větší otevřenost, (jako třeba u Androidu), která by dovolila naplno rozvinout potenciál vity (emulátory, různé aplikace, jiný prohlížeč, atd).

P.S. S těma cenama částečně souhlasím. Rozhodně by mohly být levnější, i když se člověk podívá, jak levně se prodávají hry třeba na iOS (je to jiná liga, vím) - takže kdyby byly to největší pecky řekněme do 600Kč, tak by to šlo. Ale soudě podle tvého podpisu si může i student sehnat dost pěknou výbavičku (pokud teda nemáš moc hodné rodiče) :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Souhlas. Taky nechci ISO hry na VITA. Ale co bych dal za HB!! Emulace treba N64, Dreamcast.... Toto uz je masinka, ktera by to mohla zmaknout. Kazdopadne jedna vec je kupvoat hry pro VITA a druha je piratit hry z N64 a Dreamcastu..

A to, ze tady jsme hudi a nemame ty tisicovky na hry? No a? Taky jsme chudi na to, abysme zrali kaviar. A co delame? Nezereme ho. Takze zpet ke konzolim - nekupuj si je a nehraj. Kup si kopacak a jdi na hriste, jako jsme to delali my zamlada. Ja kupuju, dokud funguje bazarovy prodej. Tzn dohrani hry te prijde na 100-200 (rozdil mezi nakupem a prodejem napr na aukru). Az to mozne nebude a hra by me vysla na ~1000, pak si taky radeji koupim kopacak ;).

A jeste jedna vec, co me sere - to, ze jsou hry z digitalni distribuce drazsi, nez krabicove. WTF?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

A jeste jedna vec, co me sere - to, ze jsou hry z digitalni distribuce drazsi, nez krabicove. WTF?

Ony nejsou :D, doporučená cena her od Sony je opravdu vyšší, než z digitální distribuce, ovšem někteří prodejci si ji prostě nastavili tak, že to výjde levněji. Třeba právě ta 50% akce, kde se dal Uncharted sehnat za 600Kč :D. Já ale stejně kupuju povětšinou krabicovky, protože ty po dohrání můžu zase prodat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No presne o tom mluvim.

A jestli si cenu nastavili prodejci, distributor, nebo kdokoliv jinej je sumak. Proste to tak je a je to pro me neuveritelny. Tesco na tom ma marzi, vyrobce na tom ma marzi, nekdo mezi na tom ma marzi a ono je to porad levnejsi, nez online distribuce, ktera jde do kapsy primo SONY? WTF? A jeste to nakonec nemuzu prodat.. To je PEKLO ;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Stejně ná ta sleva čeká a nemine. Sony prostě slevnit musí, ať už hry, paměťové karty nebo konzoli a nebo všechno, jinak se pořádně prodávat nikdy nezačně. Nintendo 3DS ze začátku taky startovalo na 250 USD a k tomu, aby se pořádně začalo prodávat pomohla až sleva skoro o 100 USD.

PS Vita je taky za 250 USD (a to ta levnější varianta), přičemž ke hraní ještě potřebuješ (velmi drahé) paměťové karty. Je sice pravda, že srovnávat HW Vity a 3DS je mimo, a že cena PSV se jím dá dobře odůvodnit, ovšem většina průměrných kupujících prostě uvidí 2 konzole - jednu s investicí 170 USD a druhou s investicí 270 USD... kterou asi koupí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No mě by stačilo kdyby na PSN byli akce jako na steamu. Mě je celkem fuk že jsou tak drahé a teď to myslím tím smyslem že si teda koupím jen ty tituly které mě opravdu zajímají a na ostatní se jim vybodnu. Jako student to mám celkem těžké a brigáda se v mém kraji taky hledá velice těžko (můžu být rád že jsem sehnal tu na které jsem si vidělal na vitu). Prostě je to tak kdyby ty hry tak drahé nebyli tak by žádný cfw nebyl potřeba. HB je věc jiná jak jsem psal tak HB by využilo potenciál Vity.

Osobně taky cfw nechci hned ale určitě až vyjde tak ho uvítám i když to může trvat pěkně dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

@javak810i

samozrejme na jednu stranu s tebou souhlasim..ale na druhou ne.. (coz je logicke, to musis uznat i sam)..

zkratka pro Sony je nevyhodne otevirat system pro nejake emulatory atd..protoze..logicky cim vic kravin tam bude moznych..tim LEHCI bude hackerum prijit na zpusob, jak vitu (ci cokoliv jineho) flashnout..znova mohu jen poukazat na PS3 a linux servery, diky kteryms e povedlo hacknout PS3ky..

samozrejme na jednu stranu vas chapu, ze chcete byt ofiko a jste proti flashi "jak se patri"..ale na druhou stranu, ja osobne to vidim tak, ze hry zkratka jsou na pomery platu CR a zapadni evropy opravdu hodne drahe..a tak chapu plno lidi (a nemusi to byt dite, kolikrat si to poridi treba i 40ti lety chlap), ze si stahnou isa atd..

ale to je holt nevyresitelne tema..:)..a o tom bychom mohli debatovat do nekonecna :)..

kazdopadne jeste k tomu vyjadreni k tomu podpisu :D rodicema to neni..byla by myslim si ostuda, kdybych tamhle ve 23 prisel za mamou a rekl ji "mamiiii kup mi xko" :D..kdyz si clovek vydelava (ja osobne se od 15ti zivim da se rict sam)..je to pak lepcejsi..clovek v tech 15ti nema moc za co utracet, nejaky penize si nasetri a pak si muze delat radosti..nekdo ty prachy utraci za chlast a ruzne akce..ja to utracel za auta, benzin a elektroniku :)..takze s tim jsem zajedno s tebou a ostatnima..kdyz 15ti lety clovek si poridi Vitu ci cokoliv jineho..pujde obcas na nejakou brigadu, pujde do prace na castecny uvazek ke skole, atp..tak neni problem si kupovat i ty hry UPLNE nove a nemusi ani bazarove..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak já nepsal, že by to bylo pro Sony výhodné :D, to je jasné, že nebylo. Ideální je mít nad vším kontrolu a povolit co nejméně zásahů do systému. Ovšem tak nějak jsem čekal, že OS Vity bude přecijen trochu víc otevřený - přecijen v dnešní době smarphonů by to bylo fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ceny na PSN jsou příšerný, u Vity to ještě docela jde ale na PS3 jsou nezřídka dvakrát dražší než normálně v obchodech. Nechci nějaký bláznivý slevový akce jako na Steamu, ty akorát devalvují hodnotu her. Chce to prostě počáteční cenu maximálně 60% doporučený ceny krabicovky a potom plynulé zlevňování.

Sony zřejmě ještě nepochopila že při digitální distribuci odpadají marže distributorů, dopravců i prodejců tudíž může nasadit výrazně nižší ceny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Sony zřejmě ještě nepochopila že při digitální distribuci odpadají marže distributorů, dopravců i prodejců tudíž může nasadit výrazně nižší ceny...

Ono to není až tak jednoduché. Jako vždy jde o peníze v trochu větším měřítku. Pokud by Sony (nebo MS, to je ten samý případ) nasadila cenu výrazně nižší, než v kamenných obchodech, většina lidí by začala nakupovat digitálně. Fajn, ale obchodníkům by klesly tržby, což by se jim moc nelíbilo. A takovevý naštvaný obchodník se také může na celou PSV (PS3, Xbox 360) vykašlat, nebo aspoň výrazně omezit místo na prodej. A to je to poslední, co Sony chce, kdo by ji pak prodával konzole?

Na PC je situace jiná, zde prodejci her neprodávají HW a cenu si tak moc určovat nemůžou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jenže obchodníci si budou muset začít zvykat. V příští generaci konzolí bude digitální distribuce hrát mnohem větší roli a v té přespříští (pokud vůbec bude) už fyzická média nebudou.

A myslim si že o krabicovky bude pořád zájem i kdyby by hry byly ze storu o něco levnější. Nechci aby byli řádově levnější, jen aby se v nich odrazily snížené náklady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Jenže obchodníci si budou muset začít zvykat. V příští generaci konzolí bude digitální distribuce hrát mnohem větší roli a v té přespříští (pokud vůbec bude) už fyzická média nebudou.

To ovšem neřeší problémy teď. A zde je situace přesně taková, jak jsem napsal. Mimochodem, pokud nastane to, co píšeš, obchodníci si těžko zvyknou. Nebude na co, právě zkrachovali, nebo začali prodávat něco jiného, třeba mouku.

A myslim si že o krabicovky bude pořád zájem i kdyby by hry byly ze storu o něco levnější. Nechci aby byli řádově levnější, jen aby se v nich odrazily snížené náklady...

Chtěl jsi slevu 40%, to je sakra hodně v tomhle případě si koupí krabicovku pouze pár skalních. Ani pro Američany není $25 zase tak málo peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
To ovšem neřeší problémy teď. A zde je situace přesně taková, jak jsem napsal. Mimochodem, pokud nastane to, co píšeš, obchodníci si těžko zvyknou. Nebude na co, právě zkrachovali, nebo začali prodávat něco jiného, třeba mouku.

Musej s zvyknout na to že budou mít čim dál nižší prodeje a nějak s tím bojovat. Např fyzické dárky ke hrám. A připravit se na to že specializované obchody s hrami maj před sebou nanejvýš poslední dekádu.

Chtěl jsi slevu 40%, to je sakra hodně v tomhle případě si koupí krabicovku pouze pár skalních. Ani pro Američany není $25 zase tak málo peněz.

Nechci slevu 40%, chci 60% doporučené ceny. To je trochu rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Musej s zvyknout na to že budou mít čim dál nižší prodeje a nějak s tím bojovat. Např fyzické dárky ke hrám. A připravit se na to že specializované obchody s hrami maj před sebou nanejvýš poslední dekádu.

To je už jednodušší zkrachovat rovnou a jít dělat něco jiného, kde mají trochu lepší budoucnost. Fyzické dárky ti nijak moc nepomůžou, to je právě pro ty skalní. Pro zbytek je to spíš další nepotřebný krám do domu, který spíš cenu ještě zvýší.

Neříkám, že nesouhlasím, ale pořád to neřeší cenu DD, spíše naopak. Když zmizí konkurence, už tuplem nikdo nepřinutí zlevňovat.

To jsem ovšem odjeli jinam. V současné době, velké herní řeťezce prodávají podstatnou část konzolí, není jen tak možné prodávat DD levně. Jak už jsem psal výš. Anop, v budoucnu to bude jinak a možná se ceny DD sníží (opravdu moc nevěřím tomu, že si nikdo nevšiml, jak každoročně o Vánocích Steam padá), ale Vita se prodává teď a se starým modelem. Jestli je to dobře nebo ne, můžeme diskutovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
To je už jednodušší zkrachovat rovnou a jít dělat něco jiného, kde mají trochu lepší budoucnost.

To je jednodušší už teď. V jiném odvětví bych vydělal při stejném usilí mnohem víc.

Fyzické dárky ti nijak moc nepomůžou, to je právě pro ty skalní. Pro zbytek je to spíš další nepotřebný krám do domu, který spíš cenu ještě zvýší.

V xzone by ti řekli něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu