Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Tipy a triky pro PS VITA


Recommended Posts

Vypnutí Vity (natvrdo):

Několik sekund podržte tlačítko POWER. Hodí se třeba při zamrznutí přístroje.

Spuštění Recovery mode (módu obnovy):

Při vypnutém přístroji podržte zároveň tlačítko POWER, R (pravý trigger) a HOME (tlačítko PS). Zde naleznete možnosti

  • Restart the PS Vita System - restartuje Vitu
  • Rebuild Database - přepíše poškozené soubory v databázi, nemělo by to ovlivnit nastavení ani uložené soubory
  • Format Memory Card - naformátuje paměťovou kartu, všechna data na ní budou smazána
  • Restore the PS Vita System - vrátíte Vitu do továrního nastavení, všechna data budou smazána
  • Update System Software - aktualizuje software na aktuální verzi, pomocí PC nebo PS3

Rychlé posouvání (scrollování):

V hlavním menu nebo aplikaci kde se může scrollovat (webový prohlížeč, Twitter...) posuňte prstem nahoru nebo dolů a nechte ho na místě. Hodí se když máte hodně ikonek v menu nebo prohlížíte dlouhou webovou stránku.

Snímek obrazovky (screenshot):

Tlačítky HOME a START pořídíte snímek obrazovky. Nejde to u všech her a aplikací.

Rychlé ztlumení (mute):

Podržením tlačítek + a - vypnete zvuk.

Hudba v pozadí:

Během hraní většiny her nebo jiných aplikací můžete poslouchat hudbu. Tlačítkem HOME (PS button) se dostaňte do menu a zvolte Music. Při hraní pak můžete upravovat hlasitost muziky nebo přesunout na další skladbu - stačí podržet tlačítko HOME.

Podporované multimediální formáty:

  • Audio: MP3 (MPEG-1/2 Audio Layer 3), MP4 (MPEG-4 AAC) a WAVE (Linear PCM).
  • Video: MPEG-4 Simple Profile (AAC) a H.264/MPEG-4 AVC High/Main/Baseline Profile (AAC) - do maximálního rozlišení 720p. Pro konverzi můžete využít tyto programy.
  • Obrázky: JPEG, BMP, TIFF, GIF a PNG.

Edit Mode:

Podržením prstu na obrazovce se dostane do Edit módu. Zde můžete přesouvat ikony, měnit obrázky pozadí, mazat hry a aplikace, případně zjišťovat jejich velikosti a verze

Změna obrázku při uzamčené obrazovce (lock screen):

V aplikaci Photo si vyberte obrázek, který chcete. Ťukněte na ikonku nastavení vpravo dole a zvolte možnost "use as start screen".

Změna profilového pozadí:

Můžete si nastavit profilové pozadí, které vaši kamarádi uvidí v jejich Friend listu. Settings > PlayStation Network > Account Settings. Najdete zde desítky obrázků.

Pravý analog v PSP hrách:

Při podržení obrazovky během hraní PSP hry můžete nastavit která tlačítka bude suplovat pravý analog. Najdete zde i další nastavení, mimo jiné vyhlazování.

Stahování v režimu spánku:

Vita umí stahovat v režimu spánku, nicméně pouze když se do něj uloží automaticky, nesmíte ho tedy vyvolat tlačítkem POWER. Je to zvláštní ale je to tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 year later...

Nevíte jak na to nastavení tlačítek u PSP her? Dříve mi to normálně fungovalo, že jsem podržel prst po dobu 3 vteřin na displeji, ale ted' z nějakýho důvodu mi to nejde. Podržím prst a nic se mi tam neobjeví. Fakalo to i u PS one her a tam mi to taky nejde.:cry: díky za všechny rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu