Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

RGH vs X-key


LukeFF

Otázka

Recommended Posts

  • 0
  • Moderators

Nechci zde vyvolávat flame, rád se stejně jako ostatní podělím o své zkušenosti a naopak jiné zkušenosti načerpám, ale nedá mi to zde v tomto případě nereagovat, nakolik nemám pocit, že některá přirovnání zde jsou zcela relevantní.

To je v pohode. Od toho jsme tady, aby jsme si vymenili poznatky. Samosebou ze s tebou souhlasim k dnesnimu datu bych doporucil pockat na TX. Ale jsou lide co nechteji cekat nebo potrebujou dual nand a pro ty je tu uz ted Cyngos nebo je moznost si vyhrat a pouzit SD kartu

Jak souvisí DUAL NAND řešení s nějakou SD kartou?

- kde je zachování typu a značky orig. NAND pro max. kompatibilitu a bezpečnost?

- kde je vestavěná možnost čtení a zápisu NAND?

- kde je možnost vyčtení NAND za méně než 20s a který z ostatních výrobců se tím může pochlubit?

- kde je spousta těch dalších funkcionalit?

Nepochopil jsem tohle přirovnání hrušek s jablky.

Pokud se Vyrobce bude branit tak to bez problemu nebude nikdy.

Uh? Co tím máš na mysli? Jakože v zájmu výrobců je sem tam implementovat nějaký bug, aby to uživatelům ztížil? Moc nerozumím tomuto tvému výroku. Možná to tak bude u toho Cygnosu, který má dnes kolikátou revizi - 6tou v pořadí když je to rev. "f"?

Levnejsi, ani ne ale fungujou vsechny. tady jde o to ze spolu muzou bojovat pouze o trh jinak si spise pomahaji.

Ano, "fungují" všechny. Ale jak fungují? Jinými slovy - auta taky jezdí všechna. V tomto případě ale proč si za stejné peníze jít koupit Fiat, když si můžu dopřát Ferrari. A výrobci že si pomáhají? Myslíš třeba tím, že někdo ukradne v týmu Xecuter řešení pro RGH 2.0 a poté jej prohlašuje za vlastní? O tomto druhu pomoci zde mluvíš? Ještě nikdy jsem neslyšel z útrob TX, že by si nějak pomáhali s ostatními výrobci. Je to normální konkurenční boj a v poslední době ten boj není úplně férový.

Jen pro me je trochu smutne ze v cechach se to dela jen pro piratstvi.

Zkus mi prosímtě říct 2-3 příklady běžného masového užití např. DUAL NAND řešení mimo tedy hranice našeho státu, pro který si jej uživatelé tam zřizují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators
Jelikoz prvni krok dual nand byl prez SD kartu kde byla nahrana upravena nand a toto zapojeni stale funguje staci se precist fora xboxhacker. Ukradne reseni TX. Reseni RGH neni TX jeden clovicek ho podrobne popsal a ostatni TX nebo Matrix ho vylepsili.

Aha, takže jenom proto, že to bylo "první" řešení znamená, že jej lze doteď považovat za alternativu DUAL NAND? To stejné tedy lze říct např. o starém FW iXtreme 1.1, který zde byl první a tudíž není nutné si dávat LT+ 3.0?

DUAL NAND řešení vybízí k tomu, že lze při bootu orig. NAND jít na XBL. V tom se asi shodneme. Znovu se tedy ptám - kde je nějaká bezpečnost při užití SD karty?

Ad 2/ - já nemluvil o RGH, ale o RGH 2.0. Ano, RGH 2.0 je z dílen TX, ano, přišli na něj v TX, ano, byl z TX ukraden a poté ihend prohlášen někým z konkurence za vlastní. Ovšem v začátcích se v něm objevila chyba a TX, jakožto tvůrce tohoto řešení, vydali opravu. Opravu pro to, co sami vymysleli. Jak zareagovala konkurence? No nijak, neměli ani tušení co je špatně, natož aby pro to vydávali nějakou záplatu.

Nezlob se na mě, ale to co tu říkáš je samý FAIL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Aha, takže jenom proto, že to bylo "první" řešení znamená, že jej lze doteď považovat za alternativu DUAL NAND? To stejné tedy lze říct např. o starém FW iXtreme 1.1, který zde byl první a tudíž není nutné si dávat LT+ 3.0?

DUAL NAND řešení vybízí k tomu, že lze při bootu orig. NAND jít na XBL. V tom se asi shodneme. Znovu se tedy ptám - kde je nějaká bezpečnost při užití SD karty?

Ad 2/ - já nemluvil o RGH, ale o RGH 2.0. Ano, RGH 2.0 je z dílen TX, ano, přišli na něj v TX, ano, byl z TX ukraden a poté ihend prohlášen někým z konkurence za vlastní. Ovšem v začátcích se v něm objevila chyba a TX, jakožto tvůrce tohoto řešení, vydali opravu. Opravu pro to, co sami vymysleli. Jak zareagovala konkurence? No nijak, neměli ani tušení co je špatně, natož aby pro to vydávali nějakou záplatu.

Nezlob se na mě, ale to co tu říkáš je samý FAIL.

Teď mám pocit že malinko nevíš co píšeš.

Podstatou tohoto čipu je pořád CLPD C-MOD2 K terá je na trhu od roku 2007 a je založena na čipu xilinx ke kterému je datasheat volně k dostaní na netu a tak jak to píšeš jsi označil všechny a hlavně i tvoje TX za zloděje. Tím že vzali puvodní clpd a odstranili jeden odpor a dali to na trh. Pěkný

Dual nand doopravdy znamena to že se dají přepínat dvě paměti a je jedno jestli použiješ čip Hynx nebo cokoliv jiného když máš tucha jak to zapojit.

LIVE je bezpeěné pouze s konzolí v orig. stavu. Jinak všeobecně jakkiliv modifikovaná konzole není a nikdy nebude bezpečná na LIVE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators
Teď mám pocit že malinko nevíš co píšeš.

Podstatou tohoto čipu je pořád CLPD C-MOD2 K terá je na trhu od roku 2007 a je založena na čipu xilinx ke kterému je datasheat volně k dostaní na netu a tak jak to píšeš jsi označil všechny a hlavně i tvoje TX za zloděje. Tím že vzali puvodní clpd a odstranili jeden odpor a dali to na trh. Pěkný

Dual nand doopravdy znamena to že se dají přepínat dvě paměti a je jedno jestli použiješ čip Hynx nebo cokoliv jiného když máš tucha jak to zapojit.

LIVE je bezpeěné pouze s konzolí v orig. stavu. Jinak všeobecně jakkiliv modifikovaná konzole není a nikdy nebude bezpečná na LIVE

Na moje otázky neodpovídáš (ono ani není čím argumentovat) a namísto toho si neustále meleš tu svoji. Pokud si ani pořádně nebudeš číst co píšu, pak tato debata pozbývá na významu.

Psal jsem někde, že někdo ukradl týmu Xecuter čip? Nepsal. Podstata RGH není založena na čipu samotném, podstatnou část tvoří exploit. Na tom je založena metoda reset glitch hacku. Je sice pěkné, že dokumentace k C-MOD je k dispozici od r. 2007, ale až do března 2012 nikdo s Reset Glitch Hack v 2.0 nepřišel, až Team Xecuter. Možná patříš mezi ty domácí kutily a tak ti nic nebránilo se této problematice věnovat a přijít se svojí vlastní metodou, měl jsi na to celých 5 let.

Team Xecuter přišel na variantu reset glitch hacku pro konzole, u nichž došlo ke změně CB na verzi, která nebyla s originálním RGH glitchnutelná. Tento objev jim byl zcizen a prohlašován za vlastní. Píšu někde, že jim někdo zcizil CPLD C-MOD čip? Nepíšu.

Pokud mi někdo načipuje moje auto a použije k tomu řídící jednotku XY, taky nebudu tvrdit, že ten, co vymyslel jak to auto čipnout zcizil onu řídící jednotku.

To, že jakkoliv modifikovanou konzolí nelze nikdy brát jako 100% bezpečnou pro Live mi říkat nemusíš. Psal jsem někde že ano? Nepsal. Proto zde ani nereaguju na mnohé posty o ODDE emulátorech, protože by vznikal neskutečný flame. Bavíme se ale o minimalizaci rizik a pravděpodobnosti odhalení tak, jako je tomu např. u CFW LT+. A pokud máš pocit, že SD karta je neméně bezpečná jako stejný NAND čip použitý v Xboxech, pak máš mezery ve znalostech v této oblasti.

Mile rád si s tebou o problematice Reset Glitch Hacku, jeho principech a CPLD čipech popovídám přes PM, ale dokud nepochopíš základní pojmy a principy, je to bezvýznamné. Stejně tak jako toto až dosud užitečné téma zasekávat touto debatou, ze které se stává dialog.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Na moje otázky neodpovídáš (ono ani není čím argumentovat) a namísto toho si neustále meleš tu svoji. Pokud si ani pořádně nebudeš číst co píšu, pak tato debata pozbývá na významu.

Psal jsem někde, že někdo ukradl týmu Xecuter čip? Nepsal. Podstata RGH není založena na čipu samotném, podstatnou část tvoří exploit. Na tom je založena metoda reset glitch hacku. Je sice pěkné, že dokumentace k C-MOD je k dispozici od r. 2007, ale až do března 2012 nikdo s Reset Glitch Hack v 2.0 nepřišel, až Team Xecuter. Možná patříš mezi ty domácí kutily a tak ti nic nebránilo se této problematice věnovat a přijít se svojí vlastní metodou, měl jsi na to celých 5 let.

Team Xecuter přišel na variantu reset glitch hacku pro konzole, u nichž došlo ke změně CB na verzi, která nebyla s originálním RGH glitchnutelná. Tento objev jim byl zcizen a prohlašován za vlastní. Píšu někde, že jim někdo zcizil CPLD C-MOD čip? Nepíšu.

Pokud mi někdo načipuje moje auto a použije k tomu řídící jednotku XY, taky nebudu tvrdit, že ten, co vymyslel jak to auto čipnout zcizil onu řídící jednotku.

To, že jakkoliv modifikovanou konzolí nelze nikdy brát jako 100% bezpečnou pro Live mi říkat nemusíš. Psal jsem někde že ano? Nepsal. Proto zde ani nereaguju na mnohé posty o ODDE emulátorech, protože by vznikal neskutečný flame. Bavíme se ale o minimalizaci rizik a pravděpodobnosti odhalení tak, jako je tomu např. u CFW LT+. A pokud máš pocit, že SD karta je neméně bezpečná jako stejný NAND čip použitý v Xboxech, pak máš mezery ve znalostech v této oblasti.

Mile rád si s tebou o problematice Reset Glitch Hacku, jeho principech a CPLD čipech popovídám přes PM, ale dokud nepochopíš základní pojmy a principy, je to bezvýznamné. Stejně tak jako toto až dosud užitečné téma zasekávat touto debatou, ze které se stává dialog.

S tebou to bude těžké co? ano přišlo se na to na v roce 2011 a nazvalo se to RGH. O chapaní radeji nepiš nic. Na PM mi klidně psát mužeš ale nema to smysl pokud si neprojdes minulost JTAG/RGH.

Ale každopádně toho máš v poznatkách hodně tak bych tě chtel poprosit o rozdíl rgh a rgh2. Co tam teda za pasivní potvory navrh?

Předem díky

A aby to od nás nebylo hnusné tak k tématu: Pokuď maš dost financí tak jdi to X-key a pokud ne tak rgh bez live

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators
Co tam teda za pasivní potvory navrh?

Této otázce nerozumím, není v mém jazyce.

Pokuď maš dost financí tak jdi to X-key a pokud ne tak rgh bez live

Tímto jsi to ovšem zabil, měl jsem pocit že se bavím s někým, kdo o tom alespoň něco tuší. Tímto končím a odmítám s tebou nadále ztrácet čas. Hodně zdaru s X-key na XBLive.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu