Jump to content
  • 0

Originál xbox360 slim HDD !!! HELP !!!


scoufield

Question

Zdravím Vás borci,

měl bych jednu tázku. Koupil jsem od borce HDD na xbox360 slim 250GB, ale když ho zapojím do xka tak se vůbec neukáže. Když ten disk připojím přes konvertor SATA2USB tak se mi načte jen 16GB. Když ho připojím tímto způsobem k pc vidím plnou kapacitu. Tím jsem zjistil, že si s ním dotyčnej hrál a přeformátoval ho z FATX na FAT32. Je nějaký způsob jak ho vrátit do původního stavu?

Předem moc díky.

PS: Předem se omlouvám, jestli to tu někde je, ale hodiny jsem pročítal na netu a googlil jak vzteklej a nic jsem o tom nenašel :cry:

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Moderators

V Xboxu se ti ve "Storage" nenabízí ho přeformátovat? V tomto případě by si Xbox sám upravil HDD tak, jak jej potřebuje pro svůj provoz.

Pokud ne, programem HDDHackr lze HDD patřičně naformátovat tak, aby byl pro Xbox viditelný. Kromě této utility budeš ještě potřebovat tzv. Security sector pro daný typ a model HDD (hddss.bin)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Moderators

S HDDHackr lze udělat i non-WD HDD, jen to chce chvíli se tomu věnovat :-) Měl jsem také tu čest s jedním HDD 250GB ze Slima od jednoho uživatele zde z fóra, který byl v úplně stejném stavu co tu popisuješ (smazaný, bez potřebných partition, pro Xbox neviditelný). Už si nevzpomenu na značku, ale WD to určitě nebyl. Mám pocit, že to byl Hitachi, ale možná to byl i Seagate. Co vím je, že jsem nad tim strávil několik hodin beznaděje, jenže pak se z toho už stala výzva a výsledkem byl (je) HDD zpět zprovozněný v Xboxu (on ví o kom mluvím) :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Moderators
V tomto pripade te dotycny prodejce oklamal . Pokud by to byl original interni hdd , pak ho staci jen vlozit do xboxu a naformatovat .

Tohle se může bohužel stát i u originál HDD. Spousta lidí si myslí, že když je disk SATA, že ho stačí připojit na SATA řadič do PC a přistupovat k datům. Bohužel si už neuvědomí, že souborový systém Xboxu je FATX a ten je pro PC nečitelný. Takže stačí takto ten HDD připojit k PC, ono ho to "nějak" rozpozná, pak si pohrát s inicializací disku pod Windows, zformátovat a v tu ránu jsou potřebné partitions z toho disku pryč, zaváděcí sektor taky a HDD se stává pro Xbox v tu chvíli nerozpoznatelný.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. Privacy Policy