Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Moje PC sestava


Platfus

Recommended Posts

Čau, už dlouho potřebuji nový počítač ale jelikož ten starý tak trochu sdílím s rodiči tak oni o tom nechtějí slyšet ani slovo.

Tak se tady ptám vás-větších znalců než jsem já, co si myslíte o mé PC sestavě.

Třeba je pozdější prohlédnutí tohoto topicu donutí něco dělat.

OS:

MS Windows Vista Home Basic 32-bit SP2

CPU:

Intel Core 2 Duo E6750 @ 2.66GHz

Conroe 65nm Technology

RAM:

2,00 GB Dual-Channel DDR2 @ 400MHz (5-5-5-18 )

Motherboard:

Gigabyte Technology Co., Ltd. P35-DS3L (Socket 775)

Grafika:

P392BD (1280x1024@60Hz)

ATI Radeon HD 2600 XT (Sapphire/PCPartner)

a pak nějaké další blbosti jako audio, hdd a mechanika, ale to myslím není důležité

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TF2 samo od sebe pada a vypina pc, dela to i treba Ac:B. Grafika je uplne podělana. Spatne vykresluje. Stejny problem mel i Yakuza. Otec me vzdy posle do haje s tim, ze nechce vyhodit dalsich 20k za novy pc kdyz tenhle “jede“, nebo mi rekne, ze mam programy přemazat, ze to to spraví

Odesláno z mého LG-P350 pomocí Tapatalk 2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kompletně projet antivirákem, třeba to nějaký bordel najde a odstraní.

Větráky máš? Hlídáš si teploty? Čištíš alespoň občas PC od prachu? Máš dostatečně dobrý zdroj, který to utáhne? Zkus nějakým programem projet HDD kvůli chybám. Tyhle základní věci můžou být příčinou toho padaní/vypínání pc, je toho samozřejmě daleko víc, co by to mohlo způsobovat, ale třeba ti to něco řekne.

Pokud bys nepožadoval nový pc primárně na hraní ale na práci apod. , tak by ses vlezl někde pod 20k.

Pak je tady možnost pořídit si i nějaký použitý, vím co to obnáší za riziko, ale dělá to tak dost lidí a je to opravdu možnost si pořídit nějakou střední třídu za rozumnou cenu.

Zkus najít nějaké nové ovladače na tu grafiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jsem mu právě říkal, že je to staré, ale on nic.

Bargud: Antivirákem projíždím tak 1 za týden-14dní

větráky by měli být nějaké lepší. otec to zařizoval skrze kámoše ale to bylo 5 let zpátky tak nevim.

zdroj nevim, a defragmentaci občas taky praktikuju.

Jinak: toto mám vyhlídnuto: http://www.halshop.cz/86590-HAL3000-Assassins-9516-Intel-i5-2400-6GB-1TB-nVidia-GTX560Ti-DVD-W7H-limitovana-edice-hra-As-PCHS0732.html

co vy na to? jsem velkej fanda AC, takže za to může ten case, ale i tak si myslim, že to neni špatná mašina

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítač jako takový není až tak špatný, stačilo by dokoupit lepší grafickou kartu, dokoupit ramky + nainstalovat windows 7 a viděl bych to na celkem průměrné pc, jak na internet tak nějaké ty hry. ;) Takže zda-li si odpustíš nějaké nové hry tak se bez nového pc obejdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co je to lepsia grafika?

Lepsiu grafiku, potom mozno aj zdroj....ramky, potom mozno aj maticnu dosku atd. a nakoniec z toho vyjde nove PC.

EDIT: a ta zostava AC s tou Geforce 560Ti uz tiez nie je to naj mozne v dnesnej dobe. Asi pred 2 mesiacmi som si sam poskladal PC za asi 900€ (na Kc asi 22500,-) s grafikou MSI GTX 670 Power Edition, procak i5 3570K, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co je to lepsia grafika?

Lepsiu grafiku, potom mozno aj zdroj....ramky, potom mozno aj maticnu dosku atd. a nakoniec z toho vyjde nove PC.

:dozey: Lepší grafika je taková, jakou uživatel uzná za vhodnou pro jeho potřebu. Tudíž například zda nečeká že bude hrát hry jako Crysis 2, ale stačí mu hry ve stylu TF2, CS:Source atp. není důvod proč nekoupit nějakou starší 9600Gt která bezproblému utáhne hry tohoto typu. Není to taková investice jako kupovat nové pc za 25k , ovšem to je již jeho věc, mé peníze to nejsou a já se snažím jenom poradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:dozey: Lepší grafika je taková, jakou uživatel uzná za vhodnou pro jeho potřebu. Tudíž například zda nečeká že bude hrát hry jako Crysis 2, ale stačí mu hry ve stylu TF2, CS:Source atp. není důvod proč nekoupit nějakou starší 9600Gt která bezproblému utáhne hry tohoto typu. Není to taková investice jako kupovat nové pc za 25k , ovšem to je již jeho věc, mé peníze to nejsou a já se snažím jenom poradit.

Podla toho, co ocakavame od grafiky v hre. Ked chceme hru vo fullHD, s max. detailami, tak 9600GT nove hry neutiahne. Na tej zostave, co som poskladal, tak AC:R vo fullHD, s max detailami a zapnutym Vsync uplne v pohode!

P.S. po 5 rokoch by sa uz skor oplatilo nove PC ako "platanie", pricom ked sa tak vezme, tak to uz by chcelo ajtak vsetko vymenit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych taky menil. Stacilo by mi, kdybych tam pak rozjel AC3, tf2.a portaly. Jinak moc jine hry nehraju. Jakou grafiko byste doporucovali

Odesláno z mého LG-P350 pomocí Tapatalk 2

Ja som uz pisal, ze co od grafiky v hre ocakavas!!! hadam na 800x600, nizke detaily atd. rozjedes hry aj na terajsej grafickej karte :D Aky mas TV, alebo monitor, kde mas PC?

Taktiez RAM DDR2 2GB 400MHz je malo! Na dnesne hry sa pouziva minimalne DDR3 4GB 1333MHz. A teraz kupis aj maticnu dosku? Potom aj procak, pretoze maticnu dosku so socketom PLGA775 hadam ani nekupis? A navyse ten tvoj Intel Core 2 Duo E6750 @ 2.66GHz je slabucky, cize aku graficku kartu by si chcel? To sa takto velmi tazko kupuje...To si radsej na hranie kup X360, PS3 s hrami aj z druhej ruky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím, že k takové sestavě, která je naznačena v prvním postu, by seděla ideálně tato grafika:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007K0BV50V19FZ

stojí přijatelných 2 a půl a je to obdoba hd 5770 kterou jsem ještě nedávno měl a podávala slušný výkon i při moderních hrách.

procesor je dvoujádro už celkem staršího data, takže můj hrubý odhad je při hraní BF3 na full hd se středním nastavením někde okolo 38-45 fps...

mi hd 5770 jela na procesoru amd x4 640 a 4 gb ddr3 v battlefieldu 3 na medium-high stabilně na 43 fps, takže takový rozdíl to zase nebude.

a pokud se nebavíme o celkovém upgradu, tak za 2500 je to celkem solidní nárůst výkonu.

ac:r na full+full hd dá přes 30 fps určitě, odzkoušeno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu