Jump to content
  • 0

K čemu konkrétně jsou achievements?

micro.21

Question

Ahoj,

doufám, že tento příspěvek není duplicitní, ale při vyhledávání jsem konkrétní odpověď nenašel. XBox 360 mám teprve chvíli a zjišťuji co je k čemu :D

Mě by konkrétně zajímalo k čemu jsou dobré ty achievements (jestli to správně chápu, tak když ve hře vyhraju nějaký achievement, tak je za něj určitý počet bodů). Našel jsem jenom informace o tom že to slouží jako jakési hráčovo skóré se kterým může machrovat před ostatními :D ale má to i nějaké jiné konkrétní využití. Má to vůbec smysl sbírat?

Díky a ještě jednou se omlouvám pokud tady řeším duplicitní téma ;)

PS: Často narážím na zkratku AJ, označuje to zkráceně achievements?

2 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Junior Moderators

AJ bych typnul na anglicky jazyk

Co se tyka Gecek (achievements) tak ty slouzi jen na machrovani.Kazda hra ma urcity pocet Gecek a pokud vsechny nasbiras a tim splnis vsechny ukoly,tak pak muzes machrovat pred znamyma,ze jsi celou hru kompletne dohral a ne ze jsi jen dosel na konec hry.Taky muzes pirovnavat Gecka s kamosema kteri hraji stejnou hru!To je asi tak vse co se tyka G-ecek

• 0

Jak bylo řečeno, achievementy jsou jen na ,,machrování,, před někým - jinak jsou naprosto na nic. V nějakých hrách podle mě mají být i jako jakási motivace hru určitým způsobem projet. Je to můj názor, ale hádám tak z achievementů např. v Assassins Creed Revelations, kdy je např. dostaneš za to, že projdeš misi jen za použití těch bomb (něbo tak nějak) a nebo třeba za 100% synchronizaci (nesmí tě spatřit/nesmíš nikoho zabít jinak než pomoci hidden blade) apod. Pak s tím můžeš machrovat toť vše. A co se týče moji teorie, autoři jsou leniví nebo co. Vemte si, že v AC R bomby používat nemusíte vůbec, přesto pokud chcete 100% achievements complet, tak je použít musíte...tohle jako motivace ? Sorry, ale fakt ne...Kdyby ten prvek byl zábavný, tak žádný achieve jako motivaci nepotřebuji.

Kdysi jsme třeba ,,hodiny,, ve hře něco hledali, abysme nalezli nějakou ukrytou zbraň/zbroj, která byla o něco silnější než ta momentální nebo nějakou přísadu pro nějaký výrobek - teď si třeba jen někam stoupnete abyste uviděli achievement complete (ano i tak jsou někdy blbé :)).