Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

2 obrazy v 1 (3D TV)


marekSA

Otázka

Zdravím ve spolek,

Chtěl bych se zeptat mám PS3 propojen HDMI 1.4 s TV Panasonic TX-50ST50E.

Zkoušel jsem přehrávat 3D bl.r. filmy a funguje to jak má.

Včera jsem chtěl zkusi pustit nějakou hru pro dva hráče v domění že si nasadíme 3D brýle a uvidíme ve stejné TV každý svůj obraz.

nějak mi to ale nešlo nastavit, viděli sme buď levé oko player 1 pravé oko play. 2, a nebo v obou brýlích pohled toho samého hráče.

nemáte někdo nějakou radu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

21 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

mas info, ze na tom TV (aktivne 3D) je mozne spustit dual play? jednoduche je to pri pasivnej 3D, pretoze je moznost aj z 3D okuliarov urobit Dual play (samozrejme, ze sa daju aj kupit)

jednoducho na take hranie potrebujes okuliare so stejnymi sklickami a nie ako pri 3D!!! Potrebujes tie dva obrazy oddelit a nie spojit ako pri 3D!

Upraveno uživatelem trezzor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

info že TV podporuje dual play jsem nikde nenašel, popravdě jsem to nenašel u žádného panasonicu.

Jen mě zarazilo že když ty dva obrazy spojím v jeden (na obrazovce se prolínají zároveň tak na těch brýlích to dokážu přepnout tak, abych viděl pouze tu jednu část obrazu( třeba jen levou půlku- player 1) ale vidím na obou brýlích tentýž obraz, když v TV prohodím "posloupnost" (nevím jak je to tam přesně napsáno) tak vidím zase na obou brýlích pohled druhého hráče. Proto jsem si myslel že to stačí jen někde nastavit aby brýle snímaly jedny první snímek a druhé druhý snímek.

Takže brýle umí na obou sklech zobrazit jen 1, nebo jen 2 snímek. to jestli ukazují pouze 1 nebo 2 se dá nastavit v TV ale patí to pro všechny zapnuté brýle.

Upraveno uživatelem marekSA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Co som teraz pozrel napr. Philips LCD s aktivnym 3D, tak tam pisu aj o dual hrani a ze na to staci jedno stlacenie tlacidla na okuliaroch. Neviem, ci su to aj 2x specialne okuliare s nejakym takym tlacidlom.

EDIT: EDIT: tu je to naozaj aj uvedene http://www.mall.sk/3-d-okuliare/philips-pta508-00

http://www.mall.sk/3-d-okuliare/philips-pta518-00

http://www.mall.sk/3-d-okuliare/philips-pta517-00

http://www.mall.sk/3-d-okuliare/philips-pta507-00

Ako je to s Panasonicom, tak to sa asi dozvies, ked im napises email icon_smile.gif

Upraveno uživatelem trezzor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

@marekSA: Vyřešili by ti to dual play brýle, jak už ti bylo poraděno ve druhém příspěvku. Stav, kdy vidíš v každém oku jednoho hráče je dán tím, že aktivní 3D brýle polarizují obraz. "Laciným" trikem lze docílit dual play brýlí, kdy do jedněch obrouček vsadíš buď obě levé, anebo obě pravé čočky. Z toho čerpá např. LG, co jsem koukal tak jejich dual play brýle jsou téměř všude zmiňované

http://www.lg.com/uk/tv-accessories/lg-AG-F310DP-dual-play-glasses

Jinak počíst si o principu dual play brýli si můžeš na AV fóru, jsou tam i názory lidi na negativní stránky věci, jako např. občasné stíny z obrazu druhého hráče, které se pletou tomu druhému do výhledu.

http://www.avforums.com/forums/tv-technology-smart-tv-3d-ultra-hd-4k/1628866-dual-play-glasses.html

Podle mě by z takového hraní šla po pár hodinách hlava docela slušně kolem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

lenze sa bavime o jeho aktivnom 3D panasonic a nie vseobecne o pasivnom, kde polarizacne sklicka je mozne vyberat a menit do ramov.

Este k tomuto problemu: splitscreen nema obrazy deformovane, ale iba orezane a prisposobene na ten polovicny rozmer obrazovky. Ale ked sa natiahnu na celu obrazovku pre hranie Dual play, tak potom je obraz deformovany. To je tiez chyba...Hry by museli mat v menu aj moznost splitscreenu pre Dual play, kde by ten obraz mal byt stlaceny, ako pri 3D filmoch.

Upraveno uživatelem trezzor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
@marekSA: Vyřešili by ti to dual play brýle, jak už ti bylo poraděno ve druhém příspěvku. Stav, kdy vidíš v každém oku jednoho hráče je dán tím, že aktivní 3D brýle polarizují obraz. "Laciným" trikem lze docílit dual play brýlí, kdy do jedněch obrouček vsadíš buď obě levé, anebo obě pravé čočky. Z toho čerpá např. LG, co jsem koukal tak jejich dual play brýle jsou téměř všude zmiňované.

No jo, ale já mam aktivní 3D a polarizační brýle mi moc nepomohou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Co som teraz pozrel napr. Philips LCD s aktivnym 3D, tak tam pisu aj o dual hrani a ze na to staci jedno stlacenie tlacidla na okuliaroch. Neviem, ci su to aj 2x specialne okuliare s nejakym takym tlacidlom.

Já mam u těch od panasonicu taky tlačítko, viz foto http://3d-bryle.heureka.cz/panasonic-ty-er3d4me/galerie/ .

¨zkusím to popsat znovu a srozumitelně :-)

Pustím nějakou hru pro dva hráče, obrazovka Tv se mi rozdělí na dvě. .V Levé polovině se zobrazí hráč č.1 v pravé polovině hráč č.2

V tv zapnu 3D režim tak aby se oba obrazy spojily do jednoho a tv začne střídavě promítat 1.hráče a 2. hráče přes celou plochu obrazovky,obrazy se tedy spojí v jeden. když zapnu 3D brýle vidím jedním okem 1.hráče a druhým okem 2. hráče, když na brýlích stisknu tlačítko mode, vidím v obou slíčkách 1. hráče. (tedy vše funguje jak má,).

problém nastává když zapnu druhé brýle, po zapnutí a stisknutí tlačítka mode, vidím zase jen 1. hráče. Takže v obou brýlích vidím jednoho a toho samého hráče. když v TV přepnu "posloupnost obrazu" a Tv začne promítat v opačném pořadí, tedy nejprve 2. hráče a potom 1. hráče vidím v obou brýlích pouze 2. hráče.

Dnes napíšu na technickou podporu Panasonicu, v manuálu jsem nic nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Já tomu rozumím, ty docílíš

efekt (jedny brýle, ale v každém oku jiný hráč), ale potřebuješ
(jedny brýle jeden hráč, druhé brýle druhý hráč).

Tím se vracím ke svému prvnímu příspěvku - myslíš, že s těmi dual play brýlemi od LG by jsi toho na tom Panasonicu nedosáhl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Tím se vracím ke svému prvnímu příspěvku - myslíš, že s těmi dual play brýlemi od LG by jsi toho na tom Panasonicu nedosáhl?

Ty brýle od LG jsou pro pasivní 3D (polarizační brýle) s těmi nedosáhnu ničeho, já potřebuji brýle pro aktivní 3D.

Prohození sklíček v mém případě vůbec nepomůže, musel bych brýle rozebrat a nějak zapojit obě skla na levé oko (u druhých brýlí naopak na pravé) na tu elektroniku pro řízení zatmívání jednotlivých sklíček, ale do toho se pouštět rozhodně nebudu.

Už sem psal do Panasonicu tak uvidim co mi řeknou.

Jestli by tam šli třeba už zmíněné aktivní 3D brýle od philipsu nevím, ale dost o tom pochybuji, protože ty brýle musí s TV komunikovat přes bluetooth.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ty brýle od LG jsou pro pasivní 3D (polarizační brýle) s těmi nedosáhnu ničeho, já potřebuji brýle pro aktivní 3D.

Presne tak!

Jestli by tam šli třeba už zmíněné aktivní 3D brýle od philipsu nevím, ale dost o tom pochybuji, protože ty brýle musí s TV komunikovat přes bluetooth.

tak to neviem, ci od Philips, ale jeden v uzivatelskej recenzii pisal, ze k aktivnemu 3D Panasonic kupil lacnejsie 3D okuliare od Samsung a nebol problem. Tak neviem...To by si musel zistit, ako tie Philips pre Dual Play funguju a potom ci by sa sparovali s tvojou telkou. Mozno niekde vo velkom kamennom obchode, kde toho maju viac a skusit tam stastie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zravím ve spolek,

tak už mi přišla odpovoď z panasonicu:

Vámi popisovanou funkci "Dual play" televizor TX-P50ST50E nepodporuje. Nicméně požadavek ohledně přidání této funkce do televizoru jsme přeposlali na příslušné oddělení.

Tak doufám že se oběví v další aktualizaci firmware.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Hmm, pokud by to byla jen otázka FW naděje tu je, i přesto ale pochybuji, že se tomu moloch jakým je Panasonic bude věnovat. Když si vzpomenu na to, jak jsem chtěl po Samsungu přidání funkce "Just Scan" ....

Asi záleží na tom kolik těchto typů tv prodali. Dále jestli je o funkci velký zájem, nebo jestli jim napíše pár troubů jako jsem já :wohow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

U pasivnej 3D to je otazka iba okuliarov s rovnakymi sklickami pre lavy obraz (resp. vrchny) a v tych druhych s rovnakymi sklickami pre pravy obraz (resp. spodny). Ziadne firmware v TV!!! Ako je to u tych aktivnych okuliarov (bateriove), tak to som nestudoval po nete. Ja si myslim, zeby to tiez mal byt problem iba okuliarov, kde by sa mohol dat prepnut iba jeden obraz a to vlastnym vyberom ci na prvy, alebo druhy. Takto by sa s dvoma okuliarmi vybral ten obraz pre kazdeho hraca. Fakt neviem, ci napr. u Philips aktivnej 3D je to iba prepinanie v tych okuliaroch. Ak ano, tak treba tie Philips vyskusat aj na Panasonicu, ked sam Panasonic ma problem take okuliare vyrobit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

mam pasivni LG 42LM615S a dokoupil jsem si ty dual play brýle asi za 400,- a je to celkem fajn..ale ta hra na to musi byt uspusobena a musi podporvat dual play..

my jsme treba hrali Resident Evil 6 a celkem to slo...vetsinou kazda hra co je slip-screen tak se da prepnout do dual-play...ale ta kvalita neni zadnej zazrak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu