Jump to content

PS4 hry ZDARMA


Recommended Posts

Pokud jste čerstým majitelem PS4 a nemáte potřebu hned zase utrácet tisíce za další hry, tady je pár her, které jsou na PS Store zdarma. Nejsou to samozřejmě žádné AAA tituly, ale myslím, že potěší.

Blacklight: Retribution - Blacklight: Retribution is an competitive online multiplayer FREE TO PLAY First Person Shooter featuring unparalleled character customization depth and an innovative gameplay system that allows players to see through walls to make tactical decisions on the fly to keep combat fast and brutal. Guns, gear, and armor can be customized piece by piece to create the perfect loadout.

 

War Thunder- War Thunder is a cross-platform next generation MMO combat game dedicated to World War II military aviation, armored vehicles, and fleets. You will take part in all of the major combat battles, fighting with real players all over the world.

 

Wareframe - They were called Tenno. Warriors of blade and gun – Masters of the Warframe armor. Those that survived the old war were left drifting among the ruins. Now they are needed once more. The Grineer, with their vast armies, are spreading throughout the solar system. A call echoes across the stars summoning the Tenno to an ancient place. They summon you. Come Tenno, you must join the war.

 

DC Universe™ Online Free To Play - DC Universe™ Online is Free-to-Play! Join thousands of other players in a massive online action game set in the popular DC Comics universe. Create and customize your own powerful Hero or Villain and experience true action combat as you fight alongside and against legendary characters such as Batman, Superman, The Joker and Lex Luthor. Become a part of our thriving community at DCUniverseOnline.com! Please note the download could take several hours, but it's worth the wait!

 

Zen Pinball 2 - All of your favorite pinball tables are now available on PlayStation®4! Download the free Zen Pinball 2 platform and access to the best pinball library available.

Pinball Arcade - Each month, regular updates will add classics like Monster Bash®, Medieval Madness®, Creature from the Black Lagoon®, Funhouse®, Attack from Mars®, Black Knight®, Space Shuttle®, Pin•Bot®, Circus Voltaire®, Big Shot®, (and many others for years to come!) along with online tournaments and additional modes to challenge yourself and compete against your friends.

Více obsahu zdarma pro PS4 zde.

PlayStation®Plus x PS4

Další odkazy:

Co je to Slot PSN her...

PS4 a kupování slotů

Cenové akce týkající se PS4

PS4 hry zdarma

Odkazy na PS Store v názvech her.

Zdroje

store.sonyentertainmentnetwork.com

youtube.com

Hit the Thanks button, if this helped you)

Link to post
Share on other sites

WEEKEND WARFARE

Join the intense multiplayer action of KILLZONE™ SHADOW FALL for four whole days – all you need is a PlayStation®Plus subscription.

Download the KILLZONE™ SHADOW FALL Open Weekend and defend Vekta as an elite VSA soldier or unleash the fury of Helghan as a Helghast shock trooper.

Deploy as many times as you like throughout the event and carry over all of your progress if you upgrade to the full game.

více zde: https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-cz/games/killzone-shadow-fall-open-weekend/cid=EP9000-CUSA00002_00-KZ4RELEASEOPENWE

škoda, už jsem myslel, že to je nějaký bug, kdy dneska proběhl store update :D

Link to post
Share on other sites
warframe docela ujde, ale pozor je to opět postavené na creditech....bez těch nezískáte lepší zbraně a jsou docelá drahé

Jediné co si nemůžeš pořídit bez platiny (měny za RL peníze) jsou další sady barev, jinak zbytek jde s investicí trochu času pořídit nafarmením plánů a věcí na postavení daného předmětu = ZADARMO... Jedná se o výbornou akční hru s rpg prvkama, přirovnal bych to k Diablu v Mass effect světě..

OT: pokud někdo hrajete aktivněji, přidejte si mě na void misse a HE farmu

PS: Nejlepší vybavení získáváš pomocí Clanu, který dělá "research" a tím odemkne možnost získávání plánku na nejlepší zbraně atd...Ale tohle platí pro hráče co odehrajou tak 200+ hodin, jinak je zbytečné řešit nejlepší věci.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Má tam být Outlast a má vyjít 5 Února ( Středa )

Trochu nechápu tu logiku ,že na PS3 a Vitě ty hry vycházejí vždy kolem 28-29 a na PS4 to vyjde o týden později :(

Napíšu ti dva důvody:

1. Outlast na PS4 má vydání 5. února, takže asi těžko ho dají na PS+ dříve

2. Kdyby dali na PS+ nové hry jak na PS3, tak PS4 ve stejný den, tak by to stahovali najednou mnohem více lidí a PSN by to nezvládla (nebo zvládala dost obtížně)

Edited by Lovecrossed
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Ví někdo co vyjde v březnu? :D

Zatím není nic jisté. Sleduj blog.eu.playstation.com blog.eu.playstation.com, tam to bude zveřejněné nejdřív. A nebo sleduj topic PlayStation®Plus, protože tvoje otázka nepatří do tohoto topicu, ale týká se PS+.

Informace o hrách v nabídce PS+ pro měsíc březen zatím Sony nezveřejnila, tudíž to jsou zatím jen spekulace.

Edited by nepster
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. Privacy Policy