Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

PS4 jako vysavač nebo fén


Adam Bogocz

Otázka

Zdravím zdejší komunitu ;)

už několik dní jsem prolízal americká fóra kde lidi různě popisovali "hluk" PS4, bohužel to nikam nevedlo, pouze se tam dohadovali a nikdo to nijak neuzavřel. PS4 mám od 13. prosince v bundle Players Edition a už od začátku se mi zdála nadměrně hlučná. Ne vibracemi nebo tak, ale ten průvan vzuchu je drsný. KillZone raději nekomentuju, ale ani u takového Knacka si v pohodě nezahraju, protože PS4 slyším i přes sluchátka, domácí kino moc nahlas nemívám takže mě to taky ruší. A internet je plný lidí co říkají že jejich PS4 je mnohem tišší než PS3 a že ji vůbec neslyší a podobně. Můj kolega v práci ma PS4 dokonce ve stolku pod tv(takže prostor jen zepředu otevřený) a říkal mi že se mu to rozhodně nezahřívá a tím pádem ani nehlučí. Já mám kolem PS4 při hraní rozpálenou zónu, vše okolo je horké... a to je to položené na vrchu komody, 15 cm od zdi.

Jiné zdroje říkají že se PS4 extrémně zahřívá ve chíli kdy je zapojené PlayGo, tzn. že hraju např KillZone a on to na pozadí frká na HDD, což nějakou chvíli zabere. Ovšem tito uživatelé reportují, že jakmile byla hra kompletně přenesená tak se PS4 uklidnila.

No každopádně jsem to nevydržel a včera to poslal do Sony, protože na podpoře mi řekli že bych ten hluk vnímat neměl tak ať to pošlu. Navíc minulý měsíc jsem si v PS3 udělal údržbu(výměna teplovodivé pasty, čištění ventilátoru, namazání ložisek, čištěná zdroje a výměna baterky) o já o své PS3 Slim(né Superslim) absolutně nevím, včera jsem hrál do rána AC3 a paráda, kéž bych svou PS4 neslyšel až v ložnici :/

Máte podobné zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 396
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0
Já bych řekl, že to zbytečně moc řešíte a pak už slyšíte i trávu růst.

I tak se na to jde dívat, pokud se Ti tvá zdá v pohodě. V tom je právě ten problém, málo kdo má doma měřič úrovně hluku aby dokázal posoudit zda je to v pořádku, nebo ne. Já se pokouším vymyslet jak bych dostupnými prostředky zkalibroval telefón :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Já si nainstaloval Zvukoměr lite, ale problém je v tom že aby to měřilo přesně musíš jí zkalibrovat...Tak ještě najít zdroj přesně definované hlučnosti :-) Tak mě napadá že Fén máme v celkem dobrém stavu, zkusím v technických informacích pohledat jeho hlučnost :-)

Upraveno uživatelem Mojmir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
I tak se na to jde dívat, pokud se Ti tvá zdá v pohodě. V tom je právě ten problém, málo kdo má doma měřič úrovně hluku aby dokázal posoudit zda je to v pořádku, nebo ne. Já se pokouším vymyslet jak bych dostupnými prostředky zkalibroval telefón :-)

Podle mně záleží hlavně na tom, co hraješ - jestli je hra na BD nebo digitální a na náročnosti hry. Pokud ti hučí konzole i v případě, že nemáš zapnutou žádnou hru a jsi jen v menu, tak pak bude asi něco špatně. Pokud ti hučí konzole při hraní TLOU z BD, tak to bych viděl jako normální jev. Já třeba hraju jen se sluchátkama, takže konzoli neslyším vůbec:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak já jsem měl doma už tři PS4, první bundle s Infamous, ta byla ,,celkem" tichá, pak druhá, ta byla bundle Killzone, tak už řvala více, a teď mám bílou, bundle Driveclub, a ta je tichoučká jak myška. Tři konzole, stejné prostředí, jiná hlučnost :D....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Denylove7: Tvé postřehy přesně vystihují 1 a 2 bod mého podezdření.

Kjuler: :? Jasně se sluchátkama bych to taky neřešil. Ale v technických parametrech produktu je daná maximální hlučnost 53dB. Pokud jí přesahuje a není to vinou zákazníka, tak je to špatně a pak by mělo SONY dvě možnosti, buď snížit hluk nějakou úpravou, nebo přetisknout jeho technické parametry :D

Upraveno uživatelem Mojmir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ja jsem se setkal se 3 konzolema prvni jsem koupil v datartu made in china hlucna jak LETADLO pak jsem koupil v EW a taky made in china ta byla jak stihacka...tak obe sly do sveta a pak jsem koupil na inzerat made in JAPAN a konzoli mam do ted ticha jak nikdy jindy i pri watch dogs kill zone the last of us .... spis si myslim ze ty prvni byli kvalitnejsistaly tak o neco vic nez konzole po 5mesicich od uvedeni....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Zdravím.

Tak po měsíci používání mi začla ps4 "cvakat" :D

Zvuk vychází ze předu v pravé části, hádám že tam bude větráček. To cvakání se ozývá jen při hraní her.

Zkusil jsem to nahrát, nevím jestli to bude slyšet, ale se zesíleným zvukem snad ano.

https://www.youtube.com/watch?v=XSdBe9OuX9g&feature=youtu.be

Děla to taky někomu?

Setkal se nekdo,nebo taky nekomu ventilator rachoti jako v mem videu?

Jinak,kdyz by se konzole rozdelala kvuli vycisteni od prachu...zaruka zanikne ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Já ji mám teda na stole, z obou stran je na ní nalepený monitor, mám přes ní přeházené různé kabely a bordel (kolikrát nevidím ani ten světelný pruh, pouštím ji přes ovladač) a sice ji slyším, jak se točí ventilátor, ale ne že by řvala jako o život. Není hlučnější než PC, co mám hned vedle ní. Mám KZ a nic jsem nezpozoroval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak mi to taky nedalo a schvalne jsem si zmeril dB svoji PS4, inFamous firt light - digital --> min.37dB; avg.51dB; max.54dB; GTAV po vlozeni disku to skocilo na 67 dB, po nacteni, ještě před dokonceni loading to spadlo na 43 dB, ve he potom min.43dB; avg53dB; max.57 - 60dB.. Co si tom myslite ?

edit: vse to jsou 5 min mereni... nejde mi na telefonu vypnout uzamykani..

Upraveno uživatelem Maris
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

CiD: Díky moc.

Maris: neuvedl jsi teplotu v pokoji, ale dle naměřených hodnot, to bude v pohodě. Musíš počítat s odchylkou měření.

Já jsem to tak na rychlo změřil a dostávám se k 70dB, což asi normální opravdu nebude, v noci se to pokusím změřit přesněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak jsem si včera koupil the last of us a zase mi to příjde jak kdyby mi v pokoji přistával boeing 737.... Asi to zase bude těch 60dB ale když ho půjdu vrátit v té 14ti dění lhůtě tak mi asi pošlou penize do 14 dnů na účet a to se mi nechce čekat, jsem na to moc línej asi to přežiju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Heledte me to to osobne taky obcas huci dost, obcas je to tiche, nepodarilo se mi vypozorovat pri cem to huci vic. Treba TLOU nehucela vubec, ale u Dragon Age obcas jak vysavac. Podle me je to asi vyrobni vada o ktery Sony vi, ale ma vyrobeno Xset tisic kusu (na sklade) u kterych se to vice ci mene projevi (nebo vubec). Samozrejme to nereknou, protoze by si kazdej z te varky chtel nechat konzoli vymenit.

Osobne mam headset, takze to vicemene uz neresim, ale reklamaci jsem taky zvazoval (a minimalne pred koncem zaruky ji prubnu).

Ted to nema smysl. Ocividne vam ji vymenej za kus ze stejny varky a budou doufat, ze zrovna ten hucet nebude.

Tolik moje filozofovani...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
CiD: Díky moc.

Maris: neuvedl jsi teplotu v pokoji, ale dle naměřených hodnot, to bude v pohodě. Musíš počítat s odchylkou měření.

Já jsem to tak na rychlo změřil a dostávám se k 70dB, což asi normální opravdu nebude, v noci se to pokusím změřit přesněji.

V pokoji mám kolem 21-22 stupnu. V noci jsem meril potom dal, a po hodine hrani byl max kolem 53 - 55 dB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Shrnul jsi to přesně tak jaký z toho mám pocit já. Tu Reklamaci zkusím a jestli to nedopadne, no tak co, začnu prudit až bude nějaká verze u které to bude jednoznačně lepší. Jinými slovy ten hluk není důvod proč bych přecházel, nebo měl potřebu jí méně používat.

Maris: Tak to máš OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu