Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

PS4 jako vysavač nebo fén


Adam Bogocz

Otázka

Zdravím zdejší komunitu ;)

už několik dní jsem prolízal americká fóra kde lidi různě popisovali "hluk" PS4, bohužel to nikam nevedlo, pouze se tam dohadovali a nikdo to nijak neuzavřel. PS4 mám od 13. prosince v bundle Players Edition a už od začátku se mi zdála nadměrně hlučná. Ne vibracemi nebo tak, ale ten průvan vzuchu je drsný. KillZone raději nekomentuju, ale ani u takového Knacka si v pohodě nezahraju, protože PS4 slyším i přes sluchátka, domácí kino moc nahlas nemívám takže mě to taky ruší. A internet je plný lidí co říkají že jejich PS4 je mnohem tišší než PS3 a že ji vůbec neslyší a podobně. Můj kolega v práci ma PS4 dokonce ve stolku pod tv(takže prostor jen zepředu otevřený) a říkal mi že se mu to rozhodně nezahřívá a tím pádem ani nehlučí. Já mám kolem PS4 při hraní rozpálenou zónu, vše okolo je horké... a to je to položené na vrchu komody, 15 cm od zdi.

Jiné zdroje říkají že se PS4 extrémně zahřívá ve chíli kdy je zapojené PlayGo, tzn. že hraju např KillZone a on to na pozadí frká na HDD, což nějakou chvíli zabere. Ovšem tito uživatelé reportují, že jakmile byla hra kompletně přenesená tak se PS4 uklidnila.

No každopádně jsem to nevydržel a včera to poslal do Sony, protože na podpoře mi řekli že bych ten hluk vnímat neměl tak ať to pošlu. Navíc minulý měsíc jsem si v PS3 udělal údržbu(výměna teplovodivé pasty, čištění ventilátoru, namazání ložisek, čištěná zdroje a výměna baterky) o já o své PS3 Slim(né Superslim) absolutně nevím, včera jsem hrál do rána AC3 a paráda, kéž bych svou PS4 neslyšel až v ložnici :/

Máte podobné zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 396
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0
  • Moderators

Mojmir, Typan Cz : konzole ihned co došla přesunuta do volného prostoru a přesto hučí :-/ zítra to budu řešit s technikem co je podle nich konzole v pořádku post-39664-146871837858_thumb.jpg

E: na netu jsem našel srovnání hluku konzolí při zátěži a PS4 kolem 55dB moje má i přes 60 :-(

Upraveno uživatelem SAIXX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Hučet bude, otázka jak moc a při čem, chtěl jsem to reklamovat ale už jsem si na to nějak zvykl.

Edit: Píšeš přes 60db, ty máš kalibrované měřidlo? Já ho kvůli dost vysoké ceně nemám, takže předpokládám že to měříš nepřesným mobilem a navíc ve videu už asi nebylo napsáno kolik je v místnosti stupňů a jestli tam náhodou není průvan. Nechci Tě odrazovat od reklamace, ale je potřeba si dát vše do souvislostí.

Upraveno uživatelem Mojmir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Právě proto to budu řešit s technikem jak to porovnával s ostatníma konzolema, že uznal konzoli v pořádku. Pokud to nechal někde všeobecně v menu je jasný, že to bude okej. Horší je jakmile zapnu KZ nebo inFamous to je jumbojet hadr :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Infamous first light je to u me take jak kdybych sedel u turbiny. To same mi dela AC Unity jak prepnu do vyberu zbrani atd. Jinak krom techto her mi to nedela. Jeste vlastne dela kdyz je hra spustena a prepnu do menu. Takze to neresim, protoze 90% hrani mi to nedela. Predchazejici Xbox 360 mi jel jak turbina 7 let. Pouzivam skoro furt sluchatka az na vyjimky takze to uz fakt neresim. Navic pochybuji, ze PS4 vydrzi vic jak 3 roky a pak uz tu bude nova revize:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Dweightee: servis nepomohl? Mě kdysi jakoby taky bzučel zdroj v pc - výměna za nový co nebzučel.

Jinak co se týče mého letadla uvidím jak dopadnu zítra a podle toho budu postupovat dál. Nicméně i to, že sem konzoli přesunul na místo kde má dost vzduchu okolo a pořád hučí mi nepřijde ok. I při obyč. fifa fotbalu trošku hučí. Každopádně podložku taky zvažuju a nakonec asi i ty sluchátka ať mám pokoj :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Me spis celkem zarazi, ze u vetsiny her ji slysim minimalne skoro nejde slyset. Napr u GTA V a to si myslim, ze je celkem narocna hra. No a u nekterych her napr infamous to s prominutim huci jako krava. To neni jen o vetsi hlucnosti u te hry, ale jako bych mel uplne jinou konzoli pri te hre. V cem je problem by me zajimalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Ono možná bude problém právě ta exkluzivita zmíněných her co hučí protože pojedou určitě na větší zátěž než jiné hry, Gta V ač se zdá náročná pořád je to multiplatforma. Já jen nechci vidět co bude v tom případě konzole dělat až vyjde Uncharted 4 :-D tipuju to na plivání minimálně plamenů :-D

Každopádně zítra se snad dozvím víc jaká je teda maximální hladina při zátěži a jak to vůbec testují a dám vědět co a jak.

Mojmir: a proč někteří v tomto tématu píšou, že je konzole krásně tichá i např. při KZ nebo inFam.? Jinak co se týče revize tak mám poslední model 1116A nebo jak to je a datecode 4D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Na to je jednoduchá odpověď, protože hlučnost není měřitelná slovem tichá, hlučná. Jak jsem psal jde o prostředí, podklad a další faktory. Až mi někdo u mně doma ukáže krásně tichou konzoli, tak tomu uvěřím, do té doby tomu věřit nebudu. Hlučnost (otáčky ventilátoru) je řízena snímáním sezorů teploty. Pokud by PS4 viselo na provaze v zatemněném prostoru tak je teplota ovlivněna zatížením CPU/GPU/Zdroje a teploty v místnosti (respektive v dané části). Což znamená že při vyšší hlučnosti konzole musí mít logicky vyšší odběr elektrické energie, aby mohla vydávat více TDP. Což znamená že hra která je velmi hlučná buď není moc dobře optimalizovaná, nebo jede na hranici schopností PS4. Trochu jsem to zjednodušíl, ale z principu to tak přibližně je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators
Na to je jednoduchá odpověď, protože hlučnost není měřitelná slovem tichá, hlučná. Jak jsem psal jde o prostředí, podklad a další faktory. Až mi někdo u mně doma ukáže krásně tichou konzoli, tak tomu uvěřím, do té doby tomu věřit nebudu. Hlučnost (otáčky ventilátoru) je řízena snímáním sezorů teploty. Pokud by PS4 viselo na provaze v zatemněném prostoru tak je teplota ovlivněna zatížením CPU/GPU/Zdroje a teploty v místnosti (respektive v dané části). Což znamená že při vyšší hlučnosti konzole musí mít logicky vyšší odběr elektrické energie, aby mohla vydávat více TDP. Což znamená že hra která je velmi hlučná buď není moc dobře optimalizovaná, nebo jede na hranici schopností PS4. Trochu jsem to zjednodušíl, ale z principu to tak přibližně je.

Tohle je i otazka firmwaru konzole , pamatuju si jak u ps3 ve firmware upravily u fat konzoli ,aby jely otacky na vetsi obratky , jelikoz se vice zahrivali nez novejsi slim konzole :-)

Ale samozrejme jak pises je to dano i podminkami kde konzole zrovna a jak lezi , jak je v mistnosti teplo a v neposledni rade i o jaky kus konzole se jedna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

S tím Firmware je to trochu složitější. Každé CPU má udanou maximální teplotu, po té se buď zasekne nebo vlivem ochrany v něm vypne. Firmware řídí otáčky na základě informace o teplotě ze senzorů a ty nejvyšší otáčky jsou často až velmi blízko k maximální teplotě. Dost často se pak stává, že výrobci posouvají nejvyšší otáčky na nižší teplotu, protože mají reportovány nestabilitu, nebo pády systému v různých prostředích. Takže paradoxně nejstarší neupdatované PS4 může být tišší než jakékoli updatované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ja kdyz hraju killzone tak me viprsgolds.com,ze to asi za chvili zvletne ze stolu,jsou to proste nektere useky hry kdy to huci jak buyfifacoin4u.com,prej maj servisy zatim zakaz vymeny zarizeni kvuli zahrivani tak nevim jestli to nekam posilat a cekat archeagegold4u.com,mel jsem xbox one a ten nebyl slyset

wait wait and wait

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Foukám ze stran ale hlavně zezadu to je nejpřístupnější skrz zdroj a jde to i přes chladič lítá to ven všude možně :D ale nejlepší by bylo to rozebrat, ale jak řikám zezadu jak to vyfukuje tak tam to fouknu plus z boků jak to nasává vzduch :D moc možností není :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zdravím,tak jsem taky zakoupil novou PS4 a mám sní nejspíš problém. Po cca 5 minutách hraní se mi rozjede větrák,ale nejni to nic strašného,spíše takové šumění, ale jiný problém je v tom,že po spuštění větráčku slyším takový jemný pískot. Buď jsem se na to moc zaměřil nebo je to normální a nebo vadný kus a reklamace. Nemáte stím někdo zkušennost? Díky za reakce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Zdravím,tak jsem taky zakoupil novou PS4 a mám sní nejspíš problém. Po cca 5 minutách hraní se mi rozjede větrák,ale nejni to nic strašného,spíše takové šumění, ale jiný problém je v tom,že po spuštění větráčku slyším takový jemný pískot. Buď jsem se na to moc zaměřil nebo je to normální a nebo vadný kus a reklamace. Nemáte stím někdo zkušennost? Díky za reakce :)

u ps4 je to normalni, pokud chces tichou konzoli vyzkousej si xbox one, poznas ten rozdil je to znatelny rozdil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jako že to chladí to bych ješte pochopil ale ten jemnej pískavej zvuk při roztočení větráku mi až tak normální nepřijde :roll: nejni tady chlapci náhodou někdo z okolí Havlíčkova Brodu kdo má tichou konzoli? Jestli by mi byl ochotnej někdo poskytnout srovnání toho hluku na PS4? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu