Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

dilema PC VS PS3 VS PS4


riddle

Recommended Posts

  • Odpovědi 82
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Dlouhodobě to není nejlepší řešení, protože koupíš PC a za dva-tři roky můžeš kupovat nová střeva, kdežte hry na konzole , o ty se bát nemusíš a navíc, každou chvíli se z konzolí dostává větší a větší výkon a tudíž jsou hezčí hry...dlouhodobě mít PC je naprostá kravina, je to dražší, o dost, a musíš upgradovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak není potřeba kupovat takto výkonné grafiky na FHD rozlišení. Tam bohatě stačí grafika za nějakých 5-6t a věřím, že pár let vydrží. Na hry údajně stačí i obyčejný procesor i3 za 2500,-, takže třeba i5 Haswell by měla určitě vydržet do nějaké větší revoluce.

Ono upřímně taky nemáš jistotu, jak dlouho se PS4 bude vyrábět. Protože co se týče HW, je pořád kam jít, kdežto u PC už není potřeba vylepšovat procesory a ramky, možná jen ty grafiky kvůli 4K rozlišení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono taky jde o to, jestli si nejnovější hry chceš na PC zahrát ve Full HD a třeba na 40-50 nebo víc FPS, u konzolí tohle prostě neřešíš, na PS4 obvykle 1080p a 60FPS (o X1 nemluvím :D ), ale na PC to mít nebudeš, když si koupít grafiku za 5k a za dva roky ti vyjde nějaká novinka...nevím, proč to tu vůbec píšu, přijde mi, že hovořím s někým, kdo tomu vůbec nerozumí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze tento clanek mluvi za vse http://www.ddworld.cz/aktuality/konzole/nova-generace-konzoli-sony-ps4-a-microsoft-xbox-one-je-slaba-ma-malo-pameti-a-dalsi-problemy-2.html

proste pc je pc. Mnohem vetsi moznosti, grafika a proste ten vykon. Take jsem uvazoval o ps4 ale radeji zustanu u pc.

Jinak prispevek nademnou bych chtel vydet obvykle 1080p a 60fps . Nesmysl. Mozna tak v pacmanoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obvykle neznamená vždy, ale her ve Full HD 1080p je hodně. Každopádně, s člověkem, který má takovou úroveň češtiny, ani nemám chuť diskutovat...až vyjde Uncharted 4 na PS4, tak pošle dop*dele všechny PC hry, co kdy vyšli..

Edit: A využití hardwaru konzole je mnohem efektivnější, protože konzole nemá spuštěných dalších 10000000 věcí, narozdíl od PC.

Jak říkám, nerozumíte tomu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já netvrdím, že nemáš pravdu. Každopádně máš větší přehled, ale co se týče 60fps tak co jsem koukal, tak jsou hry kde to mělo být a nakonec to ani nebylo. Nebo třeba Watch Dogs je 1080p 60fps? Hlava mi nebere, proč do PS4 nedaly lepší HW. Prostě podle mě PC určitě nebude špatná volba, každopádně určitě je o dost lepší a dražší, otázka je, jestli je to při hraní až tak vidět. Já nad tímto přemýšlím jen proto, že mi noťas končí a za nějaký průměrný padne tak 12tis, tak přemýšlím nad tím, jestli PS4 neposlat pryč, přidat si a za nějakých 23t koupit PC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč do PS4 nedali lepší HW? To je nemístná poznámka, například konkurenční Xbox One má celkově o 40% menší výkon než PS4, tudíž PS4 je nejvýkonnější konzole, a to zdaleka. Každopádně s PS4 HW se vývojářům skvěle pracuje.

Pokud vím, 2x jsem napsal, že ne všechny hry běží v 1080p 60FPS, ale hodně jich na PS4 je. Jelikož jich na Xbox one je tolik, jako prstů na jedné ruce, může dojít k mýlce...ale na PS4 jich je mnohem více(mnohem více, symbolicky, pro rejpali- her je celkově jen kolem 20 krabicových)...

Edit: Fakt si přijdu jako v pomocné škole, napíšu, že obvykle neznamená vždy a ty sem hodíš poznámku, že WD nejede na 60FPS...fakt totální...radši už nemluvím, mějte se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, že vykonné PC bude vždy lepší, než konzole. Tohle asi nikdo nikdy nezmění. Nevýhoda je ale samozřejmě cena, jak sám píšeš, za moderní PC dáš přes dvacet tisíc. PS4 stojí kolik? Asi polovinu. To je zároveň odpověď, proč nemá konzole lepší HW. Stála by moc. Když v minulé generaci PS3 na začátku stála $600, bylo to prostě moc. Nynějších $400 je pro začátek tak akorát.

Co si pořídit je samozřejmě věc každého. Kdo se rád dívá na co nejlepší grafiku, volí PC. Kdo se spokojí s horší, volí konzoli. A samozřejmě, oba tábory volí podle exkluzivních her.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten článek to docela vystihuje dobře a Nanaki taky, ale myslím, že kdyby se konzole prodávala za třeba 15t, zákazníky by si bez problémů našla. Určitě už jen z fanatismu PS konzolí. Bohužel si taky myslím, že do dvou let se objeví nějaký upgrade PS4 nebo celá nová konzole, protože teď tak nějak vývoj jde dost rychle a 4K rozlišení se objevuje čím dál víc, tak nevěřím tomu, že tahle konzole se bude vyrábět dalších 5 let...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS3 přišla po PS2, která svojí generaci zcela bez problémů vyhrála a prodala hodně přes sto milionů kusů. A stejně to PS3 nebylo moc platné a ze začátku se nijak extra dobře neprodávala. Fanatiků není zase tolik, aby to konzoli (každou konzoli) uživilo. A proč se neprodávala dobře? Nu ano, vysoká cena, zhruba taková, kterou navrhuješ právě ty, o 50% víc, než stojí PS4 ($400 vs. $600). Tedy ne, tvoje první myšlenka je dost mimo.

Upgrade konzolí není dot dobře možný (jedna z nevýhod). Pár pokusů už v minulosti bylo, a prakticky vždy to skončilo debaklem. Důvod je jasný, pokud prijde upgrade, objeví se hry, které ho budou potřebovat. Jinými slovy, rozdropíš dvojí uživatelskou základnu a jen zmateš zákazníky (proč mi tahle hra nefunguje? vždyť je pro tenhle systém). Případně ho budou ignorovat jak vývojáři, tak zákazníci a ty tedy utopíš nemalé peníze s nulovým výsledkem.

Nová konzole také jen tak nebude, z ekonomických důvodů. Vymyšlení a uvedení konzole (a nejenom konzole) stojí poměrně dost a musí se nechat nějaký čas vydělávat. Vydat konzoli a vzápětí další nemá smysl.

Vývoj: v podobných debatách se podobný názor objevuje až překvapivě často. Realita je ale jiná. Masový trh rozhodně nepřijmě 4k nějak extra brzo, to pár let potrvá. Nakonec, ani Full HD není zase tak úplně rozšířená věc, jak si technofilové často myslí, a předstva, že si někdo loni koupil novou Full HD telku a dnes si poběží koupit 4k je spíš úsměvná. Mimochodem, co si na 4k vlastně pustí? TV vysílání? Těžko, pokud je Full HD je to štěstí. Film? Kolik jich asi tak je? Jedinýá věc, kde je dnes 4k možná trochu užitečná (a to jen možná) je PC a hry. Ale zase, na 4k hry potřebuješ docela dost silný stroj, že? Konzole je přesně o opaku, zahrát si v ucházející kvalitě pokud možno docela levně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem si na velké tv pouštěl videa 1080p a srovnával průměrnou sestavu s PS4 a zas tak velký rozdíl to není. Jako PC má více detailů, ale i tak je to srovnatelné. Otázka je, jak to bude za dva roky, když už teď průměr je lepší.

Ale zase člověk se natáhne na gauč, zapne 60" a jede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu