Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

20th Playstation


kasaco10

Recommended Posts

  • Odpovědi 329
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

  • Moderators

To by bylo sice pěkné číslo, ale tady platí čím nižší, tím cennější :)

Jinak k té edici - za mě teda palec nahoru. Nevím co by si kdo ke konzoli představoval navíc (krabici bonbónů? konfety? tuctovou hru zdarma, kterou lze koupit v každém obchodě?) Jedinečnost je zde jasně daná - především šedá barva totožná s úplně první generací Playstation která kdy spatřila světlo světa, dále embosovaný kryt se symboly tlačítek no a nakonec číslování kusů, kterých bude jen 12300 na světě.

Doufám, že se mi ji podaří sehnat a dostat do ČR :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Podle videí a indícií by mělo být možné ji koupit i někde v Evropě, nejen v USA a Kanadě. Každopádně to bude jen na vybraných místech.

Mějte všichni oči na stopkách a hlaste každou stopu :)

Cena takové konzole se mnohonásobně zvedne s odstupem času, za tu cenu co jde do prodeje je to zlatý kup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

potvrzena je pouze canada a usa, fyzicky by se mela prodavat jen na tom veletrh k 20 vyroci + online, where, se dozvite opet z playstation stranek nebo oficialniho twitter uctu

How to pre-order in the US: PS4 20th Anniversary Edition will be available in very limited supply for pre-order starting Saturday, December 6th.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

No, jenže ve videích je vidět, že konzole má zespodu psaný rozsah napětí 220-240V, takže musejí existovat kusy pro Evropu.

Btw já si toho nevšiml, ale oni PS4 konzole nejsou univerzální 110-240V?

Na PS Blogu navíc vidím jak někdo dává příspěvky od Yoshidy a v jednom píše, že každý region bude mít svůj způsob jak ji předobjednat, jen je prý potřeba to sledovat.

Upraveno uživatelem drak3go
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
Já myslel, že v US a JAP už to jede od 3tího. Od 6tého jsem myslel že se to začne prodávat přes store v Evropě.

Podle toho co čtu a hledám, tak ještě ani v USA nezveřejnili informace o místech kde půjde koupit. Mělo by to být toho 6/12/2014.

Přestože na YT už jsou unboxing videa, takže kdoví jak. Ale zatím jsou to všechno videa co mají úroveň a vypadají spíš na to, že majitelé těch konzolí jsou buď Press nebo lidi z branže. Žádná videa jásajících majitelů co si je vystáli ve frontě nebo tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

No tak se nám v Sony teda vyznamenali. Myslel jsem si, že pády přetížených serverů v okamžiku spuštění objednávkového systému (ti kteří někdy objednávali např. vstupenky na MS ve fotbale na ČMFS anebo na MS v hokeji na Ticketpro jistě vědí o čem mluvím) je chloubou jen u nás v ČR, ale co se dělo při prodeji 20th Anniversary konzole je důkazem toho, že podobně je tomu asi všude.

Sotva Sony uveřejnila link na Pre-Order, strhla se mela a v tu ránu server padl, nereagoval, lagoval, házel Internal Errory atd. Skutečně geniální nápad dát prodej něčeho takového na jedno jediné místo, na jeden jediný server. Dát si tu práci a udělat takovou propagaci produktu, limitovat to počtem 12,300 kusů přičemž zájem už v předstihu mnohonásobně převyšoval nabídku a pak to doslova zabít tím, že spustí předobjednávkový systém na jediném serveru o němž si zřejmě mysleli, že vydrží ten nápor, tak to snad ani nepotřebuje komentář.

Vyprodáno bylo za necelé 2 hodiny a trvalo to tak "dlouho" jen proto, že dostat se přes objednávku k zaplacení byla dlouhá a trnitá cesta a kdo se předem neobrněl notnou dávkou klidu, tak věřím, že u toho mohl i zkolabovat (stačilo sledovat tweet Playstation a číst tam ty online komentáře v chatu). Pokud už se vám vůbec podařilo nahrát stránku shopu, tak dostat položku do košíku byl další, ještě mnohem těžší oříšek. Mezi tím následovalo mnoho Server Internal Errors. chybových hlášek a odmítnutých requestů, takže to vesměs vždy končilo vyprázdněním košíku a mohli jste začít znovu od začátku. Když se vám podařilo se i přes toto dostat, nastal třetí level a to potvrzení objednávky a platba, kde těch chyb bylo snad ještě mnohem víc. Nejednou byly stránky zcela nedostupné a hlásily se jako že vůbec neexistují.

Teď už stránky normálně jedou, můžete si koupit třeba novou TV anebo notebook, bohužel u PS4 20th Anniversary Edition už uvidíte jen Sold Out.

/FACEPALM

c1ovhE1.png

Upraveno uživatelem drak3go
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

A kde je ta verze pro EU? Co jsme hledal vsude se psalo "prodej worldwide" a kde nic tu nic :cry: Z toho US shopu mi neprosla plaba na CZ dorucovaci adresu a nez jsem sehnal US kontakt a znovu zaplatil... zasrany shop mi zbozi vyhodil z kosiku a nahlasil vyprodano :blejt: 4 hodiny jsem sedel u PC sledoval twitter a PSX konferenci abych zjistil kde muzu objednat a skonci to timhle srancem... Dekuju sony ze myslis na zakazniky z EU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Těžko říct, taky jsem četl od Yoshidy že každý SCE region bude mít možnosti předobjedání a jen je potřeba sledovat si ten svůj regionální. Stejně jako ty jsem seděl od začátku u Live konference a čekal na jakoukoliv informaci, zatímco Sony zveřejnila link na předobjednání na svém Twitteru a na konferenci o tom nepadla ani zmínka. Víceméně náhodou jsem na ten link narazil a to bylo v době asi 20min po jeho uveřejnění. Pak se strhlo to o čem jsem psal v předchozím příspěvku.

Jak se ukázalo tak zřejmě pouze US region a Kanada měli možnost předobjednávky, jak Sony zmínila někde na svém Twitteru. SCEE tentokrát zřejmě vyšla naprázdno a že těch nas**ných příznivců napříč Evropou teď je, zejména v UK. Já jsem něco takového předvídal, protože při tom malém množství kusů co šlo do prodeje bylo dopředu jasné, že budou pryč v tu ránu a že jich ani pro USA nebude dost. Navíc soudě podle videí co se objevily ještě před prodejem, tak několik kusů už mělo své majitele ještě před zahájením prodeje a ti, kteří se přímo účastnili Live Experience v Las Vegas a byli majiteli zlaté vstupenky dostali přednostní právo předobjednávky. Kdoví kolik kusů šlo nakonce do online prodeje.

Nejdřív všechno vypadalo nadějně a web Sony fungoval, dokonce šla konzole vložit do košíku (Obr.1). Po mnoha desítkách pokusů se šlo dokonce proklikat i k platební bráně (Obr.2), kde to však nesčetněkrát skončilo pádem serveru a vše se vrátilo na začátek (Obr.3). Když už se po mnoha pokusech podařilo i přes platební bránu projít dál a zbývalo jen zaplatit, tak to zase zkolabovalo na tom co píšeš ty a sice že to nepovolilo zadat doručovací adresu v CZ a vše se opět vrátilo na začátek. Navíc s tím, že to vyprázdnilo obsah košíku a při pokusu vložit tam zboží znovu už ho to automaticky vyhazovalo ven s odvoláním na to, že zboží je již vyprodáno (Obr.4).

Ani nevím kolikrát jsem to zkoušel, dobře hodinu určitě a teď když vidím co se mi nakonec podařilo, když čtu blogy PS a Twitter, když vidím tu poptávku na serverech jako je Gamespot apod. a vidím co za ni lidi teď jsou ochotni zaplatit na eBayi, tak jsem musel mít jak se lidově říká z pr**ele štěstí (Obr.5).

Bude těžké odolat představě snadného výdělku (snad i pohádkového?), protože ten ranec co se za konzole nabízí je neskutečný. Nicméně jsem hrdý sběratel a asi ani ta vidina nového auta mě nedonutí ji pustit a tak předpokládám, že jakmile ji Sony podle předpovědí 21/12/2014 odešle a mně se podaří ji dostat sem ke mně do ČR, podělím se tu s vámi o fotky toho skvostu, i když s největší pravděpodobností jen zabaleného :D

P.S. Teď už na odkaze na web Sony píší, že děkují za zájem a s omluvou sdělují, že další zásoby už nebudou. 12,300ks je pryč, Evropa tentokrát zapláče ...

post-28363-14687179764778_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu