Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Koupit XONE nebo PS4 ?


Recommended Posts

brzy bude na Xbox one directX 12 a pokud to dopadne jak se tvrdí tak Xbox one zvládne hry mnohem lépe než PS4.. ale osobně bych se výkonem vůbec nezabýval, vývojáři musí hru přizpůsobit na výkon konzole, když se člověk dívá na ty srovnávací videa her tak je na to s detaily PS4 někdy možná troško lepé, někdy zase Xbox one.. ale při hraní si toho vůbec nevšimneš :) za mě rozhodně ovladač Xbox one, vzhledem k tomu že nemám zrovna malé ruce tak se mi drží perfektně, narozdíl od DS4 s tím jsem hrál jednou u kamaráda a vůbec mi to nesedělo, asi bych si na to zvykl, ale často by mě bolely ruce :D

k těm funkcím..na PS4 je dobrá funkce jak můžeš sdílet hru na 2 hodiny.. ale jinak ve funkcích vede Xbox kvůli filmům.. Onedrive.. sdílení televize do mobilu nebo pc.. ukládání her na HDD..

před pár měsíci jsem řešil ten samý problém, jestli mám jít do PS4 nebo do Xboxu.. zvolil jsem xbox a bylo to nejlepší rozhodnutí, nemohu si stěžovat jsem nad míru spokojen.. měl jsem možnost vyzkoušet PS4 a asi bych z toho nebyl tak nadšený jak z Xboxu.. spíš vůbec

ohledně vzhledu, myslel jsem jak je xbox one velký jak všichni vyprávěli co to je za VHSko, ale když jsem ho držel v ruce tak mi tak velký nepřipadal, samosdřejmě je mnohem větší než PS4 alespoň má xbox dobře řešené chlazení .. vzhled tu myslím hraje tu nejmenší roli

další plus pro xbox je Xbox live a servery.. BTW nechápu proč Sony nemůže vylepšit servery

moje rada zní aby jsi nekoukal na výkon a rozhodl se buď podle Exclusivit a nebo fukncí které by jsi využíval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 328
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Hráč123, s pomocí cukru, biče a slivovice se i medvídek mýval může naučit rozeznat hlasové příkazy ;)

Btw tím, co tvrdí ms bych se vůbec neřídil. Stejně jako každá jiná firma nakecá věci jen proto, aby prodala svůj produkt. A ano, možná má x0 lepší chlazení, ale hlavně díky tomu že má externí zdroj jako další cihlu k tv. Kdežto ps4 má zdroj v těle konzole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jelikož mám Xbox one u TV a kabel vede většinou u každého za televizi nebo za skříňku na níž je televize položená, tak se zdroj ztratí a vůbec o něm člověk neví.. takže myslím že tohle je úplně jedno.. a určitě lepší mít zdroj venku než aby se konzole přehřívala :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ono je jednoduchý udělat půltunovou krabici a k tomu stokilovej zdroj a naučit fanboye, aby řekli, že si zdroj dají za telku, že? PS4 je menší, řekl bych designově i hezčí(věc názoru) a taky je velký rozdíl mezi tím, když konzole hřeje a mezi tím, když se přehřívá. Je fakt, že PS4 konzole je silnější, má mnohem lepší grafiku, už teď je X her v menším rozlišení nebo s menším frameratem viz toto http://www.ign.com/wikis/xbox-one/PS4_vs._Xbox_One_Native_Resolutions_and_Framerates a taky je holej fakt, že v podstatě jedinou Xbox exkluzivitou je Forza, zbytek je už na PC, což se již nedá pokládat za exkluzivitu. Do budoucna má Sony mnohem větší počet exkluzivit a hlavně, ta kvalita je úplně někde jinde. U Xboxu vidím dvě výhody a to ty, že má lepší multimediální možnosti a taky to, že Xlive je dle informací lepší služba, víc nic.

Edit: Nehledě na základní politiku MS před vydáním Xboxu. Nejdřív, že konzole nelze fungovat bez kinectu, potom, že bazarovky budou zrušeny a já nevím co ještě...a ten slavnej Cloud a kecy kolem DX12 stejně jako kecy o tom, že X1 bude zpětně kompatibilní s X360 hrami...všechno to jsou kraviny

Upraveno uživatelem Dweightee888
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jak která konzole vypadá je podle mne to úplně poslední....

Co se týče directx 12...to konzoli nepomůže....výkonem určitě ne. Nevím, kde berete to info, že vzroste výkon. Podle mne to bude spíš zlepšení nástrojů pro vývojáře, zjednodušení portace na PC a opačně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jako opravdu nikoho nezajímá jak konzole vypadá a že se na ní musí dívat on, rodina, návštěvy atd? Pro mě je to relativně důležitá věc..Jako kdybych si měl pod televizi vedle zesilovače od onkya položit fialový gamecube..to by mě asi kleplo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

člověk taky bud musí bejt soňák nebo mrkvošroťák a podle toho se taky líp vybírá.. kdo má mobil s Windows Phone tak k tomu třeba má taky blíž.. kdo Android tak zas naopak .. Diskusi asi víc nevyřešíme :D ale je to občas zábavný sledovat co a jak je nebo neni lepší :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jako opravdu nikoho nezajímá jak konzole vypadá a že se na ní musí dívat on, rodina, návštěvy atd? Pro mě je to relativně důležitá věc..Jako kdybych si měl pod televizi vedle zesilovače od onkya položit fialový gamecube..to by mě asi kleplo..

Todle už zavání šílenstvím a to bez nadsázky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani xbox a ani PS4 nejsou hnusné škatule.....a nejsem hitech fetišista, který musí mít v obyváku uhlazený design naprosto na všem.......Argument s gamecube neberu....už se nevyrábí. Celej tenhle topic je na nic...o ničem...každá konzole má svoje...Já tíhnu k ps4 jednoznačně...jenže kvůli tomu, že na tom jsou hry, které mne zajímají....Už nejsem hardcore pařan, který sjede x kusů do měsíce...jsem rád, když si zahraju pár her do roka. FPS mne už až tak neberou...mám rád survival, hororové hry, závody....A takové last of us....byla pro mne lahůdka...Takový alan wake nebetyčná nuda...

Bohužel mi v tom teď falírují děti....a kinect je ze všech pohybových technologíí nejjednodušší na použití...Líbily by se mi hry na Wiiu, ale když člověk zjistí, že to funguje podobně jako na PS4, případně je ke hře nutno koupit nějaký board, jiný ovladač apod. Už to tak zajímavé není....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že se ale nevyrábí neznamená, že neexistuje a že ho nemusím schovávat ve skřínce protože vzhledově je ta fialová varianta hnusná a mezi vybranou elektroniku se nehodí. Neříká se tomu fetiišismus ale estetické cítění..můžeš kritizovat třeba Feng shui ale jsou lidé co prostě májí rádi když nemají v obýváku "trpaslíka z porcelánu"..rozumíme si. To jak je takováhle diskuze o ničem s tebou souhlasím :) Ale lidi mají tendenci a chtějí slyšet od jiných co si mají koupit namísto aby si to koupili a vyzkoušeli a třeba vrátili..dneska se málokdo umí rozhodnout sám..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nečetl jsem všechny ty slohy tu, ale jsem několikaletým majitelem Xboxu 360, který si teď koupil PS4. Rozhodl jsem se kvůli hrám, protože hry typu HALO nebo Geas of War mě nikdy nebavili a jedinou exkluzivitou, kterou jsem v minulé generaci ocenil, byla Forza. Ta má ovšem na PS4 alternativu, leč momentálně je bohužel GT v nedohledu (díru ale asi z části již za dva měsíce zalepí Project CARS).

Xbox One nemám, ale přesto bych napsal pár rozdílů. PSN je oproti Xbox Live horší - jednak je to celé nepřehledné (ale to si asi zvyknu) a druhak je to celé šíleně pomalé. Těžce se zde projevilo, že PS3 mělo multiplayer zdarma a do služby tak nenalili tolik peněz jako Microsoft. Všechny downloady, matchmaking apod. trvá na PS4 déle než na Xbox 360! Tím ale neříkám, že to trvá nějak hrozně dlouho, pomalejší to ale je.

Jinak má PS4 nevýhodu snad jen v tý diodě na ovladači, což je opravdu d_eb_ilní gimmick, kterej se mi akorát večer odráží v TV. Jinak je vše ok.

Volil bych tedy podle her, multimediální funkce jsou sice na Xboxu lepší, ale fakticky je to díky nepodpoře na lokálním trhu téměř to samé co PS4. Osobně jsem používal max YouTube, jinak téměř nic.

P.S. K PS4 jsem koupil i Playstation Cameru a k dnešnímu datu (9. 1. 2015) nikomu nedoporučuji tak činit. Krom Playroomu a hlasovému ovládání je k tomu jedna hra (Just Dance), která mě nezajímá. Nic dalšího neexistuje!!! Doufám, že časem vyjdou aspoň nějaký fitness a party hry, nicméně kupovat to teď je nesmysl.

Koupě PS4 nelituju, je to výkonnější konzole, má lepší exkluzivity dle mého vkusu (věci od Naghty Dog, Polyphony Digital). Horší online služby nejsou žádná tragédie - jak už jsem psal, v přímém porovnání jsou horší, ale to neznamená, že by byly špatné. Kdo Xbox nikdy nevlastnil, ani mu to asi nepřijde.

Upraveno uživatelem Wyder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že se ale nevyrábí neznamená, že neexistuje a že ho nemusím schovávat ve skřínce protože vzhledově je ta fialová varianta hnusná a mezi vybranou elektroniku se nehodí. Neříká se tomu fetiišismus ale estetické cítění..můžeš kritizovat třeba Feng shui ale jsou lidé co prostě májí rádi když nemají v obýváku "trpaslíka z porcelánu"..rozumíme si. To jak je takováhle diskuze o ničem s tebou souhlasím :) Ale lidi mají tendenci a chtějí slyšet od jiných co si mají koupit namísto aby si to koupili a vyzkoušeli a třeba vrátili..dneska se málokdo umí rozhodnout sám..

Je zbytečný sem nějaký fialový gamecube tahat, stejně jako je zbytečný sem tahat WiiU....když je to topic xbox one vs ps4...to je tu všeobecný nešvar. Tazatel už si musel udělat dávno obrázek....co ho zajímá. Teda pokud ho to vůbec zajímá, protože diskutují všichni krom něho.

Upraveno uživatelem Smartmax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že by to bylo vidět v případě, že nejlepší vývojářský tým pro xbox a nejlepší vývojářský tým pro ps by dělali stejnou hru. Pak by se ukázalo, čeho je která konzole schopna. Globálně budou obě konzole produkovat +- podobnou kvalitu, někde bude lepší stínování, někde lepší světla, někde bude líp držet fps. To podle toho, co daná hra bude preferovat jako výhodu....zda větší gpu výkon (PS4) a nebo větší CPU výkon (xbox one). Pokud bude někde vyšší rozlišení, bude to na PS4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K výkonu myslím stačí odkaz co psal Dweightee888.

http://pt.tapatalk.com/redirect.php?app_id=4&fid=7547&url=http%3A%2F%2Fwww.ign.com%2Fwikis%2Fxbox-one%2FPS4_vs._Xbox_One_Native_Resolutions_and_Framerates

Osobně jsem se také rozhodoval kterou konzoli pořídit a po 14ti děním průzkumu vyhrál PS4.

Design, výkon, podle mě hezčí dashboard, typičtější ovladač - čtvereček, kolečko, trojuhelnik, křížek je klasika, exkluzivní hry a hlavně mi přijde že alespoň v mém okolí má PS4 mnohem více lidí než XONE, zda si mi ze i více her se nabízí na PS4 (myslím bazarovky z druhé ruky).

Před PS4 sem měl X360.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

design,vykon a hezci dashboard?Zalezi na uhlu pohledu...pro me je dashboard na ps daleho nevzhlednejsi,vykon minimalne vyssi a nepozorovatelny a design?Uz tu kdosi napsal...pokud mas treba doma skladanou vez,zesilovac apod,tak se xbox skvele hodi Sesignove lip.Ve finale to tam stejne hodis k tv a vic nikoho nezajima.No a ty tlacitka a jejich oznaceni...to uz je uplna blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No k tomu výkonu čerpám z IGN.

Call of Dutý Ghost

PS4 - 1080p 60fps

XONE - 720p 60fps

Dragon Age Inqusition

PS4 - 1080p 30fps

XONE - 720p 30fps

Shadow of Mordor

PS4 - 1080p 30fps

XONE - 900p 30fps

Takto bych mohl pokračovat není v podstatě hra, která by běžela lépe na XONE. A ty rozdili mi nepřijdou zrovna malé. V případě že hra jede na PS4 při 1080p a XONE při 720p zvládne vykreslovat PS4 2x více pixelů než XONE.

Ten zbytek maličkosti bylo podle čeho sem osobně vybíral já. Mě by se prostě XONE s power brick pod televizi těžko vešel je tam asi jen 9cm na výšku a aby měl jen 1cm nad sebou to by vzhledem k chlazení bylo asi málo, plus zmíněná cihlička by se tam nevešla.

Ostatní jsou maličkosti jako třeba označení ovladače, ale i já když jsem byl zaritej do Xbox360 a házel sem špínu na PS3 kudy chodil, sem uznal ze to označení je hezčí a označení X Y A B je divné a nelogické (proč to nemohlo A B C D, W X Y Z).

Každopádně je otázkou zda-li je toto téma stále aktuální a my tu nevedli nekonečný boj typu Apple vs Zbytek světa

Cola vs Pepsi

Trenky vs Boxerky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro honiče pixelů to samozřejmě význam má,ale v realu jestli to má 1080 nebo 900 nepoznáš-za to dám krk.(ale i tento rozdíl se změní)

Zafata-bude tam gran tourismo-sice jsem to hrál ještě na jedničkách či dvojkách-ale pro mě jednoznačně nejlepší závody které kdy byly.

Apropos-ještě jedna exkluzivka-fifa 15 pro xbox-tedy její část-a to je pack legend.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu