Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Koupit XONE nebo PS4 ?


Recommended Posts

  • Odpovědi 328
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

je jedno jakou strojovnu si kdo pořídí , výkon mají obdobný. Pamatuju jak začli hry na Xbox 360 :-),-ze začátku mělo PS3 taky navrch a pak se to srovnalo. To samé bude platit i pro one a PS4 . Osobně jsem si pořídil One ,jelikož čekám na world of tanks ,ale PS4 si taky časem koupím.

Pařani všech platforem nehašteřte se :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřekl bych, že ps3 mělo někdy navrch....bylo to vždy spíše naopak....tedy v multiplatformních hrách. Exkluzivky zase nelze příliš porovnat, ale takové killzone 2, killzone 3 si myslím, že byla dobrá podívaná. No a v poslední době mi přišlo, že s PS3 se vývojáři už naučili jakž takž pracovat. Jenže.....tam nebylo jednoduché říci, která konzole je výkonem lepší. Každá byla úplně jiná. U PS3 se sázelo na to, že cell procesor pomůže i s grafikou....no, zůstalo to velmi za očekáváním.

Ale u ps4 vs xbox one lze jednoznačně říci, že grafickou část má lepší PS4, CPU pak xbox one....Že se to srovná si nemyslím. Ale pokud ten rozdíl zůstane takový..tzn., že xbox one podá stejnou hru alespoň v rozlišení 900p a ps4 1080p, pak by to asi bylo jedno. Ono, už nyní je potřeba ubrat oproti PC, aby to na konzolích šlo s vysokým rozlišením, takže je otázka, kolik se kde ubere a na čem. Je jen otázkou, zda je postup takový, že se dělá hra primárně na ps4 a pak portuje na xbox one. A nebo naopak. Z druhého by ps4 hráči příliš nadšeni nebyli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je jedno jakou strojovnu si kdo pořídí , výkon mají obdobný. Pamatuju jak začli hry na Xbox 360 :-),-ze začátku mělo PS3 taky navrch a pak se to srovnalo. To samé bude platit i pro one a PS4 . Osobně jsem si pořídil One ,jelikož čekám na world of tanks ,ale PS4 si taky časem koupím.

Pařani všech platforem nehašteřte se :-)

Nechci se hašteřit, ale nepamatuji si že by rozdíl mezi XBOX360 a PS3 se kdy srovnal... Možná jsem to ale nepostřehl, neměl jsem je obě a tak srovnávám pouze kamarádovu 360 s mou PS3. Tahle diskuze bude nekonečná, osobně by mě nejvíce zajímaly reálné výhody obou zařízení. Xbox One má dle mého 100% lepší kameru (Kinekt) a multimedialní podporu, PS4 podle mně zbytek. V Americe je XBOX One velmi dobře prodávaný, jelikož právě ta univerzálnost použití je láká. U nás je zatím zažitá konzole jako herní zařízení a pro to má převahu zase PS4. Je otázkou jak je to z lokalizací, respektive s obsahem který by zajímal Českého konzumenta u XBOX One. Dovede mi někdo říct, co z multimédií na XBOX One využívá? (Není to provokace, jen mě to vážně zajímá)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nez jsem koupil Xbox a chtel jsem koukat na film, musel jsem furt k laptopu, nastavit DLNA, prip. dotahnout ho do obyvaku, fyzicky ho zapojit a nastavit projekci na televizi v odpovidajicim rozliseni. Ted jsem k Xboxu pripojil 2TB disk a nemam problem. Zapnu Xbox, najdu film na disku a jedu bez nejakyho nastavovani a propojovani a nemusim se zvedat z gauce. Podporuje vsechny mozne formaty (vcetne MKV) a mam k nemu dalkovy ovladac, takze ani nemusim vybijet baterky na beznem hernim ovladaci. A i kdyz si chci neco pustit z pocitace co nemam na tom pripojenem disku, s Win 8 (ted uz Win 10) je to taky jednodussi nez DLNA - spusti se aplikace, dam ze to chci prehrat na Xboxu, ktery Win automaticky rozezna v domaci siti a hned to jede.

Taky tesi podpora NHL Gamecenter Live, ktere mam zaplaceno a samozrejme Youtube (i kdyz ten mam i v smart televizi). A jelikoz mam do Xbox pichlou i televizi pokud jde v TV nejaky hokej, nebo chci na neco koukat prave na tom Gamecentru - jde to spustit najednou s hrou ... hraju a hokej v TV (jo, asi jste uz zjistili, ze na hokej bych koukal nejradsi porad :D ) mam jako kulisu a po ocku ho sleduji ... opravdu to funguje paradne. No a az u nas bude podporovan Xbox One TV tuner, tak do toho taky pujdu, protoze ted jeste stale musim mit i ovladac na set-top-box pokud jedu z TV ;) Nejvic se ale tesim letos na streamovani do PC ... konecne kdyz me moja vyhodi od TV kvuli Farme nebo Zamene manzelek nebo ja nevim cemu, tak nebudu muset prestat hrat ale zapnu pocitac a bez prepojovani cehokoli valim dal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám smělou otázku na vás, kteří jste hráli na obou dvou konzolích: Poznali jste nějaký rozdíl? Čtu neustále o vysokém výkonu PS4, o kterém se Xboxu One může jen zdát. Tak jsem konečně měl možnost porovnat dvě hry a ať jsem se snažil sebevíc, rozdíl jsem v tom neviděl. Nemám problém vyměnit konzoli, klidně bych Xbox prodal a koupil PS4, ale fakt nevím proč. Jasně, v diskuzích se kde kdo ohání číslama, rozlišení, fps a já nevím co ještě, ale k čemu mi to bude, když to okem nepoznám?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám smělou otázku na vás, kteří jste hráli na obou dvou konzolích: Poznali jste nějaký rozdíl? Čtu neustále o vysokém výkonu PS4, o kterém se Xboxu One může jen zdát. Tak jsem konečně měl možnost porovnat dvě hry a ať jsem se snažil sebevíc, rozdíl jsem v tom neviděl. Nemám problém vyměnit konzoli, klidně bych Xbox prodal a koupil PS4, ale fakt nevím proč. Jasně, v diskuzích se kde kdo ohání číslama, rozlišení, fps a já nevím co ještě, ale k čemu mi to bude, když to okem nepoznám?

Měnit nemá moc smysl - ten rozdíl není bůhví jak velký. Jak říkáš čísla je jedna věc a zábava druhá. Pouhým okem by jsi rozdíl poznal, ale musely by být vedle sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Papírově poznáš rozdíl. V praxi do toho ale vstupuje tolik proměných (kalibrace TV, vzdálenost od TV a její uhlopříčka, subjektivní vnímání a stav očí) že na tohle můžeš hodit bobek. Jako důležitější věci vnímám rozdíl v ovladačích, rozhraní a funkcích a u mě především vzhled konzole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prakticky jediný rozdíl je v exkluzivitkách. Mne víc oslovily ty na ps3 a poté i na ps4. Hry jako ryse nebo dead rising 3 jsem zkusil na noťasu, stejně tak věřím že se časem dostane i qaunatum brake (snad jsem to napsal dobře) a nový tomb raider i na pc. A zbylé hry mne narozdíl třeba od Bloodborne, the order, uncharted 4 nebo infamousu nepřesvědčili o koupi x0.

Ale je to vyloženě na vkusu každého.

Btw psal jsem autorovi topiku, poděkoval mi za mé doporučení o pár stránek zpět a koupil si medvídka mývala. Prý je s ním větší prča než s chuckem norrisem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já rozdíl pozoroval u GTA V, zatím co se FPS snížilo během jízdy plným městem na PS4, XONE se držel, ale jak šlo do akce střílení, výbuchy, ruzné obrovské scenérie začal XONE zadrhávat a PS4 bylo stabilní (nemluvě o tom, že vegetace v PS4 verzi je mnohem více), zvláštní :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je, že ty multimediální funkce umí kdejaká krabička s androidem popřípadě nejspíše i kdejaký blu-ray přehrávač. A mám takový dojem, že xbox neuměl titulky.....je tomu tak stále?

Znovu opakuju, u her, kde je rozdíl 900p a 1080p...tam rozdíl nespatříte. Ale u her, kde je rozdíl 720p vs 1080p (a takových už pár je a to jsou konzole tepre rok venku).....tam rozdíl bude a toho si samozřejmě musíte být vědomi. Pak už je to o tom, jestli vám vadí pocit, že hrajete stejnou hru v horším provedení na xbox one. Kdyby xbox stál dejme tomu o dva tisíce méně. Ten technický rozdíl ve hrách bych chápal. Ale on stojí stejně....

To máte stejné, jako když koupíte dvě PC....jedno nakonfigurované od někoho, kdo tomu rozumí. A druhé z Tesca. Obě budou stát stejnou částku, ale na jednom si zahrajete v lepší kvalitě...Prostě to tak je a bude.

Např. u Evolve teď lidi tvrdí, že vypadá lépe na xbox one než na ps4. Otázkou je, zda je to pravda a zda je vůbec logicky možné, aby to bylo hardwarem nikoliv vývojářema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdíl mezi 900p a 1080p logicky musí být viditelný a to z prostého důvodu. Pokud si koupíte FULL HD LCD Televizi má 1920x1080 pixelů, každý tento pixel se dále skládá ze červeného,zeleného,modrého subpixelu. Toto rozlišení se nazývá NATIVNÍ, lajcky bych ho nazval přirozené. Pokud je vstup do televize v jiném rozlišení než nativním, nebo polovičním 960x540, tak se uměle roztahuje obraz na plnou obrazovku a dochází k degradaci obrazu. Z tohoto důvodu jsou i jednoduché hry na PS4 ve FHD.

S těma krabičkama Androidíma, jednu velmi kvalitní mám na prodej, protože různé zařízení duplikují své funkce a je pro mne již nadbytečná. Taková krabička co prodávám umí naprosto vše co by člověk mohl chtít, jenže mě stála 5000,- Kolik by pak XBOX One stál, kdyby uměl to samé, byl by konkurenčně schopný vůdči PS4 a je vůbec schopný Microsoft udělat takový Store jako má Android? Já si myslím že na obě otázky zní odpověď NE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, externí titulky nejsou podporovány, ale myslím že v nějakem z budoucích updatů určitě budou. Ale to nemění nic na tom, že zmíněné krabičky, které stojí čtyřikrát až pětkrát méně, umí tyto funkce o 100% líp. Nemluvě o každé nové televizi která zvládá přehrát skoro vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to pljde znát, ale málokdo u TV sedí tak blízko aby to poznal :). Navíc bys to musel opravdu bedlivě sledovat na což během hraní nemáš absolutně čas a mít trenované oko.

Souhlasím, poznáš to ve chvíli kdy není rychlý pohyb. Obraz bude logicky ostřejší, protože nebude docházet k přepočtu. Však zkuste si obrázek (třeba tapetu) 1600x900 zvětšit na FHD televizi, nebo monitor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, poznáš to ve chvíli kdy není rychlý pohyb. Obraz bude logicky ostřejší, protože nebude docházet k přepočtu. Však zkuste si obrázek (třeba tapetu) 1600x900 zvětšit na FHD televizi, nebo monitor.

Zkuste si zvětši co? JPG nebo nějaký bezztrátový formát? Toť rozdíl....Stejně jsme už offtopic...Myslím, že budeme za, když budem tvrdit, že pokud hry budou v 900p na xbox one a v 1080p na ps4, že to nemá smysl příliš řešit. Majitelé xboxu ovšem musí vzít riziko, že sem tam může v nějaké hře něco chybět....tu tráva, tu nějaký efekt apod.

Upraveno uživatelem Smartmax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu