Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Koupit XONE nebo PS4 ?


Recommended Posts

Zkuste si zvětši co? JPG nebo nějaký bezztrátový formát? Toť rozdíl....

Nerozumím otázce, domníváš se že Xbox One má při nižším rozlišení vyšší nastavení detailů? Zvětšit si můžeš co chceš, při nativním rozlišení, bude mít cokoli lepší ostrost než při převodu. Je to podobné jako film ve 3D a konverze na 3D jen méně viditelné (v závislosti na uhlopříčce, vzdálenosti od TV, technologii samotného LCD panelu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 328
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Já nevidím problém v hraní na monitoru. Je fakt, že jsem si už zvykl, mel jsem ho i k minulým konzolím. Zkoušel jsem hrát na 48 tv a jo, je to něco jiného, ale ne tak jiného abych si kvuli tomu tu tv kupoval

Nebo to řeknu na rovinu... možna bych si ji koupil, ale nemám na ni peníze :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevidím problém v hraní na monitoru. Je fakt, že jsem si už zvykl, mel jsem ho i k minulým konzolím. Zkoušel jsem hrát na 48 tv a jo, je to něco jiného, ale ne tak jiného abych si kvuli tomu tu tv kupoval

Nebo to řeknu na rovinu... možna bych si ji koupil, ale nemám na ni peníze :D

Respekt :thumbup:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevěřím...to je jen tvůj osobní dojem. Ty body tam nejsou a žádný algoritmus ten obraz nemůže vylepšit tak, abys mohl říct, že 1080p nativních na full hd TV bude vypadat hůře než přepočet na 4k (nedejbože 900p na 4k....to je absolutní nesmysl).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevěřím...to je jen tvůj osobní dojem. Ty body tam nejsou a žádný algoritmus ten obraz nemůže vylepšit tak, abys mohl říct, že 1080p nativních na full hd TV bude vypadat hůře než přepočet na 4k (nedejbože 900p na 4k....to je absolutní nesmysl).

Jenže to on nepsal... Nativní FHD bude vypadat lépe... 900p bude dost pravděpodobně vypadat na 4K lépe než na FHD televizi, protože tam může nějak ten upscaling pracovat. Zkus se zamyslet jak ta funkce může fugovat a dojde Ti to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže to on nepsal... Nativní FHD bude vypadat lépe... 900p bude dost pravděpodobně vypadat na 4K lépe než na FHD televizi, protože tam může nějak ten upscaling pracovat. Zkus se zamyslet jak ta funkce může fugovat a dojde Ti to.

Z jakého důvodu....pominu-li, že jde o lepší tv, která používá lepší obvody pro upscale. Proti nativnímu rozlišení PS4 na full hd tv nebo při přepočtu full hd na 4k to bude vždy vypadat mázle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z jakého důvodu....pominu-li, že jde o lepší tv, která používá lepší obvody pro upscale. Proti nativnímu rozlišení PS4 na full hd tv nebo při přepočtu full hd na 4k to bude vždy vypadat mázle.

Popravdě větu co jsi psal jsem četl několikrát a nedává mi moc smysl. Tady jsme ve vlákně Xbox a Xbox nemá moc her pokud vím ve FHD, tudíž se bavme o častějším 900p.

Fakta: Nativní rozlišení vypadá vždy nejlépe, protože je 1:1. Upscaling je převzorkování signálu. UHD tedy 4K je dvojnásobek FHD tudíž není důvod k převzorkování, protože běží v polovičním rozlišení a místo jednoho pixelu se využívají čtyři tvořící jeden velký pixel.

Jak chceš převzorkovat 1600x900 na 1920x1080? Nepůjde to s těmi stejnými obvody z 1600x900 na 3840x2160 lépe?

Upraveno uživatelem Mojmir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne okolo ale přesně 4 (pixel je daný 3 subpixely), opakuji u 1080p zdroje do UHD tedy 4K televize není potřeba provádět UpScale, u ostatních ideálně nízkých to smysl má. To že Ti připadá že na sebe Pixely naprosto plynule přecházejí je právě ta výhoda UHD, protože pixely jsou v takovémto rozlišení již samostatně těžko rozeznatelné. Jen tak pro zajímavost co máš za model TV? (nechci to nijak komentovat jen mě to zajímá)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem přispěji smou recenzí na dle mého zbytečnou válku PS4 vs. Xbox one. Protožekaždý si stejně vybere dle svého. Rozhodnutí spočívalo v tom,že mě moje poměrně dobré PC (i5-3550K, GTX 660) prostěneuspokojovalo. Nebyla to vina počítače, ale hlavně klávesnice amyši a taky už toho, že jsem přestal být takový HardCore hráč.Nějak mě to prostě přestalo bavit a PC mi už nedával to co jsemod něj chtěl a to byla zábava.

Jako zaritýPC-čkař a nikdy vlastník konzole jsem také dlouho hledal různěpo internetu a četl si pro co bych se měl obrátit. Všude jsem sedočetl praktický to samé. Všechno se točilo o výkonu, ografické stránce o ceně atp.. Z toho všeho jsem se dozvěděl, žePS4 je daleko hezčí a výkonější stroj především v RAMkách,protože jak jistě víte Xbox one má „pouze“ 8 GB RAM DDR3 otaktu 2133 MHz zatím co v PS4 je 8 GB GDDR5 RAM o taktu 5500 MHz.Pro Xbox one hrál co se týče výkonnosti k dobru procesor, protožetuším má o něco větší frekvenci. Dle mého názoru ale anijedno nepoznáte maximálně velmi zanedbatelně.

Ale i přes všechnatvrzení jsem zamířil na YouTube a zkoukl několik desítek videís porovnáním grafické části her. Jak už jsem psal výše, taknejsem žádný HC uživatel a prostě jsem rozdíly, které by za mějasně rozhodli neviděl.

Jako další bod sepodívám na zmiňované věci uživatelů. PS4 bylo představovánojako opravdu soustředěná konzole pouze na hry zatímco Xbox byl aje takové multimediální centrum. I já jsem věděl, že sílutoho multimediálního centru prostě nijak nevyužiji, ale i přesto jsem neměl ani trochu jasno. Například takový NetFlix (aninevím jestli jsem to vůbec napsal správně) nevím popravdě doteďpomalu o co se jedná. A asi těch funkcí bude více. V hlavě jsemměl tedy, že PS4 je herní konzole a Xbox one multimediálnícentrum. Dle srovnávacích videí jsem ale viděl, že i tomultimediální centrum zvládne ty hry.

Další bod byloto, že PS4 je u nás déle a že je u nás populárnější čili naněm najdeme větší především Českou komunitu. Tenhle bod bychbral určitě jako jeden ze zásadních bodů rozhodování. Nad tímjsem se pozastavil a zamyslel jsem se. Řekl jsem si: „Stejněžádný kamarád co tu mám nevlastní PS4 a ty co znám vlastníXbox ale 360 a nikdo z nich zatím přechod na Next Gen nezvažoval.Ale i tak jsem si řekl například co takové GTA5. Našel bych tamČeskou komunitu tak snadno jako v PS4 když je to tady v ČRrozsáhlejší konzole? Nyní mohu říci, že ano našel a velmisnadno.

Co mě tedy vedlonakonec ke koupi Xbox one? I přes poslední bod jsem se vrhl naprolézání internetem kde jsem narazil na různé flame war atp.Vždyť to určitě velmi dobře znáte. Na několika videí jsemviděl tedy hlavně slyšel, že PS4 je poměrně hlasitá, že přizátěži je poměrně ventilátor dost hlučný. Předem říkám,že nevím kde je realita (mohl to být vadný kus) a všechnyinformace pro mé rozseknutí jsem měl pouze z internetu. DáleXboxu byla vytýkaná oddělená power brick (napájecí cihla).Všichni to měli jako za fuj fuj to je snad hnusnější nežkonzole sama, nepraktické, divné atp, ale já v tom uviděl výhodu,že jedna topná část bude z dosahu konzole. Konzole nikamnepřenáším takže power brick jsem dal za TV kde není vidět atam ať si topí a nikomu nevadí.

V této části seupřímně přiznám, že mě psaní přestalo bavit a shrnu v bodechdůvody proč jsem si zvolil právě Xbox one.


  • Power Brick (napájecí cihla mimo konzoli)
  • Konzole je dle mého velmi tichá
  • Interface (mám prostě Windows rád a jsem s ním kamarád)
  • *Exkluzivity
  • Design kozole (mě osobně se líbí více jak PS4)
  • Design a tvar ovladače

*Zapomněl jsem navelmi důležitý bod který berte v potaz při výběru konzole a tojsou exkluzivity. Mě osobně prostě by PS4 nepřinesl exkluzivitykteré by mě natolik bavili jako např. Forza či Titanfall.

Upraveno uživatelem Bazim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu