Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Můj PRVNÍ skládaný počítač.


vojtisek27899

Recommended Posts

Já hlavně myslel že je potřeba miditower, do microtower se to tedy bez problému vejde?

edit: tak třeba tahle? http://www.czc.cz/coolermaster-centurion-silencio-352-matte-bez-zdroje-cerna/135785/produkt

Upraveno uživatelem Mígl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 105
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Super, teď ještě zvaž jestli opravdu nestojí trochu připlatit na rychlejší HDD než ten WD BLee, který najdeš v každém kanclu. RAM raději 1600 CL9 a máš to.

PS. Do té skříně by bylo vhodné nainstalovat i pomalý vrchní ventilátor. (Nebo rychlejší s regulací)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Disk jako alternativní tento http://www.czc.cz/seagate-barracuda-7200-14-1tb/99689/produkt?q-category-id=f0587tq3qeirc9e31ljur0aqu9&q-c-0-f_2025059=r1000-1999? O ničem jiném bych neuvažoval. Jen to jen disk na data...než našetří na ssd, tak to chvíli vydrží. Ale je to jeho volba, takže klidně ať si připlatí.

Co se týče skříně....nekoukat na rozměry, ale na kompatibilitu....dám příklad... http://www.czc.cz/silentiumpc-brutus-q20-cerna/163847/produkt toto je škatule, která je skutečně miniaturní. A pokud si pohlídáš rozměry desky, pak do ní strčíš i mATX. Bohužel...nevejde se tam grafika typu asus GTX 970 strix, takže max toto http://www.czc.cz/gigabyte-gtx-970-mini-gaming-4gb/163353/produkt Ano, i do takového skříně se taková konfigurace dá narvat...adekvátně tomu i nízký chladič na CPU. Ta skříňka má 1mm tlusté plechy, co jsem slyšel, tak má trošku hrubou strukturu, povrchu, jinak je to úplně jednoduchá škatule.

Toto se třeba líbí dost http://www.czc.cz/aerocool-dead-silence-cerna/139318/produkt a je v mnoha barvách, ale bohužel cenově trošku vejš...

Pak toto http://www.alphacool.cz/produkt/BitFenix_Prodigy_M_mATX_Case_-_Black.html?arg1=010222 nebo toto http://www.alphacool.cz/produkt/Xigmatek_Aquila_Micro-ATX_Case_-_Black.html?arg1=010222

Bohužel za design se tak trošku platí a do těchto skříňí se vejde i grafika přes 30cm dlouhá. A nebál bych se říci, že designově už to prostě není jen bedna od PC...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

víceméně podobné komponenty které jsem uvedl já... GPU stejná. Důvod proč jsem uvedl ITX byla jako alternativa k TV. desku ITX za skoro 3000 sem dal jelikož má i pasivní chlazení kondenzátorů, levnější ITX je bohužel neměli. Proto jsem volil tak drahou desku (lepší dražší deska a levnější skřín než naopak). Navíc SilentiumPC dělá kvalitní chladiče, tak proč ne skříně.

EDIT: zrejme si mi nerozumnel. Ano ta tvoje ma pasiv ale ja uvedl ITX sestavu (kterou bych si umel predstavit u sebe v obyvaku u TV) a jak jsem psal nevybral jsem levnejsi desku prave kvuli chlazeni. Osobne jsem nikdy zadny rozs. slot nepotreboval - 1 Kvalitni GK a dva sloty na RAM (ale to ted mluvim pouze za sebe;)

Upraveno uživatelem CiD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.czc.cz/gigabyte-ga-b85m-d3h-intel-b85/130574/produkt však toto chlazení nemá?

Levná itx jen toto http://www.czc.cz/msi-h81i-intel-h81/143419/produkt Ale do toho bych fakt nešel....téměř žádné rozšiřující sloty a adekvátní srovnatelná deska v mATX, je dejme tomu za nějakých 1300. Ale asi bych to tu už nemotal....myslím, že základ je jasnej a bude sloužit naprosto perfektně....

Upraveno uživatelem Smartmax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi se přejmenuju na SmartMom. Moje Ego není nikterak velké, ale asi by to vytvořilo větší důvěryhodnost příspěvku. Přijde mi to jako když Pat a Mat skládá počítač... CID má evidentně vlohy pro to jak udělat hezký a i funkční počítač, což už poněkolikáté prokázal poukázáním na case Silencio. U Tebe však postrádám jednu věc a to je koncept jako celek. V dobách opravdo dávno minulých byly v módě velké case, kde byly velké základní desky, kde jsi měl CD ROM, CD RW a vypaloval jsi 1:1, řadiče, zvukové karty, nesmysly. Dnes se dá koupit základní deska s kvalitní! zvukovou kartou, řadiče jsou integrované, většina nesmyslů už není není ani potřeba. Většina PC dnes vypadá tak, že když se do nich podíváš tak jsou téměř prázdné. CID poukázal na Silencio, protože mě zajímalo jak to vypadá, tak jsem se podíval jak to vypadá, dokonce jsem se podíval i na to jaké rozměry výrobce uvádí pro chladič i grafickou kartu a obojí je OK. Dokonce jsem našel i zkrácenou verzi GTX970, která by se vešla do ITX skříně... Počítače se totiž skládají jinak. 1) Zákazníka se zeptáš kolik jste ochotný do toho investovat - okamžitě máš představu o tom co by to zhruba mohlo být. 2) Na co se VŠECHNO bude PC využívat (PC se obvykle využívá na více věcí) 3) Jaký rozměr PC by jste si představoval(MT/ Desktop/ SFF/ jiný)? Kde bude PC položen (na stole, pod stolem, schován)? Bude provozován v prašném prostředí? Tyto poznatky zpracuješ, vybereš pár skříní které odpovídají požadavkům, dáš zákazníkovi vybrat. Dále již pracuješ s jednou neměnou hodnotou. Dle ceny a dle použití vybírám desku, pokud jí mám vybranou tak se podívám do CPU compatible listu zkontroluju jestli CPU je v seznamu. Podívám se do memory compatible listu, pokusím se dohledat na Českém trhu kompatibilní RAM, pokud nedohledám, podívám se do Kingstone configuratoru, pokud ani tam musím střílet na slepo a doufat že to vyjde, osobně v těchto případech fungovala ADATA a poslední dobou ne vždy Kingstone. Vyberu tedy RAM co možná nejpřesněji k compatible listu. Vyberu DVD-RW. Dle určení vyberu datové uložiště (Herní PC/Grafická stanice hybridní disk, nebo SSD+WD Black; Univerzální PC - hybridní disk , nebo WD Black; Kancelářská stanice, počítač pro děti, HTPC - WD Blue, WD Green, Seagate vyloženě dle ceny. Dle zbývající ceny vyberu CPU + GPU. V případě že má CPU vyšší TDP okamžitě zakomponuji i chladič ideálně s uloženým ventilátorem na gumových držácích. Spočítám spotřebu CPU+GPU+RAM+DESKA+DISKY+DWD-RW. Z toho vyvodím NĚJAKOU hodnotu řekněme 300W max, vyberu Watáž zdroje při ideálním průběhu dle uváděné efektivitě tzn. Zdroj s efektivitou 80% má při ideálních podmínkách 400W, počítejme tedy s rezervou při 70% je to 350Wat. Vyberu kvalitní zdroj, s automaticky regulovanýma otáčkama, pokud to cena dovolí s prodlouženou zárukou, protože to samo o sobě dokazuje že zdroj bude mít použité lepší součástky. Jako poslední věc dosadím ventilátory které skříň nemá, v případě že již nepůjdou zapojit do desky a tedy použít automatickou regulaci, tak použiju buď zpomalovač otáček, nebo manuální nastavení rychlosti za za 80Kč, který nalepím do skříně a zapojím do MOLEX konektoru. Pokud se rozhodnu že nějaký ventilátor nepoužiju, skříň je dostatečně větraná použítím předního i zadního nebo vrchního ventilátoru, tak přebytečné otvory zaslepím. Tím dojde k tomu že ve skříni je průvan, a zároveň bude PC tiché.

Udělat hlučnou obludu za spoustu peněz umí udělat každý packal s přístupem na internet, udělat stabilní PC které je vyjímečné cenou (to by skládačky měly být), CELKOVÝM výkonem, sníženou hlučností, jen člověk kterého to baví a který se dokáže podívat s nadhledem na problematiku.

Pokud jsi teď co jsem napsal nepobral tak jsi bohužel ztracený případ a jen dobře že děláš v nějakém Smart odvětví (třeba horník), kde můžeš mít jak chceš pomalý disk a tvou práci to nezpomalí. Není to útok na tebe, jen jsi mi prostě připomněl proč už ty PC soukromě nedělám.

Skládačka má být co kus to originál na který se rád podepíšu :idea:

Edit: A jak se pořád oháníš že se přece jedná o herní počítač, kde rychlost disku nevyužiješ, tak právě naopak - protože do nich stále něco instaluješ a odinstalováváš. Takže prosím už dost o tom že HDD nezvyšuje FPS, ano nezvýší, ale kolik GB mají moderní hry? Instaloval jsi už něco na SSD, nebo hybridní disk, viděl jsi vůbec někdy WD Black? Na GOOGLE obrázky se umí podívat každý.

Upraveno uživatelem Mojmir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Migl: Možná jsem měl spíše použít jak pejsek s kočičkou vařili dort, to se mi zdá výstižnější :wohow:

Ke zdroji se nemá moc smysl vyjadřovat, Fortron Hyper za stejnou, neli nižší cenu nabízí 5 let záruky - k tomu prostě jen dodám že v tomto případě prostě raději věříš fóru než záruce u prodejce. RAM 100% nikdo neověřoval zda jsou v Compatible listu od desky a ten disk to je promiň že to říkám ale tragédie. Zbytek se mi víceméně líbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mojmíre, ty jsi asi nemocný nebo co a tvoje ego asi dostalo řádně zabrat, jinak si tvůj příspěvek nedokážu přebrat. Přestal jsem na tvé příspěvky reagovat, takže ani jeden z těch dvou posledních ti nenáleží soudit, nebyl ti určen a nebyl ani nijak rýpavý. ITX Mígl zjevně nechce. A odůvodnit proto 3000 Kč za desku oproti desce za 1,8k v tomto případě nelze. Stejně jako důvod, proč by tam měl Mígl dávat řvavou verzi ITX 970 GTX, když už jsi u toho tvého konceptu chytrolíne (strixx je oproti tomu itx gigabyte nebe a dudy, teplotně a hlukem bude ta asus někde úplně jinde). Jinak jaký koncept prosimtě....netuníme tady hi-end mašinu, ale máme řekl bych daný našponovaný rozpočet pro herní PC s gtx 970!! a vybíráme takové komponenty, které z toho sériově v žádném případě nedělají vrtulník. Nechápu,kde ty nevidíš koncept? Ano, dle tebe máš koncept....ale tvůj koncept upřednostnit disk, horší grafiku co do provozních vlastností, hnidopišit v case a šetřit na zdroji....oproti slušnému CPU, tiché grafice, normálnímu disku....nemůžu přijmout a považuju jej za špatný. Navíc v tomto případě nezralizovatelný. Běž všechny tyto tvé "podstatné" detaily zjišťovat z popisků na eshopech. Garantuju ti, že neuspěješ.

Na tvou inženýrskou analýzu netřeba reagovat....jsem si jist, že až si Mígl nechá postavit to, co jsem mu já, částečně CiD nebo z pohledu case třeba i ty..... či dle jeho zadání (které jsi nejspíš stále nečetl) někdo z PCT doporučili, bude naprosto spokojený. Case je samozřejmě důležitá záležitost, ale nepřeháněl bych to. On sám zřejmě není tak zkušený, aby si to poskládal a ani v CZC se s tím mazat nebudou. Nad tvými, z nějaké části sice možná ne úplně od věci poznámkami by se prostě pousmáli. Nevydělali by si na slanou vodu. A ty by sis naúčtoval kolik? 500 za hodinu takového tunění? Tady je holt riziko, že pak Mígl zjistí časem, že toto by chtěl pořešit jinak nebo taky ne. To už je na něm. Já bych se velmi přimlouval, aby si zkusil to PC postavit s někým zkušeným sám. Velmi ho to obohatí a bude vědět, jak to funguje.

Tvoje nesmyslné elaboráty na téma běžného komplu jsou nezlob se k smíchu. Jak jsem řekl, vychytávky něco stojí. A i když jsme nepoužili všude špičkové komponenty, jsme na hranici toho, co Mígl zadal. S tvými radami by tam mohl dát tak max 960 gtx a pak bys ty konkrétně nejspíš byl spokojen, jen o by hrál třeba zaklínače 3 ne na full detaily, ale na medium nebo na hranici hratelnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mojmír pat a mat mě pobavil :D ty si nemyslíš že tohle je kvalitní originální sestava? http://www.czc.cz/5pmuoc0v1iikrb1kmrp8m10fm2/seznam

Doporučuju ti toho blázna ignorovat, on tady píše teorie a prakticky nám tu nic konkrétního nepostavil..... a hlavně vem rozum do hrsti. Jsi na 25333 Kč. Nevím, co jiného bys tam chtěl strkat. Kingston jsou jedny z nejbezproblémovějších pamětí už dlouhá léta, i v dobách, kdy se skutečně velmi řešilo, jestli v té a té desce něco pojede. Nebál bych se ani těchto http://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-8gb-2x4gb-ddr3-1600-cl9/101084/produkt Nechápu význam slova originální. To mi přijde jako naprostý nesmysl...budeš na to balit holky nebo o co ti jde? Bezpochyby jde o bezproblémový celek. Možná z trošky sympatie ke značce bych spíše volil tento normální disk http://www.czc.cz/seagate-barracuda-7200-14-1tb/99689/produkt

Pokud jde ještě o disk.....v jednom jediném případě bych uvažoval nad hybridem...pokud ssd nikdy nekoupíš a chceš to mít pořešené teď. Přihodíš 600-700 a hotovo. Ale já kombinované věci nemám rád, takže raději bych pošetřil a koupil čisté SSD později. Nebo ať má Mojmír radost, dej si tam ten black. Třeba pak už přestane békat, když je v podstatě jinak s mým "konceptem" spokokojený. Viditelně je to jen disku zdá se :-)

Upraveno uživatelem Smartmax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SmartMax: Bohužel pro mně si za blázna Ty protože se oháníš věcmi kterými evidentně vůbec nerozumíš, otázce se vyhneš, nebo jí bagatelizuješ. Když Ti řeknu že s Kingstone RAM jsem tento rok měl problém s kompatibilitou už ve dvou případech, tak tomu stejně neuvěříš (neříkám že jsou špatné). Prostě vidíš co chceš vidět, přehlížíš naprosto zjevné věci. Migl logicky upřednostnil grafickou kartu a CPU, protože mu nikdo neřekl že bude každou hru instalovat minimálně půl hodiny, stejně jako u toho case, dokud jsem se ho nezeptal proč tak velký - napsal že nevěděl že to jde... Vyndej si tu hlavu z pr*ele a začni uvažovat proč se dělají sestavy vyvážené a né zaměřené na jedinou věc, podřízené všemu - protože by to byla konzole a i ta konzole je už na více věcí...

Edit: Já nekomentoval poslední příspěvky, to jsem jaksi pro svou slohovou práci nestihl :wohow: ITX jsem nedoporučil, jen by se mi to k televizi velmi líbilo.

Upraveno uživatelem Mojmir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věř, že problémy mohou být s každou kombinací. To není důvod něco nekupovat. Jinak hru sice bude instalovat půl hodiny, nejspíše ji bude x hodin i stahovat ze steamu....Migle honem honem pro optické vlákno. Mojmír nemá rád wifi nebo adsl pod 10 Mbit. Přesně v tomto duchu jsou tvé rady. A v klidu chlape, nebo ti rupne cévka.....Kdo začíná nadávat, zjevně už neví kudy kam. Jak ubohé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím nadáváním jsi začal Ty, nezapomeň rychle upravit příspěvky :wohow: A ano mám doma optiku a ano mám doma WIFI standardu AC :wohow: Říká se tomu profesionální deformace, v oboru dělám bezmála 15let a 5 před tím jsem aktivně skládal PC, dokonce se dá říct že za ty roky jsem v oboru uznávaná autorita. Nemusím se schovávat za přezdívky, skutečně se jmenuji Mojmír. Takže rad mám na rozdávání, ale jsou pořád lidi co poskládali pár PC, umí si dohledat Benchmarky a myslí si že to umí lépe než já. Já se s tím už smířil, ale nesnáším když někdo rozdává rady a sám by je na to stejné téma potřeboval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, ty odborníku....postni sem seznam komponent dle Mojmíra, jinak si o tobě myslím, že jsi jen velkohubý tlachal. Nic víc, jen trouba, který tu teoretizuje. Nedal jsi Míglovi žádnou variantu k výběru, jen kritizuješ tu moji. Konstatování, že to nemá cenu a kdesi cosi, to si strč za klobouk. Každej máme stejnej nebo někdo (konkrétně tedy ty jak píšeš) lepší přístup k informacím, tak prosím pane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prosím...(celou sestavu nepovažuji za špatnou, tak dám pouze to co bych změnil)

Tato Ram je v Compatible listu: http://www.czc.cz/corsair-vengeance-black-8gb-2x4gb-ddr3-1600_2/84652/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=Operacni_pameti&utm_term=Corsair_Vengeance_Black_8GB_2x4GB_DDR3_1600

Pokud to chce kupovat z CZC tak asi ten zdroj co tam momentálně má. Fortron u CZC má bůhví proč záruku jen dva roky.

Disk tento: http://www.czc.cz/seagate-desktop-sshd-1tb/135121/produkt

Chladič CPU tento : http://www.czc.cz/arctic-cooling-freezer-7-pro-rev-2/67154/produkt

Ještě nějaká otázka?

Edit: Aby si do mně hned někdo nerýpl, tak zde je stránka na ten chladič, socket podporuje: http://www.arctic.ac/eu_en/freezer-7-pro-rev-2.html

Upraveno uživatelem Mojmir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SPíš bych řešil výšku těch pamětí..ty jejich chladiče ční opravdu vysoko..ale předpokládám, že ten chladič vadit nebude, to jsi jistě už posoudil...není to zas takovej macek. Ale ty paměti jsou dražší.....Disk...OK, pokud jej bude chtít....je ale dražší. Nikde jsi neušetřil (krom CPU chladiče) a už tak jsme byli s cenou nad 25000, takže je to na Míglovi.

EDIT: Ještě chybí jedna věc, která tam nejspíše nebude a bez které to celé vůbec nepojede. Schválně, jestli víš která? A nedal jsem ji tam ani já :-)

EDIT2: Pak nechápu tvoje řeči o vyváženosti, když jsi tu sestavu nechal tak jak je a vyměnil jsi jen v podstatě disk. Ostatní by fungovalo tak jako tak. Čekal jsem nějakou radikální změnu. Vychytávky v tlumení, co dokoupit k větší tichosti apod. Problém je, že když mu to v CZC bude stavět na brigádě nějakej študák, ten akorát vezme pytlíky s věcma a poskládá to. Nic víc nic míň. Zbytek by si musel Mígl udělat sám nebo někdo jiný.

Upraveno uživatelem Smartmax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neušetřil jsem, nebylo to mým záměrem ale abych řekl pravdu, tak jsem sestavu ani výrazně neprodražil. Protože se tu do toho motám už od začátku tak ani těch změn nebylo třeba moc. Počítač se bude chovat výrazně svižněji. Už nemusíme spekulovat jestli náhodou nebude problém s RAM. Tiché PC v rámci možností bude, to už zaručí poměrně dobře udělaná skříň, regulované všechny ventilátory. Ten poslední vrchní tento (lze zapojit taky do desky, protože tato deska podporuje tři systémové ventilátory) http://www.czc.cz/coolermaster-r4-s2s-12ak-silent-fan/47137/produkt . Pokud ta skříň a to nevím jak bych ověřil nemá na vstupu prachový filtr tak ještě ze předu toto: http://www.czc.cz/primecooler-prachovy-filtr-pc-dfa120b/71159/produkt

Na otázku co tomu bude chybět aby to fungovalo: Že by Seasonic ušetřil a nedával ke zdroji napájecí kabel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně ani jeden si nevzpoměl na system, nebo jsem říkal že to chci bez systemu? :) No já nevim ten hybrid hdd se mi nezdá, jak vubec funguje? Raději si pak časem koupim ssd zvlášt.. Mojmír v čem jsou ty corsair ramky lepší?

edit: o kabelu vím, na czc na to upozornujou

S těma větrákama se mi to nechce přehánět, čim víc větráků tim víc hluku...doufam že hlučnější než ps4 to nebude

Upraveno uživatelem Mígl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hybrid máš kombinaci SSD a HDD s tím že často se opakující události se ukládají na SSD část, tím pádem start OS,pouštění internetového prohlížeče a další věci co opakuješ jsou rychlostně blížící se SSDčku. V čem je lepší RAM co jsem uvedl? Tak asi takhle pokud koupíš RAM co není v Compatible listu, tak se můžeš dočkat v lepším případě toho že je budeš zase za týden prodávat a kupovat jiné, v horším že budeš mít stále s něčím problémy a nebudeš je schopen odhalit. Čím více ventilátorů tím vyšší hluk - to není pravda, ventilátory jsou hlučné hlavně za vysokých otáček, protože hluk vydává proudění vzduchu. Pokud jich je více není potřeba mít takové otáčky. Toto se nastavuje v BIOSu. Zeptám se fakt blbě, ale je opravdu nutný takový výkon CPU a GPU pro to co chceš? Přijde mi to celkem ranec, pro to aby jsi hrál na FHD televizi.

Upraveno uživatelem Mojmir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim raději trochu do budoucna, nároky na HW se furt zvětšují co se týče her a rád bych měl vše co možná v nejlepší kvalitě... Třeba takovej zaklínač 3 jak už byl tady zmíněn bude určitě dost náročnej

Upraveno uživatelem Mígl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu