Jump to content

PSP Emulators 13


narliza
 Share


Recommended Posts

pspnarliza.png

Oldschool gamer

Nevím jak vy, ale mně poslední dobou strašně nudí hraní klasických PSPher, tak šahám po starších titulech které sem například hrál v dětství a do tedka mě fascinuje hratelnost a nápady tehdejších vývojářů, nemluvě o hrací době. K věci..r ozhodl jsem se vám postupně ukázat co vše si můžete na vašem PSP zahrát a je toho opravdu spousta. Začneme známějšími emulátory a ukážeme si i nějaké ne velmi známe kousky , doufám že si každý najde to svoje.

Rozdělení

1.Nintendo

a) Nintendo Entertaiment System (NES)

b) GameBoy

c) Super Nintendo Entertaiment System (SNES)

d) Nintendo 64

e) Gameboy Color

f) Gameboy Advance

2.Sega

a) Sega Master System (SMS)/ Game Gear (GG)

b) Sega Megadrive / Genesis

3.Atari

a)ATARI2600

4.Jiné

a) ScummVM

b) MAME

c) Turbo Grafx16

d) MSX

1.Nintendo

a) Nintendo Entertaiment System (NES)

nes2.jpg

Povídání

Roku 1983 (platí pro Japonsko, do Ameriky se tato konzole dostala až o dva roky později a do Evropy o tři) vypustilo Nintendo na trh svou první domácí konzoli, která byla svou cenou a rozměry konečně přístupná široké veřejnosti. NES byl 8-bitový herní systém, jehož procesor tepal na frekvenci 1,79 MHz a paměť RAM činila pouhé 2 Kb. Z dnešního pohledu se tato konfigurace zdá být směšná, ale v době vydání byl NES na špici a není divu, že se do roku 1994 (tehdy byla ukončena výroba) prodalo přes 62 miliónů kusů, což je číslo, které překonal až Playstation 1! Proč ale byl NES tak úspěšný? Bylo to dáno příznivou cenou (při launchi stál 249 dolarů) a hlavně tím, že Nintendo zavedlo systém využívající cartridge, což byla velká a převratná novinka. Do té doby platila rovnice - jedna konzole = jedna hra. A právě hry měly největší podíl na obrovském úspěchu. Hráči měli poprvé možnost seznámit se s virtuálními hrdiny, jako je Mario, Luigi či Link (série Zelda), což jsou postavičky, které nás provázejí dodnes. Nintendo zavedlo přísnou kontrolu her, takže pro NES vycházely převážně velmi kvalitní tituly a do roku 1994 jich bylo vyrobeno přes 1200! Z těch úspěšnějších jmenujme například Final Fantasy 1-3, Super Mario Bros. 1-3, atd…

Super_Mario_Bros_JU_0000.pngExcitebike_JU_0000.pngDuck_Hunt_JU_0000.png

Jak na to

1.stáhněte si emulátor

http://www.edisk.cz/stahni/97942/NESTERJ_up_by_narliza.rar_371.73KB.html
http://rapidshare.com/files/79038960/NESTERJ_up_by_narliza.rar

2.překopírujte obsah do složky x\PSP\GAME :)

3.do složky x\PSP\GAME\NesterJ\ROMS kopírujte stažené romky, které musíte rozbalit--> to znamená, že vaše romka se bude například jmenovat Super_Mario_World_(Unl).nes -> musít tam být koncowka nes. 3 ROMKY jsem vám dam už dal a to ty které jsou na obrázcích.

4.v PSP spustte NesterJ, vyberete si vaší romku, tet stačí jen spustit a hrát hf.

5. do menu se dostanete pomocí analogu pohybem doleva

6. romky stahujte zde

http://emu-russia.km.ru/default.php?a=roms&sid=nes&from=0&to=9

b) Gameboy

gameboy_grande3.jpg

Povídání

Myslím, že tento herní handheld není potřeba představovat. Gameboy se za 17 let své existence stal fenoménem a prakticky každý na této planetě o něm někdy slyšel (nepočítám divochy žijící v bambusových chýších). Byl odpovědí na konkurenční Atari Lynx a Sega Gamegear, ale má oproti nim jednu nevýhodu, která je ale zároveň i obrovskou výhodou. Oba konkurenční handheldy už v roce 1989 (!!!) disponovaly barevným displayem, v případě Lynxu i podsvícením a multiplayerem (na to si museli příznivci Nintenda počkat dalších 12 let!) a spoustou různých zajímavostí. Naproti tomu měl Gameboy jen černobílý display schopný zobrazit čtyři odstíny šedi, což se nakonec ukázalo jako největší klad. Atari Lynx měl sice barevný display s podsvícením, ale s tím byla spojená i obrovská spotřeba baterií, takže Lynx byl, při běžném užívání, za tři hodiny bez energie. Zato Gameboy byl se svými 20ti hodinami nepřetržitého provozu pro hráče daleko příjemnějším. Co se týče technických parametrů, byl GB skoro na stejné úrovni jako konkurence. Procesor tepal o frekvenci 1,05 MHz a paměť činila 8 Kb RAM. Cartridge měly maximální velikost 8 MB, což ve většině případů stačilo až až. Celkově si do dnešního dne u hráčů našlo domov přes 62 miliónů kusů tohoto handheldu a bylo vyrobeno více než 1500 her. A to mluvím jen o prvním černobílém Gameboyi. Jednalo se o neuvěřitelný úspěch a Nintendo si pořádně namastilo kapsu, čemuž ještě dopomohl jejich největší hit s názvem Pokémon (ten přišel až roku 1996).

Pac-ManJ_01.pngPac-ManJ_06.pngPac-ManJ_04.pngPac-ManJ_05.png

Jak na to

1.stáhněte si emulátor

http://www.edisk.cz/stahni/46231/MasterBoy_up_by_narliza.rar_2.75MB.html
http://rapidshare.com/files/79048588/MasterBoy_up_by_narliza.rar

2.překopírujte obsah do složky x/PSP/GAME :)

3.do složky x/PSP/GAME\MasterBoy\Roms GB kopírujte stažené romky, můžete si je dát kamkoliv a pak si je najít ale pro přehlednost dávejte tam, máte tam jednu romku PAC MANA.

4.v PSP spustte MasterBoy, vyberete si vaší romku, tet stačí jen spustit a hrát hf.

5. do menu se dostanete pomocí talčítka LEFT "to průhledný vlevo nahoře.

6. romky stahujte zde

http://emu-russia.km.ru/default.php?a=roms&sid=gb&from=0&to=9&l=en

c) Super Nintendo Entertaiment System (SNES)

snes002.jpg

Povídání :D

Osm let od vypuštění NESu na trh, roku 1991, představuje Nintendo svou novou herní konzoli SNES, která se měla stát důstojným protivníkem konkurenčnímu zařízení Sega Genesis (v Evropě přejmenovaná na Megadrive). Přestože byl Genesis technicky lepší a rychlejší, SNES nakonec souboj vyhrál. Hlavně díky přitažlivější grafice, lepšímu zvuku (ten byl opravdu vynikající) a zajímavějším hrám (ale pozor – na Genesis vyšlo spoustu krásných her, největšími trháky byly jednoznačně hry s ježkem Sonicem). SNESu se nakonec prodalo 48 miliónů a Segy Genesis 29 miliónů kusů, což byl jednoznačně úspěch pro obě strany. Po technické stránce na tom byl SNES velmi dobře. Procesor na 3,58 MHz a 128 Kb RAM se sice nemohl rovnat s konkurenční konzoli (Genesis – 8 MHz, 64 Kb RAM), přesto dokázal dát do pohybu mnoho a mnoho překrásných her. Rozlišení SNESu - 512x448 - bylo na svou dobu nezvyklé a vše vypadalo krásně čistě a jemně, narozdíl od konkurence, která stále nabízela vcelku hrubé rozlišení 320x224. Rozhodně stojí za shlédnutí některá z posledních her, které na tento systém vyšly, protože autoři se již naučili s hardwarem SNESu obstojně zacházet a poslední hry vypadají opravdu perfektně. Osobně doporučuji si sehnat hru Chrono Trigger, která svým grafickým zpracováním na SNESu představuje špičku.

Super_Mario_Kart_E_.jpgSuper_Mario_Kart_E_2.jpg

Jak na to

1.stáhněte si emulátor

http://www.edisk.cz/stahni/21524/snes9xTYL_up_by_narlizarar.rar_2.42MB.html
http://rapidshare.com/files/79054545/snes9xTYL_up_by_narlizarar.rar

2.překopírujte obsah do složky x\PSP\GAME

3.do složky x\PSP\GAME\\snes9xTYL\ROMS kopírujte stažené romky :D

4.v PSP spustte snes9xTYL, vyberete si vaší romku, tet stačí jen spustit a hrát hf :P, dal sem vám tam Mario Karts :love:

5. do menu se dostanete pomocí tlačítka HOME

6. romky stahujte tady

http://emu-russia.km.ru/default.php?a=roms&sid=snes&from=0&to=9&l=en

d) Nintendo 64

ngc01sy7.jpg

Povídání :D

Herní konzole Nintendo 64 byla prvním 64-bitovým systémem na trhu, čemuž odpovídal i hardware, který byl na svou dobu neuvěřitelný. Porovnejme v té době kralující (tj. v roce 1996/7) Playstation 1 s novým Nintendem 64. Playstation 1 pracuje s procesorem na 33 MHz a s 4 MB RAM. Naproti tomu N64 má procesor na 93,75 MHz + 62,5 MHz koprocesor a 36 MB RAM! Navíc N64 zvládá Z-buffering, anti-aliasing, korekci perspektivy, realistické mapování, atd.. Ovladač má speciální slot pro paměťovou kartu, ve které se dají přenášet uložené pozice. Dokáže provádět 500 milionů vektorových operací za sekundu. To je jen zlomek úžasných parametrů, které jsou Nintendu 64 vlastní, a o kterých si Playstation 1 může nechat jen zdát. Ale jak je tedy možné, že N64 se nakonec prodávalo mizerně? Pravda, nebyl to takový propadák jako Virtual Boy, ale prodejnost byla stejně hluboko pod očekáváním. Zjevně to bude tím, že Nintendo 64 zůstalo u cartridgí, kdežto konkurence přešla k modernější variantě (CD). V tom byl asi ten problém. Cartridge totiž není možno zkopírovat, kdežto CD se dá velice snadno vypálit. Není to sice legální a výrobci her přicházejí o spoustu peněz, ale zase se prodá daleko více hardwaru. Navíc se N64 prodávalo dvakrát dráž než Playstation, což se dalo pochopit, ale na popularitě mu to nepřidalo. Každopádně si spoustu lidí tuto konzoli pořídilo hlavně kvůli hrám, které byly opravdu kvalitní a to jak po stránce grafické, tak i

herní.

sd0000.png

Jak na to

1.stáhněte si emulátor

http://www.edisk.cz/stahni/13618/daedalus_up_by_narliza.rar_9.53MB.html
http://rapidshare.com/files/79068255/daedalus_up_by_narliza.rar

2.překopírujte obsah do složky x\PSP\GAME

3.do složky x\PSP\GAME\Daedalus\Roms kopírujte stažené romky :D

4.v PSP spustte Daeadalus, vyberete si vaší romku, tet stačí jen spustit a hrát hf :P, dal sem vám tam Mario Karts 64:love:

5. do menu se dostanete pomocí tlačítka SELECT

6. romky stahujte tady

http://romhustler.net/roms/n64

e) Gameboy Color

gameboy_color2.jpg

Povídání :D

Deset let si museli fanoušci Gameboye počkat, než se Nintendo konečně rozhodlo vydat nový handheld s barevným displayem. Gameboy Color se začal prodávat v listopadu roku 1998 a okamžitě zaznamenal obrovský úspěch. Hardwarově se sice od svého staršího bratříčka příliš nelišil (procesor na 2,1 MHz, paměť 32 Kb RAM), ale barevné hry vypadaly opravdu výborně (barevná paleta obsahovala přesně 32768 barev, z nichž bylo možné zobrazit najednou 56). Přístroj byl plně kompatibilní s hrami ze starého Gameboye, kterých bylo v té době kolem 1500! Navíc Nintendo ve spolupráci s dalšími tvůrci vyrobilo spoustu přídavného hardwaru, jako třeba malou tiskárnu, kameru, Wormlight (malá lampička sloužící k osvětlení displaye), vibrační zařízení, zvětšovací lupy, atd..Úspěch se znovu dostavil a Nintendo mohlo slavit. Kapacita cartridgí se zvýšila z 8 MB na 64 MB, což dávalo tvůrcům volnější ruce a na některých hrách je to plně vidět. Jednoznačně nejprodávanějším titulem na Gameboy Color se stala série Pokémon (edice Silver a Gold), která v prodejnosti trhala všechny rekordy. Není se ani čemu divit. Když se člověk oprostil od komerčního balastu kolem fenoménu Pokémon, tak zjistil, že jsou tyto hry opravdu kvalitní a zábavné.

SuperMarioBrosDeluxeJC_01.pngSuperMarioBrosDeluxeJC_02.pngSuperMarioBrosDeluxeJC_03.pngSuperMarioBrosDeluxeJC_03.png

Jak na to

1.stáhněte si emulátor

http://www.edisk.cz/stahni/46231/MasterBoy_up_by_narliza.rar_2.75MB.html
http://rapidshare.com/files/79048588/MasterBoy_up_by_narliza.rar

2.překopírujte obsah do složky x/PSP/GAME :)

3.do složky x/PSP/GAME\MasterBoy\Roms GBC kopírujte stažené romky :)můžete si je dát kamkoliv a pak si je najít ale pro přehlednost dávejte tam :), máte tam jednu romku Super Mario Bros

4.v PSP spustte MasterBoy, vyberete si vaší romku, tet stačí jen spustit a hrát hf :P

5. do menu se dostanete pomocí talčítka LEFT "to průhledný vlevo nahoře :D"

6. romky stahujte tady

http://emu-russia.km.ru/default.php?a=roms&sid=gbc&from=0&to=9&l=en

f) Gameboy Advance

nintendo-gameboy-advance2.jpg

Povídání :D

Následovník nejúspěšnějšího handheldu na světě na sebe nenechal dlouho čekat a rázně vstoupil na pulty japonských obchodů na konci března roku 2001. Už během prvních tří týdnů se prodalo 1,1 milionů kusů a později se tato situace opakovala i ve zbytku světa. Konečně se stal Gameboy tím, na co všichni hráči netrpělivě čekali. Dokonalým herním handheldem s obrovskými možnostmi a se skvělým designem, za který se nikdo nemusel stydět. Z původní nevzhledné krabičky se stala elegantně zaoblená placka se širokoúhlým displayem schopným zobrazit najednou 32 tisíc barev. Hardwarově je na tom GBA nejlíp za celou historii 2D handheldů. Nemá sice žádné funkce pro 3D grafiku, přesto ale pro něj později vyšly předělávky her jako je Wolfenstein 3D, Duke Nukem 3D či Doom. Procesor tepe na frekvenci 16 MHz a paměť RAM činí 32 Kb. Zvuk je kapitolou sám o sobě. Přestože byl u starších typů Gameboye asi největší slabinou, u GBA se stal spíše předností. Už se z jeho útrob neozývá pouze nekvalitní pípání, ale je schopen zahrát na úrovni N64 či Playstationu 1. V některých hrách se hráči dočkali i nasamplovaných skladeb, jelikož kapacita cartridgí opět vzrostla a to až na úctyhodných 256 MB. Stejně jako v případě Gameboy Color se Nintendo činilo a vytvořilo pro GBA několik zajímavých hardwarových vymožeností, z nichž mě nejvíce zaujal TV tuner, který z vašeho handheldu dokáže udělat malou přenosnou televizi. O zpětné kompatibilitě se staršími hrami snad ani nemusím mluvit, je snad jasné, že si s nimi nový Gameboy hravě poradí.

2163-SuperMarioAdvance4v11UTrashman.jpg2163-SuperMarioAdvance4v11UTrash-1.jpg2163-SuperMarioAdvance4v11UTrash-2.jpg

Jak na to

1.stáhněte si emulátor

http://www.edisk.cz/stahni/72196/gpSP_up_by_narliza.rar_2.49MB.html
http://rapidshare.com/files/79130169/gpSP_up_by_narliza.rar

2.překopírujte obsah do složky x/PSP/GAME :)

3.do složky x/PSP/GAME\gpSP\GBA\ROM kopírujte stažené romky, můžete si je dát kamkoliv a pak si je najít ale pro přehlednost dávejte tam :), máte tam jednu romku Super Mario Bros 3

4.v PSP spustte gpSP, vyberete si vaší romku, tet stačí jen spustit a hrát hf :P

5. do menu se dostanete pomocí talčítka HOME

6. romky stahujte tady

http://www.gameboy-advance-roms.com/free_gba_roms.htm

2.Sega

a)Sega Master System (SMS)/ Game Gear (GG)

sms_sys2.jpg

Povídání :D

SMS byla ve sve době (1985) odpověďí na 8bitovou herní konzoli největšího konkurenta Segy - NES od Nintenda. Dnes je už možno říci, že to byla odpověď nepříliš úspěšná, SMS se nikdy nepodařilo získat ani popularitu, ani členskou základnu NESu na nejdůležitějším trhu - v USA. Ve své dobe měl NES cca 90% trhu, a o zbylých 10% se SMS jeste dělil s Atari 7200. Důvodem neúspěchu byla zejména agresivní obchodní strategie Nintenda - firmy vyrábějící hry pro NES byly zavázány po 4 roky nekonvertovat hru pro jiný formát - neuvěřitelné vazalství, které se už s jistotou nebude nikdy opakovat... Americký antimonopolní úřad později donutil Nintendo svou politiku změnit, ale v té dobe už bylo o trhu 8mi bitových konzolí rozhodnuto. Dalšími důvody neúspěchu bylo i spoždění zahájení prodeje, nedostatek dobrého softwaru, a mizerný management - v roce 1987 byla výhradní práva v USA prodány hračkářske firmě Tonka Toys, která zcela nevhodným výběrem her pro distribuci (nechtěli prodávat božský Gauntlet, barbaři!) definitivně SMS odrovnala. Kdyz Sega uvedla na trh svou novou 16ti bitovou konzoli Genesis/Megadrive, získala práva na SMS zpět, a začala prodávat největší evropské herní hity, ale v té době už celá Amerika hrála na NESech. V Evropě byl SMS mnohem úspěšnější, velké popularity dosáhl zejména ve Velké Británii. Přece jen, většinu technických parametrů měl SMS lepší než NES...

V Japonsku se prodával také Gamboy - SMS klon vyráběný v licenci Samsungu.

Aladdin_E__01.pngTaz-Mania_E__01.pngTaz-Mania_E__02.png

Jak na to

1.stáhněte si emulátor

http://www.edisk.cz/stahni/46231/MasterBoy_up_by_narliza.rar_2.75MB.html
http://rapidshare.com/files/79048588/MasterBoy_up_by_narliza.rar

2.překopírujte obsah do složky x/PSP/GAME :)

3.do složky x/PSP/GAME\MasterBoy\Roms SMS kopírujte stažené romky :)můžete si je dát kamkoliv a pak si je najít ale pro přehlednost dávejte tam :),

4.v PSP spustte MasterBoy, vyberete si vaší romku, tet stačí jen spustit a hrát hf :P

5. do menu se dostanete pomocí talčítka LEFT "to průhledný vlevo nahoře :D"

6. romky stahujte tady

http://emu-russia.km.ru/default.php?a=roms&sid=sms&from=0&to=9&l=en

b)Sega Megadrive / Genesis

Segamegadrive.jpg

Povídání :D

Na konci roku 1987 byl trh herních konzolí rozdělen v podstatě jen mezi Nintendo a Segu. Nintendo ovšem se svým NESem vlastnilo o poznání větší koláč, než Sega se SMS. Oba osmibitové stroje už ale pomalu začínaly být zastaralé - 16ti bitové domáci počítače Amiga či Atari ST začaly být pro uživatele zajímavé, neb kvalita zejména visuální stránky her se s konzolemi opravdu nedala srovnat. Nintendo ale nikam nespěchalo - jeho designéři pomalu vytvářeli budoucí Super Famicon, vědomi si faktu že není kam spěchat. A tak se na pole 16ti bitových konzolí vrhla jako první Sega, která už měla s technologií dostatek zkušeností ze svýcho nových coinopů, a hodlala tentokrát Nintendu notně vypálit rybník.

Výsledek tohoto snažení, první Sega Megadrive, byla uvedena na japonský trh 29. října 1988. O rok později, v září roku 1989, se začal přístroj prodávat i v USA - zde pod názvem Sega Genesis. V té době to byl jasně nejlepší herní hardware na trhu, a tak není divu, že jeho popularita stále rostla. Popularita Genesis nakonec donutila Nintendo uspíšit vývoj SNESu, a nebýt exkluzivních smluv s mnoha herními vývojáři, které byly v platnosti ještě z doby NESu, Genesis by se zřejmě stalo nejúspěšnější 16bit konzolí vůbec. Nakonec to tak úplně nevyšlo - cca 29 milionů prodaných kusů proti 48 milionů SNES - ale přesto je Genesis zřejmě největším úspěchem Segy v celé její historii.

K tomu zajísté přispělo i množství dobrých her. Celkem pro Genesis vzniklo více než 1000 titulů. Prodejními trháky byly zvláště hry s ježkem Sonicem v hlavní roli - to co pro Nintendo znamenal Mario, to byl pro Segu Sonic. Sonic the Hedgehog, první hra pro kterou ježka nakreslil výtvarník Maoto Oshima, se objevil v červenci 1991, a jeho popularita byla taková, že mnohé (nejen zlé) jazyky tvrdí, že pouze díky němu dokázala Sega tak dlouho vzdorovat Nintendu - především na nejaponských trzích. Vlastně až v roce 1996, po čtyřech letech existence SNESu, získalo Nintendo většinu trhu s konzolemi - ale to už byla doba nástupu 32bitových konzolí, a Sega přestávala podporovat Genesis sama... Oficiálně byla výroba ukončena v roce 1998.

screen12.jpg

Jak na to

1.stáhněte si emulátor

http://www.edisk.cz/stahni/00678/PicoDrive_up_by_narliza.rar_1005.23KB.html
http://rapidshare.com/files/79140815/PicoDrive_up_by_narliza.rar

2.překopírujte obsah do složky x\PSP\GAME :)

3.do složky x\PSP\GAME\PicoDrive\Roms kopírujte stažené romky :)můžete si je dát kamkoliv a pak si je najít ale pro přehlednost dávejte tam :), je tam jedna romka Super Man :lol:

4.v PSP spustte PicoDrive vyberete si vaší romku, tet stačí jen spustit a hrát hf :P

5. do menu se dostanete pomocí talčítka SELECT

6. romky stahujte tady

http://emu-russia.km.ru/default.php?a=roms&sid=gen&from=0&to=9&l=en

3.Atari

a)Atari2600

Atari2600wood42.jpg

Povídání :D

Atari 2600 byla jedna z prvních herních konzolí používající výměnné moduly s hrami; do té doby byly konzole většinou jednoúčelové a měly „zadrátovanou“ jednu nebo více her bez možnosti výměny.Atari 2600 se začala prodávat pod původním názvem Atari VCS (Video Computer System) v roce 1977. Víceméně jenom s kosmetickými úpravami na trhu vydržela až do počátku devadesátých let 20. století. Patří mezi nejprodávanější herní systémy vůbec.Její hardware je poměrně jednoduchý. Jako CPU používá procesor od firmy MOS Technology MOS6507, což je ořezaná verze slavného MOS6502. Disponuje 128 byty RAM paměti, která je integrovaná v čipu RIOT (MOS6532). O grafiku a zvuk se stará čip TIA.Jako ovladače se používají 8 směrové digitální joysticky s jedním tlačítkem, paddle (analogový ovladač s jednou osou a tlačítkem) a číselné klávesnice s 12 klávesami.Konzole se vyráběla zvlášť ve verzi NTSC, PAL a SECAM. Hry z jednotlivých regionů nejsou kompatibilní a pokud se používají v konzoli z jiného regionu špatně zobrazují barvy.Cartridge (moduly) s hrami obsahovaly vetšinou ROM paměť o obsahu 2 nebo 4 KB. Pozdější hry jsou až 32 KB velké. Cartridge může být osazena ještě pamětí 128 byte.Pro Atari 2600 existuje rozsáhlá knihovna her čítající okolo 1000 her. Cartridge nebyly v té době kódovány a tak kromě Atari mohl hry vyrábět v podstatě kdokoli. Nejznámějším takovým výrobcem je firma Activision.

screenshot_2.png

Jak na to

1.stáhněte si emulátor

http://www.edisk.cz/stahni/17517/psp2600_up_by_narliza.rar_973.93KB.html
http://rapidshare.com/files/79898406/psp2600_up_by_narliza.rar

2.překopírujte obsah do složky x\PSP\GAME :)

3.do složky x\PSP\GAME\psp2600\roms kopírujte stažené hry :) je tam hra kungfu a obelix

4.v PSP spustte ATARI2600 Load Rom potvrdte a hrajte

5. hry stahujte zde

http://www.videogamearchive.com/emu/a26_rom.htm

b)Atari5200

sys_Atari5200_4port_a2.jpg

Povídání :D

Atari 5200 je herní konzole, která měla nahradit zastarávajicí model Atari 2600. Na trh se dostala v roce 1982. V prodeji byla pouze na americkém kontinentu a proto existuje pouze NTSC verze. Konzole nebyla prodejně úspěšná.Systém vychází z počítače Atari 400 a tak neni kompatibilní se svým ředchůdcem, což bylo kritizováno. Jako ovladače se používaji analogové oysticky kombinované s číselnou klávesnici. Dokoupit se dal také trackball.Pro konzoli bylo původně vydáno 82 her. V současné době jsou stále nadšenci vyvíjeny hry nové.

digdug.gifgalaxi.gif

Jak na to

techniké problémky vdržte :D

4.Jiné

a)ScummVM

ScummVM.png

Povídání :D

ScummVM je svobodný software šířený pod licencí GNU GPL, který umožňuje bezproblémový běh mnoha klasických adventur. Jedná se v podstatě o plnohodnotný interpret jazyka SCUMM vyvinutého firmou LucasArts. Program obsahuje i původní zdrojové kódy her Beneath a Steel Sky, Broken Sword a Broken Sword 2 uvolněné firmou Revolution Software a adventury Flight of the Amazon Queen. Podporovány jsou také hry Simon the Sorcerer a Simon the Sorcerer 2.

screen2.jpgscreen4.jpg

Jak na to

1.stáhněte si emulátor

http://www.edisk.cz/stahni/99666/scumvm_up_by_narliza.rar_10.29MB.html
http://rapidshare.com/files/79373971/scumvm_up_by_narliza.rar

2.překopírujte obsah do složky x\PSP\GAME :)

3.do složky x\PSP\GAME\__SCE__scummvm-0.10.0-psp\games kopírujte stažené hry :) dal sem vám tam hru Sam a Max Hit the Road

4.v PSP spustte scummVm vyberete si vaší hru pomocí tlačítka add GAME, tet stačí jen spustit a hrát hf :P

5. do menu se dostanete pomocí talčítka START

6. hry stahujte zde

http://aaargh.gameplanet.cz/hry.php?genre=adventury

b)MAME

mame.jpg

Povídání :D

24. listopadu 1996 začal Nicola Salmoria práci na svých emulátorech arcade her, například Multi-Pac, které potom spojil v průběhu ledna 1997 do jediného programu. Výsledek potom pojmenoval "Multiple Arcade Machine Emulator", ve zkrácené verzi MAME. MAME poprvé oficiálně vyšlo ve verzi 0.1 dne 5. března 1997. (23:32 +0100). MAME používá modulární a driverovou architekturu ve spojení s filozofií "open source" (veřejný zdrojový kód"). Díky tomu narostlo MAME velmi rychle do velikých rozměrů. Poslední verze podporuje 2337 her. Jednotlivé verze MAME vycházejí v momentě, kdy jsou připraveny a doba mezi nimi je zhruba 4 měsíce. Aby se uživatelé tolik netrápili, rozhodl se team pro zveřejňování jednotlivých beta verzí, které vycházejí přibližně každé dva až tři týdny. Dále existuje stránka WIP - Work in progress - na které se dovíte aktuální informace.

Přestože si díky MAME lidé mohou užít dávno zapomenutých i novějších arcade her, hlavním důvodem, proč tento projekt vznikl, je dokumentace hardware a software arcade her. V současnosti je již mnoho nefunkčních arcade automatů, které přežívají díky MAME. Schopnost hrát tyto hry je potom krásným veldejším efektem jejich emulace. Velký úspěch MAME by nebyl možný bez práce talentovaných programátorů, kteří se přidali k MAME teamu. V současné době se na tomto projektu podílí zhruba 100 programátorů přímo v teamu a další lidé mimo něj. Nicola Salmoria i nadále zůstává koordinátorem projektu.

screen4-1.jpgscreen5.jpgscreen6.jpg

Jak na to

1.stáhněte si emulátor

http://www.edisk.cz/stahni/73739/psp_mame4all_v4.9r2_up_by_narliza.rar_2.34MB.html
http://rapidshare.com/files/79673647/psp_mame4all_v4.9r2_up_by_narliza.rar

2.překopírujte obsah do složky x\PSP\GAME :)

3.do složky x\PSP\GAME\psp_mame4all_v4.9r2\Roms kopírujte stažené hry :) a nechte je zabalené :), dal sem vam tam hru s názvem 1942

4.v PSP spustte MAME vyberete si vaší hru, dejte START a hrajte

5. hry stahujte zde

http://www.globalroms.com/roms/mame/m-page1.shtml

c)Turbo Grafx 16

turbografx162.jpg

Povídání :D

Dle mého názoru jedna z nejlepších konzolí, které se kdy vyráběly - možná to lehce souvisí s tím, že je zcela jistě nejlépe emulovanou konzolí současné doby..Začala se prodávat v roce 1988 v Japonsku jako PCE, v zimě dorazila i do USA pod názvem TG16. Bylo to ve stejné době, kdy na trh přišla Sega se svým Genesis. TG16 mělo lepší a rychlejší grafiku, Genesis mnohem lepší zvuk, a potom především... marketing. Jako už tradičně v USA, lepší výrobek se neprosadil :-((, ostatně o mdlém rozumu americké populace bychom si mohli povídat hodnou chvíli. Ale zpět ku práci. Oproti USA v Japonsku prodávané PCE dosáhlo obrovského obchodního úspěchu, vznikalo pro něj velké množství originálních japonských her - především stříleček, a alespoň na krátkou dobu se NECu podařilo být úspěšnější než 'big N'.PCE s CD mechanikou (4010 bytes) PCE se vyrábělo v mnoha modifikacích - s CD mechanikou, sloty na přídavnou paměť, různým přídavným hardwarem atd. Téměř vždy se NEC pokoušel znovu o průnik na US trh, ale nebylo jim souzeno... Krom výše uvedených důvodů to bylo také díky ceně - 400$ za CD verzi bylo opravdu hodně, i přesto že CD mechaniky byly v té době ještě horkou novinkou.

screen2-1.jpgdasd.jpg

Jak na to

1.stáhněte si emulátor

http://www.edisk.cz/stahni/51835/Turbo_Grafx-16_up_by_narliza.rar_1.65MB.html
http://rapidshare.com/files/80045220/Turbo_Grafx-16_up_by_narliza.rar

2.překopírujte obsah do složky x\PSP\GAME :)

3.do složky x\PSP\GAME\Turbo Grafx-16\roms kopírujte stažené hry :) a nechte je zabalené :), dal sem vam tam Bombmana :lol: a Batmana

4.v PSP spustte TURBO GFX16 vyberete si vaší hru potvrdte a hrajte

5. hry stahujte zde

http://www.dashroms.com/?page=roms&sys=Turbo%20Grafx%2016

d)MSX

msx-1.gif

Povídání :D

Koncepcí počítač spadal někde mezi herní konzole (podpora spritů, kolize, slušný zvuk - mimochodem, hrací konzole ColecoVision byla MSX počítačem bez klávesnice, bohužel však s jiným rozhraním pro zásuvné ROM/RAM moduly - cartridge) a generický počítač CP/M. Hnací silou byl tehdy oblíbený osmibitový Zilog Z80 na frekvenci 3,58 Mhz, velikost paměti RAM byla od 16 kB do 64 kB v závislosti na typu počítače. Video RAM měla velikost 16 kB. Parametry grafiky: čip TMS9918 nebo TMS9928, rozlišení 256x192, 16 barev. Zvuk zajišťovala Yamaha 3-8910A - 3 zvukové kanály a 1 šumový. V paměti ROM byl velice zdařilý MSX Basic 1.0 od firmy Microsoft. Standardně byly v počítači dva sloty pro cartridge, dva konektory pro joysticky, rozhraní RS 232, rf a RGB výstup. Jako zařízení pro ukládání dat sloužil v té době obvyklý magnetofon (1200 - 2400 Bd), nebo rychlá disketová jednotka (tzv. systém MSX-DOS). Drobnými rozšířeními mimo standard byla např. databanka ve firmware počítačů firmy Sony (tzv. MSX verze 1.5), která však byla uživatelům spíše na obtíž, nebo numerická klávesnice počítačů SVI (SpectraVideo). Leč vývoj šel dál a MSX systém se dočkal nových verzí. Byl vyvinut systém 2, 2+ a Turbo-R při zachování zpětné kompatibility.

scrshot018.jpgscrshot046.jpg

Jak na to

1.stáhněte si emulátor

http://www.edisk.cz/stahni/95008/pspmsx._up_by_narliza.rar_1.41MB.html
http://rapidshare.com/files/80051726/pspmsx._up_by_narliza.rar

2.překopírujte obsah do složky x\PSP\GAME :)

3.do složky x\PSP\GAME\pspmsx\roms kopírujte stažené hry, musí být ale rozbalené, názevhry a koncovka rom, dal sem vam tam SOLID SNAKE2

4.v PSP spustte TURBO GFX16 vyberete si vaší hru potvrdte a hrajte

5. hry stahujte zde

http://www.dashroms.com/?page=roms&sys=MSX

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Paradní info.

Uz jen by to chtelo dodelat odkazy na weby kde se daji ty romky k tomu stahnout aby to bylo pekne pohromade.

Samozrejme neni problem si to na googlu najit staci dat hledat roms download a treba gymeboy a jeto. Ale jak rikam kdyby tam byl i odkaz kde se daji hned stahnout zulibal bych ti ruce :D

Podle me je tato stranka best: http://www.rom-world.com/

Ale samozrejmne se daji najit lepsi ;)

Link to comment
Share on other sites

Paradní info.

Uz jen by to chtelo dodelat odkazy na weby kde se daji ty romky k tomu stahnout aby to bylo pekne pohromade.

Samozrejme neni problem si to na googlu najit staci dat hledat roms download a treba gymeboy a jeto. Ale jak rikam kdyby tam byl i odkaz kde se daji hned stahnout zulibal bych ti ruce :D

Podle me je tato stranka best: http://www.rom-world.com/

Ale samozrejmne se daji najit lepsi ;)

u každýho emulátoru :) se podívej na 6 krok :) :love:

Link to comment
Share on other sites

Je mozny, aby ty hry bezeli na SLIMu rychleji, protoze ma vetsi RAM?

Nnemám možnost jak vyzkoušet, ale mám za to, že N64 emulátor na slimu nejde, ale vim, že u některých emulátoru se rychlost emulace na slimu zvětšila o dost a dosáhli tak 60 FPS. Kdo má slim at zkusí daedalus a dá vědět co a jak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. Privacy Policy