Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Mafia II


dave23

Recommended Posts

eurogamer.jpg

Druhé dojmy z plné Mafie II

První díl článku jsem končil upoutávkou na hardwarovou náročnost druhé Mafie. Jestli jste byli nemile překvapeni dříve uvolněnými vyššími hardwarovými nároky, tak se nemáte čeho bát. Na mé dnes průměrné sestavě (C2D 3.0 GHz, 3GB RAM 800 MHz, NX-260 GTX 896 MB, WinXP 32bit) mi na maximální detaily i PhysX v 1680x1050 jela hra stále kolem 25-30 FPS, přičemž se v i tomto dalo relativně v pohodě hrát. Na střední PhysX a bez vyhlazování (lze pouze zapnout/vypnout), které jsem stejnak ani nepotřeboval, jak je obrázek i bez toho impresivní, jsem se pak dostal už na naprosto dostačujících 40-60 FPS. Takže i v tomto bodě naprostá pohoda.

Stále hrajíc tu první misi jsme s Joem po opravě vozu a převléknutí byli zase po pátrání volní jako ptáci, já si při ujíždění poldům dokonale objel po okružní dálnici celé město (nechybí ani podzemní tunely mezi čtvrtěmi jako v jedničce) a čekal mě poslední úkol této dlouhé kapitoly, kterou jsem nakousl již v minulém dílu dojmů. Tak jsem se seznámil s další postavičkou, automobilovým překupníkem Miki Bruskim, jenž úřadoval na stylovém vrakovišti u kraje města. Cestou jsem nedával pozor a napral to do lampy, z níž hned opadala sněhová peřina, ostatně mimo to se i postupně uvolňuje z aut při jízdě.

a_med_mafia265.jpg.jpg

Když jsem to pak krapet rozjel a zahřál motor, po vystoupení se z kapoty krásně kouřilo, jak na plechu tál padající sníh. Ano, opět další důkaz až maniakálního pedantství tvůrců na drobné detaily. Kupodivu ale oproti tomu Vito neumí plavat a do vody vás hra vůbec nepustí, ostatně v tom mrazu se jí ani nedivím. Když jsem pak s autem schválně zajel do řeky, objevil jsem se neporušen a suchý ihned zpátky na molu – ehm, bez toho auta samozřejmě.

U Mikiho jsem rázem zjistil, že vozidla lze na dvě kulky přivést krásně k výbuchu (nemusíte nutně mířit přímo do nádrže) a že je funkční dokonce i automobilový lis opodál. Tak jsem tou nabídkou nepohrdnul, Bruskimu slisoval asi jeho vlastní auto, pouze jsem byl překvapen, že po něm nezbyla ani ta pověstná plechová kostka. Nicméně ještě na konec jsem se dočkal parádní přestřelky. Než jsem ale zjistil, že z funkčního krytu za překážkami vylezu zmáčknutím také stejného tlačítka, jaké slouží pro schovku, tak jsem po pár kulkách v následné kropičce zhebnul (hrál jsem na střední obtížnost ze tří) a dal si přestřelku od checkpointu nanovo.

a_med_mafia250.jpg.jpg

Podruhé už jsem si na krytí naštěstí zvykl a zapamatoval si příslušné tlačítko, a po pár výklonech zpoza překážky na analogovou páčku jsem všechny protivníky docela v pohodě sundal, nasedl s krvavými stopami v patách do auta, prorazil bránu, vyloupnul jednu lampu, a přes popelnice a pár lidí jsem to konečně nasměroval zpátky na vrakoviště. Samo že jsem si pro tu srandu zapnul znovu simulační režim, ať si město pěkně zvyká! Uzavřít to můžu nakonec tím, že přestřelky jsou tak stejně jako pěstní bitky docela zábavné, i když taktéž pojetím velice jednoduché, a krytí s výklony funguje velmi dobře, vlastně podobně jako v GTA.

a_med_mafia253.jpg.jpg

Po cestě mi sice totálně chcípl motor, ten jsem si ale sám překvapivě opravil na zmáčknutí tlačítka, když jsem vylezl ven před kapotu a dále příjemně zjistil, že když troubím v normálním, nebo houkám v policejním voze, tak mi ostatní vskutku výborně uhýbají. Ale z auta střílet jako v Mafii 1 tentokrát nelze. Celou tu první misi "Home Sweet Home", kterou jsem načal již v minulém díle, jsem tak dokončil za půl druhé hodiny.

Druhá na řadě z kvarteta dostupných kapitol byla pátá úroveň stále z roku 1945 (statistika ukazovala 18% dokončené hry), která svým názvem „The Buzzsaw“ lákala na řádně akční a krvavou náplň, protože to je přezdívka pro německý kulomet MG-42, s nímž jsem měl ostatně záhy tu čest. Právě tato mise by měla být náplní dema, proto budu jen stručný. Na úvod jsem nasedl do vozu, který jsem si mohl vybrat přímo ve své garáži z trojice nabízených.

a_med_mafia255.jpg.jpg

Garáž, zatím myslím to Joeovu, kterou jsem měl v pronájmu, pojmula v této části hry virtuálně až desítku vozidel, mezi nimiž si posléze můžete vybírat. Tak jsem nasedl a vydal se k dalšímu úkolu. Rádio hlásilo, že se připravuje finální invaze do Německa, oproti minulé misi svítilo dokonce sluníčko a já měl za volantem pocit, že i ta zima krapet polevila, protože sněhu v ulicích citelně ubylo.

Velkou část úkolů budete dostávat v restauracích a barech, kde mafie ráda vysedává, no i přes opět skvěle vymodelované a precizní interiéry si třeba kulečník zahrát nelze. Takže jsem samozřejmě očekával, že se mi do rukou dostane ten zmíněný kulomet. A taky že ano. S pomocí toho kulometu jsem měl zlikvidovat vám z minulosti jistě známou tvář – nepřítele jménem Fat Man. Kulomet jsem si jel vyzvednout a řekl jsem si, že si své nové auto v servisu napřed trochu poladím.

a_med_mafia258.jpg.jpg

Inu zajel jsem tam, a když jsem s vypulírovanou kárkou couval zpět, napálil to do mě nějaký nepozorný řidič. Auto za sto padesát babek vyleštěné bylo zase nadranc, tak jsem vytáhl bouchačku a začal po řidiči v odplatě naštvaně střílet. Jenže zrovna za mnou stáli jako na potvoru policajti, takže začala přestřelka. Řidiče jsem sice nedostal, ale zchladil jsem si žáhu na těch dvou policistech, načež jsem se zase vypoklonkoval rychle zpět těch pár metrů do servisu, abych si hnedle vyzmizíkoval pátrání.

Každopádně v této misi můžete očekávat monstrózní kropičku nejen za pomoci těžké zbraně, kdy jedno auto protivníka po naší zdrcující palbě vybuchlo (pamatujete, říkal jsem, že stačí pár kulek a buch!), načež se bitka přesunula do blízké továrny na chlast. Tak jsme vpadli dovnitř, kde byla další velká mela.

[/url]

V továrně jsem si zase pochvaloval skvělý destrukční model, dobře viditelný např. na bedýnkách a flaškách, které se ochotně tříštily v palbě, a taktéž se ze sloupů pěkně odlamovala omítka. Je také hezké, že i lampy lze buď rozstřelit, nebo je po zásahu do stínítka alespoň pořádně rozhoupat, takže se v budově do palby ještě stylově komíhalo světlo. Když pak přezbrojíte ze standardní pistole na silnější pušku, která je na dálku velice účinná, tak za prostřelenou obětí necháte dokonce i díry ve zdi.

Další přestřelky jsme prožili ve vyšším patře, načež nastala z dřívějška ta hojně publikovaná scéna, kdy se tlouštík Fat Man plazí po zemi a žádá o milost. Než ho ale kolega zlikvidoval, stačil ho chlap jedna proradná překvapivě postřelit do nohy, načež Joe nelenil a do Fat Mana vyprázdnil v řádně brutální animaci celý zásobník svého samopalu!

a_med_mafia270.jpg.jpg

Ano Mafia II sice působí navenek romanticky, ale bude to setsakra krvavá a brutální hra, to mi věřte! Stejně jako podmanivě krásná, neboť i v továrně jsem se musel na chvíli zastavit a pokochat se nádherně světélkujícími paprsky slunce, probíhajícími skrze zatlučená okna. Prve jsem mluvil o nedostupné vodě, tak po zážitku s jiným živlem - plameny, musím konstatovat, že do výhně sice můžete, ale stačí i velmi krátký dotek ohně a okamžitě zemřete. Tato druhá mise mi pak celkově zabrala asi necelou hodinku času, nicméně to jsem již ani nejezdil vyhlídkové jízdy po městě, jež určitě ani v tom demu nebudou chybět.

Předposlední kus hry pak nabídl devátou kapitolu „Balls and Beans“, kdy statistika ukazovala 37 % dokončeného příběhu. V čase se přesunete z konce války už do druhého období hry, konkrétně do roku 1951, kdy už budete mít sice obyčejný, ale přece jen vlastní bejvák. A ano, oproti mrazivému Empire Bay už venku klepe jaro, stromy jsou zeleně rozkvetlé, sluníčko oslnivě praží a město, město je také docela jiné a znovu skvostné!

Na silnicích už jezdí zcela jiná auta, která mi hned připomněla stejně boží bouráky z druhého Drivera na Kubě a spatřil jsem i nové typy, jako např. cisternu, tahač návěsů, nebo pohřební vůz. Rádia vyhrávají pravý rokenrol a reklamy už jsou taktéž na nové zboží. I takové rozkvetlé Empire Bay vypadá nádherně a chromované detaily vozů i jejich precizně vymodelované interiéry opět berou dech!

a_med_mafia272.jpg.jpg

V servisech, jak jsem zjistil, přibylo dvakrát tolik barev karoserie, i kol je větší nabídka. To ale může souviset klidně jen s mým postupem ve hře. Ale prácička nepočká a tak v jedné restauraci dostávám delikátní úkol stopovat jednoho podezřelého padreho, o němž se můj boss domnívá, že trochu zaječí a má prsty v únosu několika chlapů.

Navíc jsem objevil, že u aut můžu otevřít jak kapotu motoru, tak i kufr (škoda, že nelze stáhnout i střechu). Další okamžiky potvrdily, že v druhé Mafii nebudou jen akční přestřelky, ale také kradmé mise, při nichž vás nesmí chytnout, jinak okamžitě nahráváte checkpoint. Takže využijete i tiché plížení podél zdí, nebo opatrné nakukování za rohy. A byť jsou všechna auta smyšlených značek, neměl jsem problémy v nich rozpoznat skutečná vozidla. Toho času jsem před tou kradmou pasáží třeba v odstupu sledoval nádhernou klasickou Corvettu první generace, jen anonymně pojmenovanou jako Shubert Frigate.

a_med_mafia276.jpg.jpg

Při jedné z přestřelek jsem v této misi ale narazil na jednu chybku, kdy jsem zjistil, že je dobré si dávat pozor na vyhazování molotovů a granátů, protože se mi povedlo, když jsem byl přikrčený pod okny, hodit ven granát dvakrát tak nešikovně, že se odrazil od sloupku vyskleného okna a spadl mi hned k nohám, i když jsem křížkem mířil ven. V tom míření má hra jak vidno ještě drobné mezery.

A nastala již zcela poslední desátá mise, nazvaná "Room Service" (42% dokončené hry). Tu určitě znáte, protože to je ona dříve velmi často probíraná úroveň z hotelu, která proslula těmi rozstřílenými luxfery. To už si budete pěkně užívat jako páni v novém velkém domečku na pobřeží, kde nechyběl ani bazén (připomínám - Vito neumí plavat), garáž a televize, ta ale oproti rádiu nešla jako v GTA zapnout - škoda. Neuplyne tedy ani polovina kampaně a už si budete pěkně užívat bohatství – to zase beru!

a_med_mafia292.jpg.jpg

Takže zadání spočívalo v infiltraci nejmodernějšího hotelu ve městě – Empire Arms. Prozradím jen, že nejdříve je potřeba se nějakým způsobem zamaskovat, aby vás hlídači poustili do privátních prostor hotelu, kde chtěl Joe použít na atentát bombu. Ovšem ještě před odpálením započala první fáze přestřelky, když jsme museli zlikvidovat hlídače na střeše hotelu mezi větráky - to už ukázala dřívější videa.

V tom se Joe ukázal v dobrém světle, protože dokázal sám v pohodě likvidovat nepřátele, rozhodně jsem kvitoval, že nebyl jen do počtu. Oproti tomu se občas někteří protivníci ale vůbec nekryli, a zatímco jejich kolegové ano, oni se několikrát prostě rozběhli k nám a hned to schytali. Pár mezer tedy AI ještě měla. Tak jsme sjeli plošinou dolů k inkriminované kanceláři, načež jsme byli cestou dolů svědky toho, co se dělo za okny v hotelu.

a_med_mafia280.jpg.jpg

No co vám mám povídat, dále už to asi znáte, ale stejně alespoň telegraficky. Po výbuchu nastala další obří kropička a masakr hotelového vybavení, protože jsme se museli prostřílet právě skrze lobby a bar hotelu, ten s tou propagovanou průhlednou luxferovou stěnou. Joe započal střílením přeživších zraněných a popálených do hlavy (uf!), načež jsme se ukryli za barovým pultem a nastala další mela!

Při té šílené palbě skrze luxfery to byl zase takový šrumec, že jsem jen zíral na tu spoušť kolem a nevystrkoval ani tykadlo. Jak asi tušíte, skleněná zeď se naprosto úžasně tříštila na kostičky, flašky chlastu jakbysmet, protivníci převraceli stoly a kryli se za nimi (to je zase dobrá práce AI), načež jsme jim ty dřevěné desky ustřelovali. Dokonce demolice došla tak daleko, že šlo ustřelit i samotnou nožku víka piána, načež víko zaklaplo zpět, nu a vůbec ta zničitelnost prostředí byla naprosto úctyhodná!

a_med_mafia283.jpg.jpg

Posléze ale celá ochutnávka po čtyřech úrovních bohužel již skončila. Tuto poslední část jsem pak dal za necelou hodinu, takže lze ve finále sesumírovat, že ty čtyři kapitoly mně zabraly necelých pět hodin na jeden zátah, samozřejmě jsem hrál mimo to všechno několikrát, protože Mafia II si mě příběhem, grafikou, a citem pro některé detaily docela podmanila. Přitom odhaduji podle progresu hraní, že úrovní by mohlo v plné hře být tak kolem dvacítky.

Absolutně tak nepochybuji, že hra to bude výborná, protože v Mafii 2 se zdá, snoubí solidní příběh s dokonalými a nádhernými reáliemi skutečně fungujícího velkoměsta dvou dekád. Hra je i v tomto stádiu zcela prosta jakýchkoli větších bugů, nicméně kdybych měl nějaké chyby vypíchnout, rozhodně bych tvůrcům vytkl pro mě to krapet monotónní prostředí podobných čtvrtí, občasné nekrytí protivníků, nepřesné zaměřování granátů a hlavně nefungující veřejnou dopravu včetně nepoužitelnosti taxíků. To plavání by mi tolik ani nevadilo a ten kulečník také ne, však i první Mafia byla hlavně o plynulém příběhu, nikoli o kvantu miniher mimo hlavní kampaň, čímž jsou proslulá gétéáčka.

a_med_mafia294.jpg.jpg

Jinak nemám žádných výhrad a velmi se těším na finální produkt, který má opravdu vysoké ambice dokonale zpestřit konec prázdnin a dovolených. Jestli Mafia II neudělá mnohem větší díru do světa než její předchůdce, tak snad na světě není žádná spravedlnost. Nezapomeňte, den D všech českých herních patriotů nastane 27. srpna!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

attachment.php?attachmentid=9595&d=1280517387

Tak jsem to možná přeci jen trošku zakřikl, co se týče informačního sucha. Kolegové z Mafia-Daily.net se totiž vytasili se shrnutím, ze kterého vyplývá, jak Mafii 2 vnímají redaktoři britského časopisu PC Zone. Ten totiž dostal na starost světově první (a tudíž exkluzivní) recenzi hry. Online server ComputerAndVideoGames.com má k dispozici názory recenzentů, které dílu z brněnských dílen přiřkli 80%. Pojďme se nyní podívat, co se na hře líbí a nelíbí.

Plusy Mafie 2:

  • výtečné dialogy a cutscény
  • výborný fyzikální model
  • působivý model poškození
  • zbraně a výborné akční scény
  • výborný soundtrack
  • hra vypadá a běží skvěle

Mínusy Mafie 2:

  • tu a tam menší bugy
  • přílišná linearita
  • mírně chladný příběh

Z vyčtených kladů a záporů hry můžeme i my leccos z vlastní zkušenosti potvrdit, ostatně, pokud jste tak ještě neučinili, přečtěte si naše dojmy. Co se bugů týče, snad jich bude do vydání odstraněno co nejvíce. Přílišná linearita se stala terčem snad největší kritiky, právě ona s největší pravděpodobností může za relativně nižší hodnocení, než bychom očekávali. Redaktoři PC Zone dokonce tvrdí, že Mafia 2 není čistokrevnou open-world hrou.

Exkluzivní recenze Mafie 2 vychází již 4. srpna a pokusíme se ji sehnat co možná nejdříve. Co si o verdiktu myslíte vy? Jaká budou hodnocení dalších recenzentů v budoucnu?

Zdroj: Mafia-Daily.net, CVG.com

pencil.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tsss :D :D řekni mi co je lepší na kostičkách a trapné fyzice oproti tomuhle ? ? možná příběh ale ten by ve 2jce neměl být špatnej... v 1 se mi nijak zvlášť nelíbil...

ty na tech hrach vydis jen tu fyziku a grafiku a nic jinyho te nezajima..stejne jako u toho GTA.....co?

jsem zapomel ze ty jsi mel pri vydani Mafie 1 uz davno doma PS3 s GTA IV a s tou super grafikou a fyzikou :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty na tech hrach vydis jen tu fyziku a grafiku a nic jinyho te nezajima..stejne jako u toho GTA.....co?

jsem zapomel ze ty jsi mel pri vydani Mafie 1 uz davno doma PS3 s GTA IV a s tou super grafikou a fyzikou :D

no rači si zahraju hru s pořádnou grafikou a fyzikou než nějakou sračku ne ? :D kdyby jsi měl na výběr call of duty 6 v grafice v jaký to vyšlo a nebo v grafice call of duty 1, kterou verzi by jsi si vybral ? :D

jinak já mafii hral asi před rokem což je dost velký zpoždění :P takže se nedá říct že mě baví jen hry s luxusní grafikou atd.. ale rači sáhnu po dobrým enginu ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no rači si zahraju hru s pořádnou grafikou a fyzikou než nějakou sračku ne ? :D kdyby jsi měl na výběr call of duty 6 v grafice v jaký to vyšlo a nebo v grafice call of duty 1, kterou verzi by jsi si vybral ? :D

jinak já mafii hral asi před rokem což je dost velký zpoždění :P takže se nedá říct že mě baví jen hry s luxusní grafikou atd.. ale rači sáhnu po dobrým enginu ne ?

Promiň, ale tohle je názor PC hráče, a hnidopicha. Copak jde jen o grafiku a fyziku? Jde tu o HRATELNOST, ne o to, aby to vypadalo jako film. Ty jsi ten typický PC hráč, který se sere do všeho, co nevypadá jako Heavy Rain nebo GTA IV. Nechápu tě, a ani nechci. Hrál jsem Mafii 1 na PC už před pár lety, nedávno jsem si jí dal znova. A je to hra, která mně naprosto pohltila, možná ne grafikou, ale příbehem, hratelností, a na svou dobu propracovaností. Mafia 1 je asi nejlepší hra, co jsem na PC hrál. I když tobě jde jen a jen o grafiku, mohl bys uznat, že Mafia 1 je mistrovské dílo, a ne jen nějaká sračka s kostičkama. právě v kostičkách je to kouzlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

canava sorry, ale rikat neco takoveho je si hazet sam hovna na hlavu :) Ocovidne toho nemas dost nahrano, protoze kvalitni tituly jako byly driv uz proste nebudou v takovem poctu.. Herni prumysl se pomalu ale jiste zdime a jedine co dela je ze deformuje mozky lidi jako ty na veci typu grafika a vlnici se kabaty, ale hlavni myslenka her se uplne vytraci..

Jinak k tematu: Dost jsem zklaman politikou brnaku, hlavne s tim ze neco reknou v cem nemaj vubec jasno(strelba v aute apod.) a pak to za tyden meni. NO a nejvic jsem nastvan tim, ze proste Vito podle recenzi je proste chladnokrevnej vrah a ne jako Tonny z 1 co proste nad svyma cinama premysli a nechodi plnit ukoly jako robot. No tohle u me v dejove lince dela velkou skrvnu tak jsem dost zvedavej jak to vse nakonec dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D :D jste fakt vtipní :D hraní na pc nesnáším (kromě strategií) není nad ps atd.. a mě vůbec nejde jen a jen o grafiku.. jenže když má dobrá hra dobrou grafiku tak je to přece mega plus ne ? pořád to nedokážete pochopit :D a call of duty 1 vs 6 ? ikdyby 6tka měla grafiku 1čky tak je furt 6tka daleko lepší, 1čka je teda pěkně o hovně (akční scény, přestřelky atd..) :D jinak moje nejoblíbenější hra je super mario bros ... spálil jsem dvoje videohry jako malej šulda když jsem to pařil :D .. pak přišlo psp stáhnul jsem si nes emulátor a nic jinýho jsem tam nehrál než mária ... a teď si to občas zahraju na emulátoru na pc.. důkaz že mi vůbec nejde o grafiku.....

jo mafia 1 byla super a teď jí budem mít v daleko lepším kabátku takže pro mě mafia 1 je už mrtvá tohle jsem tím chtěl říct.. proč hrát něco starýho a hnusnýho když můžu pařit něco tak vyšperkovany jako je mafia 2 ? :D to samy platí u toho gta atd.. když výjde nová hra s dobrým příběhem atd. ale s hnusnou grafikou tak jí taky budu hrát :roll: jenže kdyby měla luxusní grafiku tak se do té hry zamiluju přece ještě víc :wohow: grafika není důležitá ale zlepšuje mnohonásobně požitek ze hry :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D :D jste fakt vtipní :D hraní na pc nesnáším (kromě strategií) není nad ps atd.. a mě vůbec nejde jen a jen o grafiku.. jenže když má dobrá hra dobrou grafiku tak je to přece mega plus ne ? pořád to nedokážete pochopit :D a call of duty 1 vs 6 ? ikdyby 6tka měla grafiku 1čky tak je furt 6tka daleko lepší, 1čka je teda pěkně o hovně (akční scény, přestřelky atd..) :D jinak moje nejoblíbenější hra je super mario bros ... spálil jsem dvoje videohry jako malej šulda když jsem to pařil :D .. pak přišlo psp stáhnul jsem si nes emulátor a nic jinýho jsem tam nehrál než mária ... a teď si to občas zahraju na emulátoru na pc.. důkaz že mi vůbec nejde o grafiku.....

jo mafia 1 byla super a teď jí budem mít v daleko lepším kabátku takže pro mě mafia 1 je už mrtvá tohle jsem tím chtěl říct.. proč hrát něco starýho a hnusnýho když můžu pařit něco tak vyšperkovany jako je mafia 2 ? :D to samy platí u toho gta atd.. když výjde nová hra s dobrým příběhem atd. ale s hnusnou grafikou tak jí taky budu hrát :roll: jenže kdyby měla luxusní grafiku tak se do té hry zamiluju přece ještě víc :wohow: grafika není důležitá ale zlepšuje mnohonásobně požitek ze hry :roll:

Pro tebe je grafika a realističnost všechno. Copak jde srovnávat CoD 1 a CoD:MW2? Zatraceně, ty hry dělí snad 10 let! Je jasný, že každá budou vypadat jinak. Ty jsi takový idiot, až to bolí. Nemůžeš říct, že Mafia 2 bude lepší než Mafia 1, protože to by ty hry musely být aspoň ze stejného roku. Navíc, poměrově jde říct, že CoD2 byl nejlepší díl série, i lepší než CoD4.

Mě je úplně jedno, jakou má hra grafiku, pokud není vysloveně odporná, jde mi o hratelnost. Ano, grafika přidává na zážitku, ale v tvém případě je grafika to rozhodující. A to se mi hnusí. Nemůžeš soudit hru podle grafiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

grafika je to posledni co hledam na hre do ted hraju treba GTR 2,nascar 2003 grafika v tyhle dobe hrozna ale jsou to nejlepsi zavodni hry co jsou když si budu chtít zahrát gta sáhnu po SanAndreas ne IV

LegionCZE má pravdu!

canava muzes rikat co chces ale Mafia I bude LEGENDA ale Mafia II 'jen' výborná hra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jednu stranu (navíc v jednom postu) tvrdíš, jak nejde o zpracování hry, ale na druhé straně opět (jako třeba v případě GTA) označíš hru za mrtvou a blbou jen proto, že nemá dnešní grafický standard. Už jen tohle je samo o sobě poměrně hloupé a vzájemně se vylučuje.

Tvoje otázka v minulých příspěvcích, zda hrát CoD 1 v dnešní, nebo tehdejší grafice je poměrně manipulativní a demagogická. Víceméně každý musí odpovědět, že je lepší hrát hru v grafice dnešní, pokud jsou totožné. To je jasné. Jenže zde nešlo o stejnou hru, ale o hry jiné. Viz. to GTA. Poslat do kopru SA, jen protože výbuchy a okna se tříští divně? Co potom čekáš, že budeš mít za reakce? Konkrétně v tomhle tématu (GTA) jsi nenapsal nic jiného, než jak SA vypadá hnusně a GTA4 skvěle. Težko pak zde můžeš tvrdit, jak ti o grafiku nejde, respektive můžeš, ale vypadáš dost směšně.

To samé platí i pro Mafii. Ty už dopředu víš, že hra bude skvělá jen proto, že bude mít lepší gafické zpracování. Co když ale ta hra bude špatná, jen s lepším zpracováním? I tak ji budeš hrát jen kvůli němu? Podle tvých minulých postů jasně ne.

Samozřejmě, i já si nejraději zahraju hru dobrou a s pěknou grafikou, ale pokud vyjde nový díl, nepošlu do prdele ten starý, jen proto, že se nesypou okna v autě.

LegionCZE má samozřejmě naprostou pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ježíš ty si vůl :D

Mafia 1 bude vždy nejlepší českou hrou ... je to hra kterou můžete hrát pořád ... jednou za měsíc/rok máte prostě chut ten přiběh zase prožít

a porovnávat hry které jsou od sebe 10let? to je moc

jinak k mafii2 ... hlavní hrdina bude chladnoktevný zabiják? tak v tom případě mafiu 1 to nepřekoná

mě se líbilo na 1 že hlavní hrdina byl lidský... kdybych chtěl hrát za zabijáka tak si zahraju gta :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sctminilogo.gifaaaae.jpg

Čtyři pěkné Mafia II PhysX obrázky

Slovenský herní server Sector.sk zveřejnil čtyři pěkné obrázky Mafie II se zapnutou fyzikou PhysX. Díky tomuto efektu působí hra živěji a dynamičtěji. Dle redaktorů není navíc PhysX tak náročný, jak se oficiálně uvádí.

mafia2_physx_01_small.jpg mafia2_physx_02_small.jpg mafia2_physx_03_small.jpg mafia2_physx_04_small.jpg

Sector dále upřesňuje, že fyzika oblečení hlavní postavy funguje i při standardním nastavení, při zapnutí přímé podpory PhysX je však aplikována na všechny postavy na ulicích. Nejedná se však o příliš výrazný efekt, který je navíc poměrně náročný na HW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

images?q=tbn:ANd9GcQXsldBL5-UeoIYAvd9N-6nR50tb-iBibBEDv7qWFjFHqAgSL0&t=1&usg=__Xtk6kL6j3EHCk04eBf7Fkmy1p-w=´ aaaae.jpg

Jeden z nejlepších Mafia 2 trailerů je tady!

Ve včerejší epizodě GameTrailersTV se objevil exkluzivní trailer na Mafii 2 (za upozornění thx Chalda), uvedený jako součást letošního Comic Conu v San Diegu. Sám jsem od videa nečekal nic extra, ale naštěstí se ukázalo, že moje předpoklady byly zcela mylné. Trailer disponuje excelentní kamerou, jedná se v podstatě o prostřih již známých trailerů, přičemž není prozrazeno nic důležitého z příběhu. Pokud si vás tento počin, který bude nejspíše jeden z vůbec posledních před vydáním, nezíská, tak s vámi asi není něco v pořádku :).

Všimněte si psa a kočky na ulici. (00:20-00:25)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gamereactor_logo.pngaaaae.jpg

Recenze Gamereactoru 16. srpna

Časopis Gamereactor, respektive jeho švédská mutace, oznámila, že její příští číslo (Gamereactor #77), které vychází 16. srpna, bude obsahovat recenzi Mafie II. Autor recenze v novince na webu časopisu, dále uvádí toto:

Review verze Mafie II k nám dorazila dneska. Během 4 hodin hraní s gangsterem Vitem jsme stihli vykrást šperkovnictví, proplížit se dobře střeženou soudní budovou, ukrást několik luxusních aut, v přístavu zrušit několik beden piva, sníst šest krocaních sendvičů, koupit si tři nové obleky a pomlátit se s deseti dělníky z přístavu.

Autor článku dále přináší několik screenshotů z hraní, na jednom z nich můžeme spatřit Encyklopedii aut známou z jedničky.

31-07-10_1_n.jpg31-07-10_2_n.jpg31-07-10_3_n.jpg31-07-10_4_n.jpg31-07-10_5_n.jpg31-07-10_6_n.jpg31-07-10_7_n.jpg31-07-10_8_n.jpg31-07-10_9_n.jpg31-07-10_10_n.jpg31-07-10_11_n.jpg31-07-10_12_n.jpg31-07-10_13_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavel Zvikl..

Dobrá práce chlape. Díky za "zásobování" informacema a videama, je vidět, že tě ta hra vážně nadchla :thumbup: Osobně se na hru těším a nic mi nemůže to nadšení pokazit...ani ta nejnegativnější recenze světa.

Pokud jde o dojmy z recenzí, tak já osobně na rezenze už léta házím bobek a to hodně z vysoka a světe div se, ještě u žádný hry jsem se nespálil a užíval si skvělých herních zážitků naplno. Takže pokud nějaký recenzent napíše o konkrétní hře svůj názor, ať pozitivní nebo negativní, je to opravdu jen jeho osobní názor, ale na mojí koupi nebo ignorování hry to nemá nejmenší vliv..

Celkově recenze her (od kohokoliv) beru jen jako takovou zábavnou vložku před vydáním samotný hry, kterou si rád přečtu, ale tím to hasne. Pokud je text napsaný čtivou formou, tak se pobavím, mrknu na obrázky, pochválím článek, občas zareaguju na komentáře a tím to pro mě končí.

Rozhodně recenze neberu jako nějakou bernou minci, protože řídit se recenzema a brát příliš vážně mínusy recenzentů, asi bych si v životě moc nezahrál :cheesygrin:

Zůstanu-li u Mafie 2 a u "přílišný linearity", to snad recenzent čekal otevřenost GTA her? U týhle hry jde snad hlavně o příběh a nezapomenutelný zážitek a jak asi všichni víme, spojit opravdu kvalitní, napínavý a strhující děj s maximální volností a dechberoucím vizuálním zpracováním je téměř neuskutečnitelný.

Takže se pozastavuju a podivuju nad tím, že někdo dá Mafii 2 mínus za "přílišnou lineárnost", když se lineárnost pro udržení příběhu tak nějak automaticky očekává a je nutná :roll:

Jak už jsem napsal, recenze moc vážně neberu a doporučoval bych to i ostatním. Ano, udělat si z recenzí určitý obrázek o hře, proč ne, ale nebrat je jako absolutní ortel ;)

No, i když by z nějaký recenze vyšla Mafia 2 s hodnocením 2/10, ani v nejmenším to nedokáže zvyklat moje přesvědčení, že půjde o skvělý herní zážitek, na který budu hodně, hodně dlouho s úsměvem na rtech vzpomínat ;)

V září mám narozeniny a když se mě dneska přítelkyně zeptala co bych si přál za hru, moc dlouho jsem neváhal. Už se těším až Blu-ray disk zapluje do mechaniky a já si s přítelkyní po boku budu užívat návrat týhle legendy a ke všemu hezky česky - co víc si přát ;)

Canava..

Nic proti Tvýmu komentáři a srovnávání nesrovnatelnýho, každý máme právo se vyjádřit, ale je to vážně krapet utažený za vlasy. Srovnávat první díl jakýkoliv hry s posledním, nejnovějším dílem série, který dělí x let vývoje, no nevím jestli je to to pravý ořechový ;)

Když položíš otázku, jestli sáhnete po skvělý hře s deset let starým vizuálním kabátem nebo po podobně dobrý hře v nejlepší dostupný grafice, jen blázen by Ti odpověděl "za A".

Otázku bych spíš položil ve smyslu "Po jaký hře by jste sáhli raději? Po prvním Call of Duty v enginu CoD 4 nebo po Call of Duty 4?" Ale ani to by nebyla nejšťastnější otázka, protože by se Ti ozvala spousta teenagerů hlasujících "pro CoD 4", kteří znají většinou jen ty nejnovější díly a o předchozích dílech nevědí vůbec nic, přinejlepším je znají z vyprávění :roll:

Být Tebou, tak bych rozhodně neshazoval herní legendy jen proto, že už dávno nejsou po grafický stránce (logicky) "IN". V tehdejších dobách patřily k tomu nejlepšímu, řada z těch starších z nás s nima zažila nezapomenutelný chvilky a hlavně díky jejich tehdejšímu úspěchu dneska můžou zmlsaný a na všechno nadávající "puberťáci" hrát jejich poslední díly ;)

Jinak souhlasím s tím, že Mafia 2 bude skvělá hra a sdílím Tvoje nadšení, ale nesouhlasím s tím, že první Mafia je "kostkovaná srajda". Mafie byla výtečná hra, díky který si v nejbližších dnech budeme všichni moci užívat jejího následovníka s názvem Mafia 2 a tak by si jí měl spíš skládat ty nejhlubší poklony...

Na druhou stranu, ale nesouhlasím ani s názory typu "První Mafii to nepřekoná ani omylem" nebo "Dnešní hry už nejsou co bývaly", jelikož tohle je pro změnu až přehnaný lpění na minulosti a nedivil bych se, kdyby podobný smýšlení měli i někteří recenzenti ;)

Pouští-li se někdo do hraní s podobně "odsuzujícím" přístupem, nedivím se, že je na internetu tolik remcalů, kteří vzpomínají na to jaký to tenkrát bylo a jak ty nový hry za nic nestojí..

Jasně, hry byly výborný, ale to jsou i dneska a upřímně, je plno herních sérií, kde nový díly ten první překonaly nebo se jim minimálně vyrovnaly a z toho důvodu nehodlám nad Mafií 2 předčasně lámat hůl jako někteří..

Kdo dá hře šanci a pustí se do hraní bez přehnaných emocí, nostalgických výlevů a řešení kravin typu "Cože, ono to nemá ani 4xAA?", ten si hru užije naplno a o tom to hraní her je.....o užívání si ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu