Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Mafia II


dave23

Recommended Posts

aaaae.jpg

Švédský Gamereactor dohrál hru – co si o ní myslí?

Redaktoři švédské odnože on-line magazínu Gamereactor obdrželi jako jedni z prvních novinářů na světě kopii Mafie 2. Sice ještě musí tři dny vydržet s vydáním recenze, jelikož prim hraje britský PC Zone, známo už je ovšem alespoň něco. Pojďme se podívat, co se šéfredaktorovi webu podle jeho poznámek líbilo či nelíbilo (za tip thx chalda). Poznámky jsem překládal za pomoci Google Translate ze švédštiny do angličtiny, přičemž si překladač se severskými jazyky ne zrovna rozumí. Pořád se ale dá pochytit to podstatné:

Dohrání hry na normální obtížnost zabralo 13 hodin 21 minut

Hra je hodně o cestování autem či pěšky

Ve hře zcela absentují vedlejší úkoly – důraz je kladen na vyprávění příběhu, čemuž napomáhá výborný dabing

Auta a jízda v nich je úžasná

Hra obsahuje 15 kapitol, které mile překvapí svojí délkou. Vyvážení příběhu versus herní doby je vynikající

Mafia 2 sice není bez chyb, ale údajně je to jedna z nejlepších akčních her, kterou měl magazín tu čest testovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

No je to hra, na které jsou asi nejočekávanější vysoké recenze, ale z posledních údajů to nebude zas tak dobré, no uvidíme. V každém případě to bude skvělá hra, která sice asi nepřekoná jedničku co do příběhu, ale do grafiky a střílení, enginu apod. překoná i ty nejlepší dnešní hry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je tam jak krásný pěstní souboj, pak i nůž, obušek.:) třeba výjde nějaký patch

Nic proti ale koukni na stranu 34.

mafiagamecz.jpg

Mafia II na Mt. Blancu

Eurogamer má k Mafii II hodně blízko a minulý týden jejich nadšení ze hry dosáhlo doslova vrcholu :-). Redaktor EG Miloš Bohoněk, vášnivý lyžař a vůbec milovník hor se vyšplhal na vrcholek nejvyšší hory Evropy s Mafia II tričkem a nezapomněl se při tom nechat vyfotit:

mtblanc.jpg

A my se teď se svým fanouškovstvím můžeme jít zahrabat, to nepřekonáme :-)

mafiagamecz.jpg

G4 na návštěvě v Brně 1. ČÁST

10-04-08_hln_4.jpg

Pro americká média je naše moravské Brno celkem vzdálenou destinací, to ovšem nebránilo redaktorům známé G4TV, aby se přijeli setkat s vývojáři do jejich domáckého prostředí. Adam Sessler si v asi dvouminutovém preview s Jarkem Kolářem posvítil na skvěle fungující bojový systém (který by možná nemusel být tak dobrý, kdyby ve hře byly i nože a baseballky, ale o tom někdy později). Nedozvíte se asi nic moc nového, ale pokd byste chtěli nahlédnout do kanceláří 2K Czech, máte zas po dlouhé době jednu kratičkou virtuální příležitost :-).

G4.jpg

Pro přehrání videa klikněte na obrázek

aaaae.jpg

Mafia II demo pro PC bude na Steamu

steam_logo1.jpg

Na oficiálním webu bylo dnes potvrzeno, že si Mafia II demo, které vychází na všechny platformy přesně za týden, tedy 10. srpna, budete moci stáhnou z Xbox LIVE (Xbox 360), z PlayStation Network (PS3). PC verze bude dostupná na Steamu. Zda budou k dispozici alternativní servery není zatím známo, doufáme, že ano.

aaaae.jpg

Staronové gameplay video na GameTrailers

Na stránce GameTrailers se objevilo pěkné, dvouminutové gameplay video – All In A Day’s Work. Jedná se o krátký sestřih ze čtyř misí dostupných v preview verzi Mafie 2, kterou měla možnost otestovat i naše redakce (více v dojmech). Mimochodem, video neobsahuje žádný spoiler, takže směle do toho ;).

aaaae.jpg

Mafia 2 Pin-up kalendář v hezčích barvách

Na oficiálním ruském webu Mafie 2 se objevil starý známý pin-up kalendář v hezčích a ostřejších barvách. Opravdu stojí za prohlédnutí ;).

kalendar_girls_01_small.jpg kalendar_girls_02_small.jpg kalendar_girls_03_small.jpg kalendar_girls_04_small.jpg

kalendar_girls_05_small.jpg kalendar_girls_06_small.jpg kalendar_girls_07_small.jpg kalendar_girls_08_small.jpg

kalendar_girls_09_small.jpg kalendar_girls_10_small.jpg kalendar_girls_11_small.jpg kalendar_girls_12_small.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel se situace má tak, že ani dnešní den nezačneme zrovna dvakrát pozitivně. Z internetového obchodu Xzone totiž přišla zpráva, o které jsme my už něco tušili delší dobu, ale i přesto jsme doufali, že se třeba na poslední chvíli něco změní. To se ovšem nestalo. Dá se sice očekávat, že i tak nebroušeným fanouškům přiděláme další vrásky na čele, informovat však musíme: Sběratelská edice Mafie 2 pro PC byla celosvětově zrušena. Na vás je tedy momentálně rozhodnutí, zda si svou objednávku změníte na standardní edici, které je stále k dispozici, nebo ji zrušíte. V pokračování novinky přikládáme e-mail od Xzone, který odstartoval dnešní, zatím ne zcela pozitivní, den.

Vazeny zakazniku,

mate u nas predobjednanou sberatelskou edici Mafia 2 pro PC a bohuzel kolem tohoto produktu nemame pro vas moc prijemne zpravy.

Jak jsme se nedavno dozvedeli, zahranicni vydavatel hry a majitel prav na Mafia 2, spolecnost Take 2, zrusila CELOSVETOVE sberatelskou edici pro PC. Nezname duvody, i když jsme se se je velmi snazili zjistit. Muzeme se jen dohadovat, ze o PC verzi teto edice nebyl ve svete asi tolik zajem a vyrabet par kusu pro cesky trh nebylo pro ne zrovna efektivni. Kazdopadne zde v poslednich dnech probihala maximalni snaha ze strany ceskeho zastoupeni /spolecnost Cenega/ o vytvoreni alespon vlastní lokalni sberatelske edice, coz nebylo zahranicnim vlastnikem dovoleno. Se stejnym uspechem jsme se potazali i u nas v Xzone, kde jsme navrhli, ze udelame vlastní edici a i pres maximalni snahu o komunikaci nam nebylo vyhoveno.

Timto vam tedy oznamujeme, ze sberatelska edice pro PC v CR (a ani nikde jinde) nevyjde a vasi predobjednavku budeme prubezne menit na standardni edici hry za cenu 1099 Kc. Jelikoz se jedna o velkou zmenu, bude potreba od vas napsat, zda to na beznou edici chcete zmenit ci zda o objednavku stále stojite. Napiste tedy prosim na xzone@xzone.cz, zda muzeme zmenit na standardni edici a my jiz zmenu v objednavkach zaridime sami.

Pekny den

Martin Schovanec

manager obchodu

http://www.xzone.cz

Zdroje: Xzone, Cenega

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aaaae.jpg

Pohled do zákulisí: Technologie v Mafii 2 (CZ překlad hotov)

Na serveru GameTrailers se před malou chvílí objevilo nové video “Pohled do zákulisí: Technologie v Mafii 2“, které se v podstatě neliší od vývojářských deníčků. Téměř čtyřminutové video obsahuje spoustu velmi pěkných záběrů, nových informací se ovšem moc nedozvíte.

http://www.youtube.com/watch?v=G1bg64t-pM0&feature=player_embedded#at=71

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně jsme dostali odpověď na oficiálním foru. Elizabeth Tobey nám prozradila, že po celém světě (jak se tvrdilo) SE není zrušena. Mafia II Speciální edice bude dostupná v těchto zemích nebo částech světa:

Severní Amerika

Francie

Itálie

Německo

Španělsko

Belgie

Nizozemsko

Lucembursko

Austrálie

Jak vidíte, států není málo a škrtalo se (jak to vypadá) jenom na východě. I takové Lucembursko bude mít Speciální edici, na rozdíl od nás.

zdroj- scorpions.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně jsme dostali odpověď na oficiálním foru. Elizabeth Tobey nám prozradila, že po celém světě (jak se tvrdilo) SE není zrušena. Mafia II Speciální edice bude dostupná v těchto zemích nebo částech světa:

Severní Amerika

Francie

Itálie

Německo

Španělsko

Belgie

Nizozemsko

Lucembursko

Austrálie

Jak vidíte, států není málo a škrtalo se (jak to vypadá) jenom na východě. I takové Lucembursko bude mít Speciální edici, na rozdíl od nás.

zdroj- scorpions.cz

tak to je hodně špatný.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gamehouse.cz Vypadá to že zklameme všechny zákazníky kteří si objednali sběratelskou verzi hry Mafia 2. Herní servery hromadně oznamují že sběratelská edice PC verze budou celosvětově zrušeny, dnes to potvrdil také distributor v ČR - Cenega. Sběratelských edic na ostatní platformy bude tak žalostně málo, že jsou prakticky zrušené také.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aaaae.jpg

Několik postřehů z magazínu Computerbild Spiele

Kolegové z německé stránky MafiaII.net přinesli několik postřehů z preview (mimochodem velmi kladného), které se objevilo v zahraničním magazínu Computerbild Spiele:

-Joe je údajně bratranec Vita

-Ve hře jsou kočky

-Při hraní redaktoři nenarazili na žádnou nudnou pasáž

-Mafia 2 má potenciál stát se super hitem

aaaae.jpg

Mafia II fotoseriál na Eurogameru

Na tuzemském serveru Eurogamer se objevil fotoseriál Mafie II, ve kterém autor Michal Jonáš vytípal a následně okomentoval několik momentek z preview verze hry. Článek doporučujeme všem fanouškům, některé snímky jsou totiž více než zajímavé.

mafia2_eg_fotoserial.jpg

Kliknutím na obrázek se dostanete na kompletní článek

G4 na návštěvě v Brně 2.ČÁST

Předevčerejškem jsme vás informovali o návštěvě webu G4 v brněnských kancelářích 2K Czech, nyní vám přinášíme druhou část videa, které zde natočili. Video se tentokrát věnuje postavám a příběhu a můžeme v něm spatřit pár nových záběrů.

G4.jpg

Kliknutím na obrázek se dostanete na kompletní článek

mafiagamecz.jpg

CBS Mafia II preview: velmi dobrá hra

21-04-09_hln_1.jpg

Kolegové z partnerské fanstránky mafiaii.net dnes přinesli menší poodhalení informací, které o hře uvolnil magazín Computer Bild Spiele (CBS). Nějaké zvlášť obsáhlé dojmy v novince nečekejte, máme tu akorát pár zajímavostí – některé překvapí, některé po zatím ne moc nadšených recenzích potěší. Upozorňujeme, že se ale v případě tohoto článku CBS nejedná o recenzi, ale dojmy z hraní.

• Ve hře se kromě známých psů nacházejí i kočky

• Úkoly ve hře jsou rozmanité a redaktoři nezažili s Mafií II ani vteřinu nudy

• Suma sumárum, hra má podle nich potenciál stát se velkým hitem

Víc nám toho bohužel nepřinesli. Co je ale nejdůležitější, konečně se někdo na dresu hry vyjádřil vcelku pochvalně. Prozatímní dvě recenze druhé Mafii vyčítaly nudné honičky a přestřelky, nudné charaktery a přílišnou lineárnost. Poslední bod je ale pro hru typický a fanouškům hry vadit určitě nebude – přece jen jim jde především o ten propracovaný příběh, a ne o nějaké velké zržovačky.

Nutno ale podotknout, že v ČR a Německu se dají očekávat obecně nadšenější recenze, než třeba v jiných zahraničních státech, kde Mafia nemá tak velkou tradici a tak pevnou základnu fanoušků. Nejlepší bude počkat si na pořádnou recenzi nějakého nestranného média, třeba velikána IGN.com .

Exkluzivní dojmy z hraní od --mafia2.scorpions.cz--

PICT0053-nahled.jpg

Když mi Chalid Himmat poslal návrh, abych si zahrál preview verzi hry Mafia 2, dlouho jsme nepřemýšlel. Když jsem dorazil do sídla Cenega Czech, byl jsem odveden do sklepní místnosti, kde dominovala LCD obrazovka, na níž jsem hrál Mafii 2. 2K mají preview verzi dobře chráněnou, bylo potřeba zadat speciální heslo na Steamu, aby se hra vůbec spustila. Na začátku se spustila animace 2K Czech a 2K, jak ji známe z prvního vývojářského deníčku.

PICT0067-nahled.jpg

Jako první misi jsem zvolil hned první dostupnou, tedy Home Sweet home. Na nádraží nás vítal kamarád Joe, s kterým jsem následně nasedl do auta, a jeli jsme do místního baru. Během cesty jsme si mohli vyzkoušet ovládání kamery v autě. Joe nám v baru nabídne, že se už nemusíme vracet do války,že zná člověka, který to dokáže zařídit. Vito dlouho nepřemýšlel a přijal tuto nabídku. Následně nás taxi odvezlo blízko domu, kde bydlela Vitova matka. Čekal nás běh s kufrem v ruce zimní ulicí až k baráku Vitovi matky. Když jsme tam dorazili, vřela nás vítala jak matka, tak i sestra, která nám na uvítanou uvařila jídlo. Jelikož byl večer, a Vito byl unavený, šli jsme si lehnout do postele. Po chvilce se objevil nápis Next day, tedy další den. Když jsme vyšli z domu ven, někdo obtěžoval Vitovu setru, tady jsme měli možnost si vyzkoušet bojový systém. Jak bitka skončila určitě víte.

PICT0029-nahled.jpg

Čekala mě krátká cesta pěšky přes město k Joevi, kde se spustila cutscéna, jak Joe reaguje na uklízečku. Prohodíme s Joem pár slov a pokračujeme sním k Giuseppemu. Dostáváme poprvé možnost si zajezdit v autě. Hra měla zapnutý realistický model a tak hned v první zatáčce to odnesl sloup. Těsně před cílem byla delší rovinka, tak jsem prověřil rychlost auta, jenže následovala pravoúhlá zatáčka a na ledě to ubrzdit nešlo, nakonec jsem s auto roztřískal o dům. To ale Joe už neunesl a začal mi kecat do řízení auta. Když jsem dojel Giuseppemu, hned jsem věděl, kdo hru dělal. V rádiu u Giuseppeho hraje skladba z první Mafie a mi dostáváme falešné papíry a sadu paklíčů, které vyzkoušíme na zaparkovaném autu venku. Princip minihry s paklíčem je jednoduchý a auto během chvíle je vaše. Bohužel nás u toho viděl jeden policista a tak jsme rychle nasedli do auta a jeli do nedalekého servisu, kde jsme vyměnili SPZ.

PICT0032-nahled.jpgDalší úkol byl zajet za Mikem Burskym, na místní vrakoviště. Jelikož hledáme práci, dá nám tip na jedno auto. Mezitím se ovšem otře o Joevův bílý kabát a tak začíná malá hádka. Jelikož je auto hlídané, naučí nás střílet ze zbraně. Při krádeži auta jsem si mohl hned střelbu ověřit. Když jsem všechny nepřátelé zlikvidoval, nasedl jsem do auta a jel rychle pryč. Během chvíle bylo za mnou auta naštvaných majitelů se samopaly. Zde mi trochu chybělo střílení z auta, to ovšem vynahradili policisté, který vůz jedoucí za mnou zastavili a já mohl v poklidu dovést auto. Mike auto přijal a nám zbývalo vrátit se do bytu Joeho. Lehli jsme si na kanape v kuchyni a tím tato mise končí.

PICT0038-nahled.jpgPICT0064-nahled.jpg

Následovali ještě tři mise, jedna v zimním období a dvě v letním. Jejich popis by byl na dlouho a my nechceme, abyste přišli o zážitek z hraní hry, přeci jen čtyři mise jsou vcelku hodně. Krom hraní misí jsem se zaměřil na možnosti hry, prozkoumání města, zkouška zbraní apod. Asi největší objev byla zaparkovaná cisterna za jedním z baráků. Jízdu s cisternou můžete vidět ve videu a jak dopadl taxík, který se mi připletl do cesty můžete vidět na obrázku.

U aut ještě chvíli zůstaneme. Zkoušel jsem auto převrátit na bok, Vito se po chvíli objeví na horní straně auta. Dále jsem zkusil s autem zajet do vody. Po pár chvílích se Vito objeví na místě, kde vjel do vody, ale bez auta. Pokud se pokusíte do vody jít, Vito vám řekne, že si nevzal koupací oděv.

Dále mě zajímala nadzemka. Po dlouhém hledání jsem stanici nadzemky našel. Její dveře byly ovšem zavřené.

Při prozkoumávání města jsem narazil dokonce i na metro, ovšem to mělo také zavřené vstupní dveře, jako nadzemka.

PICT0068-nahled.jpg

U policistů zůstala možnost pokuty, pokud když nabouráte nebo jedete rychle, dostanete pokutu. Pokuta ve hře je 50$. Druhý stupínek je zatčení, třetí je použití zbraní a když zabijete policistu, ozve se v rádiu: Ten parchant zabil našeho člověka, použijte všechno aby jste ho zastavili.

Dále jsem vyzkoušel interaktivnost prostředí. Zapnul jsem sprchu, spláchl záchod, postil vodu z kohoutku či si dal pivo.

PICT0033-nahled.jpg PICT0034-nahled.jpg

Ve městě chodí různí lidé, někteří příjemní, někteří ne. Nedaleko svého domečku prodával pán hot-dogy. Samozřejmě jsem měl možnost si jeden koupit, což jsem také udělal. Jeden člověk mi dokonce nabídl pusu a opodál sem si nechal vyleštit boty!

PICT0043-nahled.jpg PICT0072-nahled.jpg

Také jsme hledal nějaký ten autobus. Autobusy na zastávkách staví, ovšem nedostaneme se do něj jako pasažér. Zkusil jsem i telefoní budku, bylo mi ovšem řečeno, že nemám komu volat.

PICT0035-nahled.jpg PICT0036-nahled.jpg

Jelikož jsem měl v inventáři i molotov, použil jsem ho nejdříve na auto, které následně vybuchlo ale i na lavičku, jenže až poté, co jsem to hodil jsem zjistil, že na lavičce někdo sedí.

Vyzkoušel jsem natankovat, což funguje podobně jako v prvním díle.

PICT0040-nahled.jpg PICT0041-nahled.jpg

Přeci jen ještě něco z příběhu. Joe a jeho vystupování je opravdu k pobavení. Když u něj doma vytáhl dynamit, Eddiho reakce na nic nečekala.

http://www.youtube.com/watch?v=xiCwMGdBM_E&feature=player_embedded

Nakonec sestřih Vita a Joeho a jejich práce.

http://www.youtube.com/watch?v=3P75Tt6uzoY&feature=player_embedded

Ostatní obrázky, které se nám nevyšly do textu.

PICT0047-nahled.jpg PICT0049-nahled.jpg PICT0066-nahled.jpg

I po špatných zprávách, které se k nám dostávají má Mafia II co nabídnout. Skvělá grafika, cutscény a hudba. Na Mafii II si rychle zvyknete a těžko se budete loučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu