Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Pokec na téma: NOTEBOOKy


white

Recommended Posts

  • Odpovědi 884
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

9219.jpg

Ano, mám od Vánoc Fujistu-Siemens Amilo Pi2550

3GB RAM, intel core2duo t5500 2GHz procesor, ati radeon 2400HD 256MB GDDR2, 320GB HDD.. skvělý, spolehlivý a rychlý notebook, který využiji na 100%.. jak ve škole, tak doma, odpoledne při relaxačním sledování filmů.. i nějakou tu hru bezproblému rozjede ;).

Já se u notebooku zaměřuju na spolehlivost a výkon a přesně to mi tenhle laptop přináší.

Vím že to není žádné dělo, taky přišel na něco kolem 14000,- ale pro mě to je ideál :)

> rád bych i znal vaše názory na tento počítač :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co si myslite o tomhle ?? http://www.alza.cz/notebook-msi-vr630x-039cz-d103747.htm

za tu cenu to neni nejhorsi ne ??

MSI nedoporučuju.. Táta pracuje na radnici a město je bere jako služební notebooky a každou chvilu s tím něco je. Ten tatův se např. posral už u instalace Windows -> záhadně odešla grafika :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, presne jak jsi to napsal ;) FSC je spolehlivy, amilo rada je pro domaci pouziti, levnejsi .. ;)

.. ja osobne bych jen sel asi do nejakeho netbooku v dnesni dobe..

Ještě bych rád věděl jak to vidíš, když notes jede nepřetržitě třeba 3 hodiny, jestli se pak víc opotřebovává nebo tak -> myslím ve srovnání s velkým stolním pc.

A ještě jsem se chtěl zeptat jak mám noťák používat doma.. jestli ho můžu bezproblému nechat na napájení a pracovat na něm, nebo ho jen dobít a odpojit a jak se vybije zas připojit na napájení z elektriky.. předem dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neopotrebovava se nijak vice. Jedina nevyhoda, co ma notes oproti PC - tedy proc by se mel vice opotrebovavat, je horsi vetrani a tedy vyssi teplota. Pokud je ale na dobre vetranem miste a teplota CPU, HDD, GPU a ost. soucastek neni moc vysoka, nic se mu nedeje a pojede ti v pohode nekolik let.. Ja jsem si ze 7 let stareho fsc udelal server ( smajl.eu ) a jede non-stop uz cca 4 mesice a vse ok.. predtim jel tak 6-8 hodin denne a rikam.. az na jeden HDD, co po 5 letech odesel, je uplne np.. Pochopitelne ho ale nemam zabalenyho v perinach. Vec co odchazi a s cim nic neudelas je HDD a podsviceni displeje.. to se proste vysvecuje a podsvetlovaci trubice sviti cim dal tim mene..

Muzes ho nechat perm na napajeni, protoze dobijet se opet zacne az baterka klesne na takovych 95% .. drive ne .. aby se baterie nenicila neustalym dobijenim.. do doby, nez klesne na 95% pojedes pouze na elektriku a baterie bude "odstavena".. takze se neni ceho bat.. Pokud by jsi chtel delsi dobu jet z napajeni, tak vyndej baterku.. ale ta se stejne za 2roky uz zhorsi na 50 a mene %,, takze stoji za zvazeni, zda se s baterkou srat, kdyz za 2r budes kupovat novy notes/baterku stejne.. Jinak doporucuju jednou za mesic ji uplne vybit a uplne nabit .. proste obnovit cyklus.. jinak ja doma, kdyz jsem nekde u stolu, tak jedu stale na napajeni, ale rad to take odpojim a jdu si s tim jentak do kresla sedo-lehnout ;) ta volnost je proste pohoda..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MSI nedoporučuju.. Táta pracuje na radnici a město je bere jako služební notebooky a každou chvilu s tím něco je. Ten tatův se např. posral už u instalace Windows -> záhadně odešla grafika :D

To je docela divny :D

ale ta grafika se mi tam libi (radsi mam nVidie) .. procak taky neni spatny a ramka taky ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím .

Hledám notebook aby mi dlouho vydržel... Jakou značku mi doporučíte ? Vybral jsem si Fuji. Siemens ale kámoš říká že je to srá* a že je to tak na fénování vlasů a že víc jak 2 roky nevydrží... Doporučil mi IBM DELL APLLE... jenže nemám moc velký rozpočet... děkuji za odpověd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochopitelne ho ale nemam zabalenyho v perinach. Vec co odchazi a s cim nic neudelas je HDD a podsviceni displeje..

To je jasné, na to si dávám dobrý pozor.. Myslím že když je notes na dobrém pevném podkladu, kde může bezproblému "dýchat", tak se ani moc nepřehřívá.. Pamatuju si na starý notes ˇˇ který když jsem byl nemocný jsem zabalil do peřin a celý den byl na netu, to jsem mu tenkrát dal zabrat :(

Donedávna jsem měl ntb Compaq Presario 1400.. po pěti letech odešel hdd, nejkurioznější asi je že ty 2.5" hdd mají maximální životnost do 70°C, nebo 65, ted nevim, ale když jsem stáhl speedfan na kontrolu teploty tak mi to tam naměřovalo nějakých 80°C.. noťák vřel jak šporák a skoro jsem se chystal si na tom udělat omeletu k snídani.. další zajímavostí je že lcd svítí pořád skvěle i po deseti letech co doma je, sice je fakt že byl strašně dlouho nepoužívaný ale i tak..

Jo jinak dik za ty odpovědi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím .

Hledám notebook aby mi dlouho vydržel... Jakou značku mi doporučíte ? Vybral jsem si Fuji. Siemens ale kámoš říká že je to srá* a že je to tak na fénování vlasů a že víc jak 2 roky nevydrží... Doporučil mi IBM DELL APLLE... jenže nemám moc velký rozpočet... děkuji za odpověd

Nebudu ti nic nalhavat, tyhle znacky jsou spolehlivejsi nez FS. A drazsi. Zaroven muzu rict, ze Asus, MSI, Acer a dalsi levne znacky jsou o tridu dve horsi nez FS, ovsem za podobnou cenu. Muj FS, kupovany 3 mesice dozadu, se zatim "neprojevil" v nejakem spatnem svetle. HW jede rychle, teplota neni problem, ani bila barva se neztraci v sedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hoj .. tak po 3 měsících používání IBM X41-Tablet kdy jsem ho každej den nosil na přednášky, tak snad můžu říct(napsat) svý dojmy. Tak asi hlavní výhoda tohodle notesu je váha (okolo 1,4 kg) a výdrž na baterce (při psaní na přednáškách mi to klidně vydrží něco málo přes 5 hodin) a to přirozměrech je podle mě dost dobrý (12" ntb).... v báglu to nic neváží a ta pohodlnost že můžu si cokoliv najít na netu a taky nenosit sešity je úplně skvělá... Nechápu jak někdo na přednášky může tahat nějaký 3 kilový ntb jen na to aby mohl bejt na netu a to musí bejt ještě na u zásuvky a ještě k tomu tahat X sešitů. Pak další výhoda tohoto tabletu je držení .. vzadu je pogumovanej aby se dal dobře chytit, když s nim někde stojíte, nevim jak jinak bych ho držel kdybych ho měl sklopenej jako tablet, za co bych ho držel(tohle jsem u jinejch tabletů ani neviděl). A tedka výkon, na to k čemu je určenej to bohatě stačí, na nějaký to poření to nen, ikdyž trackmanie a podobný hry na tom jedou vpohodě a to mi na odreagování stačí.

A pak ještě jedna velká výhoda, kterou jsem skoro zapoměl říct, protože je úplně jasná u ntb od IBM(ne lenovo) a to je odolnost, nevim jak bych to popsal ... jedině "Pokud chci zatloukat hřebíky a nemám při ruce kladivo vezmu notes :-D"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hoj .. tak po 3 měsících používání IBM X41-Tablet kdy jsem ho každej den nosil na přednášky, tak snad můžu říct(napsat) svý dojmy. Tak asi hlavní výhoda tohodle notesu je váha (okolo 1,4 kg) a výdrž na baterce (při psaní na přednáškách mi to klidně vydrží něco málo přes 5 hodin) a to přirozměrech je podle mě dost dobrý (12" ntb).... v báglu to nic neváží a ta pohodlnost že můžu si cokoliv najít na netu a taky nenosit sešity je úplně skvělá... Nechápu jak někdo na přednášky může tahat nějaký 3 kilový ntb jen na to aby mohl bejt na netu a to musí bejt ještě na u zásuvky a ještě k tomu tahat X sešitů. Pak další výhoda tohoto tabletu je držení .. vzadu je pogumovanej aby se dal dobře chytit, když s nim někde stojíte, nevim jak jinak bych ho držel kdybych ho měl sklopenej jako tablet, za co bych ho držel(tohle jsem u jinejch tabletů ani neviděl). A tedka výkon, na to k čemu je určenej to bohatě stačí, na nějaký to poření to nen, ikdyž trackmanie a podobný hry na tom jedou vpohodě a to mi na odreagování stačí.

A pak ještě jedna velká výhoda, kterou jsem skoro zapoměl říct, protože je úplně jasná u ntb od IBM(ne lenovo) a to je odolnost, nevim jak bych to popsal ... jedině "Pokud chci zatloukat hřebíky a nemám při ruce kladivo vezmu notes :-D"

Lehci NB bych si taky pochvaloval. Do skoly ho teda taky taham kazdej den, ale bez baglu ani ranu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co říkáte na tenhle notebook???¨

ASmobile Z97V 15.4'' 1680x1050, SuperMulti, GF 9650GT 1024MB VRAM, Montevina

Intel® Core™ 2 Duo P8400, 2.26GHz, 1066MHz FSB, 3MB L2, Penryn 45nm

Kingston 2GB 800MHz PC2-6400 DDR2 CL5.0 (5-5-5) SO-DIMM

Kingston 2GB 800MHz PC2-6400 DDR2 CL5.0 (5-5-5) SO-DIMM

Pevný disk Seagate 500GB, 5400ot., S-ATA-II, 8MB

OEM Windows Vista Ultimate Edition CZ 32 bit

Intel® WiFi Link 5100 Series, 802.11a/b/g/Draft-n, PCI-E Mini Card

mám možnost ho koupit za 25k

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co říkáte na tenhle notebook???¨

ASmobile Z97V 15.4'' 1680x1050, SuperMulti, GF 9650GT 1024MB VRAM, Montevina

Intel® Core™ 2 Duo P8400, 2.26GHz, 1066MHz FSB, 3MB L2, Penryn 45nm

Kingston 2GB 800MHz PC2-6400 DDR2 CL5.0 (5-5-5) SO-DIMM

Kingston 2GB 800MHz PC2-6400 DDR2 CL5.0 (5-5-5) SO-DIMM

Pevný disk Seagate 500GB, 5400ot., S-ATA-II, 8MB

OEM Windows Vista Ultimate Edition CZ 32 bit

Intel® WiFi Link 5100 Series, 802.11a/b/g/Draft-n, PCI-E Mini Card

mám možnost ho koupit za 25k

Co víc by sis přál, konfigurace je super.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ryder, pokud chces levny nabuseny notes, na kterem si zahrajes hafec novych her a je ti jedno, ze kvalita a celkove zpracovani za moc stat nebude a ze to bude notes tak na dva az tri roky a ze baterie a vydrz na ni bude dost bidna, tak do nej klidne jdi.. Jinak receno, chces notes jen a hlavne na pareni nejnovejsich her? Jdi do nej. Nejde ti o nejnovejsi hry a o super vykon? Mrkni po necem jinem.. Asi je ti samotnemu jasne, ze ta znacka je prakticky "no-name"..

Zdravím .

Hledám notebook aby mi dlouho vydržel... Jakou značku mi doporučíte ? Vybral jsem si Fuji. Siemens ale kámoš říká že je to srá* a že je to tak na fénování vlasů a že víc jak 2 roky nevydrží... Doporučil mi IBM DELL APLLE... jenže nemám moc velký rozpočet... děkuji za odpověd

FSC je v pohode.. ale je pravda, ze tyhle low-end verze typu Amilo atp.. nejsou UPLNE nej jakost (tim nemyslim lifebooky za 50k a vice, to ale asi neni tvuj pripad..).. Takze pokud chces fakt klasu, kamarada do deste, tak vazne ber nejake IBM (nejlepe) - a tim vazne myslim IBM, ne Lenovo, ktere to uz ted u 90% ntb lehce sidi (opravdu lehce, ale pokud chces proste vazne kvalitu, jdi do starsiho IBM repasu - tedy komplet novy case, jen HW treba dva roky stary ;) ), jinak Lenovo, Dell je take klasa.. Apple uz je neco jineho, tam je to spise o stylu, nez o funkcnosti.. Nevidel jsem jeste zadneho vyssiho manazera s Applem (myslim v EU.. nepocitam USA.. tam nevim ;) ).

Ale pokud se k ntb nebudes chovat jako prasatko, klidne ber FSC, stale je mnohem lepsi, nez treba MSI/Asus a o Aceru nemluve..

To je jasné, na to si dávám dobrý pozor.. Myslím že když je notes na dobrém pevném podkladu, kde může bezproblému "dýchat", tak se ani moc nepřehřívá.. Pamatuju si na starý notes ˇˇ který když jsem byl nemocný jsem zabalil do peřin a celý den byl na netu, to jsem mu tenkrát dal zabrat :(

Donedávna jsem měl ntb Compaq Presario 1400.. po pěti letech odešel hdd, nejkurioznější asi je že ty 2.5" hdd mají maximální životnost do 70°C, nebo 65, ted nevim, ale když jsem stáhl speedfan na kontrolu teploty tak mi to tam naměřovalo nějakých 80°C.. noťák vřel jak šporák a skoro jsem se chystal si na tom udělat omeletu k snídani.. další zajímavostí je že lcd svítí pořád skvěle i po deseti letech co doma je, sice je fakt že byl strašně dlouho nepoužívaný ale i tak..

Jo jinak dik za ty odpovědi ;)

Mno... to ani neni kuriozni.. Ten HDD klidne muzes zahrat na 90 a nejakou dobu pojede.. Spis ho tim budes dost ruinovat, protoze se nehorazne zacnou zahrivat loziska, coz mu samozrejme kruta nesvedci. Pokud byl nepouzivany, tak to chapu.. ale pokud bys ho pouzival 8 hodin denne a dal ho pak vedle noveho ntb a u obou dal podsviceni naplno, tak by jsi videl, jak novy sviti bile a stary nazloutle (proste slabeji).

Kazdopadne, ze po 5 letech odesel HDD je normalni, dnesni HDD (zvlast 2,5") jsou stavene na 2 roky a nekdy ani to nevydrzi.. Vazne je to o stesti a nelze to pocitat za zavadu ntbooku (prtze s tim vyrobce ani nema prakticky nic spol.).

hoj .. tak po 3 měsících používání IBM X41-Tablet kdy jsem ho každej den nosil na přednášky, tak snad můžu říct(napsat) svý dojmy. ....

Diky, opravdu pekny report, ktery mne opet presvedcil, ze IBM je proste klasa.. Muj novy kandidat na novy notebook je tedy zatim

EEE (nejake ;) ), starsi MacBook, novy MacBook s ARM CPU, ktery teprve vyjde, IBM X41, ci jiny starsi tablet od IBM ;)

Ale vubec nevim.. je to pouze dost predbezne, MOZNA neco nakoupit o prazdninach.. Kazdopadne toto jsou v soucasne chvili notebooky, do kterych bych sel a byl schopen do nich investovat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anonymous_: kdybych tedka vybíral tablet tak asi znova jdu do X41 nebo do 61, ale to by záleželo na nabídce .. fakt u tabletů je dost mizerná nabídka, pokud chceš kupovat tady v ČR a u ostatních značek jsem sebál,když jsem ho vybíral, zpracování a pak když už byl levnej a i ušlo zpracování tak na baterce vydržel 2 hodky což promě není přípustný. Pokud bych kupoval nějaký netbook tak jedine nějaký EEE 1000, protože menší bych asi nesnesl a lepší parametry jinej nemá.

Jinak můj vysněnej počítač je Lenovo X300 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave ze to rikalo par nejakych ekonomu ale byly to jen spekulace a ohady ale bylo by to super ... je to pry kvuli tomu ze lidi nemaji penize a uz by si dost lidi nemohly jen tak kupovat drazsi veci a na co by byli produkty firmam a obchudum kdyz by je koupilo malo lidi (sry za ot)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat locked this téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu