Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Pokec na téma: NOTEBOOKy


white

Recommended Posts

  • Odpovědi 884
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&categoryId=8198552921644608896&parentCategoryId=16154

tak v nějhoším není problém nastavit DPI.... Ale je to taková sympatická hračka do kapsy od saka:) Navíc mám integrovaný 3G modem a GPSku, takže vážně takovej mazel:) Když to člověk porovná s tím, co nabízí Eeečka:D

Je fakt, že cena je trošku někde jinde, ale pořád to neni zlý. Navíc má konečně! novej chipset, kterej atom pořeboval jako sůl:)

EDIT: Tak displej je dokonce jenom 8", ale má LED podsvícení. Ale ten poměr stran:D 2 a kousek:1, za chvíli z toho budou brutální nudle, jestli to půjde tímhle stylem:D

  • 8.0" Screen
  • 1600 x 768 Resolution
  • LED backlight

Cena je hodne ujeta.. Pokud to clovek vazne nepotrebuje do kapsy, tak se uz vyplati EEE s pouzitelnym monitorem a k tomu dostatecnym HW .. (na co je ti super HW na tak mini masince? K nicemu, grafiku na tom delat nebudes a snad si to nikdo nebude kupovat kvuli hram..)

A pokud chces neco do kapsy, tak na net, popr. na nejake rychle poznamky, tak BOHATE staci HTC, ci komunikator od Nokie, kde v pohode vyridis maily, otevres word/excel/pwprnt dokumenty a zaroven se pres to pripojis (pouzijes jako modem) s notesem na net.. A jeste si s tim zavolas..

Imho je to hovadina, ta cena je hodne prestrelena a pomer cena X vykon je to mimo.. Zakazniky vidim jen v zazobancich, co nemaji kam davat penize, protoze racionalne uvazujici clovek dojde k obdobnemu zaveru, jako jsem dosel ja vyse..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dell XPS jsou skvele - hlavne vykonnostne, pokud jsi tedy paran, tak do toho urcite jdi. Dell je kvalitka a XPS je skvela rada. Pokud ale nepotrebujes vykon, klidne se poohlidni po levnejsim modelu ;)

Darius15: Reknu ti to asi takhle - MacBook imho dost topi, jejich provedeni a design je moc pekny, zelezo nemaji nejvykonejsi a v pomeru cena X vykon jsou dost vedle.. Osobni zkusenosti s kvalitou Ti rici nemohu, protoze zatim zadneho nevlastnim (narliza vlastni). Muj nazor je takovyto - vsechny MacBooky maji nepochybne skvely design, i na tech starsich za 12 000, se da rozbehat to same, co na nejnovejsich za 30-35k (kdyz nepocitame hry). Rozdily v designu pro mne nejsou tak dulezite (neni jich tolik), abych hodlal utratit 30-35k za nejnovejsi MacBook, kdyz za dva roky opet klesne na 10k. Mac ani neni na hrani her (musel by jsi tam nahodit Win XP a ty pry nejsou na MB tak vykone, jako na klasickem ntb). Takze pokud se Ti libi Mac OS X (jakoze asi jo, to je nejspise hlavni duvod, proc chces MB), tak jdi do nejakeho starsiho.. Respektive, ja planuji nekdy o prazdninach nejspise MB, ale nejaky za ~12k.. jde mi predevsim o ten luxusni OS ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, ja zatim jen koukal na http://aukro.cz/search.php?string=macbook .. ted tam je nejlevnejsi nejaky za 15k, nedavno tak byl ale za 12k a ne jeden.. Kolem 15k se prodaval jeden i zde na foru.. Mozna zkusit jeste eBay, ci nejake Apple forum.. Jeste jsem nad tim tolik casu nestravil, ale nemel by to byt problem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamos chce notase za 22000 a ma 2GHZ ale 1000MB pamet grafarny ja chci za 29000 a mam 2.26GHZ a 512 nevite nekdo proc je to tak udelany a jestli je lepsi varianta to jeho nebo moje?:)Jeho tip http://www.alza.cz/acer-aspire-6930g-644g50mn-d108443.htm muj tip http://www.alza.cz/msi-gx720x-026cz-c2d-d97980.htm vetsinou jeto cim drazsi tim lepsi ale ted fakt nevim.. 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak mimochodem... Proč zrovna notebook v týhle cenový relaci? Za ty peníze bys měl luxusní PC s velkým LCD a k tomu ještě netbook - notebook. Navíc o kvalitu vám ani jednomu nejde.... už s ohledem na modely... Acer - ještě dejme tomu, ty nový Gemstony nejsou tak zlé (zatím), ale MSI je úplně mi: lepší PC + něco přenosnýho, než notebook, kterej je nakonec stejně k tomu, že ho přeneseš, zapojíš do zásuvky a až potom s ním můžeš cokoliv dělat.

Proč? 1.výdrž na baterky, 2.teplo, který z toho vychází, 3.velikost..

A jelikož to vypadá, že vám jde o peníze, tak bych vážně doporučoval radši PC a netbook ve stejné cenové relaci... 25k bez DPH za MSI je úlet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus zapojit selsky rozum.. Protoze Acer je nejvetsi shit/odpad/zmetek, co muzes ziskat? Rve do toho prave pomerne slusny HW, ale zpracovani a kvalita je desna.

Pro dnesni dobu dostacuje 512MB grafika, neni vse jen o pameti grafiky.. MSI sice take neni zadny zazrak, ale kazdopadne lepsi, nez Acer, ktery je pod vsema znackovejma notesama. Pod Acerem jsou uz jen no-name shity..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak mimochodem... Proč zrovna notebook v týhle cenový relaci? Za ty peníze bys měl luxusní PC s velkým LCD a k tomu ještě netbook - notebook. Navíc o kvalitu vám ani jednomu nejde.... už s ohledem na modely... Acer - ještě dejme tomu, ty nový Gemstony nejsou tak zlé (zatím), ale MSI je úplně mi: lepší PC + něco přenosnýho, než notebook, kterej je nakonec stejně k tomu, že ho přeneseš, zapojíš do zásuvky a až potom s ním můžeš cokoliv dělat.

Proč? 1.výdrž na baterky, 2.teplo, který z toho vychází, 3.velikost..

A jelikož to vypadá, že vám jde o peníze, tak bych vážně doporučoval radši PC a netbook ve stejné cenové relaci... 25k bez DPH za MSI je úlet.

Ja vim ze je to hovadina(PS:pc mam) ale chci mit notas a kdyz na to ty penize jsou tak chci co nejdrazsi doufam totiz ze bude kvalitni de mi predevsim o kvalitu a aby zvladl nejnovejsi hry osobne se moc v nootasech neorijentuju ale kdyz sem napisu co chci a jestli nekdo nema lepsi tip s odkazem na nejakou stranku(nejlepe alza)misto toho je vetsinou ohlas tipu proc tak tezkej drahej.... .ale MSI je úplně mi??co je tim mysleno? Anonymus:acer neni shit na 100/ neni nejhorsi to misto si zaslouzi spis nootas od simensu.(osobni a znamych skusenost)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Acer je shit, prolistuj ostatni fora a recenze.. Plasty jsou nekvalitni..

Zato Fujitsu Siemens je dost luxusni.. Jen tak pro poradek, jedna me dost blizka firma nakoupila zamestnancum 200 FSC notesu, asi 20 z toho manazerske typy Lifebook za 70k jeden, ja po 3. letech od te firmy odkoupil jeden S5582, ze ktereho jsem po cca 4 letech udelal server, ted bezi non-stop, hostuje nekolik webu.. jeho domovska stranka je smajl.eu .. kdyby to byl shit, nejel by nekolik let non-stop bez prestavky, bez problemu.

Celkove ho mam 6 let, za tu dobu - po 5 letech - odesel jen HDD, ktery byl od firmy IBM.. Takze nekecej hovadiny. Navic FSC ma skvely servis - samozrejme nic se ale nevyrovna servisu od Dellu.

Ze jsi mimo dokazuje, ze si myslis, ze cim drazsi notes, tim kvalitnejsi.. Ano, toto plati, ale az tak v relacich 50 000 + .. tam pak ziskas super bussiness IBMka, Delly, nebo prave Lifebooky od FSC..

A to, ze je Acer shit, ti potvrdi kazdy, az na jeho majitele - kterych je ovsem dost, protoze - jak sis sam overil - je to nadupadny nekvalitni plastak, za malo penez..

Taiwan sux.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už chceš utratit peníze za kvalitu... tak už něco takového jako je toto;)

Ne nic co má ve jménu: "VBI, MSI, Acer, Asus, Fujitsu-Siemens, Gateaway, Packard-Bell, Benq"

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60876

Na Fujitsu-Siemens jedou mimochodem servery tohoto fora.. FSC ma dost kvalitni IT a za tim si stojim, nehazej ho proto do jednoho pytle s Acerem, diky. :roll:

EDIT: S low-endama mas mozna pravdu, s tema zkusenosti nemam.. ostatne, na low-endy prechazi i HP a tam je to znat jeste vice..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už chceš utratit peníze za kvalitu... tak už něco takového jako je toto;)

Ne nic co má ve jménu: "VBI, MSI, Acer, Asus, Fujitsu-Siemens, Gateaway, Packard-Bell, Benq"

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60876

Dik za tip ale neni 215MB malo na nejnovejsi hry myslim tim Qake wars GTA 4 Call of duty 4 atd?:wohow:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promin, ale asi si jako nevzdelany clovek pletes firmu Siemens s Fujitsu-Siemens.. jsou to dve odlisne firmy..

http://en.wikipedia.org/wiki/Fujitsu_Siemens_Computers

Fujitsu-Siemens je Japonska a rozhodne nedela do jinych veci, nez IT.

Vnitrek je stejny, jako u jinych vyrobcu.. grafika od ATI/Nvidia, HDD od Samsungu/Seagate/WD.. ne, vyrobce Fujitsu-Siemens si vazne nevyrabi ani vlastni grafiku, ani zakladku a dokonce ani grafiku, stejne jako jini vyrobci - to jsi asi evidentne nepochopil, kdyz jsi schopen napsat takovou hovadinu ;-)

EDIT:

to frogggias, presne o tom mluvim.. HW kvalita je prakticky stejna, tam uz se muze zmenit jen to, ze nejaky vyrobce muze vetsi a mene kontrolovany odpad davat k urcitym vyrobcum a dokonale produkty k dalsim.. To je vec druha, u ntb zpracovani a kvality vyrobce nepoznas tedy podle HW uvnitr, ale dle zpracovani a to ma Acer dost strasne.. Nedavno jsem se o tom opet presvedcil, kdyz jsme s kamosem rozebirali jeho notes.. Vubec se divim, ze to muze fungovat - oproti IBM je to teda pekne nechutny..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to platí vesměs o všech značkách.... Prostě někde se musí šetřit. K HP mám po určitých zkušenostech averzi. Z těch notebooků se stává prostě normální spotřebka. U notebooku za 10000-12000 to tolik nevadí jako u nějakýho, kterej stojí dvakrát tolik. U těch dražších se (ne)přemýšlivost návrhářů ukazuje... Navíc, když někdo do šasí s poddimenzovaným chlazením narve něco jako je gf9600, tak to určitě nebude mít nějak úžasnou životnost. Nemluvě o displejích, klávesnici, životnosti na baterky, pískajících stabilizačních obvodech...

EDIT: Jinak s tim FSC bych to nijak neresil. Kdovi jak to ted s nima dopadne, byly nejaky naznaky z firmy, ze se Joint-Venture bude rozpadat, nejakou cast vezme Fujitsu, nejakou Siemens. FSC ma ve stredni tride zajimavy reseni pro 13' notebooky s externim gr. akceleratorem, ale to je zase jina kategorie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promin, ale asi si jako nevzdelany clovek pletes firmu Siemens s Fujitsu-Siemens.. jsou to dve odlisne firmy..

http://en.wikipedia.org/wiki/Fujitsu_Siemens_Computers

Fujitsu-Siemens je Japonska a rozhodne nedela do jinych veci, nez IT.

Vnitrek je stejny, jako u jinych vyrobcu.. grafika od ATI/Nvidia, HDD od Samsungu/Seagate/WD.. ne, vyrobce Fujitsu-Siemens si vazne nevyrabi ani vlastni grafiku, ani zakladku a dokonce ani grafiku, stejne jako jini vyrobci - to jsi asi evidentne nepochopil, kdyz jsi schopen napsat takovou hovadinu ;-)

EDIT:

to frogggias, presne o tom mluvim.. HW kvalita je prakticky stejna, tam uz se muze zmenit jen to, ze nejaky vyrobce muze vetsi a mene kontrolovany odpad davat k urcitym vyrobcum a dokonale produkty k dalsim.. To je vec druha, u ntb zpracovani a kvality vyrobce nepoznas tedy podle HW uvnitr, ale dle zpracovani a to ma Acer dost strasne.. Nedavno jsem se o tom opet presvedcil, kdyz jsme s kamosem rozebirali jeho notes.. Vubec se divim, ze to muze fungovat - oproti IBM je to teda pekne nechutny..

Tak to sry tudle informaci mi rikal kamos kteryho otec maka u siemensu (asi moc chlasta)ale notas od fujitsu sem mel a hnedka se prehral a byl konec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat locked this téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu