Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Pokec na téma: NOTEBOOKy


white

Recommended Posts

  • Odpovědi 884
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

kazdej clovek co neni fakt zaslepeny fanatik to musi uznat

ja byl skalni AMDckar co nadaval na intel kudy chodil a ted si jedu na intelu :oops:

mainstream treba nemaj spatnej, ale radej bych si chytl na ten top, a tam hold vede intel

Rozhodně souhlasím, ale musíš uznat, že čtyřjádrový Phenom II 3,2ghz za 5,5k, kterej si můžeš poladit na 4g rozhodně vyjde líp, než čtyřjádro od intelu za 9k, samo výkonově pořád budé vést intel, ale za tu cenu to nemá konkuerenci. Jinak nejsem zastánce ničeho, stále jedu na Pentium 4 @3,6ghz a zatím stačí :cheesygrin: Holt Pentium RulezZz!

Teď si vzpomínám na moje první PC, byl to notas od HP

7" VGA dispaly 4stupně šedi!

CPU 66mhz Intel

8mb RAM

128mb HDD

Floppy mechanika

MS DOS -> Windows 3.11 :psp:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně souhlasím, ale musíš uznat, že čtyřjádrový Phenom II 3,2ghz za 5,5k, kterej si můžeš poladit na 4g rozhodně vyjde líp, než čtyřjádro od intelu za 9k, samo výkonově pořád budé vést intel, ale za tu cenu to nemá konkuerenci.

ale ty porovnavas brambory a melouny

taky muzu rict ze felina te vyjde lip jak mercedes, ikdyz mercedes ju rozdupe - ale za ty prachy, nekup felinu :D

Intel ma taky quady aj pod 5k ;)

ja mam Q9300 kterou jsem si pofintil na silvestra (tehda amd jeste myslim ani nemelo quad) za 3 pruty z aukra (tehda hoooodne imba koupe) a kde pak jsme :roll:

to bys musel ty phenomy fasovat k zakladni desce

je ptakovina to takhle porovnavat :P

ja mam, teda mlade jsem pujcil moje 3 roky stary centrino a az na vyglajdanou klavesnicu (prestigio :D ) jede fajnove. parkrat zaskucelo, ale nic co by nevyresilo poradny vycisteni vnitrku :)

je to jen o tom co cekas, pokud chces herni notas tak se rozluc s mobilitou

pokud chces megamobilitu tak neco na styl eee/wind/atp

pokud kompromis tak bych videl klasickej 15" a cau pipi

ted ty ceny jsou za pusu, kdyz si vemu kolik jsem daval za teho myho dedka :roll:

to ani nema cenu prodavat :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bože můj, nechtěl jsem vyvolávat žádný flame! :? Jen jsem podotknul, že AMD teď nabízí celkem zajímavou věc - čtyřjádro na taktu 3,2ghz rozhodně pod 6k od Intelu neseženeš, samo, že vím, že Intel by ho rozdrtil i na 3ghz ale tady jde o to, že třeba někdo nemá zkušenosti nebo nechce přetaktovávat a má třeba i málo peněz a chce výkon, pak je pro něj AMD ideální volba. Samo, že intel je lepší o tom žádná, ale.....

Nejsem zastánce ničeho, můj 3. destop byl na AMD Duron 800Hmz a už v tý době byly Pentium 3 mnohem lepší.

U notebooků je to jasná volba - nic jiného než intel. Pamatuju se, když jsem před 4 rokama kupoval Acer Travel Mate - Dual Core 1.66ghz, 512MB DDR2 RAM, GMA 950 a 80gb HDD za 50 000. V dnešní době je "in" si pořizovat notebooky. Mobilita mě láká. ale psát si zápisky na 10" displayi je masochismus. A když už tedy větší, tak proč si nedopřát i nějaký ten výkon, že. Bohužel 15" na tom moc dobře nejsou, ty lepší maj problémy s chlazením a jsou tlustý jak prase, proto jsem se rozhodl, že půjdu ještě do něčeho většího. Tady už se sice o mobilitě mluvit nedá, ale já ty 4kg na zádech unesu. Bohužel u tak velkých ntb už hodně záleží na kvalitě zpracování. Schválně si vezměte 18" Acera řady gemstone a držte jěj za dva konce, divný pocit a škřípavé zvuky mluví za vše. Proto se nemohu rozhodnout, chtěl bych výkoný ntb i pro občasné hraní her a zatím se nemohu rozhodnout.

1) Toshiba Satelite P300-225

+ 17" LCD

+ výkonější CPU (2.4ghz C2D P8600)

+ grafika má 1gb paměti

+ klávesnice s numerickým blokem

+ možnost rozšíření záruky

+ repro harmann/kardon

- rozlišení "jen" 1440x900

- kvalita klávesnice

- celý z lesklého plastu

2) Sony Vaio

+ 16,4" 1600x900

+ horčíkové šasi

+ kvalitní klávesnice

+ Blue ray mechanika

- chybí numerický blok

- slabší procesor (2.0ghz C2D T6400)

- grafika jen 512mb pameti

- nemoznost rozsireni zaruky

Poradte pls, fakt se nemůžu rozhodnout. Vyšší model Vaia (C2D P8700, full hd lcd) by byl sice bez kompromisů, ale ten už stojí 34k a to je momentálně mimo můj rozpočet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se na to Vaio byl podívát v Sony Centru. Design zajímavý. Má super display, ale z hořčíku je vyrobeno jen víko, zbytek je plast. Dílenské zpracování ujde, ale stejně něco vrže. K mému překvapení byl teplý touchpad, přitom byl jen na netu a místonst byla klimatizována. Klávesnice je bohužel úplně rovná a mírně se prohýbá, osobně jsem tedy čekal od Sony víc. Mrknu se ještě na tu toshibu P300-225 a pak se uvidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže asus už mi přišel:

1.zahříváni je opravdu malý, touchpad a plocha okolo je chladnější než pokojová teplota, a to i při hraní her(wow, battlefield vietnam,Far Cry 2)

2.má skvělou konstrukci a klávesnici s num.blokem

3.je mnohem lepší než acer(nemyslim ten minintb, ten byl zase lepší ve výdrži)

4.je úplně podle mejch představ:cheesygrin:

Cartman182: nechápu jaký problémy s touchpadem a displayem:blink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže asus už mi přišel:

1.zahříváni je opravdu skoro nulový i při hraní her(wow, battlefield vietnam)

2.má skvělou konstrukci a klávesnici s num.blokem

3.je mnohem lepší než acer(nemyslim ten minintb, ten byl zase lepší ve výdrži)

4.je úplně podle mejch představ:cheesygrin:

Cartman182: nechápu jaký problémy s touchpadem a displayem:blink:

Tak hlavně, že jsi spokojeny. To já jsem se rozhodl udělat menši revoluci. Koupim si netbook a potunim stolni pc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže asus už mi přišel:

1.zahříváni je opravdu skoro nulový i při hraní her(wow, battlefield vietnam)

2.má skvělou konstrukci a klávesnici s num.blokem

3.je mnohem lepší než acer(nemyslim ten minintb, ten byl zase lepší ve výdrži)

4.je úplně podle mejch představ:cheesygrin:

Cartman182: nechápu jaký problémy s touchpadem a displayem:blink:

taky se mi líbí @parecek: rozjel jsi na tom i novější hry? CoD4, left4dead, Farcry2... ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

poradte mi nejakej ten HP Compaq ci sem chtl vzit uz v alfe nemaj tak bych potreboval poradit nejakej stehle prodejny (podobna konfigurace) do 12 000 a prosim nechci slyset nic jako pockej si rok a pak kup za 20 000 ...

nasel sem tenhle Asus najde se i lepsi? co na tom Asusu rozjedu za hry?

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140081000000PTC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

poradte mi nejakej ten HP Compaq ci sem chtl vzit uz v alfe nemaj tak bych potreboval poradit nejakej stehle prodejny (podobna konfigurace) do 12 000 a prosim nechci slyset nic jako pockej si rok a pak kup za 20 000 ...

nasel sem tenhle Asus najde se i lepsi? co na tom Asusu rozjedu za hry?

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140081000000PTC

Do 12k je nejlepší tenhle

http://prodejonline.cz/288/d.553240.ASUS_K50AB_15.6_QL64_DVDRW_250G_2G_W_noOS.html

lepší procesor, lepší grafika. Crysis, GTA 4 na low, Assasins Creed, Far cry 2 na medium a starší v poho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dva favoriti tak prosim reknete zitra uz jednoho chci mit doma

jsou to ASUS K50AB (K50AB-SX010)

HP Compaq 6730s

[url]http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?compareitems=LPAQ9H[/url]

Asus je výkonově mnohem lepší, má lepší grafiku a display. HP je zas mnohem lépe zpracované a má lepší procesor, ale s integrovanou grafikou si zahraješ max 3roky staré hry. Pokud chceš kvalitní ntv na práci a časté přenášení, ber HP, pokud chceš multimédia a hry, ber Asus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlavně, že jsi spokojeny. To já jsem se rozhodl udělat menši revoluci. Koupim si netbook a potunim stolni pc.

no pokud chceš ntb na net a něco z officu tak netbook stačí, ale na ten pomalej start nikdy nezapomenu:roll:, bejt tebou tak si trochu připlatím za výkonnější ntb:bash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pokud chceš ntb na net a něco z officu tak netbook stačí, ale ne ten pomalej start nikdy nezapomenu:roll:, bejt tebou tak si trochu připlatím za výkonnější ntb:bash:

Tak já mám 26k, za to bych měl slušný herní ntb, ale když si koupím netbook tak mi zbyde 15k a za to by byl desktop porad vykonejsi nez ten ntb za 25.

Nastesti sem nasel eshop. kde maj Toshibu s AMD Turion X2 2,1ghz, 4gb Ram a Ati HD3650 za 13k takze jsem rozhodnut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám 26k, za to bych měl slušný herní ntb, ale když si koupím netbook tak mi zbyde 15k a za to by byl desktop porad vykonejsi nez ten ntb za 25.

Nastesti sem nasel eshop. kde maj Toshibu s AMD Turion X2 2,1ghz, 4gb Ram a Ati HD3650 za 13k takze jsem rozhodnut.

tak hodně zdaru s tou toshibou

btw: můj asusák:lol:, po nějaký době přestane hučet takže vše ok:cheesygrin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat locked this téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu