Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Pokec na téma: NOTEBOOKy


white

Recommended Posts

  • Odpovědi 884
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

To uz se ti skoro tavi plasty, ne?

Co to plácáš :cheesygrin:? Měl si někdy v ruce ntb? Např ty teploty cpu - taktnu si jen, když potřebuju a i tak je 80° v max zátěži průměr (amd Puma má v ntboocích mnohem víc) a na grafice je ta teplota více než dobrá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to plácáš :cheesygrin:? Měl si někdy v ruce ntb? Např ty teploty cpu - taktnu si jen, když potřebuju a i tak je 80° v max zátěži průměr (amd Puma má v ntboocích mnohem víc) a na grafice je ta teplota více než dobrá.

Mam doma asi 5 ntb, ale v ruce jsem nemel ani jeden :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

crafterr: já mám ten asus co si postnul, ale s winama:

(http://www.alza.cz/asus-k50ab-sx020c-d127699.htm)

a sem s ním spokojenej, rozjedu i FarCry2 na medium s AAx2 bez trhání(víc sem zatím nezkoušel:D)oba ty ntb sou skoro stejně výkonný je to jenom na tobě jakej si vybereš, a k tomu zahřívání, všechny notebooky se zahřívaj, ať si vybereš notebook za 13k nebo za 30k

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam jeste dotaz narazil jsem na tento NB

http://www.alza.cz/hp-probook-4510s-d126777.htm

puvodne jsem se koukal na tenhle

http://www.alza.cz/umax-visionbook-m760u-d108068.htm

je mi jasne ze to HP je lepsi ale spis mi jde o to ze v tom umaxu je nvidia a v tom HP je ATI ... ja uznavam jen nvidie tak se chci zeptat co se mi vyplati vic i na celkovi vykon

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám s Nvidii kvalitní notes :)

HP Pavilion DV5-1110el - Nvidia 9600GT nemohu si stěžovat , šlape jak hodinky :)

tjn to ja vim ze jsou kvalitni ... takovy bych si taky pral to by byla pecka :) .. ale jde o to ze takove NB stoji uz dost a ja se vejde tak max do 15k ne od 15-30k

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neplést h*vna a sr*čky! HP jsou kvalitní ale něco jiného je HP (probook, elitebook, presario, compaq) a HP pavilion! Paviáni jsou multimediály a šetří se na nich, kde se může. Navíc trpí nová řada přehříváním a ty staré pomalu mizí z obchodů. To už jsou na tom lépe Acery (ne Aspiry), ale ty taky nejsou primárně na multimédia. Holt sehat kvalitní a výkonný ntb do 15k je nemožné, do 20k nějaký FS či Toshiba. Zajímavé jsou až ty dražší. Tam už můžeš koupit více (krom Acer Aspire, HP Pavilion, MSI, VBI), teda MSI bych nekoupil nikdy, páč "kvalitou" se od nich neliší book za 15k nebo za 30. Ty toshiby do 20k jsou ty satellity, ty taky nic moc (rozhodně nekupovat 17"), ale pořád lepší než Asus (do 20k kvalitní neseženeš, tedy krom EEEček a N10, ale to sou netbooky) nebo Acer (kvalita Aspirů otřes, o 18,4" ai nemluvě). Tady se najdou kvalitní booky především na práci. No a nad 20k když toshibu, tak raději Qosmio, pak nějaký TM od Aceru s dobrou grafikou, Asusy řady M a N, nějaká Amila od FS, ale rozhodně ne Paviány a MSI! to ti řeknou všude :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz nad 20k, tak rozhodne nebudu vyhazovat penize za Aususy nebo Acery. Amilo od FS je tez lowend. HP rozhodne neni kvalita - byvavalo.. HP odbocilo na jinou kolej a ted se radi mezi stredni tridu.. celkem zmetci. Zatim cokoliv jsem mel od HP, tak se do dvou let posralo. (2x multifunkce, 1x ntb).. A to zadna z tech veci nebyla nijak moc namahana. Multifunkce nevycerpala ani 2x vsechny barvy cele a ntb byl 2x tydne prenesen z bodu A do bodu B - v brasne, v aute. Jinak lezel vicemene na stole.

Takze bud chcete notebook na hrani, ale pocitate s tim, ze ho po dvou letech zahodite a minimalne jednou ho date do zaruky, toz pak klidne Acer nebo MSI nebo Ausus, ci HP. Nebo chcete herni notebook, toz pak si pripravte 50 a vice litru, za to ale dostanete neco od Dellu/IBM, neco s kvalitni sasi a celkove kvalitnim zpracovani a konstrukci a nemusite se bat, ze vam to do dvou let nekde praskne. Nebo chcete proste kvalitni ntb, pak sahnete opet po IBM (sorry, Lenovo..) - nejlepe ThinkPad - nebo Dell, to sice nebudete mit takovy vykon, jako na Aceru za stejnou cenu, ale zase muzete polit klavesnici stavou a nemusite se bat, ze byste museli ntb vyhodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, lifebook jsem pred 7 lety nakupoval/vybiral za 70k.. nevim, zda je to dnes lepsi. To same Dell XPS. Acer TM je peknej shit, nebrat!

A hlavne jsem mluvil o KVALITNIM ntb na hrani - coz je prave treba rada XPS od Dellu.. Pravda, daji se sehnat i kolem 35k :) Je samozrejme, ze kvalitni ntb (ne na hrani) se da sehnat klidne i za 15-20k .. Nejaky IBM ThinkPad.. IBM si kvalitu drzi u vsech thinkpadu - i u tech lowendovych.. Nebo staci koupit bazarovy (pokud nema byt na hrani, tak ti to muze byt jedno - kvalita se nemeni).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, lifebook jsem pred 7 lety nakupoval/vybiral za 70k.. nevim, zda je to dnes lepsi. To same Dell XPS. Acer TM je peknej shit, nebrat!

A hlavne jsem mluvil o KVALITNIM ntb na hrani - coz je prave treba rada XPS od Dellu.. Pravda, daji se sehnat i kolem 35k :) Je samozrejme, ze kvalitni ntb (ne na hrani) se da sehnat klidne i za 15-20k .. Nejaky IBM ThinkPad.. IBM si kvalitu drzi u vsech thinkpadu - i u tech lowendovych.. Nebo staci koupit bazarovy (pokud nema byt na hrani, tak ti to muze byt jedno - kvalita se nemeni).

Na hraní, aha, tak to je jiná. To mě napadá jen jeden dell za 170k a pak možná AlienWary (ty jsou pod křídly dellu, ne?)

Jinak s kvalitou TM od Aceru nesouhlasím, rozhodně jsou na tom lépe než třeba TP řady SL od IBM, které si snad označení ThinkPad ani nezaslouží (ted musíme ale brát v potaz cenu).

A lepší ntb od FS asi nenajdeš, když lifebooky jsou jediný, který se ještě vyráběj v Japonsku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lifebooky jsou super - spis jsem myslel, ze nevim, zda je to ted lepsi s _cenou_ :) Zda uz jsou i levneji, nez zminenych 70k.

Jo AWcka jsou s HW od Dellu, XPS je tez od Dellu. Kvalitni ntb na hrani tedy hledat u Dellu.

Nevim, TM jsem videl hned nekolik (pokud nekdy budes na intru, sam poznas, jak je tam Acer oblibeny :lol:) a rozhodne jejich konstrukce nevypadala bytelne/kvalitne. Super byla treba klasika - kinklajici se displej (=spatne klouby); tim trpel snad kazdy Acer tam. Dalsi lahudka (=pravidelna, znama chyba) byly spatne flex kabely u displeje nebo kabely v kloubech. Jednoho dne proste otevres ntb a na LCD se ti zacnou delat cary.. Po mesici uz na displeji vidis sotva 1/2.. Takze o TM s klidem tvrdim, ze to je srac. (a nejen o TM, temihle nedostatky trpi snad kazdy Acer). O zminenych IBM, abych se priznal, moc nevim. Moc jsem se s nimi nesetkal - mozna proto jsem nevidel ani zadny z nich rozbity/se zavadou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak ja po NB vyzaduji jen aby utahl alespon 3 ucty Lineage II coz NB kolem 13-15k urcite utahnou ... jak jsem se koukal tak utahnou i novejsi hry ale ne na na full detaily ... samozrejme ze kdybych chtel jen ciste comp na hrani tak vemu stolni ale ty mam doma uz dva a ted chci abych NB kvuli prenaseni .... do tech compu koupim jen grafiku a je to ok ... ale HP jak jsem tak videl je uplne v poho (zkusenosti od pribuznych) a ano pocitam s tim ze tak za dva roky budu kupovat novy protoze opravdu nemam na to abych koupil NB kolem 50-80k ... ale jak je to prave s tim UMAXem nwm s tim nemam skusenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak ja po NB vyzaduji jen aby utahl alespon 3 ucty Lineage II coz NB kolem 13-15k urcite utahnou ... jak jsem se koukal tak utahnou i novejsi hry ale ne na na full detaily ... samozrejme ze kdybych chtel jen ciste comp na hrani tak vemu stolni ale ty mam doma uz dva a ted chci abych NB kvuli prenaseni .... do tech compu koupim jen grafiku a je to ok ... ale HP jak jsem tak videl je uplne v poho (zkusenosti od pribuznych) a ano pocitam s tim ze tak za dva roky budu kupovat novy protoze opravdu nemam na to abych koupil NB kolem 50-80k ... ale jak je to prave s tim UMAXem nwm s tim nemam skusenosti

hele skoč si radši někam na HW forum, kde Ti nebude radit banda 15ti letejch blbečků, co znají jen ten svůj noutbůk nebo značku co má jejich děda...třeba na MSi tady každej kydá hnůj a já se jim směju, jsem spokojenej...a jinak zdar lajnejdži, taky pařim :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat locked this téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu