Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Pokec na téma: NOTEBOOKy


white

Recommended Posts

Potřeboval bych poradit ohledne tohoto noťase http://www.alza.cz/msi-gx630x-006cz-d129234.htm nevíte nekdo jak je na tom s výkoností a hlukem? Jaký hry bych tam třeba rozjel?

PS Sry za ten THX, uklouzla mi ruka a nwm proč, ale nemůžu ho odebrat.

Takže k ntbooku - do 20k je to jeden z těch nejvýkonějších notebooků. Ovšem kvalitou zpracování (již při lehkém zmáčknutí výka se to projeví na LCD, příšerné repro, nekvalitní plast, klávesnice se prohýbá) je na tom hodně špatně. Existuje taky asi o 1k dražší. ale výkonější verze s Intelem, ale ta se odlišije jen výkonějším procesorem a jiným chipsetem. Jestli chceš ntb na stůl a nebudeš ho přenášet tak je to ideální volba, ale na přenášení fakt není. Navíc nemá operační systém, což jsou další 2,5k navíc (tedy pokud ho už nemáš) a to už by se vyplatilo koupit tento lepší a výkonější Asus navíc s origo Widlema.

http://www.asus.cd/notebooky-2/asus-m60vp-6x049c-16-t6500-dvdrw-320g-4g-w-b-vhp/

Jinak tenhle boo rozjede:

na low: Arma II

na medium: GTA IV, Call of Juarez 2, Crysis, Crysis: W, Assasins Creed, Fallout 3

Ostatní na high.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 884
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

LOL tomu říkám něco, já myslel, že chceš notebook, ale jestli tohle, tak to už radši normální PC, za tu cenu seženeš naprostý dělo, tohle není výkonově nic moc.

Za tu cenu máš:

čtyřjádrovej procesor

super grafiku (hd4870 x2, gtx 285, gtx260sli)

4gb ram

500gb hdd

atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam takovej dotaz ... chci si koupit NB a narazil jsem na nekolik ale jedem me opravdu zaujal ale me se ta cena nejak nezda a ta grafika tam je fakt dobra je to nVidia 9300 GS

http://www.alza.cz/umax-visionbook-m760u-d108068.htm

a druhej taky nwm co na nej rict ale je drazsi a zda se mi horsi

http://www.alza.cz/fujitsu-siemens-esprimo-mobile-v6535-d109097.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím R...... wtf nick :blink::cheesygrin:

Nechci ti kazit iluze, ale ta 9300m gs je jedním slovem LOW-END! Takže rozběhá vše, ale ty nejnovější hry se už budou na low sekat.

Ten UMAX, osobně bych do něho nešel, kvalitou moc neoplývá, za tu cenu se vyplatí FS Amilo Pi3540 ten má 9300M GS s DDR3 pamětí a zpracováním je na tom mnohem lépe než UMAX.

Ten druhý notes je na tom hodně bídně a na tý grafice si moc nezahraješ.

Do cenové hladiny 13k je nejvýkonější Asus K50AB s hd4570 a MSI EX623 s 9500m gt (trochu výkonější), ale oba výrazně zaostávají za FS jak kvalitou, tak vybaveností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim Vás pánové, zase bych potřeboval poradit. Už sem svůj výběr zúžil na tyto dva favority. Připomenu že moje kritérium bylo:

NB na hry, přenosný (15") do 17 tis. :psp:

Number 1:

http://www.alza.cz/toshiba-satellite-a300d-213-d121458.htm

Number 2:

http://www.alza.cz/asus-k50ab-sx031-d126756.htm

Všem dík za názory!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na konec jsem nasel jeste lepsi ma tam 9500 GS 4 GB ram a cenove je jen asi o 500kc drazsi a celkeve mnohem lepsi je to MSI

MSI.......tak přeji hodně zdaru a noho vyřešených reklamací (pro ty co to nepochopili - MSI nééé)

Zdravim Vás pánové, zase bych potřeboval poradit. Už sem svůj výběr zúžil na tyto dva favority. Připomenu že moje kritérium bylo:

NB na hry, přenosný (15") do 17 tis. :psp:

Number 1:

http://www.alza.cz/toshiba-satellite-a300d-213-d121458.htm

Number 2:

http://www.alza.cz/asus-k50ab-sx031-d126756.htm

Všem dík za názory!

Rozhodně Toshiba - kvalitnější, výkonější a narozdíl od Asusu se nepřehřívá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MSI.......tak přeji hodně zdaru a noho vyřešených reklamací (pro ty co to nepochopili - MSI nééé)

Rozhodně Toshiba - kvalitnější, výkonější a narozdíl od Asusu se nepřehřívá.

Zvaž ale taky ten cenovej rozdíl.... Myslíš že to za to stojí?:bash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak koukam ze mas taky Toshibu. Jak si s ni spokojenej a co na tom rozjedeš. dík :?

No, je to 17" takže celkem velká kráva, ale já jí stejně moc nepřenáším takže to stačí. Menší ntbooky na tom budou s pevností lépe. Je celá lesklá, ale na to jsem si zvyknul, jen mě štve, že se celkem dost prohýbá klávesnice, ale já používám externí. K displayi moc výtek nemám. Musím ovšem pochválit repráčky, ty jsou dva a celkem dost velké (membrána odhadem 2,5-3cm) a nechybí jim ani basy. Co rozjedu, no skoro všechny hry na max, jen Assasins Creed - medium/high, Crysis - high, FarCry 2 - high, GTA 4 - medium/high. Stěžovat si nemůžu, za 26kl je to super stroj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak známý má rozpočet do cca 12-13 tisíc a vzhledem k tomu, že chce hrát i nějaké ty hry, doporučím mu http://www.alza.cz/asus-k50ab-sx010-d126754.htm Máte nějaké návrhy na lepší noťas se stejnou, či lepší grafikou v tomto cenovém okruhu?

Mimochodem ta Toshiba na začátku, na to, že stojí o nějaké 4-5 tisíc víc a víceméně stejnou grafiku, to taky není nic moc. Možná spíš kdyby to byl noťas bez OS, pak by to bylo o 1-2 tisíce levnější a už by se o tom dalo uvažovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak známý má rozpočet do cca 12-13 tisíc a vzhledem k tomu, že chce hrát i nějaké ty hry, doporučím mu http://www.alza.cz/asus-k50ab-sx010-d126754.htm Máte nějaké návrhy na lepší noťas se stejnou, či lepší grafikou v tomto cenovém okruhu?

Mimochodem ta Toshiba na začátku, na to, že stojí o nějaké 4-5 tisíc víc a víceméně stejnou grafiku, to taky není nic moc. Možná spíš kdyby to byl noťas bez OS, pak by to bylo o 1-2 tisíce levnější a už by se o tom dalo uvažovat.

Tvůj názor je značně omezený. Vem v potaz, že ta Toshiba má hd3650 a ta je výkonější než hd4570, co je v tom Asusu. Taky musíš brát v potaz vybavenost - ten Asus nemá firewire, express card, bluetooht ani hdmi - to ale toshiba má. V neposlední řadě má operační systém a je také mnohem kvlalitnější než tenhle Asus (nehledě na to, že se ten Asus nehorázně zahřívá v místě num. klávesnice) a také lepší repro. Dle mě je ta toshiba za tu cenu nejlepší volba. Ale jsetli je max hranice 13, tak se zkus kouknout ještě po MSI EX623 s 9500m gs, které je výkonější než Asus, ale kvalitou zpracování na tom nebude nejlépe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvně, HD3650 není lepší, podle tohohle získala naprosto stejné body v benchmarku, když to beru čistě teoreticky (prakticky nemám zkušenosti ani s jednou kartou).

Zadruhé, Firewire, Express Card, BT ani HDMI nejsou důležité v tomto případě. Je sice pravda, že jsem si toho nevšiml, ale pokud to doporučuji člověku, který je rád za Word a CSS, tak jsou to zbytečnosti navíc. (I když já osobně už se na to koukám trošku jinak, přesto bych ale asi do té toshiby já osobně nešel, ta značka se mi nelíbí jako taková. Každopádně cenu to víceméně ospravedlňuje.)

A zatřetí, děkuju za radu, juknout se zkusím. Bohužel jsem zatím našel jen v jednom obchodě 16" noťas za 15k (ještě k tomu vyprodaný), ale zkusím se po něm poohlédnout jinde (víc, než 15" asi taky nepřipadne v úvahu, když to chce dotyčný do školy).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvně, HD3650 není lepší, podle tohohle získala naprosto stejné body v benchmarku, když to beru čistě teoreticky (prakticky nemám zkušenosti ani s jednou kartou).

Zadruhé, Firewire, Express Card, BT ani HDMI nejsou důležité v tomto případě. Je sice pravda, že jsem si toho nevšiml, ale pokud to doporučuji člověku, který je rád za Word a CSS, tak jsou to zbytečnosti navíc. (I když já osobně už se na to koukám trošku jinak, přesto bych ale asi do té toshiby já osobně nešel, ta značka se mi nelíbí jako taková. Každopádně cenu to víceméně ospravedlňuje.)

A zatřetí, děkuju za radu, juknout se zkusím. Bohužel jsem zatím našel jen v jednom obchodě 16" noťas za 15k (ještě k tomu vyprodaný), ale zkusím se po něm poohlédnout jinde (víc, než 15" asi taky nepřipadne v úvahu, když to chce dotyčný do školy).

No tak s radostí ti oznamuji, že nemáš pravdu. Já už se v ntboocích hrabu od 8 kdy sem dostal svůj 1.

Takže hd4570 není ani teoreticky výkonější než hd3650 - pro srovnání:

hd 4570

počet shader procesorů: 80

počet tranzistorů: 242 mil.

šířka sběrnice: 64 bit

3d mark 06 - min 2654 bodů (to je právě ta s gddr2 pamětí co má ten Asus)

max - 4593 bodů (to je ta s gddr3 co má jeden dell za 26k)

hd 3650

počet shader procesorů: 120

počet tranzistorů: 378 mil.

šířka sběrnice: 128bit

3d mark 06 - min 3302 bodů

max - 4147 bodů (to je právě ta toshiba)

Takže teoreticky není výkonější než hd3650 a praktricky je ta toshiba skoro 2x výkonější jak ten Asus. Nevím, co máš proti Toshibě, ale je to lepší značka než Asus a MSI dohromady.

Ale to už bych raději vzal to MSI, které je mnohem výkonější než ten Asus a CS:S si aspoň na max zahraje plynule....Ten Asus je jako ústřední topení s pevností žvýkačky :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim, ja ntb mam od narozeni (bez kecu) a nepotrebuji tolik posuzovat kazdou hodnotu. Jedine, co vim je, ze do skoly bych vetsi ntb, nez 14,1" nechtel.. 15.4" je nehorazna krava a tahat to kazdej den je hruza. To same je, ze bych nikdy nechtel MSI. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Javak: Zajímavé, i když 2x silnější se mi to nezdá ani omylem, když kouknu a porovnám ty dvě karty na stránce, kterou jsem postl. Každopádně zkusím kouknout i na tu druhou grafiku, ale přesto je toshiba nad limit na doporučení (ostatně pro sebe notebook nevybírám). Osobně mám s Toshibou děsné zkušenosti, ale to je vedlejší.

An: Jo, ani já bych do školy nechtěl ani 15", pro sebe bych koupil nějakou tu 12-13" :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

víš, kdyby si byl trochu mazaný, tak u těch 3d marků koukneš na "more info" ono nemůžeš porovnávat maximum u jedné karty a minimum u druhé :?, chce se to taky podívat, na čem to bylo testované. Prostě hd3650 je výkonější, svědčí tomu všechny parametry a i když ve 3dmarku 06 překonává hd4570 (s ddr3 která je jen u dellu 1555) hd3650 (s ddr2) tak výkon ve hrách je na sraně hd3650. Tím, nechci doporučovat Toshibu, jen jsem chtěl říci, že hd4570 není výkonější jak hd3650.

Do té cenové relace bych doporučil toto - To MSI EX623 které je do 14k to nejvýkonější, co lze sehnat. Bohužel je jeho kvalita otřesná (ono MSI obecně), ale pokud ho bude přenášet max 1 do týdne, měl by vydržet (ikdyž to už je lepší koupit desktop).

Pokud by ho čast nosil, třeba do školy, tak jednoznačně Asus N10 - malý (10") ale přesto, když si s ním pohrajete, tak rozjede každou dnešní hru (mimo Army 2) na low. Já jsem si ho před týdnem pořídil a nemůžu si stěžovat. Na nošení do školy ideální a po dokoupení 2gb ram a oc na 2ghz parim CoD4 na low - 30fps stabilně, Gothic 3 na medium, Crysis na low a dokonce i GTA 4 na low s 20fps.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

víš, kdyby si byl trochu mazaný, tak u těch 3d marků koukneš na "more info" ono nemůžeš porovnávat maximum u jedné karty a minimum u druhé :?, chce se to taky podívat, na čem to bylo testované. Prostě hd3650 je výkonější, svědčí tomu všechny parametry a i když ve 3dmarku 06 překonává hd4570 (s ddr3 která je jen u dellu 1555) hd3650 (s ddr2) tak výkon ve hrách je na sraně hd3650. Tím, nechci doporučovat Toshibu, jen jsem chtěl říci, že hd4570 není výkonější jak hd3650.

Do té cenové relace bych doporučil toto - To MSI EX623 které je do 14k to nejvýkonější, co lze sehnat. Bohužel je jeho kvalita otřesná (ono MSI obecně), ale pokud ho bude přenášet max 1 do týdne, měl by vydržet (ikdyž to už je lepší koupit desktop).

Pokud by ho čast nosil, třeba do školy, tak jednoznačně Asus N10 - malý (10") ale přesto, když si s ním pohrajete, tak rozjede každou dnešní hru (mimo Army 2) na low. Já jsem si ho před týdnem pořídil a nemůžu si stěžovat. Na nošení do školy ideální a po dokoupení 2gb ram a oc na 2ghz parim CoD4 na low - 30fps stabilně, Gothic 3 na medium, Crysis na low a dokonce i GTA 4 na low s 20fps.

Hodte mě do obrazu prosím, řešíte tu mojí toshibu?:) dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Javak: S tím asusem n10 jsem si nebyl jistý, ono grafika fajn, ale přecijen ten Atom... Vím, že po přetaktování dost zvládne, ale taky se tím dost ničí, ono chlazení není uděláno tak, aby to zvládalo 400Mhz OC... Jinak já osobně na něj zálusk docela mám, ale nevím nevím :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč si nemám výt jistý? Já ho mám a po OC Atomu na 2g se zvedla teplota na 80°C v zátěži, což je dobré protože max atomu je 93°C a oeče se až při 135°C. Navíc se u něj nedá hýbat s napětím, takže je riziko přehřátí téměř nulové. Grafika se při OC jádro o 50mhz, paměti o 120mhz zvýšila teplota na 67°C což je luxusní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat locked this téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu