Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS Store - právní záruka - ochrana spotřebitele


metuj

Recommended Posts

Trochu se tu toto téma dříve řešilo, ale přesto jsem se rozhodl založit nové vlákno, protože by mne tato problematika zajímala podrobněji. Myslím, že poslední dobou má stále větší opodstatnění (chystaný download Burnoutu, příprava soft podpory her z PS2 a jejich pravděpodobný download), takže bych uvítal vaše zkušenosti i názory.

Když koupím hru z PS Store, stávám se výhradním vlastníkem programu pro použití v omezeném počtu přístrojů (tuším, že jich je pět). Toto právo (tedy prakticky neomezený download pro případ smazání, či poškození programu) mi je přiznáno po zadání stejného loginu, pod kterým jsem program zakoupil.

Chápu to takto správně?

Jak je ale definovaná možnost reklamace programu? Co všechno bych se svou PS3 neměl provádět (výměna HDD např.), aby mi PS Store garantoval funkčnost programu? Je nějak řešena možnost, že by legální vlastník většího počtu programů potřeboval download do většího počtu přístrojů? Myslím třeba na možnost nějaké komplikované reklamace, kdy by vlastníkovi PS3 byl přístroj opakovaně vyměňován za jiný. Další možností je pak samozřejmě i prodej všech stažených programů formou předání loginu další osobě. Setkal jsem se již někdo s podobným případem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, soft je "propojen" s PSN profilem a to až na 5 přístrojů - tedy u většiny her, pokud stáhne někdo další tak se přenáší licence z prvního stroje na kterém pak hra/soft už nepůjde

před reklamací si můžeš udělat 1:1 zálohu HDD takže o downloady nepřijdeš ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, soft je "propojen" s PSN profilem a to až na 5 přístrojů - tedy u většiny her, pokud stáhne někdo další tak se přenáší licence z prvního stroje na kterém pak hra/soft už nepůjde

Tak tohle je tedy dostatečná odpověď jak na možnost opakované výměny PS3, tak i na její teoretický prodej. Pokud mi PS3 bude vyměněna a mě na ní budou fungovat hry, přestože půjde v řadě již o šestý přístřroj na který jsem hru instaloval, tak se není čeho obávat;-) To, že hra nebude fungovat ne úplně prvním přístroji b řadě (který již bude v té době třeba vyreklamován) mi samozřejmě nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Presne tak huhla , kdyz chces od nekoho stahnout nejakou placenou hru napr. psx hru , tak musis zalozit novyho usera lognout se pod tim clovekem a stahnout si onu hru .

Pokud ale toho usera smazes po stazeni hry , nebude hra fungovat a bude hlasit neco s neplatnou licenci .

Ale neni problem si tam toho usera nechat a proste na nej nechodit , ono taky neni proc , protoze uzivatel co ti pujcil ucet si jiste zmeni heslo , tudis se uz neprihlasis ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom malá oprava pokud stáhneš přes účet jedné PS3 do 5 dalších, tak se automaticky lince nepřenáší. Odzkoušeno přes rybaka, vlastní zkušenost.

musíš tam ale nechat login toho od koho si to stáhl/ založit i další profil v ps3 ;) .. jinak nevim, že by to takhle bylo ... někdo na foru psal, že na PSN kouili GT5P ...jedna z her která jde jen na jedno PS3 ..vždycky fungovala jen tomu, kdo jí stáhl jako poslední

Presne tak huhla , kdyz chces od nekoho stahnout nejakou placenou hru napr. psx hru , tak musis zalozit novyho usera lognout se pod tim clovekem a stahnout si onu hru .

Pokud ale toho usera smazes po stazeni hry , nebude hra fungovat a bude hlasit neco s neplatnou licenci .

Ale neni problem si tam toho usera nechat a proste na nej nechodit , ono taky neni proc , protoze uzivatel co ti pujcil ucet si jiste zmeni heslo , tudis se uz neprihlasis ....

tak tak ...

jinak pokud se licence nedá přenýst na další PS3 když už jich je 5 určitě nebude žádný problém se Sony, aby to přenesla na nové PS3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vysvětlím 5 lidí se dohodlo s rybakem že si pořídí Siren, všichni zaplatili a rybak každému povolil stažení 4x ok a mě to vyfáklo, páč rybak už stahoval, před časem, bráchovi nějakou jinou hru. Takže huhla ostrouhal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vysvětlím 5 lidí se dohodlo s rybakem že si pořídí Siren, všichni zaplatili a rybak každému povolil stažení 4x ok a mě to vyfáklo, páč rybak už stahoval, před časem, bráchovi nějakou jinou hru. Takže huhla ostrouhal.

V pripade ze by uz rybakuv bracha tu hru nehral, muze se z uctu odhlasit, cim by tobe uvolnil slot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...

Tak potom je ta hra vazana na ucet, se kterym jsi to stahl... Tudiz jedine reseni (pokud ostatnim neduverujes, coz je pochopitelne) je zmenit si heslo, dat jim login, nechat je stahnout si hru a opet si heslo zmenit... Budes to vsak muset opakovat, pokud si tu hru budou nahodou chtit stahnout znovu (znovustazeni muzes provadet neomezene).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu