Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Pár otázek před zakoupením iPhone


metuj

Recommended Posts

Rozhodl jsem se, že si koupím od Vodafone iPhone 3G 8MB, ale předtím bych se rád zeptal na několik maličkostí.

1. Lze iPhone synchronizovat s Outlookem?

Myslím tím kompletní adresář, kalendář a úkoly.

2. Mohu na něm číst e-knihy s podporou české diakritiky?

3. Podporuje formát videa (MP4 - 480x272) pro PSP?

Mám pro PSP upraveno mraky videí a PSP už nemám;-)

4. Jak moc je iTunes nešikovný na přesun textových souborů nebo třeba filmů?

Podotýkám, že JB bych si asi nedělal a že se zakoupením potřebných prográmků na AppStore nemám problém;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Ano, jde . Sám ti to iTunes nabídne při prvním připojení iP k PC

2. Existuje pdf rpohližeč, diakritika není problém

3. Videa do PSP bohužel nefungují, aspoň mě ne. Musel sem je převádět ješte v Xvid4PSP pod volbou mp4 ipod (tuším).

4. Videa přes iT zkopíruješ, text myslím že ne , aspoň sem to nezkoušel. To ale můžeš udělat buď přez net nebo si to tam nakopíruješ např. přez Diskaid

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2. Existuje pdf rpohližeč, diakritika není problém
K tomuhle se jeste zeptam. Na nejake diskuzi jsem zachytil, ze se snad text roluje rucne posunem prstu. Myslim, ze je nesmysl, aby program "nestrankoval", ale radeji se ujistuju. Lze se v textu normalne posouvat po strankach?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak bacha, mne video s PSP islo... konkretne myslim ze to bol Californication co prekonvertoval narliza pre PSP

Nemohl bys prosim kvuli me jeste nejake video vyzkouset? Tahle moznost by byla pro mne docela vyznamna. Na cestovani by se par serialu hodilo a nechce se mi je konvertovat znovu, kdyz uz jsem to jedno delal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Tato synchro lze..

2. Ano, existují programy na PDFka .. jen myslím, že stránkování možné není .. ale v tom si nejsem sto pro jistý (sám sem teď vyzkoušel na rychlo eReader, a stránkování jako takové nejde - kde zadáš konkrétní stránku .. je tam ale posuvník, něco jako u přehrávané mp3ky, takže tím se to dá také řešit)

3. Formát MP4 samozřejme podporuje

4. Na přesun textových souborů je nešikovný dost, PDF do telefonu dostaneš jen přes Wi-Fi, pokud nemas JB (nebo lze číst PDFka z mailu, pokud máš verzi 2.1. .. ale uložit z mailu bohužel nejdou) .. na ostatní věci (hudba, filmy, ..) se to dá, hlavně ti nic jiného nezbyde a po čase si zvykneš ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Jsem již několik dní majitelem iPhone 3G (bez JB), takže bych rád poděkoval všem za rady a (Lukan přes ICQ) pomoc. Také bych rád připojil několik osobních poznatků pro zajímavost, protože se možná mírně liší od mých původních domněnek.

1. Používám tento telefon jako plnohodnotnou náhradu mého předchozího služebního PDA. Navzdory varování od několika majitelů mi dokáže splnit téměř všechny požadavky.

+ synchronizace kalendáře i kontaktů je naprosto spolehlivá

+ správa e-mailů (přes exchange) je výborná

+ díky kvalitnímu prohlížeči nemám problém ani s ovládáním našeho IS

- synchronizace přes BT citelně chybí

- hodila by se today obrazovka, ale je asi řešitelné

2. Nahradil jsem tímto telefonem čtečku e-knih a konečně jsem získal nástroj, se kterým lze (reálně!) číst komiksy. Je pravda, že čtečka komiksů na PSP je velmi dobrá, ale tohle je mnohem praktičtější.

+ široká nabídka formátu e-knih (Stanza)

+ bezproblémová diakritika a stránkování knihy (Stanza)

+ pro mne možná ideální přenos knih (Stanza + wi-fi)

+ u komiksů velmi intuitivní přibližování a posun obrázku

+ fungující řazení obrázků, rychlost zobrazení náhledů

- ... je to divné, ale zatím snad nic

Paradoxně jsem asi nejméně spokojen s telefonem jako takovým. Odmítání hovorů dvěma tlačítky je zbytečně komplikované, v základu neumí nahrávat hovor a vyhledávací mechanizmus v seznamu kontaktů je zbytečně titěrný. SMSky skoro nepoužívám, ale jinak bych asi taky narazil na několik nedostatků;-)

Obecně jsem ale zatím velmi spokojen. Pokud bude fungovat, tak mám asi tak na rok vystaráno:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu