Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Topic pro začátečníky -(26.11.2009)-


^ToMmY^

Recommended Posts

451px-Wii_Wiimotea.pngblack-nintendo-wii_11.jpg

NINTENDO WII

  • Historie :

Ohlášení wii bylo oznámeno na E3 v roce 2004

Wii je v prodeji od 8.prosince 2006

  • Hardware :

Procesor

PowerPC procesor (s kódovým označením "Broadway"), „srdce“ systému Wii byl vyroben pokročilou 90 nm SOI CMOS technologií, ne které se podílela společnost IBM. Společnost IBM tyto procesory i přímo vyrábí.

Grafický čip

Výkonný grafický čip činící z každého Wii titulu dechberoucí vizuální zážitek byl vyvinut renomovanou kanadskou společností ATI.

Wi-Fi - možnost připojit se na domácí síť bez kabelů

  • Základní balení White Sports Pack :

1x konzole Wii

1x stojánek na konzoli

1x napájecí kabel s adaptérem

1x remote ovladač + poutko

2x baterie AA 1,5V alkalické

1x síťový adaptér

1x nunchuk ovladač

1x senzor pohybu (senzor bar)

1x stojánek na sensor bar

1x stereo AV kabel

1x hra Wii Sports

1x návod (CZ+EN)

1x katalog her

1x záruční list

Cena 4990Kč vč.DPH (Alza.cz http://www.alza.cz/herni-konzole-nintendo-wii-white-sports-pak-d76233.htm)

  • Základní balení Wii black sport resorts
  • 1x konzole Wii
    1x stojánek na konzoli
    1x napájecí kabel s adaptérem
    1x remote ovladač + poutko
    2x baterie AA 1,5V alkalické
    1x síťový adaptér
    1x nunchuk ovladač
    1x Motion Plus
    1x senzor pohybu (senzor bar)
    1x stojánek na sensor bar
    1x stereo AV kabel
    1x hra Wii Sports
    1x návod (CZ+EN)
    1x katalog her
    1x záruční list

Cena : 5949Kč vč.DPH (Alza.cz http://www.alza.cz/nintendo-wii-black-sports-resort-cerna-d145493.htm)

Rozdíl mezi Černým Wii a Bílým wii

Rozdíl je jen v základní výbavě a v barvě :)

  • Dokoupitelné Příslušenství :

  • CLASSIC CONTROLLER WHITE WiiC - hraní starších her

3629.jpg

  • Wii fit - Jedná se o bytelný ovladač s úctyhodnou citlivostí a jednoduchou kalibrací (tlakové senzory). Využití : Lyžování, Snowboarding, Surfování atd.

4840_1.jpg

Další řada ovladačů pro wii (spíše nástavců na standartní ovladač)

  • Wii Zapper -Pistole
  • Wii Wheel - Volant
  • Wii Speak - Mikrofon

  • Bezdrátový dálkový ovladač Wii s upínacím páskem -Hlavní prvek wii velikost televizního ovladače a snímá pohyb ve všech osách pohybu

  • Wii_remote.jpgWii_controller4.jpgNOVINKA - Wii Motion Plus
Wii Motion Plus je nové zařízení v podobě malého adaptéru, které se nasadí jako drobné prodloužení na klasický Wiimote ovladač. Jeho působením se zvedne citlivost, přesnost a celková odezva gyroskopického senzoru na úroveň, kde prakticky nedochází k žádné ztrátě ani zpoždění přenosu pohybů vaší ruky do hry. Odezva postavičky na obrazovce je tak 1:1 s vašimi reálnými pohyby. Jde o velký posun v konceptu senzorického hraní, jelikož doposud Wii snímaly vaše pohyby pouze omezenou přesností a do hry se jejich vliv promítal často s drobným zpožděním. Jádrem nové technologie je gyroskopický MEMS senzor IDG-600 od firmy InvenSense. Generální manažer výzkumné a vývojové divize Nintenda se o tomto kousku hardware vyjádřil: „Vybrali jsme jej pro jeho schopnost změřit silně dynamické pohyby, odolnost proti šoku a přesnost při sledování pohybů ruky i zápěstí, které jsou potřeba pro novou generaci vzrušujících her.“


wii-motion-plus.jpg

Cena :

  • Nunchuck ovladač - připojuje se kabelem do ovladače. funguje jakoby jako analogová páčka např při pohybu ve složitejších hrách tzn chůze otáčení se atd...

nunchuck.jpeg

  • Downgrade wii - 2 způsoby

  1. Chip (Pájení, montování)
  2. Software Hack nyní možnost "flashe" jen přes SD Kartu návody níže

  • Rozdíl mezi způsoby :
  • Rozdíl mezi Iso loaderem a očipovaným Wii

    Tyto dvě metody mají své klady a zápory. Pro Backup Loader hovoří hlavně to, že není potřeba se vrtat v konzoli, otvírat ji a něco pájet apod. Také cena je lepší než v případě čipu. Ovšem zase naopak, čip funguje spolehlivěji (tedy ne jenom na některé hry jako v případě Backup Loaderu) a také hry se rychleji načítají (v novějších verzích Backup Launcheru už to takový rozdíl není). Všechny klady a zápory, které má Backup Loader oproti čipu, jsem zkusil shrnout:


    + levnější - tady je to otázka homebrew channelu, který už můžete mít a nebo si můžete zeldu půjčit od známého apod.
    + není potřeba nic pájet a ani montovat
    - pomalejší načítání - ten rozdíl už je minimální, snad jen o pár sekund si počkáte déle.
    - některé hry nemusí fungovat správně nebo vůbec - opět zlepšení a už se vyskytuje jenom málo her, které nefungují. (wiihack.cz)

  • Wii Channels(operační systém, menu) :

  1. Disc Channel – určený k přehrávání herních disků
  2. Mii Channel – určený k tvorbě avatarů – neboli postaviček Mii
  3. Photo Channel – určený k prohlížení a úpravě fotek.
  4. Wii Shop Channel – určený k nákupu software a her z Virtual Console, nových kanálů a titulů WiiWare
  5. Forecast Channel – umožňuje prohlížení počasí po celé zeměkouli, ČR je zatím podporována jen v omezené míře
  6. Internet Channel – webový prohlížeč Opera, upravený pro Wii
  7. News Channel – Je kanál s elektronickým zpravodajstvím (v angličtině) (je v provozu od 27. ledna 2008)
  8. Everobody Votes Channel - zde jsou ankety, ve kterých je možné hlasovat, dozvídat se výsledky a také tipovat, která odpověď padne nejčastěji
  9. Mii Contest Channel - kanál určený k výměně Mii a vytváření Mii podle předlohy (např. Ludvík XVI), atd.
  10. Nintendo Channel - kanál plný videí týkajících se Wii a DS a demoverzí her určených (zatím) pouze pro Nintendo DS

  • Kompatibilita :

Na wii si zahrajete všechny hry z gamecube a také wii má sloty na připojení gamecube ovladače ;)

  • Užitečné odkazy :

  1. http://www.wiihack.cz
  2. http://www.mojenintendo.cz

  • Šikovné linky na tomto foru

  1. http://console-forum.net/showthread.php?t=14621 (By WoKo_O) - Základní přehled o wii
  2. http://console-forum.net/showthread.php?t=42201 (By ToMmY) - Software Hack iso loader 3.2

  3. http://console-forum.net/showthread.php?t=58055 (By mootoo) - SoftMOD FW4.0 (Flash pouze s SD Kartou!)

FAQ

  • Jak je to s dovozem Wii například z ameriky ?
  • Wii z ameriky dovezené není problém, avšak je třeba koupit nový zdroj. Dále pak fungují jen NTSC Hry. Pokud chcete hrát např PAL hry je třeba konzoli flashnout. U Wii fit např potom z česka tak není problém HW funguje jakykoliv jen ty hry.

  • A když si dovezu Wii z Anglie ?
  • Tak tam není žádný problém konzole je PAL, ale na zdroj musite přikoupit redukci na ceskou zasuvku asi tak 100kč :)

VIDEO:

Wii Trailer :

Wii FIT Trailer:

Wii Motion Plus Trailer:

FAQ Budu postupně doplňovat podle toho co zde vyčtu. Zatím takhle :)

Have a nice day Tommy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 6 months later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

ahoj, diky za topic..pekny..jen by me zajimalo, co by se sem celkem hodilo..jelikoz WII zatim nemam, shanim tedka prachy na koupi..zajimalo by me, jak je to s hrama..normalne vypalit na klasicky DVD??nebo je to jako u xka na nejaky DLko nebo tak..zajimal by me jeste Harddisk na wii..+ jeste co by me hodne zajimalo, nekde jsem se tu docetl o VERZICH wii..zajimalo by me, jake verze jsou, predpokladam ze to je neco ohledne flashe atp..kdyby byl nekdo tak hodny a vedel odpoved..:)..PM..a sem by se to taky hodilo..diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

mám dotaz je opravdu rozdíl fakt jen v barvě už jsem se ptal zde http://console-forum.net/showthread.php?t=15933 ale nanaskytla se mi odpověď- někde jsem četl že v černém wii nejde z prostě nějakých důvodu nainastalovat hry a nejdou oté přepalované hry je to pravda nebo kec ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak update tech verzy atd asi neprobehne..:( skoda..poridil jsem wii a jsem z toho takovy zmateny..to, co wii obsahuje se da najit vsude mozne..ale topic pro zacatecniky by podle me mel obsahovat prave veci ohledne verzy, downgradu, atd..:(..tohle by melo byt spis v nejakym topicu "PRED KOUPI"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 7 months later...

Ahoj te mám problém s připojením Wii a wifi mám doma router když dám vyhledat an Wii tak najde a spojí ale když se chcu někam připojit napíše mi to error code: 109739(forest chanal), 109139(News chanal)

Nevíte někdo co stím? Děkuji

Kdyby byl někdo až moc hodný tak icq: 202407728

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě napadlo, že tu není ani zmínka o tom, že je Nintendo Wii možné emulovat v počítači pomocí programu Dolphin (Domovská stránka zde) který toho umí navíc vylepšit kvalitu (720p či FullHD rozlišení) a umožňuje použití 3D brýlí. Na té dom. stránce jsou videa i obrázky.

Na výkon je důležitý hlavně procesor(využije maximálně 2 jádra) a silnější grafika jak nvidia geforce 9600gt má minimální vliv na výkon.

Dokonce lze hry ovládat pomocí originálního wii mote a nunchuk ovladače.(4 ovladače max)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 9 months later...
Tak mě napadlo, že tu není ani zmínka o tom, že je Nintendo Wii možné emulovat v počítači pomocí programu Dolphin (Domovská stránka zde) který toho umí navíc vylepšit kvalitu (720p či FullHD rozlišení) a umožňuje použití 3D brýlí. Na té dom. stránce jsou videa i obrázky.

Na výkon je důležitý hlavně procesor(využije maximálně 2 jádra) a silnější grafika jak nvidia geforce 9600gt má minimální vliv na výkon.

Dokonce lze hry ovládat pomocí originálního wii mote a nunchuk ovladače.(4 ovladače max)

Bohuzel Dolphin neni dokonaly a je to poradny zrout vykonu... me se to na DualCore E6500 nepovedlo rozchodit tak aby to bylo plne plynule... pravdou je ze to dokaze divy s obrazem :) co je ale silene tak to je to parovani s originalnim ovladacem... nakonec jsem ho rozchodil pres bluetooth modul co jsem nekde vyhrabal... ale des bes...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil jsem připojit skutečný wiimote a šlo to bez problému téměř hned. Na notebooku Toshiba pomocí utility Toshiba Bluetooth Stack. Jenom jsem dal najít zařízení, na WiiMote jsem zmáčknul 1+2 zároveň aby se to pokoušelo pořád připojit a ne jenom 2x nebo kolikrát. Soft to hned našel a já dal jenom připojit a bylo.

WiiMote byl připojený k PC, tak jsem jenom musel dát v Dolphinovi nastavení WiiMote, zvolit skutečný a kliknout na refresh&pair wiimotes a WiiMote byl připojen. Nic složitého. A zkoušel jsem jenom hru New Super Mario Bros a to jelo možná 1:1(nepocítil jsem seky nebo bugy, jenom když jsem pomocí tlačítka shodil všechny mince a jednu tu velkou tak se mi zobrazila jenom ta velká a ostatní ty malé ne. A to byl jenom jeden případ. I tak je šlo vzít, jenom nebyly vykreslené. Mimochodem o tom jsem četl a někde na to byl návod na fix, něco se mělo zaškrtnout v menu. Ovšem taky vím, že ta hra je jedna z těch, které běží nejlíp.

Zkoušel jsem taky CoDMW a CoDBO a tyto hry mi už neběžely plynule. Obě měli tak 15-20FPS, ale myslím, že to bude především tím, že mám procesor AMD Turion II x2 TL-58 1,9Ghz, který má v CPU benchmarku méně než polovinu bodů jak Pentium E6500. Takže nevím jak by to jelo ostatním

A hned na úvodní stránce je návod jak zvýšit výkon, jenom je škoda že je to dělané na poněkud starší revizi, tudíž se celkem špatně ty nastavení hledají: http://dolphin-emulator.com/performance.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu