Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Křesťanství


Han3

Recommended Posts

k tomu vraždění

mají tam napsáno: "Nezabiješ bližního svého" defuckto "Nezabiješ jiného Křesťana" ^^

Takhle si to můžou ospravedlnit, o což se pokouší i u jiných témat...na cokoliv co řeknete proti nim, vymyslí si nějaký argument...(z vlastní zkušenosti, nikdy se s nimi nehádejte!)

No jasně ale co sem já četl tak ty výpravy byli pořádnány na mírumilovné lidi kteři by si s nima válku nejspíš nikdy nezačali protože se od křesťanů nechali masakrovat(samozřejmě né všichni byli i ti kteří se jim bránili).

Ale máš pravdu v tomto případě jim víra nezakazuje zabíjet......

EDIT:těma lidma myslim celý národy omlouvám se za špatné vyjádřeni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 161
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

[url="budeš uctívat jenom mě a nikoho jiného" (to mi připomíná diktaturu )

Ono je tam:,,V jednoho boha věřiti budeš."...asi bych to nepřirovnával k:,, budeš uctívat jenom mě a nikoho jiného."....Já bych to spíš řekl jako:,, Spát budeš jen s jednou holkou." (ve smyslu, že ji nebudeš podvádět). To je podle mě ten pravý význam. Vlastně tam ani není, že budeš věřit v něho. Jen, že máš věřit v jednoho a nestřídat víru podle potřeby. Tohle je samozřejmě můj výklad a jiným verzím se nebráním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je tam:,,V jednoho boha věřiti budeš."...asi bych to nepřirovnával k:,, budeš uctívat jenom mě a nikoho jiného."....Já bych to spíš řekl jako:,, Spát budeš jen s jednou holkou." (ve smyslu, že ji nebudeš podvádět). To je podle mě ten pravý význam. Vlastně tam ani není, že budeš věřit v něho. Jen, že máš věřit v jednoho a nestřídat víru podle potřeby. Tohle je samozřejmě můj výklad a jiným verzím se nebráním.

on je problém v tom, že bible je napsaná tak, aby měla několik významů a aby se z toho křesťani mohli vymluvit za ty prohřešky co udělali.....ale i tak..."V jednoho boha věřiti budeš" (budeš=musíš) tak to je taky vcelku diktatura :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je sice napsáno "budeš". Ale smíš to porušit. Proto existuje zpověď. Tím pádem nám diktatura odpadá. Zřejmě budu používat častěji ten příklad s holkou. Je to opravdu nejvýstižnější. Chodíš s ní už nějakou dobu. Podvedl bys ji s jinou? Můžeš to udělat ale není to správná věc. Rozkaz "budeš" nespočívá v omezování. Je to vlastně spíš taková rada. Něco jako když rodiče řeknou: ,,Jez pomalu, pálí to..." (taky je to vlastně rozkaz a máš možnost neuposlechnout, ale když tak uděláš, spálíš si jazyk...

Teď pojďme přímo k tvojí práci.

Omezování

- zákaz sexu bez účelu početí (?)

- zákaz zobrazování pohlaví

- nutnost chodit do kostela

- opravy památek, rekonstrukce stojí miliony, ne-li miliardy korun ročně

- oslavné písně, modlitby, klanění, stání

- viz. Desatero

Co píšeš je vlastně pravda (tedy až na viz. desatero...z toho co jsi vypsal, tam není ani jedno :-)), ale jde tady o jinou věc. Křesťané tyto věci dělají, aby pak po smrti dostali svoji odměnu. Věčný život. Ale uvědom si, že ty vlastně taky svoji holku opečováváš. Kupuješ jí dárky. Doprovodíš ji domů i když je strašná zima. Zveš ji na kafe/drink/tanec. A za to očekáváš svoji odměnu. Například, že tě bude mít ráda.

Fakta

- náboženství vznikla kvůli touze po moci a vlastním obohacení

Jen málo která mají tenhle původ (například Jehovisté). Třeba Taoismus říká, že bůh je ve všem. Kameni. Stromu. V nás.

- náboženství sugeruje lidem, v co mají věřit

Lidé si sami vybírají náboženství. Takže tady si nejsem moc jistý.

- smutné, že rodiče už odmala dětem cpou něco, čemu ani nerozumí a protože svým rodičům věří, zblbnou

Děti časem dospějí a začnou mít vlastní hlavu. Konečné rozhodnuté je na nich.

- křesťanství odporuje fyzikálním zákonům

Některé pasáže v bibli odporují fyzikálním zákonům.

- všechna nábožensví na světě jsou prapůvodem válek a útlaku, válčí se až dodnes

Všechna náboženství přece ne. Většina je výstižnější. Dovolím si opět poukázat na můj oblíbený Taoismus.

- už z historického hlediska se ze mě katolík nikdy stát nemůže

Obávám se, že tohle není ani tak fakt, jako osobní subjektivní myšlenka.

- všechna zvěrstva její minulosti nesmí být zapomenuta (5 mil. upálených na hranicích a papežovské žehnání hitlerovým zbraním)

Souhlasím.

- Satana si kdysi vymyslela církev, mluvila o něm jako o vládci pekla, kdo nebude řádný křesťan, půjde za ním

Svým způsobem pravda.

- Satanismus v jedné definici znamená "Já jsem ten, kdo ovlivňuje to, co se děje v mém životě.“ A neznamená to "Já půjdu cestou nenávisti, každého zabiju, budu opakem dobra". Neznamená to, že ze mě má být kriminálník. Znamená to jen, že můžu dělat svá vlastní rozhodnutí. Jen já sám se rozhodnu, co je pro mne dobré.

Definice jsou pouze popsáním určitého jevu vlastními slovy. Nejsou 100% pravdivé.

- křesťanství v jedné definici znamená „Bůh je ten, kdo ovlivňuje můj život, musím poslouchat, můj život patří Bohovi.“

Viz výše...

Pro silné věřící: Má cenu se kvůli tomuhle všemu omezovat, když známe tyto fakta?

Silně věřící zřejmě výše napsaný text stejně nevezme v úvahu :-).

Omlouvám se všem, za tuto dlouhou reakci, ale mám ve zvyku uvádět věci na pravou míru (Přiznávám, že termín "pravá míra" je poněkud relativní.).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobrá práce...a mám co opravovat (převážně přepsat několik slovíček) :lol: zítra se na to vrhnu ;)

já zaměňuju slova "náboženství" a "křesťanství" :D (tím jsme pak úplně někde jinde :D)

a to desatero...např. nezabiješ...omezuje tě to :P nesesmilníš...omezuje tě to, nesmíš/nemáš to udělat :P :D asi tak ;) :D je to svým způsobem omezování, neměl bys to dělat...

stejně nechápu ty voly co v to můžou věřit :lol::dozey:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to desatero...např. nezabiješ...omezuje tě to :P nesesmilníš...omezuje tě to, nesmíš/nemáš to udělat :P :D asi tak ;) :D je to svým způsobem omezování, neměl bys to dělat...

Ano. Omezuje tě to. Ale pouze v případě, že jsi vrah, násilník, zloděj, zvrhlík, nevěřící ( i když, jako takový se jím řídit nemusíš).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proti novodoběmu křesťanství jako ateista nic nemám takže k tomu zastávam neutrální postoj.. ale proti křesťanství celkově jak teď tka v historii zachovávam velký odpor a nemůžu si pomoct ale kdybych si měl vybrat mezi peklem a nebem.. volil bych peklo (:

(ještě že nemusim xD )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nemůžu si pomoct ale kdybych si měl vybrat mezi peklem a nebem.. volil bych peklo (:

(ještě že nemusim xD )

No tady je to o představě můžeš si peklo představovat jako pohodičku kterou by si zvládl a nebe jako strašnou nudu ale to už je dost OT takže se omlovám......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak vsimnul jsem si tady hodne prispevku co vbec nejsou pravda.Ale je jich hodne a tak je sem nebudu psát.

:lol: že by další silně zahleděnej křesťan? :D když jich je tolik tak jich co nejvíc vypiš...a nebo to říkáš jenom proto, aby sis zachoval naději, že ten tvůj Bůh existuje? :lol:

každopádně...ti chytřejší znají pravdu (bo ne chytřejší, spíš ti co logicky uvažují :lol:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tady je to o představě můžeš si peklo představovat jako pohodičku kterou by si zvládl a nebe jako strašnou nudu ale to už je dost OT takže se omlovám......

no myšleno tak že bych spíš bral víru v satana podle satanské bible ... než ideály boha podle bible (křesťanské)..

ale jak píšeš je to věc názoru.. a každý si na to udělá svůj obrázek (:

*edit* omlouvam se za dva příspěvky ale už se mi nechtě editovat ten první .. ((:

*edit2* do ankety bych ještě přidal jako další možnost

" Ne, mám k tomu neutrální postoj "

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych napsal pravdu... Jsem závislý na Bohovi. Poznali jste už člověka co si třeba v hlavně řekne že když doběhne za přechod dřív než auto co jede za ním, tak se mu třeba něco splní? Mám s tímhle opravu hodně velké problémy, každý den už dva roky a víc. Vracím se na zpátky když pomyslím na něco špatného co nechci aby se mi přihodilo a procházím tou stejnou cestou a myslím na něco jiného aby se to náhodou nestalo skutečností. Jdu a před sebou mám lampu, rozhoduji se jakou stranou jí obejít a co se mi přihodí pokud projdu tudy. Kolikrát už jsem si říkal že nejsem normální, ztratil jsem kvůli tomu holku, kamarádi si ze mě dělají srandu, dokonce teď už si na to zvykli a berou mě tak. Tohle je pro mě něco na co nezapomenu, ale rád bych zapoměl. Přemýšlel jsem už i nad psychiatrem, ale na to nemám. Navíc vím o pár lidech co si tím taky prošli, nemějte mě za blázna. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mojho nazoru je celkovo Boh a vsetky nabozenstva, iba prostriedok na ulahcenie zlych okamihov zivota a zlepsenie nalady hlavne jednoduchych ludi. Jednoduchym clovekom myslim toho, co proste nema dostatocnu inteligenciu alebo schopnost na to, aby rozmyslal nad tym, preco sa stalo to a to. Ked takyto ludia rozmyslaju nad tym, preco im napr. zomrel rodic, dedko, babka, je pre nich jednoduchsie povedat si "Bola to Bozia vôla" a ked chcu zahnat bolest, aspon si povedia "V tom nebi mu je urcite dobre". Akekolvek nabozenstvo je pre ludi aj jednoduchym prostriedkom na to, aby uz nemuseli rozmyslat ako vznikol svet. Su to nekonecne dilemy ale ked niekto pride a povie "Takto to bolo a basta" tak je pre nich jednoduchsie zacat verit tomu a pridat sa k urcitemu nabozenstvu.

Urcite veriacich ludi neberem ako fanatikov alebo blaznov. Plne ich respektujem, ked tym neotravuju druhych ludi. Pre ludi ktori krestanstvo doslova neznasaju: Myslim, ze nieje spravne mat az takuto nechut voci krestanom, ked vam prakticky nic nespravili. Ked vam sposobili nejaku dusevnu, duchovnu alebo fyzicku ujmu, tak to uz je o inom ale tam zase nemozete odsudzovat vsetkych krestanov ako celok . Kazdy clovek je iny.

Aj krestan moze byt Zly aj Dobry :) Ja napriklad neverim v Boha tak, ako ho zjednodusene ukazuju nabozenstva. Neni to fuzaty typok, ktory si sedi na oblaciku a z prsta striela blesky. Ja by som definoval Boha ako nekonecno, nepoznano, proste vsetko co si clovek nevie vysvetlit.

White: Nic si z toho nerob proste tade prejdi. Moc rozmyslas nad uplne normalnymi vecami. Prejdi tou stranou lampy, ktorou je to blizsie k tvojmu cielu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medvídek: V satanské bibli nic o víře v satana nenajdeš. Jediný co tam najdeš je víra v přírodní, v tomto případě temnou, magii a o satanovi, jako kozlovi, proč dostal takový název, proč je zobrazován jako kozel atd.

Satanská bible je tedy kniha postavěna na zdravém logickém myšlení a rozumu.

vím vím, myslel jsem to jinak než jsem to napsal xD.. opět :D

ospravedlňuju se (:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Respecto: Rozhodnutí není na dětech a to z toho důvody, že vyrůstají ve věřící rodině. Od malička se modlí, rodiče jim předčítají bibli atd. a dítě prostě z toho blbne, protože jim věří. A takový člověk už se většinou sám nerozhodne, jinak s tebou souhlasím.

Mohu se pouze pousmát, protože sám jsem ze silně věřící rodiny a jak sis mohl všimnout u předchozích postů, tak mezi silně věřící opravdu nepatřím :-)...Co dodat...Beru svůj případ jako důkaz pravdivosti toho co jsem napsal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nabozenstvi vznikaji a vznikala proto, ze si lide neumeli spoustu veci vysvetlit. Postupem casu se stala ulitou, kde se lide mohli schovat, mohli verit v neco vetsiho nez vidi na svete a videli i trest pro ty, kteri jim nejak ublizili. Peklo ... tak mne napada ze ohledne pekla jsem videl zajimavy clanek na internetu. Peklo uz totiz asi zamrzlo tak se nemame ceho bat... :)

Toto je skutečná odpověď v testu střední úrovně z chemie na univerzitě ve Washingtonu. Odpověď jednoho studenta byla tak "hluboká", že se profesor rozhodl podělit se o ni s kolegy na internetu.

Bonusová otázka:

Je peklo exotermické (uvolňuje teplo) nebo endotermické(absorbuje teplo)?

Většina studentů napsala své domněnky na základě Boylova zákona (plyn se ochlazuje, když se roztahuje, a zahřívá se, když je stlačován) nebo nějakou variantu. Jeden student ale napsal toto:

Nejprve musíme vědět, jak se hmota pekla mění v čase. Potřebujeme tedy vědět poměr, ve kterém duše přicházejí do pekla, a poměr, ve kterém z něj odcházejí. Myslím, že můžeme předpokládat, že duše která se dostane do pekla, již nevyjde. Tudíž neodchází žádná duše. Pro představu, kolik duší přichází do pekla, se podívejme na jednotlivá náboženství v dnešním světě.

Věšina z nich tvrdí, že kdo není příslušníkem dané církve, přijde do pekla.

Od okamžiku, kdy existuje více než jedno náboženství a lidé nepatří do více

než jedné církve můžeme předpokládat, že všechny duše přijdou do pekla.

Na základě poměru mezi natalitou a mortalitou můžeme očekávat, že počet duší v pekle exponenciálně roste. Nyní se podívejme na poměr změny objemu pekla, protože podle Boyleova zákona pro udržení stejného tlaku a teploty musí objem růst úměrně k počtu přijatých duší. To nám dává dvě možnosti:

1) Jestliže se objem pekla zvětšuje pomaleji než v poměru, v jakém přicházejí

duše do pekla, teplota a tlak pekla porostou, až peklo vybuchne.

2) Jestliže peklo roste rychleji než v poměru k přicházejícím duším, teplota a

tlak budou klesat, až peklo zmrzne. Která z možností je správná?

Jestliže přijmeme postulát, který nastolila Tereza v prvním ročníku, čili "Dříve bude v pekle zima, než se s tebou vyspím" a se zřetelem k tomu, že se se mnou vyspala včera, musí být správná varianta číslo 2, peklo je tedy nepochybně exotermické a již zmrzlo. Závěr této teorie je, že pokud peklo zmrzlo, nepřijímá další duše, zaniklo a zůstalo pouze nebe, což je důkaz boží existence, který vysvětluje, proč Tereza včera v noci křičela "Ach můj Bože".

Tento student jako jediný dostal 10 bodů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originally Posted by Han3 viewpost.gif

http://uloz.to/1137545/křesťanství.doc

v2.0 ... skoro kompletní předělání :lol:

stejně je toho zatím málo, chce to víc kladů a záporů

chtěl bych hlavně vědět...je v křesťanství sex bez chtění dítěte povolenej? edit: ok, tak neni povolenej...nechtěl bych :P:lol:

Ani jedno omezovani neni pravda v tom slohu pravda.

A jo kdyz vytahnete stary zakon tak se nedivim ze take kraviny pisete ve slovencine je to Stara zmluva a Nova zmluva to znamena ze Jezis prisel na zem aby starou smlouvu zmenil a hodne veci zrusil.Prectete si novy zakon to je neco uplne jineho ne Stary.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani jedno omezovani neni pravda v tom slohu pravda.

A jo kdyz vytahnete stary zakon tak se nedivim ze take kraviny pisete ve slovencine je to Stara zmluva a Nova zmluva to znamena ze Jezis prisel na zem aby starou smlouvu zmenil a hodne veci zrusil.Prectete si novy zakon to je neco uplne jineho ne Stary.

co z toho není pravda? :lol: tak proč to teda dodržujou když to neni pravda ? :lol:

když toho teda bůh tolik v tom novym zákoně změnil tak to si ani neumim představit jak vostrej byl ten starej zákon :lol::lol::lol:

jo...je to Nový a Starý ZÁKON - už ten název vypovídá něco o ZÁKONECH, tzn. že tě něco bude OMEZOVAT ZÁKONEM :roll:

btw...dpč neni čas to zase 'opravit'...tak snad v dalším týdnu...

a co já se tady vůbec bavim x'-D vždyť někdo takovej ani nemůže existovat už jenom podle logickýho uvažování :lol::lol::lol: srry ale už mi to leze na mozek jak lidi můžou takhle naivně myslet :lol::lol::lol:

byl jsem nedávno v kostele...a upřímně...BYLO MI NA BLITÍ z toho jak lidi v kostele stáli a modlili se a říkali takový věci "budu věřit v tebe a jen v tebe.....nebudu dělat TO a TO.......atd atd" (neznám přesný znění, ale princip stejnej), prostě jak jsou ty lidi zfanatizovaný, že tohle bylo fakt jedno z nejhorších věcí co jsem kdy viděl!!! fakt tohle mě dostalo, připadal sem si jako v horroru, kde jsou nemyslící zombie a někdo je ovládá (divný ale je to tak) :?

může v to někdo až takhle věřit aniž by mu to vsugerovali rodiče? Může se naučit věřit natolik v boha během života (např v 30 letech?) BLBOST. Je to jenom kvůli tomuhle.....když rodiče dítěti vsugerujou že bůh existuje.....těžko se toho během života zbavuje a to mě fakt dokáže nasr**, se to dítě ani samo nemůže rozhodnout. Za to bych zabíjel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidé jsou svým způsobem stále něčím zotročováni a oblbováni. V dnešní době se to děje především prostřednictvím médií. Kolik bludů se nachází na internetu, v televizních zpravodajstvích a kolik lidí těmto bludům bezmyšlenkovitě podléhá...?

Taková Bible je tu s lidskou civilizací už hezkých pár tisíc let, beze změn, a minimálně její morální kodexy (ne ty Dexterovi:-)) mají dnešní společnosti stále co nabídnout. Dalo by se říci, že je prověřená časem. Tzv. církev ve středověku bohužel spáchala mnoho zvěrstev, pro které ale v Bibli není nikde omluvy. Nesuďme tedy Boha za to, co pos**li sami lidé. Do kostela se snažím chodit pravidelně, už ne, jako v dětství, kvůli rodičům, ale kvůli tomu, že tam nacházím to jediné, na co se mohu v dnešním světě spolehnout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nabozenstvi vznikaji a vznikala proto, ze si lide neumeli spoustu veci vysvetlit. Postupem casu se stala ulitou, kde se lide mohli schovat, mohli verit v neco vetsiho nez vidi na svete a videli i trest pro ty, kteri jim nejak ublizili. Peklo ... tak mne napada ze ohledne pekla jsem videl zajimavy clanek na internetu. Peklo uz totiz asi zamrzlo tak se nemame ceho bat... :)

Toto je skutečná odpověď v testu střední úrovně z chemie na univerzitě ve Washingtonu. Odpověď jednoho studenta byla tak "hluboká", že se profesor rozhodl podělit se o ni s kolegy na internetu.

Radši bez odpovědi... Možná vtipné a možná zajímavá myšlenka ale to že tam působí někdo kdo tam nemá co dělat (v textu) je podlě mě bez humorné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu