Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Neoriginalni HDD


Leny

Recommended Posts

  • Odpovědi 291
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Můj první 250GB neoriginální disk tam ten nápis měl, ale ten jsem nedělal já, už jsem ho upravený koupil, ale to je dávno. Teď jak jsem ho měl připojený k PC, když jsem hledal smazaný profil, tak mi ten nápis taky zmizel. Měl jsem ho otevřený v několika programech, takže nevím který z nich to udělal. Kromě toho všechny návody které popisují úpravu disku, mají na obrázcích vždycky právě ten nápis ve storage jako důkaz, že se to povedlo. Já protože nemám jinou konzoli než moji RGH, tak to nemám jak zkontrolovat, jestli by byl disk funkční na neupravené i bez toho nápisu Mrkvosoft.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Hmm, vím že tohle už jsem jednou s někým řešil, ale už nevím k čemu jsme se dobrali :cheesygrin: Předpokládám, že oba mluvíme o TOMTO nápse.

je důkaz, že by tam to logo mohlo být i když se nejedná o originální HDD.

Je možné, že záleží na způsobu "úpravy" HDD a i na HDD samotném. Ono na RGH ten HDD nemusíš nijak speciálně upravovat, zatímco aby fungoval neoriginální HDD na RETAIL konzoli, musí se použít jednak HDD kompatibilní a jednak i ten se musí upravit za pomocí souboru HDDSS.bin a to v závislosti na kapacitě HDD, který se do konzole pokoušíš instalovat, přičemž ty soubory jsou dostupné jen ve variantách, v jakých se dodává originální HDD do RETAIL konzolí, tj. 250/320/500 GB. Potom bych věřil, že pro konzoli se ten HDD bude tvářit jako originální a ten nápis tam bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, mluvíme oba o stejném nápisu, který je mimochodem uložený právě v HDDSS.bin. Odkud si ho konzole čte to už nevím, ale předpokládám, že právě z části disku, která se upravuje. Disk samozřejmě upravuji kompatibilní WD a zkoušel jsem nahrát jak hddss500.bin tak hddss320.bin a ani u jednoho se to nezobrazilo. Zkoušel jsem disk úplně smazat, zkoušel jsem odstranit hpa oblast disku a nic nepomohlo. Zajímá mě to celkově právě proto, že mi to nejde, když ve všech návodech to jde tak jednoduše. :lol: A z technického hlediska, kde se stává ta chyba, která to způsobí.

Mám podezření, že to dělá poslední verze hddhackr, jenomže se starší neudělám 500gb disk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím ještě nějaké jiné PC se starším řadičem a zkusím nahrát hddss250.bin, když na něco přijdu určitě to sem napíšu. Mimochodem v IT se pohybuju, ale samozřejmě neznám všechno a hlavně co kus železa to originál, takže co jinému jde, mě nemusí vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě že je to firmware, ale při jeho nahrání se upravuje i část disku, která obsahuje informace o tom, že disk je originální Microsoft produkt. Konkrétně 16-22 sektor disku má v sobě uložené právě tyto informace a logo Microsoft. Pokud se tato část jakkoliv změní, konzole potom disk nevidí vůbec. Nechtěná změna může nastat při čtení různými programy pro čtení dat z XBOX disků, například Xplorer360 při použití jiné verze než pro danou kapacitu disku takto disk "zničí".

Seznam kompatibilních disků a verzí programu hddhackr je například tady http://forums.xbox-scene.com/index.php?/topic/746020-hddhackr-v140-build-20130303/ Já upravuji WD5000BPVT - 500GB. Co se týče kompatibilních řadičů, tak poslední verze programu podporuje poměrně velké množství i novějších řadičů.

Zkoušel jsem několik různých počítačů, některé disk viděly, ale nechtěli do něj FW vůbec nahrát, některé ho viděli a FW úspěšně nahrály, nicméně nepodařilo se mi dosáhnout toho, aby se mi v konzoli u disku zobrazil nápis Microsoft. Vzhledem k tomu, že mám RGH, tak mi konzole disk vidí vždycky, můžu použít jakýkoliv a to je právě můj problém, protože nemám neupravenou konzoli, na které bych vyzkoušel funkčnost upraveného disku.

250GB disk, který jsem kdysi dávno koupil, nebyl upravený mnou a v konzoli se mi zobrazoval onen nápis Microsoft. Po tom co jsem si s ním hrál s různými programy kvůli obnovení smazaného profilu, se mi už logo nezobrazilo, což znamená, že některý z použitých programů zapsal na disk něco, co konzole vyhodnotí jako neoriginální disk, ovšem RGH toto obchází a disk vidí stejně jako originál, jen tam není ten nápis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • Moderators
Zdravím, prosím o radu.

Mám WD 320 Gb. Chtěl jsem ho upravit do XBOX 360 4Gb. Nabootovat DOS, a spustit Hddhackr by nebyl problém, 320 bin mám též stažen, ale po spuštění hddhackr vypíše hlášku No ATA Devices Present. Našel jsem, že by mohlo pomoci v BIOSU nastavit IDE místo AHCI, ale u notebooku HP 630 je tak ořezaný BIOS, že ta možnost tam vůbec neni. Je z toho cesta ven ? Jinej noťas nemam, kde to zkusit. Koukal jsem zde, že už jde i exter ale bohužel nelze poté hrát např. Titanfall. Xbox mám chvilku, tak se v něm moc ještě nevyznám, ale místo se hodí na instalaci her. Díky.

No a když to zkoušíš jen na NTB, jakým způsobem máš ten HDD napájený a čím a jak datové propojený?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj disk by hddhacker uměl. Bohužel jsem porád neodstranil mnou uvedený problém a rada nikde :(

Ale ty už přece řešení znáš ;) Tvůj problém je, že nemáš možnost nastavit v biosu kompatibilní mód (IDE), takže bez jiného počítače, kde to nastavit jde, to prostě neuděláš.

Hddhackr disk jinak neuvidí, jiná rada není.:sorry:

Upraveno uživatelem Ravendhi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Tak já přicházím s řešením mého problému ohledně nezobrazení nápisu Microsoft a hlásím, že chyba není nikde a disk funguje bez problémů na neRGH konzoli včetně zobrazení toho nápisu.

Problém tedy vznikl pouze v tom, že moje konzole má RGH a nápis se tam prostě nezobrazuje. Možná je to taky poslední verzí DB, protože neupravený xbox, který teď doma mám nemá nejnovější verzi a aktualizovat ho nebudu, jelikož není můj a nevím jaký je tam flash mechaniky a já ho náhodou updatem nezrušil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 years later...

Ahoj prosím mám problém přesně podle návodu sem vytvořil HDD po připojení ke konzoly sem chtěl naformátovat píše unformatted a dole v pravo Microsoft když dám formát tak to chce serial number to žádám dojede to do půlky a pak se restartuje konzole nevím co s tím děkuju za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu