Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak na diakritiku v DSReaderu


Moki

Recommended Posts

Protože má s DSReaderem mnoho lidí problém, rozhodl jsem se udělat krátký návod, jak a v jakém kódování ukládat text.

Pokud vám DSReader zobrazuje diakritiku (ěščřžýíáéúů) nebo znaky (", ', -, _, ´) chybně - jako jiné znaky, nebo jako čtverečky, měl by vám tenhle tutoriál pomoct, aby se e-booky zobrazovaly korektně.

----------------------------------------------------

1) Otevřeme e-book, který se chybně zobrazuje, v Poznámkovém bloku.

icon4.gifPokud máte defaultně asociovaný pro otevření souborů s příponou .txt jiný program, uděláme to tak, že klikneme pravým tlačítkem na soubor, zvolíme Otevřít v programu > Poznámkový blok.

thum_2022249694cac8b960.jpg

2) Po načtení e-booku zvolíme Soubor > Uložit jako.

icon4.gifNačítání knihy může trvat i několik desítek sekund v závislosti na její velikosti a rychlosti vašeho PC.

thum_2022249694cb4dca60.jpg

3) Jako kódování zvolíme ANSI. Jméno knihy musí mít pět nebo méně znaků (+ přípona .txt) bez diakritiky.

icon4.gif Typ dokumentu ponechejte .txt (v případě že konvertujete text z jiného typu souboru než .txt, třeba .RTF, změňte ho na .txt.

thum_2022249694cbe9b3aa.jpg

4) Nyní pouze přepiště původní soubor.

icon4.gifDoporučuji si udělat zálohu. Nikdy jsem s kódováním neměl problém, ale better safe than sorry.

thum_2022249694cc64e17a.jpg

5) Jak dostat knihu do DSReaderu už popisovat nebudu nebo to udělám jinde, věřím, že základy zvládáte. Doufám, že vám to pomohlo. Užijte si váš e-book!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak si otevřu ebook na počítači - dám uložit jako a ooops, ködování již mám v ANSI.

tak teda to zkusim znova uložit v ANSi - přepíšu to, spustím reader a ooops, uvozovky jsou pořád jako čtverečky.

S tím nic neuděláš takhle - musíš na to mít font, dostupné fonty co mám tak prostě uvozovky nepodporují.

Další upozornění je, že pokud necháš dlouhý název knihy, tak se ti nepovede rozchodit ukládání pozice kde skončíš.

název knihy může mít NEJVÍCE 5 znaků + příponu .txt - aby fungovalo správně ukládání a načítání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde mi ani verdana ani arial ani gara ani calibri. Nejde mi do hlavy, jak to že to někomu jde a jinému ne.Zajímavé, že v moonshelu mi to šlo správně.a to kodování vliv má, zkoušel jsem jeden soubor v různém kodování a v unicode mi to zobrazilo správně (v moonshellu) a v jiných ne.Jak se dají udělat ty české fonty? Dá se to nějak vzít z toho moonshellu a třeba přepsat koncovku?? Rozumí tomu někdo? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fonty musíte mít nahrané v DSku aby vám to pomohlo.

Věci ohledně DSreaderu zajímaly Zuzkys poskytla fonty pro češtinu - zde

a i Annonymous se ptal na pár věcí v topicu - zde

Ten DSreader je trošku pracnější, je třeba k tomu hledat, ale osobně sem nenašel font, který by podporoval jak české znaky tak i uvozovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 8 months later...

to ansi kodování mi prostě nejde dal sem si v poznámkovém bloku udelat 2 knížky potom sem je dal do dska ale proste to nejde ta diakritika je furt chybná

muze mi nekdo poradit proc nejde nahrát uloženoíu stránku dke sem dočetl vždycky si ji uložím !

to je tu tak totální mrtvo že si stím nekdo neporadí

prosíím poradí mi nekdo proč nejde ukládat ulozeneé knihy kde jsem prave docetl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu