Leaderboard


Oblíbený obsah

Showing most liked content since 2.3.2017 in all areas

 1. 6 likes
  Nakonec jsem do hry i s rozpaky šel.. animace postav jsou otřesné, občas se setkávám i s výraznými fps dropy, dále interface a navigace v menu je též napřesdržku a vůbec nemožnost pořádně ovládat společníky v boji mi vyloženě vadí. Nicméně jako fanoušek původní trilogie vidím hlavní problém se ztotožněním se s postavami, slabším scénářem nebo s nevýraznými emocemi - třeba vyloženě při situacích, které bijí do očí, např když menší spoiler: , což je v porovnání s ME1 a situací, kdy jste se měli stát první lidskou Spektrou, zkrátka zklamání. Prý je ale MEA v pozdějších fázích hry lepší, tak uvidím.. Myslím, že je ale chyba se se současným stavem hry spokojit. Původní trilogie nastavila určitou úroveň kvality, kterou další díly nemají downgradovat, ať už jí dělá jiný tým, používá se jiná technologie atd.. Takhle příště dostaneme opět polotovar nebo jenom průměrnou hru, což v případě ME série dost zamrzí. Budu trochu přísnější, než vy ale za mě: fanouškům ME bych hru nedoporučil, případně ať počkají na výraznější slevu. A těm novým, běžte si radši zahrát původní trilogii nebo třetího Zaklínače, to jsou hry kvalitativně úplně někde jinde a rozhodně stojí za plnou cenu.
 2. 6 likes
  Mně přestože angličtina problém nedělá a mohl bych se na češtinu tak akorát z vysoka, tak stále pokud si pustím hru, kde mám doprovod českými titulky (a to nemluvím o dabingu), je to o úroveň jinde. Stejně jako si američan usedne do pohovky, pustí si hru a vychutnává si úvod do děje hry v jazyce, kterému dokonale rozumí, ten stejný pocit mám já, když slyším anebo si čtu mateřštinu. Takže to není o žádné lenosti, neochotě se něco učit nebo se něčemu podřídit, jde o ten pocit a zážitek. Všichni víme, že anglický text (ačkoliv angličtina není tak složitá) může mít vždy několik významů a že pravý význam textů jde mnohdy pochytit až teprve z celé věty. Nechci se tu nikoho dotknout, ale nemyslím si, že tu někdo má angličtinu natolik naposlouchanou, že mu nedělá problém žádný text nebo žádný dialog. Jak už tu bylo řečeno, ve hrách se objevuje i spousta jiných jazyků, než je angličitina a nemyslím si, že ty texty překládají sami tvůrci hry. Dají to někomu na překlad a potom ty texty zahrnou do kódu hry. Ubisoft, přestože jsou jedni z mála (pokud ne jediná) tam češtinu dávají a přitom ceny jejich her nijak nepřevyšují ceny ostatních her. To je důkaz toho, že to jde a že se to firmám ještě musí rentovat. Podívejme se na to tak nějak politicky - taková běžná překladatelská agentura si bere za překlad jedné normostrany v průměru 250 Kč. Kdyby hra měla řekněme 1000 (?) normostran textu, stálo by to 250 000 Kč. Když to podělíme řekněme 200 Kč (částka, o kterou by se navýšila koncová cena hry a kterou bych třeba já za přítomnost češtiny byl ochoten připlatit), vyjde číslo 1250. To je počet ks her, které by se u nás musely prodat, aby se ten překlad zaplatil. Nevím, jestli je to vysoké nebo nízké číslo, ale jestliže se v ČR celkově neprodá ani tento počet od jednotlivé hry, pak by nezbylo než konstatovat, že je Česko pro vývojáře opravdu nezajímavý trh.
 3. 5 likes
  Ještě jednou se takto vyjádříš k uživatelům, kteří ti chtějí pomoct, tak dostaneš Permanentní ban.
 4. 5 likes
  Sony PlayStation Plus členství 12 měsíců za 999,- na xzone https://www.xzone.cz/nahledps3.php3?idg=842
 5. 5 likes
  Kluci mám vás rád, ale tohle fakt ne! Ještě není ani pořádně venku FW pro PS4 Pro s funkcí Boost, která je zatím v plenách a už debatujete o PS5? Jako fajn, pokud se tu má strhonut další peklo spekulací a věštba z koulí, jako tomu bohužel je vždy dloooouho před uvedením další konzole, založte si na to téma o PS5. Do tématu PS4 Pro to s prominutím neserte, protože do konce týdne tu jinak bude dalších 2000 stran blábolů.
 6. 4 likes
  http://www.hrej.cz/novinky/2017/03/29/zname-kompletni-nabidku-ps-plus-na-duben-43916/ Ho*na na entou.
 7. 4 likes
  Sdílím tvůj a asi nejen tvůj dojem/názor.. Toto bohužel vypadá na velkej průšvih, ale těžko soudit podle několika málo minut ze začátku hry. První mise v ME1 taky vypadala všelijak a nakonec se ze hry vyklubal klenot. Ovšem velmi nerad bych se zklamal a doufám, že další série nebude "zneuctěna".. Ale ty animace a grafika všeobecně i z gameplay videí už teď napoví hodně. A vůbec první dojmy a komentáře, ať už herních kritiků (tedy těch "nestraných") nebo hráčů, nejsou zrovna pozitivní. Proboha ME byly vždy nejen o akci, ale stěžejní byly rozhovory všeho druhu a pokud ty postavy zkrátka nemají dobře zpracovanou mimiku, např někdo zemře a charakter se směje, no tak to 2x na atmosféře nepřidá. Někdo se zasměje, odstřílí to, dohraje to, ale fanoušek zapláče.. vidím to zkrátka skepticky. To co v posledních měsících vychází za polotovary, je do nebe volající, ale můžem si za to sami, ptže předobjednáváme. Někdo tomu říká beta, někdo early access, přitom je to už plná hra, na kterou se sbírá feedback k budoucím updatům (a bůhví jestli bude vše opraveno).. Vývojáři pouští nehotové paskvily, aby se stihlo oficiální datum vydání a distributor si mne ruce. + prý i MEA bude obsahovat mikrotransakce. Jako sorry, ale už jen z principu hra za 60 eček (nebo 1800 Kč chceteli) prostě NEMÁ obsahovat tenhle sajrat z F2P titulů. Tohle patří na mobil a ne na konzole/PC. Nezlobte se na mě, ale už to ve mně kvasilo dlouho a na novej Mass Effect jsem se fakt těšil. Teď spíš doufám, aby to nedo***ali úplně.
 8. 4 likes
  CiD, 100% souhlas .... až budu emigrovat do Anglie,tak tam nebudu očekávat hry v češtině,ale u nás na našem trhu bych to bral. To je jako kdyby v kině dávali novinky v angličtině....kolik lidí by na ten film asi šlo? Osobně si myslím,že by se zvýšil i prodej her....já bych měl třeba zájem zkusit hrát i dost her na PS4,ale díky tomu,že to jsou "příběhovky" a jen v angl. , tak to raději nezkouším,protože bych nemusel pochopit to, co mám dělat. Myslím,že aspoň CZ titulky by měli být v hrách v distribuci pro český trh.
 9. 4 likes
  Dalsi eng fanboj... Ziju v cechach a umru v cechach, mluv si treba o linosti nebo jak chces ale proste na nejaky uceni ciziho jazyka nemam cas. Ubisoft tlaci cestinu skoro do vsech svych her a breci nad nejakou ztratou? Ale uz mlcim protoze tohle je proti englismanum zbytecnej boj. Peace Mimochodem je mi 27 a uz jsem se dozil toho ze se zakazalo kourit v hospode, doufam ze se za dalsich 27 let (pokud tu jeste budu) nedoziju toho ze se bude v cesku mluvit anglicky ( nedej boze germansky)
 10. 4 likes
  Imho překlad to češtiny nebude stát o nic víc, než překlad do finštiny, portugalštiny, španělštiny, italštiny, ....
 11. 4 likes
  Podívej se na jakýkoliv CZ bazar a všimni si toho množství amazon edic co všude koluje ... myslíš že se Sony bude paplat s usmrkancema co si přeprodávaj kradené disky, které jsou úplně to stejné jako kdyby to člověk stáhl? Navíc Sony má priority co se regionů týče. Tudíž dokud se tady bude valná většina her prodávat bez krabiček atd, tak je ani nenapadne uvažovat o CZ ... ten překlad stojí celkem dost peněz a je to složitá procedura ( kdo se orientuje/dělal v tomhle tak ví o čem mluvím) 1: JP 2. JP 3. USA 4. JP 5. EU
 12. 4 likes
  já bych založil petici, aby byly petice v češtině abychom mohli podeiposvat petici na češtinu ve hře.
 13. 4 likes
  Já petici nepodepisoval, ale celkově se mi taky situace okolo překladů nelíbí. Konzoli mám krátkou chvíli, doposud jsem byl dlouholetý „písíčkář” a PS4 Pro jsem koupil hlavně kvůli dětem. A především kvůli nim mě to i rozčiluje. Zatím jsem celkově moc spokojený a hraní na PS4 je až nebývalá pohoda, až se mi to oproti PC nechce věřit a kolikrát si říkám, proč jsem něco takového nepořídil domů dřív. Ale to počeštění her to bohužel dost zabíjí. Jsem už postarší kousek a angličtinou vládnu především v psané podobě a to ještě občas musím nějaké to slůvko dohledat ve slovníku. Takže ano, se zapnutými anglickými titulky děj hry v podstatě pochopím a problém to pro mě není zcela zásadní. Ovšem s dětmi už to tak snadné není. Těžko očekávat od osmiletého kluka, že si hru přeloží do své mateřštiny sám. Takže hraní pak u nás probíhá následovně: „Tati, tady ten pán něco říká, přelož nám to.” A táta všeho nechá a jde to přelouskat. Jednou, dvakrát a nakonec sedíte celé odpoledne a děláte překladatele, tedy práci, kterou za vás mohl za ty nemalé peníze, které hra stála, odvést někdo jiný. A mimo to, jde zde o princip. Žijeme v ČR a mělo by se zde mluvit česky. Klidně bych si uměl představit i zákon, že veškerá audiovizuální díla zde prodávaná musí (!) mít českou podporu. U filmů nikdo na malý trh nežehrá a prakticky vše, co zde jde do prodeje, obsahuje minimálně titulky, ne-li rovnou dabing. Bez tohoto jsou u nás filmy jen velmi obtížně prodejné. A ať mi nikdo neříká, že při ceně her pro Playstation, by se pár korun navíc vynaložených na překlad neztratilo. Jestli už dám za hru čtrnáct, nebo šestnáct stovek, to už myslím nehraje roli. A klidně by ta čeština mohla být umístěna na PSN store ve formě DLC. Kdo umí anglicky bravurně a nemá zájem, nestahuje, kdo má zájem, za rozumný poplatek překlad do hry přiinstaluje. Prostě si myslím, že řešení by se našlo, jen chtít. Mám ovšem pocit, že firmy moc dobře vědí, že se jejich hry u nás prodají i tak, tudíž, proč by se namáhaly a utrácely peníze navíc. Jinak za sebe jen dodám, že hry kupuji zatím pouze v tuzemských obchodech, případně nějaké levnější drobnosti v digitální podobě z PSN store.
 14. 4 likes
  Vykonova rezerva PRO bola vyuzita pre vyssie rozlisenie a screeny z 4K vystupu vyzeraju naprosto dokonale a bez artefaktov. Je to rovnaky pristup ako v pripade UC4. V oboch pripadoch ide o nadherne spracovany nie len technicky, ale aj dizajnovo a umelecky vizualny zazitok. Zbytocne tu stale dookola prihliadas na PS PRO ocami PC nadsenca - to ci je PS4 CPU schopne alebo nie uz davno vyriesil engine battlefield serie, ktorej vykon na PC velmi uzko skaluje s vykonom CPU a na PS pro ide v 60fps a tiez s dokonalym vizualom. Co sa tyka tej nejlapsej hernej first party produkcie od SONY - kto nema 4K tv usetri v prospech klasickej PS a herny zazitok bude mat na 99% rovnaky a to je myslim dolezitejsie nez riesit ci by moholi byt efekty v 1080 na ps pro vylepsene alebo nie, zvlast ak uz v zaklade su naprosto dokonale.
 15. 4 likes
  Ahoj vsem slusnym lidem! Brzy zase dostanu par kodu na ps plus i na kredit. Pokud by mel nekdo zajem, hlaste se pres soukromou zpravu (instrukce o par radku nize) Pro jistotu pripominam ceny: PS Plus 365 dni 890 Kc Kredit hodnota 1000 Kc za 700 Kc Jak si kody objednat: Zajemci, piste prosim soukrome zpravy. Pokud mate zajem o kredit, napiste do predmetu soukrome zpravy "KREDIT". Pokud o PS Plus, pak samozrejme "PS PLUS". Pokud o oboje, poslete mi prosim dve zpravy s odpovidajicimi predmety - mivam zasobu bud kodu pro ps plus nebo kodu na kredit, proto objednavky vyrizuju postupne. Budte prosim trpelivi FAQ (casto kladene dotazy): - kody jsou urcene pro cesky PS Store - platnost kodu neznam, zna ji zrejme jen Sony, ale je to nekolik let urcite - jak kredit, tak ps plus se da kumulovat, to znamena, ze pokud koupite vic kusu, muzete je ihned pouzit a ps plus se vam prodlouui o tolik let, kolik kodu jste pouzili, kredit se zase pricita. U kreditu je ale v PS store nastaven strop, kolik smite v penezence mit (V CR jde o limit 4200 Kc). - prevod z banky do banky trva az 48 hodin behem pracovniho tydne, pokud se prevadi v patek odpoledne, penize mohou dorazit az v utery. To neni muj vymysl, takhle v 21tem stoleti pracuji banky.
 16. 3 likes
  Dobrý den, vloni jsem koupil vyčištěný, přepastovaný PS3 SLIM 320GB CFW MULTIMAN . Použitý bohužel jen párkrát, nyní mám doma novou konzoli NewbornBaby1 a ta je s PS3 silně nekompatibilní, spouští obranný program VeryAngryWife ver 3.0 . Proto pokud ji někdo využije a bude dělat radost, rád pošlu dál, nejlépe za cenu za kterou jsem ji koupil, poněvadž jsem ji skutečně nestihl opotřebovat (a cartridge Pampers do NBB1 jsou drahééé ). Poštou, osobně v Olomouci, Prostějově, jak budete chtít. Balík poštou by byl velmi řádně zabalen, vycpán výplní aby se předešlo rozbití, ale znáte českou poštu. Takhle nejlépe platba předem na účet, minimálě poštovné a balné (borců co objednají a nevyzvednou je dost...) Konzole+ ovladač + usb a síťový kabel . Díky :-) Cena dohodou
 17. 3 likes
  No tak hlavně podle toho, že máš u her cenu v CZK.
 18. 3 likes
  Fakt velky problem vypnut si ich ,co? Ja som naopak rad,ze su zapnute hned od zaciatku. Su hry,kde su vypnute a uvodna video sekvencia je bez nich a z toho rozumiem vacsinou velmi malo. V tejto hre sa konecne poucili a prednastavili ich hned od zaciatku na ON,co je len dobre.
 19. 3 likes
  No je fakt, že největší peklo ve hrách je přeložený menu do češtiny. Neházel bych portugalštinu a španělštinu do stejnýho pytle s finštinou a italštinou.Španělština je celosvětově druhý jazyk za čínštinou a portugalsky mluví víc lidí, než rusky. EDIT: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_languages_by_number_of_native_speakers
 20. 3 likes
  hele a co kdybysme udelali petici na to aby se konzole jmenovala Herní stanice 4 a ovládala se pomocí Dvojitého šoku? když už jsme u těch petic
 21. 3 likes
  emreis1983: Mám doma poměrně dost originálních DVD a BR a jelikož se vždy před koupí dost podrobně zajímám o to, co na onom kotoučku obdržím, vím, že to s těmi titulky a dabingy není tak jednoduché. V žádném případě neplatí, že jsou na BR automaticky použity kino titulky a kino dabing. Leckdy se až člověk diví, jaké kejkle se při tvorbě BR a DVD pro tuzemský trh dějí. Nicméně, přímého srovnání nákladů na vydání BR a her pro PS4 jsem se nikde nedobral. Takže těžko říct, možná je ten pes zakopaný ještě někde jinde a opravdu existují pádné důvody, proč dnes čeština u her prostě být nemůže. Jen mi nejde do hlavy, proč to dříve za srovnatelných cen šlo a nyní ne. Ano, rozumím, ale to je právě to, co se zde od počátku řeší. Lidem výborně jazykově vybaveným opravdu nejspíš nesejde na tom, v jakém jazyce se k nim informace dostane. Bohužel je zde ovšem pravděpodobně mnohem početnější skupina hráčů, kteří na tom s porozuměním cizí řeči, z nejrůznějších důvodů, tak dobře nejsou. A právě pro tyto uživatele jsou české / slovenské titulky, či dabing zcela zásadní. A to i přesto, že se třeba nějaká drobnost „ztratí v překladu”, nebo text nebude oproti originálu v tak „kouzelné” a věrné podobě. Myslím si, že je rozhodně schůdnější ta varianta, kdy si pár lidí bude muset postesknout: „Tuto větu bych přeložil jinak”, než když valná část hráčů vůbec nepochopí, o co ve hře jde. A navíc, jak jsem již psal výše, titulky se dají vždy vypnout, takže ani cit znalců originálního jazyka nemusí přijít k úhoně. A jen krátce k poslední věci - pokud by šlo jen o němčinu, ruštinu, či další jazyk nějakého opravdu početného národa, chápal bych, že náš trh je ve srovnání s nimi opravdu malý. Když ale zcela pravidelně vídám u her finštinu, norštinu, či třeba portugalštinu, nevím, v čem je problém.
 22. 3 likes
  Tak dneska dorazil steelbook k Nieru, a vypadá nádherně .
 23. 3 likes
  vim, ze je to OT, ale me se hrozne libi, jak nekteri clenove, hlavne jeden, tady to PRO hrozne hejti... uplne vidim tu radost, kterou mu musi delat sem davat same negativni prispevky.. uz je to spise k placi, nez k smichu... myslim si, ze pokud se nekomu neco nelibi a nevlastni to, tak by tady nemel svuj negativismus vubec projevovat. dela tak ze sebe jen vola.. nic ve zlem.
 24. 3 likes
  Tak, a teď se přiznejte kdo z vás petičářů kupuje kradené amazon edice hry jen disk
 25. 3 likes
  0:50 Mark Cerny sám říká, že to není náhrada PS4, v 1:35 říká, že je zaměřená na vyšší rozlišení, lepší detaily a framerate. Nikdy nepadlo slovo o tom, že hry budou vypadat jako např. Watch Dogs PS3 vs PS4. Pořád se jedná o mezigenerační cyklus. U Horizonu je rozdíl v rozlišení, vykreslovací vzdálenosti, anizotropního filtrování a lepších texturách. Ten nárůst frameratu je způsobenej i CPU ten je přetaktovanej z 1,6 ghz na 2,1 ghz.
 26. 3 likes
  Smartmaxi já pořád nechápu proč to tak řešíš. Vždyť je to dobře, že ty hry na PS4 vypadaj tak dobře, těží z toho přece všichni. Pročko nikdy nebylo prezentovaný jako náhrada za PS4. Na konferenci jasně řekli, že konzole nabídne možnost hrát ve vyšším rozlišení s plnohodnotným HDR. O tom, že by měli hry na Pro vypadat o třídu výš, nepadlo ani slovo. Proto Pročko ani nemá nijak masivní reklamu. Sony nechce aby si lidi mysleli, že Pro má nahradit PS4 a že se jedná o novou generaci konzole. Co se týče Boost Módu tak ten nepoužívá 100% výkonu GPU Pročka. V Boost Módu se nastaví GPU tak, aby odpovídalo výkonu PS4 s tím rozdílem, že se přetaktuje z 800mhz na 900mhz. Což znamená, že v Boost Módu má PS4 Pro výkon někde kolem 1,9 TFLOP (PS4 má 1,84 TFLOP), takže nějaký 2 TFLOPY výkonu leží ladem. To je taky důvod, proč hry pro 100% podporu potřebují patch.
 27. 3 likes
  Tady něco z mých přírůstků nasbíraných za poslední dobu, při přesouvání do archivního skladu jsem se donutil vytáhnout foťák a udělat pár fotek, protože potom už bych je neudělal Horizon Zero Dawn Collector's + Limited Edition For Honor Collector's Edition Box + Gold Edice hry Mafia III Collector's Edition Resident Evil 7 Biohazard Collector's Edition Uncharted 4 Libertalia Collector's Edition Final Fantasy XV Ultimate Collector's Edition Doom Collector's Edition The Last Guardian Collector's Edition Dishonored 2 Collector's Edition Battlefield 1 Collector's Edition Mirror's Edge Catalyst Collector's Edition Socha Huntera v měřítku 1/6, Exclusive Puddle of Blood Version (limitovaná 1200 ks) Socha Huntera je luxusní, dlouho jsem zvažoval, jestli vzít tuhle anebo Dioramu, nakonec jsem vzal Huntera a dobře jsem udělal Rozbalovat ji zatím nebudu, tak tady alespoň unboxing
 28. 3 likes
  Budou to dělat do té doby, dokud jim to budou kupující trpět anebo dokud si na ně někdo nedošlápne. Naštěstí u limitovaných a sběratelských edic toto odpadá, takže u mě se žádné nemilé překvapení nekonalo
 29. 3 likes
  Microsoft Xbox One S gamepad bílý - 899,- Kč - Odkaz Microsoft Xbox One S gamepad bílý - 879,- Kč - Odkaz Microsoft Xbox ONE Gamepad růžovo-černý - 999,- Kč - Odkaz Microsoft Xbox ONE S Gamepad, bezdrátový, Gears of War, šedý - 999,- Kč - Odkaz Microsoft Xbox Gamepad Langley, bezdrátový, modrý - 999,- Kč - CZC - Odkaz, Mall - Odkaz
 30. 3 likes
  Pokud si chceš zalítat nakláněním ovladače, tak doporučuju Flower. Každopádně mluvit tu o podvodu a klamání zákazníka je s prominutím stejná pitomost, jako obviňovat Sony z podvodu, že hra využívá jen tři tlačítka, když jich má ovladač osm.
 31. 2 likes
  Me teda testovani prijde naprosto normalni..stejne jako dtest testuje ruzne vyrobky tak DF testuje jak co bezi nebo nebezi...a budme radi protoze pak by na hernim trhu mohl kde kdo prohlasovat ze tohle je tolik a tolik fps, takovy a makovy rozliseni apod. a my bychom jen kyvali hlavami v neznalosti...
 32. 2 likes
  Hele 14 hodin se to na f-boxu taha a furt nic. Pise to game ready a Pak neco se pokazilo vlozte disk. Ten xbone snat vyhodim...
 33. 2 likes
  Vaše argumenty jsou asi stejně tak podobný jako lidem co se rozčilujou, že domácí spotřebiče jako jsou pračky, sušičky, pekárny na chleba apod. mají anglické popisky. Už se proberte, nejsme aflanárod a náš trh je jak prd ve srovnání se světem... (CiD) v tvém věku bych očekával, že budeš komunikovat bez problému alespoň jedním světovým jazykem, protože si nedovedu představit jak chceš bez jeho znalosti fungovat na poli nových technologií a držet krok s moderní dobou.
 34. 2 likes
  Jen kdyby nekdo chtel vedet jak to dopadlo Jedné uživatelce herního webu se podařilo kontaktovat samotné studio Guerrilla Games a následně proběhl rozhovor se zaměstnancem z PR oddělení. (Hovor probíhal v Nizozemštině a Angličtině) Po seznámení našeho problému a našich úmyslů se konečně dostalo plného vyjádření k překladu do češtiny. U tak velké hry, kde se text různě větví a tvoří příběh je překlad velmi náročný. Celý překlad musí projít někdo kvalifikovaný jako spisovatel, který perfektně zná celý příběh a dokáže ho do daného jazyka vyjádřit. Aby splnili kvalitativní požadavky své i Sony, musí se vše precizně testovat. Protože náš jazyk neovládají, musí být najmutí lidi s nativním jazykem (češtinou), perfektními znalostmi hry a podepsaným NDA (non disclosure agreement) ohledně vyzrazení věcí ze hry. Takové testování probíhá pro každý jazyk několik měsíců, opakovaně ve vlnách dle vývoje hry v sídle firmy. To jsou opravdu velké náklady k rozsahu takové hry (jedna třetina všech nákladů na hru) Z výše uvedeného důvodu není možnost jakéhokoliv komunitního překladu, jako třeba amatérských překladů filmů a seriálů. Do jakého jazyka bude hra udělána tak kromě nákladů na lokalizaci (dabing, titulky) rozhoduje jak Sony tak sám výrobce. U dabingu rozhoduje i to, aby se na disk s hrou vešel, proto někdy bývají lokalizace rozděleny dle regionů. Samozřejmě rozhoduje tržní síla daného regionu jako celku, ne jen konkrétní země. Proto třeba severské státy, i když mají méně obyvatel, mají lokalizace, protože penetrace konzolí je tam větší, mají vyšší příjmy a je větší pravděpodobnost, že si hru koupí. Pak to ovlivňuje oblíbenost daného typu her v daném regionu. U nás to jsou spíše střílečky a sportovní hry a RPG hry jsou zde minoritní. U nové značky je to pak velmi riskantní. To že u některých takových her čeština je, je prostě risk, do kterého daný výrobce šel. Pro každou lokalizaci se dělá risk analýza, není to tak, že nás prostě automaticky vyškrtnou ze seznamu. Na jejím základě určí, jaké jazyky tam budou s ohledem na plánované náklady a výnosy. Z těchto důvodů čeština ve hře není a ani dodatečně nebude, protože se soustředí na další vývoj nových her a menší tým řeší opravy apod. Nicméně i tak se shodli na tom, že určitě má smysl se ozvat, má smysl takové informace předat především Sony, která jim předává podklady pro rozhodnutí o lokalizaci (statistiky, analýzy apod.). A má i smysl takové hry kupovat, i když nemají lokalizaci, protože jinak nebudou mít podklady k tomu, podle čeho rozhodnout. Pokud bude mít hra dobré prodeje, případné pokračování bude mít další jazyky. Když se u nás (a nejen u nás) nebudou takové hry prodávat a to i v celém regionu, tak se jim náklady na takovou lokalizaci nikdy nezaplatí a tak nikdy nebudou. Sony má prý i podklad k tomu, že čeština je složitý jazyk, kterým něco vyjádřit jde jen často dlouhými větami, proto se musí věty krátit aniž by byl narušen smysl příběhu. U jiných lokalizací je výhoda, že mají podobný jazykový základ a vyjadřování v daném jazyku je textově úspornější.
 35. 2 likes
  Jo, smysl tvého příspěvku chápu. Jen jsem chtěl poukázat na to, že ta lokalizace do španělštiny či portugalštiny, která je prakticky v každé hře, má své opodstatnění, protože tak mluví i polovina americkýho kontinentu.
 36. 2 likes
 37. 2 likes
  v threadu o PRO můžu k věci psát absolutně cokoliv, bohužel i to, co třeba tebe dvakrát netěší....nelíbí? Tvůj problém...nečti...neřeš....tvů OT názor je mi u zádele, stejně jako řada dalších, které se zde objevují....píšu sem jak to negativní, tak to pozitivní.....Tak nemel bludy o tom, že sem píšu samé negativní příspěvky. Nemám v tom žádné emoce, to jenom vy máte pocit, že vám někdo sahá na hračku.....tak tu pořád kejháte jak potrefené husy....Si svůj hormonální problém řešte někde na smetišti, určitě tady něco takového je a nezasírejte thread osobníma útokama, které nechápu, že modi nepromazávají. Ještě to spíš podporují. http://gamingbolt.com/horizon-zero-dawn-is-not-maxing-out-ps4-pros-power-guerrilla-games Tady odpověď, proč ani horizon nijak neždíme ps4 pro, jako first party titul....engine byl prostě už hotový...
 38. 2 likes
  Ano, pár filmů jsem svého času amatérsky přeložil i já a samozřejmě vím, že překládání her je zcela jinde. U filmu si jen stačí obstarat originální titulky, ty přeložit a pokud je člověk nehodlá umísťovat přímo do filmu, uloží texťák jako .srt, .sub, či podobně a je hotovo. Maximálně se lehce poupraví časování a za dvě odpoledne opravdu není co řešit. Hry překládal svého času můj kamarád, dodnes jsou jeho překlady volně ke stažení a tam je to jiná liga. Přijít na to, kde je text uložený, rozbalit patřičné soubory vhodným softem, přeložit a znovu zkomprimovat. Pohlídat si samozřejmě délku vět, aby někde něco „nepřetékalo” a hra kvůli tomu nepadala a pokud se mají překládat i obrázky ve hře, pak je to další porce práce navíc. Jenže... To se bavíme o amatérských překladech vytvářených takříkajíc „doma na koleně” a takto přeci nikdo z tvůrců her nepracuje. Pokud není problém vložit do hry titulky německé, francouzské nebo třeba dokonce korejské, či japonské, nebude určitě těžké dostat tam stejným způsobem překlad český. Co se týče cen her, souhlasím, že v závislosti na inflaci, se tyto v průběhu let zcela jistě zvedly. Ale pokud ceny her opravdu „nerostou” reálně, resp. tedy odpovídají současné finanční situaci u nás, potom je třeba se ptát, proč to za ony přiměřené ceny šlo dříve i s češtinou a mnohdy i dabingem a dnes to nejde. Dabing je navíc zcela určitě hodně nákladná záležitost, musí se zaplatit studio, herci, je potřeba vytvořit scénář atd.. Srovnání s filmem je, alespoň podle mě, docela na místě. Minimálně se zmiňovanými bluray disky určitě. Nemám sice po ruce odpovídající statistiky, ale prodeje filmů na BR jsou tak nízké, že se mi nechce věřit, že by na tom mohly být hry ještě hůř. Smutná situace to prostě s těmi češtinami, či slovenštinami rozhodně je. Když člověk vidí u her titulky finské, norské, portugalské apod., nechápe, proč tam nemohou být i ty naše. A ať mi nikdo neříká, že raději hraje hry v angličtině, či případně v jiných jazycích, než ve své mateřštině. To přeci není poezie a většina hráčů nejsou jazykozpytci, aby se kochali originálem. Osobně si myslím, že většina majitelů PS se chce u her především pohodově pobavit a to především v jim přirozené mluvě. Navíc, jak už zde přede mnou napsal VitekS, je zcela nepochopitelné, proč třeba čeština vyjde u hry pro jednu platformu a u jiných nikoli, když už se do onoho překladu jednou zainvestovalo.
 39. 2 likes
  Ja jenom přihodim takovou historku jak jsem jako maly capart hral na fotrove 486ce erotickou adventuru Leisure Suit Larry kde se pohybovalo příkazy v angličtině např. call taxi, open door atd. Mno hrál jsem to s klasickym papirovym slovníkem, nebrečel jsem u toho a naučil jsem se i trochu angličtiny dřiv než jsme se to začali učit na ZŠ. Gameplay zde: Dneska jsou kidi tak zlenivělí, jakmile jim něco nenaserviruješ až pod nos tak se vztekaj.
 40. 2 likes
  Ale zde přeci nejde o to, zda umím anglicky, či ne. Jak už jsem psal, nemám znalosti rodilého mluvčího, nicméně jsem se anglicky několik let učil. Psaný text v drtivé většině pochopím správně, v cizině se stručně také domluvím, byť se rozhodně o žádnou shakespearovskou angličtinu nejedná. Ale proč by se měl každý občan ČR učit cizí jazyky, jen aby se pobavil u konzole? Ne každý má pro jazyky vlohy, někdo na to prostě nemá buňky, jiný na to nemá čas, či náladu, děti se to třeba ještě naučit nestihly atd.. Umět jazyky je jistě chvályhodné, určitě to člověku pomáhá rozšířit si obzory, lépe se domluví v cizině a má možnost vstřebávat informace z různých zdrojů. Ale chtít to po někom povinně? Dle této logiky zde za chvíli mohou vycházet pouze v angličtině knížky, časopisy, přestanou se přidávat české popisky na potraviny a další zboží atd.. Učte se jazyky, holomci, nevíte co je v krabici za jídlo, váš problém. To už pak můžeme rovnou uznat angličtinu jako úřední jazyk a češtinu zrušit. A k tomu počtu obyvatel. Hraji hry cirka 25 let a něco málo už tak pamatuji. Již před mnoha lety, kdy byl trh s hrami u nás ještě v plenkách a tudíž se od každého titulu prodávalo doslova pár kusů, vycházely hry v češtině, dokonce hodně často i s dabingem. A kupodivu se to zaplatilo. Za cca 500 Kč jsem kupoval hry jako Atlantis, Pompei, Faust, Ring, Aztec a další a vše v kompletní české výbavě. Dnes stojí hry na PS4 klidně troj i čtyřnásobek, přičemž je v češtině s bídou jedna z třiceti. Tak kde je problém? A to dnes hry hraje mnohem více lidí než dříve a PS4 je zatím „neprolomená”, tudíž v podstatě, kdo neplatí, nehraje. Jaká je situace ve světě PC je snad dostatečně známo. Spíše si tedy myslím, že dříve lidé tolik angličtinu neovládali, proto se museli distributoři hodně snažit, aby se alespoň něco prodalo. Dnes se spoléhá na to, že mladší lidé, kteří přeci jen tvoří většinu hráčské obce, angličtinu alespoň jakž takž ovládají a touha po hraní je u nich natolik veliká, že hru koupí v jakékoli podobě. Tak to alespoň vidím já.
 41. 2 likes
  Také se vyjádřím. Víte, kde žijeme? Ano, v České republice. Kolik máme obyvatel? Cca 10,5mega. Je to hodně? Jak se to vezme. Náš trh je malý, stejně jako slovenský, proto to nemá cenu, nemá cenu se s tím překladem patlat. Kdyby ten překlad udělali, prodají o pár desítek kusů víc. Už jen kvůli tomu, že v roce 2017 většina mladých, plno starších a pár starých lidí umí angličtinu, která je v každé hře. Angličtina je vcelku jednoduchý jazyk a když k tomu připočtete roky hraní her, ve kterých se vyskytují ta stejná slova v menu a stejná slova při hraní, tak si myslím, že i podprůměrně inteligentní člověk dokáže rozumět větší části hry. Pokud jsi hráč a rád hraješ hry, proč se nechceš učit nejpoužívanější evropský jazyk a jeden z nejpoužívanějších jazyků světa? Má to mnoho výhod a to nejen při hraní, ale i v životě. Pokud jsi starší ročník, možná umíš rusky nebo německy, ano, i tyto jazyky jsou ve hrách. Pokud neumíš žádný jazyk, tak jsi v tom případě...no nic.
 42. 2 likes
  A z čeho bys jako chtěl čerpat když Cerny prakticky žádný rozhovory nedává? Jestli ti trhá žíly, že na PS4 Pro hry nejedou 1080p/60FPS, tak si kup PC a nebudeš to muset řešit. Konzole jsou o kompromisech, bylo tomu už od začátku a bude tomu i v budoucnu, pokud si udrží tenhle formát. Nemluvě o tom, že SONY nemůže diktovat vývojářům jak ty hry mají dělat. V uniklých dokumentech bylo akorát řečený, že rozlišení musí být stejný nebo vyšší než je na PS4 a u frameratu to bylo úplně stejný. Horizon neběží v 60 fps, protože to tak GG nechtějí a je to jejich rozhodnutí jak vynaloží s tím výkonem. Další věcí je, že ty animace v Horizonu mohou být udělaný jenom pro 30 FPS a po odemčení by se mohli rozbít. GG prostě radši vsadilo na vizuál, s tím prostě nic nenaděláš. Podívej se třeba na FF XV jak ho SE rozbili jenom, aby dokázali, že ten odemčenej framerate tam můžou naroubovat. Navíc odemčenej framerate je naprosto k ničemu, pokud si ho nedokáže udržet stabilně. A jak jsem psal, jestli ti to tak vadí, tak jako alternativu máš přece PC nebo ho můžeš použít jenom na multiplatformy a máš po starostech. U exkluzivních her se s tím budeš muset prostě smířit.Ty snad ani Pročko nemáš ne? Tak proč ti to tak strašně vadí?
 43. 2 likes
  Smartmaxi, pohybujes se na tenkem lede... za ty "buz..." jsi zraly na hrube poruseni pravidel. Pokud s nekym nesouhlasis, neznamena to, ze ho musis urazet. Sam v tomto topicu neustale jen spamujes, tvoje dokola se opakujici prispevky o tom, jak nevidis mezi konzolemi rozdil, tady akorat zabiraji misto. Zkus priste prispet necim konstruktivnim, ano? Dohlednu si na tvoje prispevky a nechci uz videt ani naznak nejake urazky - dobre si promysli jak hodlas reagovat.
 44. 2 likes
  No právě že až půjde o dům dál tak se bude hra hůř prodávat a určitě ne za stejnou cenu jako klasická edice.
 45. 2 likes
  Já hlavně chtěl hru, krabička mi nevadí stejne pude o dům dál. Jinak hra je supr. Běhám po krajině a plním co přijde. Kombinace Tomb Raidru, Witchera a Falloutu mi to přijde;)
 46. 2 likes
  Horizon sbírka kompletní :-) Sent from my iPhone using Tapatalk
 47. 2 likes
  D4ve - víš ono říkat někomu že má mířit, je krásné... a myslíš si, že po asi 10 letech hraní FIFY neumím mířit? - a proč to ve starších ročníkách šlo? a teď to nejde? - že by EA něco pos**la? - a nebo jsi jeden z těch kterým to hold pomáhá no Kruta: mírný edit vulgarit.
 48. 2 likes
  Psal jsem to uz v tematu, ktere se tyka primo zmineneho FW, ale zopakuju to teda i tady. FW 4.50 uz je ve veri BETA 4 a v minulosti vzdy byly 4 betaverze nez vydali firmware pro vsechny, proto ocekavam, ze to bude v radech dnu, max dvou tydnu. edit: Pokud byste si chtel nekdo ten FW vyzkouset jeste pred vydanim, tady jsem na nej nasel odkaz: https://senaxx.stackstorage.com/s/L1zr3lCKm8B3pPW
 49. 2 likes
  Já to využívám především na psaní textu, když už teda něco píšu...psaní je s tim mnohem pohodlnější. Jinak jediné, kde jsem to zaznamenal bylo v Last of Us, kde mi čas od času vypadne baterka, tak musim ovladačem klepnout, aby se rozjela. Přijde mi to jako blbůstka na oživení hry Mě se to líbí.
 50. 2 likes
  22 hodin registrovaný na fóru, 7 příspěvků a všechny do 2-4 let starých zapadlých témat. Jinde se tomu říká post hunting, ale neboj, tady máme hodné moderátory, kteří dohlíží na každodenní pořádek a radí lidem. Pěkný den i tobě