Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

PS4 nebo PS4 Slim?


goblinN82

Otázka

Zdravím,

byl jsem téměř pevně rozhodnut pro přechod z Xbox 360 na PS4 ale po shlédnutí videa, kde porovnávali hlučnost při hraní Uncharted 4 na originální PS4 vs PS4 Slim se rozhoduji, zda nebude lepší jít do té Slim verze. Na videu (někde tady na fóru jsem ho viděl) tak je vidět, že originální PS4 dává Uncharted 4 docela dost slušně zabrat zatímco PS4 Slim je téměř neslyšitelná. Z mého pohledu to tedy vypadá, že pokud je nutné, aby běžel větráček na tak vysoké obrátky, tak to znamená že hra z konzole ždímá veškerý výkon ne? Kdyby šlo jen o tuhle hru tak je to jedno, spíš mi jde o to že budou vycházet postupem času stejně nebo více náročné hry a to už je docela originální PS4 (a teď mě prosím neukamenujte za ty silná slova) nyní celkem na kraji svých sil? Je to dost zvláštní už jen v tom že papírově by obě konzole měly být stejně výkonné. Btw pro ty co mi budou doporučovat PS4 Pro tak o ten nemám zájem, 4K TV nemám a ani neplánuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Zdravím opět všechny, mohl bych poprosit ty co přešli z PS4 na PS4 slim jestli to byla dobrá volba? Plánuji na vánoce pořídit jednu z konzolí, buď PS4 a nebo PS4 Slim. Nemohu se pořád rozhodnout kterou z nich...Co jsem tak po střípkách po internetu vyzjistil tak nová Slim konzole je u některých her tišší, někomu se zase o hodně víc hřeje a víc hučí apod. Jaký na to máte názor vy co jste máte zkušenosti s oběmi konzolemi? Děkuji moc předem (řeči typu kup si PS4 Pro si prosím odpusťte).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Nevim proč si to pro nekoupis kdyz uz si chces ps kupovat ? Vzdyt to bude o hodne lepsi psko nez 4ka. Ale pokud chces hrat do budoucna osekane hry o detaily tak jo kup si ps4. A nevim co tu furt resite 4k tv atd. 4k tv vam neprida zadne efekty jako např. Hustejsi vegetace vylepsene textury atd je to jen rozliseni. A 1080p je plne dostacujici. A pokud se mam rozhodnout zda hrat ve 4k s osekanyma detailama nebo v 1080p a s detailama na maximum tak kazdopadne 1080p jasna volba. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Já se přiznám, že i na mě stařičké PS4, které jsou již 3 roky a je to úplně první model běželo Uncharted 4 docela v pohodě, takže dle mě bylo video pořízeno na nějaké vadné konzoli, těžko soudit, ale rozdíl v hlučnosti mezi PS4 1216 a PS4 Slim žádný není.

před 24 minutami, figi-1 napsal:

Nevim proč si to pro nekoupis kdyz uz si chces ps kupovat ? Vzdyt to bude o hodne lepsi psko nez 4ka. Ale pokud chces hrat do budoucna osekane hry o detaily tak jo kup si ps4. A nevim co tu furt resite 4k tv atd. 4k tv vam neprida zadne efekty jako např. Hustejsi vegetace vylepsene textury atd je to jen rozliseni. A 1080p je plne dostacujici. A pokud se mam rozhodnout zda hrat ve 4k s osekanyma detailama nebo v 1080p a s detailama na maximum tak kazdopadne 1080p jasna volba. 

Ano, to máš svatou pravdu, taky do ní jdu a novou TV, kterou mám 6 měsíců kvůli tomu kupovat nebudu. Konečně pořádný názor, který netvrdí - KUP KONZOLI ZA 11 000 KČ A K TOMU MUSÍŠ KOUPIT TV ZA 35 000 + KČ. Palec hore.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Kupoval jsem tehdy po launchy PS4, která docela hučela a topila - vzpomínám na MGS V, kdy to hučelo jako vysavač. Původní ovladač vrzal na triggerech a měl problémy s kvalitou kloboučků. Lesklá plocha na krytu HDD mi přišla fajn a doteková tlačítka působila moderně. Potom jsem měnil za novější revizi, která byla komplet matná. Topilo to méně, nehučelo to vůbec, ale bylo vidět, že je designově ošizená - kratší LED pás byl znát (jen na oko, samozřejmě), mechanická tlačítka na konzoli vypadala otřesně, ale účel splnila. Ovladač byl perfektní - nevrzal.

Slim jsem bohužel doma neměl, ale na první pohled se mi nelíbí a světlo na touchpadu shora mě taky irituje. Pravděpodobně bude mít nižší spotřebu a méně topit.

PRO je z mého pohledu uplně mimo. Vyšší detaily vs. počet FPS? Je to otázka priorit každého hráče, ale u mě je to jednoznačně plynulost hry, která rozhoduje.

4K TV nemám, HDR taky ne, a peníze na upgrade televize (byť by si to zasloužila) také nemám.

Snad ti to alespoň trochu pomůže :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Moje priorita je stabilní framerate, při přechodu z mého stařičkého Xboxu 360 je skok na PS4 obrovský co se týče úrovně detailů takže mi vážně jde hlavně o to aby hry běžely hlavně plynule. Proto jsem byl rozhodnutý pro PS4 ale lidé tady mi to začali vyvracet s tím že má nestabilní framerate apod...taky mi přijde celkem rozdíl dát za konzoli 7.500 a nebo 11.000...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

O to mi právě jde, sice tu jedni licitují o tom že není nutné mít k PS4 pro novou TV a že může zůstat stávající "pouze" fullhd TV...pak mi jde teda o důvod proč kupovat PS4 Pro pokud má většina her stejně fps lock na 30, tak ani výkonnější konzole s tím nic nenadělá a standartní PS4 na těch 30 dosáhne téměř pokaždé ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Kde je napsáno, že ten fps lock bude i pro ps4 pro? Pokud je upgrade hry na ps4 pro verzi tak snadný, jak tvrdil Cerny, pak by neměl být problém, aby hra běžela na ps4 pro lépe už jen z důvodu většího výkonu. Xbox S má taky trošku poštelované grafické jádro a některé hry běží lépe a to se s nimi nic zvláštního nedělalo.

Vemte, že ps4 pro má více než dvojnásobný výkon oproti klasické ps4. Nevím, jak to funguje, ale podle mne by to mohlo být stejné, jako kdybyste na PC nechali nastavené stejné detaily, ale do komplu strčili lepší grafickou kartu. Hra poběží sama o sobě mnohem líp. Byť bude vypadat stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

To bude fungovat u her, ktera maji odemceny framerate, treba Infamous second son, ale u ostatnich her ktere maji framerate zamceny na 30 se dockas maximalne toho, ze tech 30 bude stabilnich a to jeste neni jiste, protoze sice PS4 Pro ma vic jak 2x vykonejsi GPU, ale CPU je jen popohnano na taktech, takze nejvetsi slabina Pro je CPU.

EDIT: I kdyz ten infamous bude mit patch primo pro Pro, tak je mozne ze ten prebytecny vykon daji do grafiky a zamcou to na 30fps.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

To jsem si driv taky myslel, ze by jen stacilo ty hry odemcit a bezelo by to treba mezi 40 az 60fps,ale asi to nebude tak lehke, protoze jsem cetl, ze kdyby to tak melo byt treba u Uncharted 4, tak by to ho museli dost predelat, fyziku atd. Tak nevim no :mellow:

EDIT: Uvadeli tam, ze ta hra by byla zrychlena nebo co :D, netusim jak to funguje, jen tlumocim co jsem driv cetl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Však si myslím, že to je základ, ale kvůli tomu nikdo ps4 pro kupovat nebude....Zásadnější jsou ta grafická vylepšení....Proboha 4,2 Tflops je dost na to, aby hry alespoň po nějaký čas vypadaly podobně jako na lepších PC. CPU je sice srajda, ale konzole funguje jinak, takže tam nehraje takovou roli, jak u klasického PC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu