Jump to content
Karel Kobliha

Televize pro Playstation 4 PRO

Recommended Posts

V 3. 6. 2019 at 9:26, Jonny1619 napsal:

Ahoj, mám doma na testování 55palcovou verzi Sony AG9 společně se soundbarem Sony HT-X8500. Pokud by vás náhodou něco zajímalo (a třeba i o této televizi nebo soundbaru uvažuj ete), napište a můžu případně zjistit. Později budu mít zpracovanou na oba dva kousky i plnohodnotnou recenzi. 

Sony.jpg

Mna zaujimaju 3 veci:

aqustic surface - nahradi soundbar?

jas - postacuje na hdr sceny?

input lag - znatekny/neznatelny?

diky

Už ne, ale chápu, že momentálně loňská je ještě lepší poměr výkon/cena, protože nový obrazově nenabídnou nic novýho, akorát mají dvojnásobnou RAMku, díky který to nádherně sviští 🙂

Měls koupit 65OLED873 za 30k z CZC, to byla velmi příjemná akce.

Případně ještě půl roku počkat, protože když padá doporučená MOC na trhu, padá i cena u Fancy 😉

Co se týče OLED, tak Sony je TOP, o tom žádná. Já právě se nechal zlákat tím Philipsem a předtím jsem měl XE9005 a experimentoval jsem dost i s Q8DN a musim říct, že po tom, co máš TOP LCD FALD VA, tak ten OLED nevnímám jako žádnej zázrak. Některý scény ten OLED prostě nemůže usvítit a nemá to takový koule. Ambilight je fajn, ale na clouding tolik citlivej nejsem teda. IPS mi teda do baráku nesmí, ale u VA je to naprosto v cajku. I ten Android má Sony víc vychytanej, tomu Philipsu to všechno trvá nějak dýl, ale já jsem vesničan a mám času dost 😉 , tak mi toto nevadí, ale chápu, že urban boys by z Philipsu blahem zrovna neuprdávaly blahem 😉

Akorát mi připadá ten rozdíl ceny neobhajitelnej u Sony OLEDů.

Tak starší Philipsy měly ten input lag opravdu nehratelnej, možná šachy hrát šly, ale to je tak vše. Nový se zlepšily, ale pravda, že na Samsung to má ještě daleko. Kdo chce na hry, tak Samsung je TOP od 55" a současně od RU8002 a QLED jsou to 120hz VA, nízký lagy, VRR Freesync, takže pro hry co víc chtít. Zase Sony má top multimedia (mrskneš tam Kodi rovnou, nemusíš přes Xbox nebo jinou krabičku) a přehraje ti vše.

Jako furt v něčem mou bejvalou XE9005 oplakávám 🙂, ale dneska jsem ji poslal do světa a zároveň do dobrých rukou. Nechápu, proč jsou všici z těch OLED tak uchcaný..vždyť když máš výbornou LCD, tak si OLEDem ve všem nepomůžeš. Možná bych byl z oledu taky vytřískanej, kdybych neznal, co uměj top elcédéčka. 

Hlavně nezapomínat, že pokud Sony, tak FancyTV (obchod@fancytv.cz) a pokud Samsung, tak o to víc ;))))