Jump to content

rkolarik

Members
 • Content Count

  143
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2
 • Feedback

  100%

rkolarik last won the day on February 14

rkolarik had the most liked content!

About rkolarik

 • Rank
  Member

Recent Profile Visitors

1205 profile views
 1. 2 nej doporučované TV na hraní jsou Samsung Q8DN (model 2018, mám) nebo Sony XF9005. Záleží na tom čemu dáváš přednost, TV by měli být na hraní srovnatelné. Sony má Android (lze využívat např. aplikaci Kodi), Samsung má svůj Tizen. Akorát ten Samsung už má nové modely 2019, takže vyšší cena. Ale model 2018 ještě pořád je ke koupi (mall, czc) za 30k, já ho sehnal v akci na mall za 25k, cca před 3měsíci.
 2. Dnes jsem seděl celé odpoledne u FC5 a kloubouk dolů jak Q8DN umí zobrazovat. Pokud jsme měl předtím slova nedůvěry, tak po této hře jen smekám. Obraz je prostě nádhera, lesy americké Montany a západy a východy slunce v HDR, to je něco. Oproti předchozí TV je to opravdu znát, což mi zprvu u jiných her nepřišlo. Taky děkuju chlapům za radu jít do 55 úhlopříčky, za týden jsme si zvykl a už mi to ani nepřijde. Původně jsme se té velikosti bál, sleduju to tak z 2,3 metru. Nelituju jediné koruny za tuto TV.
 3. Mám na Q8DN verzi software 1202, zprovoznoval jsem ji v pátek, včera se mi update nechtěl stáhnou, prej nestabilní sít, update má snad 1,3GB. Ted jsem to tedy odpojil od sítě, uf ale těsně. JInak trochu poopravím svůj názor na když jsme dnes zkusil GOW a Horizon, je obraz o třídu lepší než byl na Samsung 6072. Takže TV OK, jen to s tím updatem mi hlava nebere....
 4. Zkusím dnes, večer, ted to okupuje syn u Fortnite... Vracet učo nebudu, TV je fajn, obraz pěkný, má lepší pozorovací úhel to je pro mě důležité, taky umí třeba bluetooth do sluchátek, to původní neumí a když jde žena vedle spát (mám hernu vedle ložnice), apon ji nebudu rušit u TV nebo PS4. Navíc původní TV šla do obýváku, kde si žena lebedí, že může pouštět 10hod HD krb z youtube... , doted tam byla stará LG plazma (rv.2010 "nechytrá" ale obraz pěkný) takže v pohodě. Navíc těch 25k to bylo za hubičku, neřeším. Jen jsem malinko i když naivně naivně čekal wow efekt jako kdysi, když jsme si poprvé pustil na 117 full HD TV vysílání v HD a to mi fakt spadla brada, protože do té doby oproti SDR to byl mazec. Takže asi tak, ale mám to zprovozněné 1 den (týden mi ležela v garáži, nebyl čas), tak uvidím po více zkušenostech. PS: mladej (9 let) říká že u Fortnite je obraz o moooc lepší....
 5. Takže Samsung 55Q8DN je doma a zprovozněn. Prní dojmy, TV je fakt velká, přechod z 50 na 55 při sledovací vzdálenosti cca 2,4 m, mazec, ale asi si zvyknu, nic většího sem ale už tedy nechci. Obraz u HD TV (HBO) krásný, zde je fakt vidět skok vpřed, SD programy ujdou, TV procesor dokresluje seč mu síly stačí a celkem se to daří. U PS4 Pro, obraz je lepší, ale na zadek si z něj nesednu, proti předchozímu Samsung 6serie z r. 2016 to zase takový mega skok není. Filmy z HDD mi jednou skoro všechny ze 100 možná 3 ne, takže tady OK. Pozorovací uhel oproti předešlé TV lepší, občas večer sedím v herně u PC a TV sleduji bokem a na původní TV byl obraz fakt šedý. Předběžný závěr: TV fajn, za těch 25k koupě nelituji, ale u PS4 jsme čekal větší změnu. Holt jsem měl asi dosavadní TV dobře nastavenou Jak je ale v úvodu uvedeno jde o závěr předběžný, nemám ještě odzkoušeny další hry s HDR, zatím jen AC Odyssey a Spiderman a tady žádný ZÁSADNÍ rozdíl nevidím. Uvidím co u GOW a Horizon, dnes večer.
 6. jj, hlavně jsme zvědavý na tu velikost, budu na to koukat z 2,3-2,5m (vzdálenost oči-tv...fakt jsem to měřil ), ted mám 50" a přijde mi to akroát, tak snad toto nebude moc
 7. ještě Samsung UE55NU8002 za mall.cz za 16.990Kč (+ dárek bluetooh reprák v hodnotě 990Kč)
 8. Na mall.cz Samsung QE55Q8DN za 24.990Kč. Co myslíte vyplatí se to vzít v kontextu toho, že jde o výprodej a jsou již nové modely?
 9. OK, beru názor většiny. Tím se však mé dilema rozšiřuje do Samsung Q8DN (je min v 55) a navíc ještě do úvahy: jít do těchto modelů nebo počkat na nové modely Samsungu nebo Sony pro r. 2019...ted vycházejí.0 U Samsungu prej bude lepší obraz z úhlu než dosud atd. Už jsem jak Sheldon když se rozhodoval mezi PS4 nebo Xbox One
 10. Ksakru já snad na vás dám a pak se budu tlouct do hlavy...má tu někdo jiný názor a myslí si že 49 je OK?
 11. Téma velikosti jsem tu už několikrát řešil a jsem opravdu rozhodnutý pro 49. Nechci stejnou chybu jako známej, který do 55 šel a ted mi říkal, že ho to štve, že je to moc velký a měl zůstat u 50. Já si ze 117 cm na 125 cm nemoh zvyknout a zvykl si snad až po roce a to bylo blbých 8cm. Skok o dalších 15 cm nedám. Je pravda že nej nabídka je v 55, i když Samsung ted na jaře na trh emituje nové Qled i v 49". Do obýváku pujde 55-60 určitě, ale tam sedím od tv snad 3,5m.
 12. To chápu, ale jak řikám ze 2 metrů je 50 moje maximum, aby to pro mě bylo ještě přehledné, nechci lítat hlavou ze stranu na stranu. Takže chápu že u detailů je to rozdíl, ale já to nechci mít jako v kině v první řadě. Ted mám v herně mezi TV a gaučem sotva 2 metry a když jsme si to měřil tak a mezi okem a obrazovkou mám max 230cm, takže 55 si neumím představit to by znamenalo ještě o 15 cm víc než mám ted...mazec. U Samsungu je nevýhoda je 50" jsou jen 50Hz a 100Hz je až od 55", u té Sonky by to tak být nemělo.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. Privacy Policy