Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

CFW Xecuter SX OS (v2.0) - přehled, návod, FAQ


Luke25

Dotazník na návod  

46 hlasů

  1. 1. Jak se vám návod líbí?

    • Skvělé, přehledné
      37
    • Super, ale mohlo by být více přehledné
      6
    • Totálně nepřehledné
      1
    • Super, ale nevyužiji to
      2

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

  • Junior Moderators

xbpet: Zmíněné DNS by měly blokovat pouze updaty systému - updaty her by měly normálně fungovat :) Pokud máš zájem o úplné odstřižení od Nintendo serverů (hodí se při využívání SX OS, Atmosphere a dalších CFW), DNS jsou následující (díky 90DNS):

Primary: 163.172.141.219

Secondary: 45.248.48.62

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

very_hard: Máš ještě ten původní BAN, který jsem měl i já do včera. Taky mi šlo v pohodě stahovat. Ale teď Nintendo spustilo novou vlnu, kdy BAN rozšířili na kompletně všechny jejich servery a už nemůžu stahovat ani z FreeShopu a ani oficiální aktualizace her. Dokonce (nevím, jestli to má spojitost) mi včera zničeho nic zmizly z konzole všechna data her, tzn. updaty a DLCčka. Najednou mi nešla spustit žádná hra a musel jsem vše znova instalovat přes NSP. Ale savy zůstaly, takže jinak OK. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

very_hard: Přesně, jak píše Luke25. Bany z využívání FreeShopu (a taky kvůli instalaci .NSP souborů) jsou nyní "povýšeny" na ban na konzoli (resp. certifikát konzole). Je pravděpodobné, že tě takový ban nemine. Dosud to tak skutečně nebylo, nicméně, jak je vidět, Nintendo se adaptuje rychle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luke25 : Ano máš pravdu hraju offline konzoli mám hlavně jako přenosnou a připojení bych stejně nevyužil. Jde o to že zatím nintendo neví že mám SX OS a do budoucna by se dalo to nějakým způsobem obejít popř. vymazat beze stopy když už je ten přístup do jádra. A po tom co nintendo spustilo další vlnu Banů už on-line nemá moc smysl. Záleží co bude dál. Logicky se nabízí aby nintendo u nových her vyžadovalo první připojení k internetu kvůli ověření pravosti hry ale to doufám že do tohoto stádia nedojde. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. pokoušel jsem se dnes objednat SX OS přes https://www.online-trends.net/ , ale tam nelze vybrat zboží, buď je chyba na stránce nebo teď nemají. Někdo tu postoval odkaz na digimartz.com, tak jsem nakonec objednal tam. Switch mám půjčeny a čekám na výhru z aukra, předpokládám do konce týdne. Byl by tady někdo , kdo by mi prosím napsal PM odkud řešit zálohy her? :) díky :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Tak to vypadá, že se blíží update OFW ve verzi 6.0.0 a bohužel bortí některé ze součástí CFW - převážně homebrew, viz "libnx will be broken" (zdroj: gbatemp):

Podotýkám, že nic není zcela jisté, informaci berte s rezervou.

i174j6dmv2j11.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy to přijde určitě, buď v blízké době, nebo později, to je jasné. Zásadní pro nás není to, abychom si dávali pozor na případnou nechtěnou aktualizaci. To si umíme pohlídat, nehledě na to, že ten kdo má BAN, se mu aktualizace ani nenabídne (nebo možná jo, ale nepůjde stáhnout). Problém bude právě v tom, že nové hry, které vyjdou, budou potřebovat právě onen nový firmware, jinak nepůjde spustit. Jedno řešení bych viděl a uvidíme, zda tým Xecuter nebo někdo jiný přijde s možností tzv. "spoofu", tedy toho, aby se konzole tvářila jako že má nainstalovaný aktuální firmware. 

Uvidíme, úplně si nejsem jistý, jestli je to vůbec v tomto případě možné.

PS: Co se týče samotné aktualizace, zaujala mě informace o dvou webových aplikacích, o čemž se už hodně dlouho na internetu diskutuje. Že by prohlížeč, YouTube nebo Netflix? To by mě osobně celkem zajímalo.

PS.2: Myslím, že aktualizace by mohla vyjít souběžně se spuštěním služby Nintendo Online, což je plánované na druhou polovinu září. Nebo klidně i dříve, právě pro tuto službu - viz "paid online will be implemented", což by mohlo mít souvislost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Instalace her pro vyšší FW by snad neměla být problém (minimálně u .NSP souborů): Homebrew aplikace "Tinfoil" v nejnovějších verzích ignoruje při instalaci .NSP kontrolu verze FW a taktéž spuštění údajně normálně proběhne. Prý to ovšem neplatí pro DLC/Updaty, každopádně nemůžu potvrdit - nezkoušel jsem. Nicméně vzhledem k tomu, že to umí Tinfoil, nevidím důvod, proč by něco takového nemohlo fungovat i na SX OS.

Co se .XCI záloh týče, upřímně netuším. Co se web apps týče: Pokud se nepletu, tak Netflix nemá webovou verzi aplikace, ne? Youtube a prohlížeč mi přijdou reálnější :)

A úplně mimochodem: Pokud je někdo v Praze, daruji svůj "Jig" ze sponky (fungoval vždycky), už nebude potřeba :D 

image.png.60d6881e737204f8e0e5b257dc7a1b41.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

INFO:

  • Tým Xecuter neztrácel čas a přichází ihned s novější verzí 1.8. Přehled změn hledejte v prvním příspěvku.


PS: Každopádně máme informace, že tohle je poslední aktualizace verze 1. Nyní nás už čeká (neznámo kdy) verze 2, která bude velká a máme se prý na co těšit. Tak jsem zvědavý s čím přijdou, minimálně tipuji podporu HDD při dokované konzoli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

taka otazocka, ja osobne som stale na v.1.3 a neviem ci mam aktualizovat. Ban uz mam, cize ma to pred nim neuchrani a NSP mi to dovoluje instalovat. Predpokladam, ze asi budem aktualizovat az na v.2 kde by mala byt podpora pre USB HDD pre dokovaciu stanicu.

Aky je Vas nazor na aktualizovanie na v.1.8 ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Mezi verzemi přišlo pár bugfixů a upřímně nevidím důvod, proč zůstávat na starší verzi SX OS - osobně updatuji vždycky prakticky okamžitě (je to opravdu otázka pár kliků). Nicméně pokud jsi neměl žádný problém doteď, tak klidně vyčkej až na v2.0 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ved prave, ze ziadny problem ci nefunkcnost. Stability uplne v pohode ... Preto sa volako nehrniem do aktualizacie, nakolko nevidim pre mna ziadne + co by mi to prinieslo. Vymena OS je jednoducha, vymena suboru + restart konzoly, ale na co ??? Preto sa pytam Vas ktory mate skusenostu s vyssimi verziami, ci to ma zmysel a ci mi to nieco prida. Ak som s niecim spokojny a funguje nerad aktualizujem... Rad pouzivam veci overene a odporucene od ostatnych uzivatelov...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Pokud nepočítám bugfixy, tak ve verzi 1.4 přišla instalace NSP souborů bez potřeby DevMenu, ve verzi 1.5 instalace více NSP najednou a roztřídění do složek.

Tohle byly pro mě asi nejzásadnější body, nicméně funkčností se to od verze 1.3 (v kombinaci s DevMenu) liší opravdu málo, spíše vůbec (pokud nepočítám update LayeredFS, nebo podpora nepodepsaných NCA, kterou jsem osobně ještě ani nevyužil a pravděpodobně v nejbližší době ani nevyužiji) :D

Nicméně vždycky doporučuji update na nejnovější verzi už jen kvůli těm bugfixům - může jich být třeba málo, ale každá opravená chyba dobrá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luke25: uz volaky ten cas pouzivam tento sposob stahovania hier a obcas je s tym problem. Neviem preco, pisali to aj na roznych forach, stiahnuta hra pri instalacii napise error. Skoro vzdy je nutne ju stiahnut znova. Takze, ak Vam nepojde install a napise chybu, staci znova stiahnut a nainstalovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžete mi někdo poradit jestli existuje bezpečný způsob jak zjistit jestli mám ban? V minulosti jsem se asi třikrát připojil přes OFW abych stáhnul aktualizace, někdy v polovině července. Nechci riskovat připojení na net přes konzoli když teď lítají banany :) . Když tak díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat unpinned this téma

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu