Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Gold a Game pass


joys_333

Otázka

Zdravím,

 

Jsem nováček v používání Xbox ONE, před tím jsem měl Xbo360 a tam jsem takové věci neřešil.

Proto se chci zeptat, jestli postupuji dobře, a případně mám pár otázek.
Mám novou konzoly, zapojil jsem ji, vytvořil účet, účet potvrdil přihlásil se, v balení byla karta na přihlášení do xbox live a Game pass, dále tam bylo několik karet pro stáhnutí her.
Takže jsem zadal kód do xbox live a zadal kód ke hře a hru stahuji.

Postupně procházím fórum, ale mám pár otázek....

1. Chápu to dobře že členství Xbox Live se platí ?

2. Teď tedy asi mám členství gold, pokud budu měsíčně platit, mám výhody které chápu, stahování her, dem atd, ale když nebudu chtít platit, zůstanou mě v xboxu a budu moct hrát hry které jsem stáhnul na základě těch kartiček co jsou v balení ?

3. Když zakoupím nějakou hru v době členství v Xbox live Gold, budu tuto hru moct hrát i když nebudu mít zaplacené členství GOLD ?

4. Musím po každém tvrdém startu konzole zadávat heslo ?

5. Live Gold a Game PASS jsou dvě různé věci.

6. Pokud si stáhnu hru v době aktivního Game PASSu, z příslušné sekce, zůstane mě tato hra i po době platnosti PASSu, nebo to mám chápat tak že tu hru mám jakoby půjčenou a jakmile přestanu platit službu PASS nebudu už tyto hry moct hrát ?

Velice děkuji za objasnění, ale jsem starší generace a trochu v těch novinkách a hlavně angličtině trochu tápu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 1
  • Junior Moderators

1. gold i gamepass jsou placene sluzby

2. hry z karticek jsou darkem k xboxu a zustanout ti.

3.hry z goldu, ktere muzes mesicne zdarma stahnout funguji jen kdyz je aktivni gold. vyjimkou jsou hry na xbox 360 v kompatibility. ty zustavaji i bez goldu hratelne. 

4.https://support.xbox.com/cs-CZ/my-account/manage-account/change-signin-preferences

5.a 6. Gamepas je jina sluzba nez gold. gamepass je opravdu jen pujcovna her, nabidka se meni v case. kdyz skonci predplatne nemuzes hrat dal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1
  • Junior Moderators

Sleva pro členy je, takže můžeš koupit a hrát až do konce života, hru kterou koupíš ve slevě hraješ i když Gold už nemáš.

Hrát nemůžeš hry které získás v ramci Goldu zdarma, to musíš mít Gold abys je mohl hrát, podobně jako hry z Gamepassu

Měl sis koupit Gold aspoň na rok (max tři roky) a pak až ten Gamepass Ultimate, měl bys pak místo Goldu GP Ultimate , automaticky by se ti změnilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1

Ahoj,

Vse co vidíš ve sleve, když jsi prihlaseny, je cena, za kterou to koupis. I když prestanes platit Gold nebo Ultimate, hra ti zustane a normalne pojede (Singleplayer).         

Skoda, ze jsi spis nevyuzil tu moznost, jak získat Ultimate členství defacto za cenu Goldu..

Pro nováčky je dobrý tento odkaz http://xboxweb.cz/xbox-one-manual/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Mám ještě nějaké otázky, předem děkuji za odpověď.

1. Pokud si nainstaluji některé hry které jsem dostal ke konzoly jako dárek a následně je smažu z disku, je možné znova je bezplatně nainstalovat ?
nebo je pak musím koupit ?

2. Pokud si koupím nějakou hru ve store, tato hra mě zůstane na stálo a budu ji moct hrát i bez GOLD členství ?

3. Pokud zakoupenou hru zakoupenou ve store smažu z disku, je možné ji opět bezplatně nainstalovat a hrát bez nutnosti GOLD členství ?
například ji smažu z důvodu málo místa na disku.

4. Bez zaplaceného GOLD členství se nedají hrát pouze hry, které jsem stáhnul v době aktivního členství GOLD ?

5.Není GOLD, nejsou hry které jsem stáhnul zdarma ale zůstavají mě hratelné hry které zaplatím ? 

6. Game PASS je půjčovna her, na to už jsem odpověď dostal, takže pokud zaplatím za hry v rámci GAME PASS, nemůžu tyto hry hrát pokud neplatím GAME PASS členství GOLD na tom nic nemění.

7. GAME PASS a členství GOLD jsou různé věci a fungují nezávisle na sobě, každá nabízí něco jiného, jsou to prostě dvě služby, každá placená zvlášť ?

8. Co je tedy lepší si předplatit ? 
Nehodlám asi platit oboje :-)

Děkuji za trpělivost a možná pro někoho hloupé otázky.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Junior Moderators

Cokoliv koupíš z MS Store můžeš hrát kdykoliv, mazat a opět instalovat nehledě na to jestli máš/měls Gold ve chvíli koupě hry.

Gold je pro hraní online MP.

Hry které jsou v Goldu zdarma můžeš stáhnout a hrat jen když máš Gold koupený a aktivní.

GamePass a Gold Live jsou dvě služby, GamePass je půjčovna her a Gold Live je pro hraní online multiplayeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Junior Moderators

Já teď nedávno dělal upgrade z Goldu, koupil jsem 3 roční Goldy (díky @jirik) a za těch 26Kč vzal GamePass Ultimate a mám 3 roky Ultimatu, tudíž se ti Gold změní na Ultimate ☝️

Určitě se ale vyplatí vzít Gold, max na 3 roky a až pak koupit GPU za 26Kč v akci a povýšit to 😉

Potom jsem vypnul Automatické účtování po vypršení GPU a hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Junior Moderators

To víš že funguje a je jasné že by peníze strhávali až po vypršení GPU tak jak u jinych služeb. 😉

Proto máš lepší mít GPU na ty 3roky, déle to bohužel nejde a máš celé 3 roky čas na hraní 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Junior Moderators

ne. pridanim goldu k jiz bezicimu ultimate se prodlouzi ultimate o pomernou cast, nekde tady je ta tabulka, ale neco jako 55% casu pro rocni gold. nechat dobehnout ultimate. pak by mel jit prodlouzit gold a pak upgrade

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zdar vespolek. Mám nově Xbox one. Koupil jsem za 26 Kč ulitame pass na 3 měsíce. Když teď vidím ve store třeba hru xcom 2 ve slevě za 160kc a  koupím jí,a za 3 měsíce přestanu platit ultimate i gold a dubu jen offline singleplayer pojede mi hra normálně, tedy jen singleplayer? (Online samozřejmě ne.) Není ta sleva právě pro členy?

Nebo třeba tato nabídka viz foto

 

Díky za info

Screenshot_2021-02-10-12-05-34-103_com.android.chrome.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu