Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

PS4 - SU-42118-6


GamePlayer1

Otázka

Zdravím, mám problém s konzolí PS4 Slim. Po zapnutí je konzole v SAFE MODU, a napíše, ať připojím USB disk a nainstaluji soubor pro reinstalaci, tak to udělám a konzole hodí chybu hned na začátku - SU-42118-6. Do systému se vůbec nedostanu, jedná se o chybu mechaniky, zkoušel jsem vypojit a zapojit kablíky  od mechaniky, dokonce i HDD vyměnit a chyba přetrvává, konzole jde zapnout když dám disk k mechanice, tak se zapne, ale disk nevezme. Při stisknutí tlačítka vysunout konzole zapípe. Mechanika cvaká, ale žádné jiné zvuky nedělá. Na YouTube jsem se díval, že to můžou dělat vadné pojistky na základní desce, a oprava probíhala jejich výměnou, ale pojistky jsou téměř nesehnatelné. A když někde v cizině jsou, tak se do Česka neposílají. Potom jsem našel alternativní opravu pomocí drátku a izolepy, ale bohužel rozumím každé třetí slovo, tak nevím přesně jak to má probíhat ta oprava, sice to není nejlepší řešení, ale fungovat by to mnělo, může mi to někdo podle toho videa prosím vysvětlit ? Někde jsem četl že ještě pomůže tu stejnou pojistku přepájet, jen přidržením pájky nad ní, ale nevím jestli to může problém vyřešit ? Díky za odpovědi 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
  • Junior Moderators

a mas slim pro nebo normal?

https://www.ebay.co.uk/itm/2x-0402-Small-Size-PS4-1A-Fuse-F6202-for-Playstation-4-Pro-Slim-Consoles-only/353018392898?pageci=b721a8a0-a47c-416b-96ed-25fd0d02838a

a vis jiste, ze to dela tedy pojistka? to stou paskou a dratkem to je nic moc resenii:))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Slim, myslím si že to děla ta pojistka,  jelikož dle chybového kódu bývá vada nejčastěji  v tomto, ale nevím to na 100%.  Ta pojistka nová by mě vyšla s dopravou na 500 Kč,  ale nezjistím že to je na 100% ona, škoda že je nemají někde, např. na alliexpress, kde bývá doprava zdarma a vyšla by mnohem levněji  a  zkusil bych vyměnit. Kdybych to věděl na 100%, tak bych ji vzal klidně i z toho Ebay.  Bych to klidně vyzkoušel s tím drátkem a izolepou, i s tím rizikem, mechaniku ani nepotřebuji, aby jela, stačí když se dokončí ta reinstalace, ale nevím co je třeba udělat, jelikož rozumím každé třetí slovo když to není v češtině. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jako opravovat pojistku lepící páskou ? Jestli nerozumíš tomu co se ve videu děje, vysvětlím česky. Pojistka je součástka, která normálně propouští elektrický proud a chová se teda jako kus drátu. Prostě propojuje ty dvě místa, na který je připájená na desce. Pokud je proud mimo toleranci (příliš vysoký) pojistka se přepálí a vodit přestane tj obvod se rozpojí a proud se nedostane skrz tu pojistku. Takže pokud je ok vodí (a na měřáku naměříš nulový odpor) a nebo je přepálená a nevodí (OL - odpor mimo toleranci). Takže co ten dobytek dělá je, že místo aby to aspoň propájel drátkem tak to je na něj moc, tak tam ten drátek přilepí na hulváta páskou aby propojil ty dvě místa. Což vydrží asi tak do té doby, než ta páska vyschne a celé to upadne.Fuj. Navíc to vůbec neřeší problém proč je ta pojistka přepálená, to se totiž nestane jen tak - obyčejně jde do zkratu nějaký kus obvodu a proto prochází velký proud. Jak tam dáš jenom drát tak už se nemůže pojistka přepálit a můžeš toho zničit daleko víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Junior Moderators

Asik tak. teplota v psku je celkem vysoká a izolepa se odlepí po dosti krátké dobe. kdyz pouzijes multimetr jsi schopen zjistit zda je pojistka mrtva a pripadne tam pripajet jen samotnej drat a spolehnout se, ze nebude proud mimo toleranci nekdy a neodpalis neco dulezitejsiho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu