Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Potrebovala bych radu :} "vychytavkou upraveny" sw


Liliq

Recommended Posts

Chtela bych si koupit PS3, a narazila jsem na nabidku s popisem ze konzole je nova, pouze ma upraveny software a lze tedy hrat stazene hry {pochopila jsem ze je lze stahnout nekde zdarma} jako COD Black OPS, Killzone 3, FIFA 2011, vse ze uz je na hdd ulozene a dokud neaktualizuji na novejsi verzi, ze vse pojede a plati i zaruka. Nejak se mi to nezda, a asi neumim hledat protoze jsem o tom tady nic nenasla.. Dokazal by mi to nekdo vysvetlit? :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtela bych si koupit PS3, a narazila jsem na nabidku s popisem ze konzole je nova, pouze ma upraveny software a lze tedy hrat stazene hry {pochopila jsem ze je lze stahnout nekde zdarma} jako COD Black OPS, Killzone 3, FIFA 2011, vse ze uz je na hdd ulozene a dokud neaktualizuji na novejsi verzi, ze vse pojede a plati i zaruka. Nejak se mi to nezda, a asi neumim hledat protoze jsem o tom tady nic nenasla.. Dokazal by mi to nekdo vysvetlit? :roll:

Ano, vse je pravda..Porad plati normalni 2 leta zaruka ... akorat pri reklamaci prehrajete sotware(fimware) na oficialni..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Pardon, že se do toho tady pletu, ale na tuto otázku tady odpověď nehledej. Už tvůj první dotaz je v současné době velmi ožehavé téma.

Ani odpověď kterou jsi dostala na první dotaz není tak jednoznačná jak se zdá být a určitě řešení, které je v ní uvedeno, není pro uživatele bez širších znalostí problému a dovedností práce se SW.

Ve zkratce se jedná v obou případech o dotaz na věci, které spadají do oblasti "zakázaných" a je jen tvoje riziko se do něčeho takového pouštět. Jsi tu registrovaná před chvílí, máš 2 příspěvky. Nemusí to sice nutně znamenat infiltraci ze Sony :-) ale pokud tě toto téma zajímá, tak pohledej v ostatních vláknech, určitě něco najdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, o čem mluvíš, je CFW - Custom FirmWare (systémový software) - je to proti podmínkám Sony, takže pokud se připojíš na internet, může tě zabanovat - buď PSN účet (se kterým se připojuješ na net) nebo konzoli, ale to netuším, jeslti vůbec dělají/mohou udělat. Je to velké riziko, zvlášť pokud s tím nemáš zkušenosti nebo o tom moc nevíš. Hry se dají stáhnout v podstatě kdekoli - Uloz.to, rapidshare, netload atd. (servery na ukládání velkých dat).

Nevím, jeslti chceš jet pouze origo, ale spíše bych ti doporučoval koupit si nenahackovanou konzoli. A pro jistotu - zeptej se, jeslti tam byl v minulosti použit Jailbreak (také na rozjetí her, ale neupravuje systémový software jako CFW) nebo CFW. Byla by škoda přijít o možnost online hraní kvůli něčemu, co jsi nechtěla :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, taky bych se k tomu asi vyjadril. pises ze konzole je nova a ma "jenom upravenej sw" ...jak uz tady pisou kolegove, nejedena se o legalni vec. a hlavne, proc nekoupit normalni konzoli ? to kvuli cene nebo proc ?

pokud koupis tuhle konzoli, a nebudes v podstate nic delat , tak se ti drive nebo pozdeji stane, ze ti ji sony zabanuje nebo te jinak postihne. tedy pokud se pripojis s konzoli na internet.

taky je mozne, ze uz dotycny uz ban od sony dostal a konzole je v podstate nepripojitelana na internet a psn bez nejakych vetsich nasledku. a proto pouzitelna jen na off line hrani.

neco podobneho bylo v dobe, kdy ms banoval majitele upravenych xboxu, tak najednou se vyrojila spousta inzeratu ze nekdo proda temer novy xbox. az na dotazy z prodejcu neochotne vylezlo, ze konzole ma ban.

nebudu uz dale zdrzovat, jednoznacne bych ale koupi, jakkoliv vyhodnou ! , nedoporucoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Jestli něco při reklamaci stačí anebo nestačí je v této době pouze a jen spekulace. Nikdo tu zkušenost pořádně ještě nemá a nikdo nedokáže zaručeně říct, že za sebou CFW (Custom Firmware) nezanechá nějaké stopy, které dokáží v Sony servise odhalit. Potom by samozřejmě záruka nešla uplatnit (viz. nové licenční podmínky Sony o používání PS3 a zákazu její modifikace).

Že by konzole byla "NOVÁ", jen na ní byl nainstalovaný CFW, to se mi nechce zdát. Proč by to kdo dělal, aby si koupil konzoli, nahrál na ni CFW, ani to neodzkoušel a obratem "výhodně" pro kupujícího prodával?

Jak píše shark1, konzole už může být chycená na PSN, může se na ní v nejbližší době při pokusu o připojení na PSN objevit hláška, že je "Suspended" a co pak. Najednou má konzole úplně jinou cenu, než nová. Navíc, dá se očekávat, že zvláště v tuto dobu se tu začnou objevovat podobné nabídky od méně labilních majitelů PS3, kterým firma Sony poslala e-mail o zjištění používání pirátské úpravy konzole a tak se pod tlakem následků budou chtít svojí konzole zbavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu