Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Sony/Police podnikla razii ke graf_chokolo domu!


varinek

Recommended Posts

Zde jde jen o odstrasujici pripad... proste Sony chce ukazat svoji silu a zastrasit tim vsechny, kteri by neco podobneho chteli delat a vytrubovat to do sveta. 90% tehlech "kauz" konci vyhruzkou a v pripade, ze je ten dotycny opravdu schopny, tak nabidkou prace v te same, nebo konkurencni instituci (ktera za dotycneho rada zaplati kauci)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 141
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Jenze ti kluci zadne hry nekradli :) Pouze prisli na diru v ochrane a vyvijeli pro to sve vlastni nastroje - nepouzivali k tomu zadne licensovane kody, ani kod chraneny autorskym zakonem - na to si davali sakra bacha.. Takze je ubohe takove lidi zavirat. Prirovnal bych to k tomu, ze by nekdo na netu ukazal jak sperhakem otevrit FABku a ty by jsi ho nechal zavrit... To je preci ubohe. Zakon porusuji Ti, co ty hry stahuji a hraji, ale ne ti, co prisli na chybu, tem by se mel vzdat hold a uznani - to neni zadne levicacke smysleni, ale normalni racionalni - jak ukazuji tisice lidi v diskusich po celem svete, co maji stejny nazor, jak ja - to jsme vsichni podivini? Nemyslim si. A jak uz jsem psal - nijak netvrdim, ze piratstvi je ok a ze by se melo branit. To ne. Nemam nic proti tomu, kdyz se spolecnost brani vlastnima silama, ale pouzivat k tomu silu pravniku, kde vyhrava vzdy ten, kdo ma vic penez a moc (Sony), je proste ubohe - nic vic, nic min.

Schvalne - kdybych si ted udelal nejaky software, nekdo mi v nem nasel chybu a ja bych uboze kontaktoval policii s tim, ze vim, kdo za to muze - myslis, ze by ihned udelali domovni prohlidku? Ne. Ale protoze Sony - a to je ten hnus.. Velky moloch je vzdy pred soudem vetsi, nez ty a ma vzdy vetsi pravdu :)

Ok, v tom se shodneme, že pokud mi někdo v softu najde díru, tak bych ho neměl žalovat. Pokud k tomu ale použije nějaké ne zrovna legálně nabyté prostředky (např. u mě ukradené - což, se myslím, i stalo), pak už je to trochu diskutabilní ...

Nechci Sony slepě hájit, a stejně tak na ni nechci stejně slepě plivatr. Její výrobky mám rád, bez nich bych neměl PS3, omezování funkcionality se mi, samozřejmě nelíbí. Ale to omezování byla reakce na nějaké ohrožení - to zase člověk musí pochopit ...

Znovu opakuji, celá monsterakce má za cíl zastrašit a říct všem - obvykle *-náctiletým hackerům: svět není hra, kde máš několik životů, a v případě chyby se respawneš. Pokud budeš dělat neplechu, můžeš dopadnout i špatně. A někdo opravdu špatně dopadne ...

Právníky rád nemám, ale holt někdy to bez nich nejde (což nemusí být zrovna tento případ) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze ti kluci zadne hry nekradli :) Pouze prisli na diru v ochrane a vyvijeli pro to sve vlastni nastroje - nepouzivali k tomu zadne licensovane kody, ani kod chraneny autorskym zakonem - na to si davali sakra bacha.. Takze je ubohe takove lidi zavirat. Prirovnal bych to k tomu, ze by nekdo na netu ukazal jak sperhakem otevrit FABku a ty by jsi ho nechal zavrit... To je preci ubohe. Zakon porusuji Ti, co ty hry stahuji a hraji, ale ne ti, co prisli na chybu, tem by se mel vzdat hold a uznani - to neni zadne levicacke smysleni, ale normalni racionalni - jak ukazuji tisice lidi v diskusich po celem svete, co maji stejny nazor, jak ja - to jsme vsichni podivini? Nemyslim si. A jak uz jsem psal - nijak netvrdim, ze piratstvi je ok a ze by se melo branit. To ne. Nemam nic proti tomu, kdyz se spolecnost brani vlastnima silama, ale pouzivat k tomu silu pravniku, kde vyhrava vzdy ten, kdo ma vic penez a moc (Sony), je proste ubohe - nic vic, nic min.

Schvalne - kdybych si ted udelal nejaky software, nekdo mi v nem nasel chybu a ja bych uboze kontaktoval policii s tim, ze vim, kdo za to muze - myslis, ze by ihned udelali domovni prohlidku? Ne. Ale protoze Sony - a to je ten hnus.. Velky moloch je vzdy pred soudem vetsi, nez ty a ma vzdy vetsi pravdu :)

No ti tvoji "kluci" zkratka delali "neco"... A jestli to "neco" je legalni, nebo neni, jestli maji byt potrestani, nebo nemaji, o tom musi rozhodnout soud. Od toho ty soudy a pravnici v nasem aktualnim zrizeni jsou. A policie je tady od toho, aby nekam zasla a obstarala dukazy. Nerozumim co je na tom uboheho a ani tomu, ze kolem toho muzou vzniknout 4 stranky debaty na foru. Vse je prece celkem jasne dane.

A k tomu, ze je Sony moloch a ze maji penize, a kdesi cosi - Apple je podobnej moloch a neni to tak dlouho kdy jakysi Geohot odesel od soudu ocisten v otazce hackovani iPhone. Takze ono to porad tak nejak funguje i bez penez...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze ti kluci zadne hry nekradli :) Pouze prisli na diru v ochrane a vyvijeli pro to sve vlastni nastroje - nepouzivali k tomu zadne licensovane kody, ani kod chraneny autorskym zakonem - na to si davali sakra bacha.. Takze je ubohe takove lidi zavirat. Prirovnal bych to k tomu, ze by nekdo na netu ukazal jak sperhakem otevrit FABku a ty by jsi ho nechal zavrit... To je preci ubohe. Zakon porusuji Ti, co ty hry stahuji a hraji, ale ne ti, co prisli na chybu, tem by se mel vzdat hold a uznani - to neni zadne levicacke smysleni, ale normalni racionalni - jak ukazuji tisice lidi v diskusich po celem svete, co maji stejny nazor, jak ja - to jsme vsichni podivini? Nemyslim si. A jak uz jsem psal - nijak netvrdim, ze piratstvi je ok a ze by se melo branit. To ne. Nemam nic proti tomu, kdyz se spolecnost brani vlastnima silama, ale pouzivat k tomu silu pravniku, kde vyhrava vzdy ten, kdo ma vic penez a moc (Sony), je proste ubohe - nic vic, nic min.

Schvalne - kdybych si ted udelal nejaky software, nekdo mi v nem nasel chybu a ja bych uboze kontaktoval policii s tim, ze vim, kdo za to muze - myslis, ze by ihned udelali domovni prohlidku? Ne. Ale protoze Sony - a to je ten hnus.. Velky moloch je vzdy pred soudem vetsi, nez ty a ma vzdy vetsi pravdu :)

Presne tak, oni nepracovali na tom aby slo hrat hry...A kdyz si koupis konzoli tak je snad jedno jestli s ni hodis o zem nebo se v ni zacnes hrabat...Je to tvuj majetek..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konzole tvůj majetek je. Program v ní uložený ale už ne, k němu žádná práva nemáš a nemůžeš ho jen tak upravovat. A zde je právě problém. CFW nevzniká na zelené louce, ale vychází z původního OFW.

A na tomhle stojí vlastně všechny žaloby Sony v poslední době.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzpamatujte se... Legalizujete tu kradení! A ještě se divíte a nadáváte, když se někdo nechce nechat okrádat... A ohlasy typu:"každej nemá pěnez na hry jako ty" neberu, když na to nemáte, tak si to nekupujte...

A že je SONY takhle radikálně je jedině... nemůžeme to do nekonečna přehlížet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jsou pekni zm... chudak ten hacker prisel o vsechno :-( preju sony at prichazi o co nejvetsi penize ! :D

A takhle když budem přemejšlet všichni tak se mužem vrátit do pravěku a bavit se cvrnkáním kuliček na počítadle!

Protože určitě každej se bude hrnout do vývoje nových věcí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A takhle když budem přemejšlet všichni tak se mužem vrátit do pravěku a bavit se cvrnkáním kuliček na počítadle!

Protože určitě každej se bude hrnout do vývoje nových věcí...

Spravne. Zavrit hubu a drzet krok a kdyz nekdo odhali neco, co by se nemelo, tak sup s nim do basy!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu, o jaké zavřené hubě a držení kroku tu pořád mluvíš. Hacknutím konzole a zveřejněním hacku tak, aby se na konzoli dalo pirátit - to je ta otevřená huba a vybočení z řady ? Vysvětli, pořád tomu nějak nerozumím, v čem spočívá ta užitečnost, která je teď nepochopena a ti dobrodinci jsou za ní perzekuováni ... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu, o jaké zavřené hubě a držení kroku tu pořád mluvíš. Hacknutím konzole a zveřejněním hacku tak, aby se na konzoli dalo pirátit - to je ta otevřená huba a vybočení z řady ? Vysvětli, pořád tomu nějak nerozumím, v čem spočívá ta užitečnost, která je teď nepochopena a ti dobrodinci jsou za ní perzekuováni ... :-)

Nevim, proc neustale zvyraznujes POUZE a jen moznost pirateni. Pro mne a spoustu dalsich lidi je zajimavy ten model zabezpeceni - to je to, co se prolomilo a postupne otevira. To je pro mne ta otevrena huba. Ostatne lidi, ktery Sony soudi prispeli k pirateni pouze NEPRIMO. Oni nevytvareji ISO loadery atd. Oni pouze otevreli system a je uz na ostatnim a na userech, jak se toho chopi. Nekdo to pouziva, aby na tom hral homebrew, nekdo PS3 pouziva (i) na vypocty a novym updatem o moznost Other OS prisel a ted tu muze byt moznost. Ze majoritne to lidi pouzivaji na pirateni je vec druha - ale to je vec lidi, ne tech, kdo na to prisli.. Ze strelny prach se nepouziva pouze k dobrym ucelum, je take vec druha.. Kazdou vec muzes zneuzit - ale kvuli tomu preci nebudes odsuzovat ty, kteri na danou vec prisli, kteri ji otevreli a dali k dispozici ostatnim - ale ty, kteri ji zneuzivaji, ne?

A ano, prijde mi to jako otevrena huba, jako projev svobody, ze neco uzavreneho otevres, vysvetlis principy fungovani a nemusi to tak byt jen "neco tajemneho", o cem nikdo nevi, jak funguje. Na stejnem principu funguje cracking, hacking i lockpicking - proste zverejnujes nejake "tabu" informace, jenz by nekteri lide radi videli skryte - ale tim by se nijak nezmenilo to, ze ta dana vec (napr. zamek u lockpickingu) je spatne navrzen, pokud se do nej da dostat.

Nevidim nic pozitivniho na tom, kdyby vse bylo uzavrene a kazdy, kdo by se chtel nejak podelit s principy fungovani te veci, by byl okamzite odsouzen. Mne se zda, ze to stale sledujes ze strasne uzkeho pohledu.. Porad v tom vidis jen ten warez, nic vic. Tady jde ale i o princip a o mnohem vic, nez warez, jenz vubec nebyl naplni a cilem lidi, kteri jsou za nej zavirani.

A dale nechapu, proc porad ti sami lide neustale pisou do takovych topicu. Kdyz podporujete originaly OK. Jste dobri lide, my jsme ti spatni, ale pak preci nelezte do "ulicky vyvrzencu" a nezakladejte flamewar, ne? V tomhle topicu se proste sjednucuji lidi, kterym tahle causa vadi, kterym vadi chovani Sony.. Pokud jste opacneho nazoru OK, ale pak vam tento topic a prispevky v nem nemohou nic privest a vy to vite. A vase nazory respektuju, ale nijak nezmeni muj nazor, ani nazory ostatnich, co sympatizuji s hackery na scene a ani nas to nejak "nenapravi".. Takze nechapu, ceho chcete dosahnout? Jde vam opravdu jen o to, rozpoutat tu hadku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň Anonynmous, ale základu tohohle flame si stál ty, pak jsem se přidal já a další.

Jak tu padlo: Když najde někdo chybu v mém softu - je to dobře. Ale pouze, pokud na to upozorní a NEVYUŽIJE to dál! Tedy, nepověsí to na internet a nevytvoří CFW atd. To je podle tebe správné?

Kdybys ukradl recepturu od KFC, a řekl vedení KFC, že víš, jak to ukrást, "měli" by ti poděkovat. Ale kdybys o tom vydal knížku a kuchařku, už by tě žalovali o miliardu.

Jde tu o to, že CFW a JB vznikly pouze za záminkou stahování her. Homebrew byla jen zástěrka. Nedivím se, že Sony reaguje takto ostře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň Anonynmous, ale základu tohohle flame si stál ty, pak jsem se přidal já a další.

Jak tu padlo: Když najde někdo chybu v mém softu - je to dobře. Ale pouze, pokud na to upozorní a NEVYUŽIJE to dál! Tedy, nepověsí to na internet a nevytvoří CFW atd. To je podle tebe správné?

Kdybys ukradl recepturu od KFC, a řekl vedení KFC, že víš, jak to ukrást, "měli" by ti poděkovat. Ale kdybys o tom vydal knížku a kuchařku, už by tě žalovali o miliardu.

Ale pozor. Je rozdil neco ukradnout a na neco prijit. Ty si snad myslis, ze tihle typci vsechno ukradli? A to jim ta kradez trvala tak dlouho a proste to trapne vypousteli vzdy po castech? :D Ne, to fakt ne. Je pravda, ze nejaky material byl zprvu ukraden - a ano, to neni dobre - ale pak by Sony mela soudit toho cloveka, co to ukradl a ne ty, co na tom stavej.. Ano, ta ukradena cast zadne hrdinstvi neni - to jsem nekde i nekolik patku zpet, kdyz to bylo aktualni, psal. Ale ty dalsi veci - na to vse uz prisli sami a rozhodne to neni nic primitivniho (kdyby tu nekdo chtel oponovat: "nojo, po tom, co se dostali k tem kradenym vecem, tak uz je to jednoduchy" - to neni pravda, neni to jednoduchy a zaslouzi si to obdiv.. ).

Takze ve zkratce: pokud by nekdo recept ukradl, tak ano, zaslouzi si jit do basy, jako normalni zlodej. Pokud by ale nekdo prisel sam na recept (urcite by nebyl uplne stejny, ale chutnalo by to stejne), tak si zaslouzi obdiv a rozhodne bych nemel nic proti tomu, kdyby to zverejnil a podelil se. To mi prijde fer.

Jde tu o to, že CFW a JB vznikly pouze za záminkou stahování her. Homebrew byla jen zástěrka. Nedivím se, že Sony reaguje takto ostře.

Nenech se mylit. Geohot atd. vazne nehraji hry - nebo si myslis, ze PS3 a iPhone crackuje, protoze je to jeho prace? Ne. Proste to dela ze zabavy. Pochop, ze tyhle lidi nezajimaji hry. Zajima je zdolavani prekazek ve forme zabezpeceni v IT. Vubec jim o hry neslo. Ale pochopitelne jim muselo byt jasne, ze to k tomu dojde, pac tomu ani nijak nebranili :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím proč bych se ti měl omlouvat.Nemůžu za to,že jsi můj příspěvek taky nepochopil.Možná jsem ti měl napomoci daním prvního odstavce do uvozovek.

Zřejmě někde v pravidlech fóra je dodatek,kde je napsáno koho můžeme urážet (sony a všichni co si brání své) a svoboda slova platí jen pro určité osoby(viz tvůj příspěvek nahoře)

Jen poznatek:

Nadáváš na sony a sám se tak chováš - omluv se nebo ban - používejte OFW nebo ban.

Je mi úplně jedno co uděláš.

//Anonymous_: Co udelam? No preci dodrzim slib. Ono urazeni a nadavky ani nejde pochopit jinak, nez jak jsou mysleny. Proste jsi mi nadaval a to se poprit neda a je mi jedno, jak byl myslenej zbytek. A pozor. Nechovam se jako Sony. Ja nejdu po nadejnych inteligentnich lidech, nybrz po vulgarnich trotlech.

P.S.: Timto postem jsi opet jen dokazal, ze jsi necetl/nepochopil moje posty. Mne vubec nevadi, pokud Sony banuje nebo jinak blokuje pristup do PSN, to je jeji pravo a patri to k normalni obrane. Proste: You don't get it! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že Geohot nehraje hry, tak ale proč to dal na net? Když ho to baví. Pokud mu jde o ten titul, ten pocit a to vědomí, tak ať to nahraje, někde dokáže, ale proč by to měl vydávat a ohrožovat?

Ne, uz jsem vazne sem nechtel reagovat.. Ale kdyz ti to neda spat.

1) zasekl se na mrtvem bode, nevedel co dal, hodil to na net - podivalo se na to vic lidi, vic hlav vic vi a mohlo se na tom pracovat dohromady jako komunita...

2) snad kazdy se chce s necim takovym pochlubit. Kdyby jsi ciste hypoteticky vynalezl nejaky lek - treba na AIDS, i pres to, ze by jsi to udelal ilegalnim zpusobem (ted neres jak co atd.. ciste hypoteticky), tak by ses take urcite chtel pochlubit - i treba presto, ze latky, ktere by jsi pouzil by jsi pouzival ilegalne, bez opravneni... Neres prosimte argumenty, ze kdyby jsi prisel na takovy lek, tak by se neresila legalita atd.. Neres to, jinak se dostaneme do kruhu. Ale principialne jde o to, ze se chtel pochlubit, ukazat svetu, co dokazal - prijde mi to docela normalni. Snad kazdy se chce se svou praci pochlubit, zvlast kdyz jde o neco tak dobreho, ze to ohromi hodne lidi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu