Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Návod jak vypálit XGD3 hry


Kociq

Recommended Posts

  • Odpovědi 735
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

To máš sice pravdu, nicméně smutná je ta záležitost, že mechaniky to zvládnou v podstatě všechny ...nicméně c4eeva si vybrala konkrétní typ a upravila jim FW. Kdyby v tomto případě, který nesouvisí s XBOXem jako takovým vydali zdrojový kody - pak bychom si je mohli upravit aj na naše mechaniky. Mě třeba docela štve představa pořízení další mechaniky kterou vlastně nepotřebuju, na druhou stranu chápu, že zdrojáky nikam nedají protože by tím jen nahráli MS. Ale proč nedají kody nějaké jiné skupině, která bude modovat více mechanik to nechápu. Osobně bych radši 3 kila za úpravu svýho FW (BTW taky liteon) takže práce na 2 hodinky, na 3 s testováním. Než 600 kil za další zbytečnej krám ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
To máš sice pravdu, nicméně smutná je ta záležitost, že mechaniky to zvládnou v podstatě všechny ...nicméně c4eeva si vybrala konkrétní typ a upravila jim FW. Kdyby v tomto případě, který nesouvisí s XBOXem jako takovým vydali zdrojový kody - pak bychom si je mohli upravit aj na naše mechaniky. Mě třeba docela štve představa pořízení další mechaniky kterou vlastně nepotřebuju, na druhou stranu chápu, že zdrojáky nikam nedají protože by tím jen nahráli MS. Ale proč nedají kody nějaké jiné skupině, která bude modovat více mechanik to nechápu. Osobně bych radši 3 kila za úpravu svýho FW (BTW taky liteon) takže práce na 2 hodinky, na 3 s testováním. Než 600 kil za další zbytečnej krám ...

Jsi absolutně mimo realitu a o problematice FW a jeho tvorby evidentně nic nevíš. Není úplná náhoda že si c4eva vybral Liteony série iHAS a zapomeň na to, že podobná úprava FW lze provést na všech mechanikách. Vypustit čí někomu předat zdrojový kód? Ne, takhle to na Xbox scéně opravdu nefunguje, ostatně nevím že by to tak fungovalo snad někde jinde.

Názory typu vyhozených 600 Kč za mechaniku, za podobný krámy apod. jsou abolutně mimo realitu a doporučil bych ti kupovat originálky. Vem si např. takového Zaklínače 2, který teď vyšel s CZ lokalizací a jehož tvůrci si bezesporu zaslouží podporu ve formě prodeje titulů. Za krásných 999 Kč si můžeš pořídit do své sbírky originálku a budeš mít dobrý pocit.

P.S. Ehm cože? Cena jedné originálky je přesto vyšší než cena mechniky iHAS která mi bude dělat funkční zálohy XGD3? WTF? :roll:

P.P.S. c4eva je ON, ne ONA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co když třeba Max Payne bude mít zase nějakou novou ochranu, která bude potřebovat zase něco nového. Jde mě jen o to ať pořád nevymýšlím jak to obejít. Jasně že se pořád vyplatí koupit mechanika za 600.- než kupovat originálky, ale lidi by chtěli zadarmo úplně všechno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
A co když třeba Max Payne bude mít zase nějakou novou ochranu, která bude potřebovat zase něco nového. Jde mě jen o to ať pořád nevymýšlím jak to obejít. Jasně že se pořád vyplatí koupit mechanika za 600.- než kupovat originálky, ale lidi by chtěli zadarmo úplně všechno.

Další z těch co nečtou. Bylo už řečeno stotisíckrát, že XGD3 není ochrana, ale FORMÁT disku, který se vyznačuje tím, že pojme více dat než standardní XGD2, přičemž za normálních okolností se tato extra data nevejdou na standardní DVD DL médium. Proto vznikl FW iXtreme Burnen MAX, proto mechaniky iHAS.

M$ uvedl tento formát před poměrně nedávnou dobou a je to od dob existence Xboxu první změna formátu disku. Přičemž X360 nám existuje jako dlouho? 7 let? Máš pocit, že změna formátu jde měnit ze dne na den? Myslíš si, že si jen tak někdo řekne, že by bylo dobré pro hry v příštím měsíci udělat nový formát disku protože nám ten původní, na jehož vývoji jsme strávili řádově mnoho měsíců, někdo prolomil? To jsou základní fakta nad kterými člověk nemusí moc přemýšlet aby si je dal dohromady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň, ale nemůžu souhlasit ...Netvrdím, že by úprava jela na všech FW a všech generickej mechanikách výrobců. Jsem ale přesvědčen, že se tu bavíme o 60 % mechanikách. Ne, iHAS sem rozebranej neměl ale měl jsem na stole iHAP což je ta sama mechanika na PATA rozhraní a není v ní vůbec nic zvláštního, ba naopak má velice podobnou skladbu PCB jako ASUSka. Duvod toho proč si c4eva vybrala Lite On iHas je jednoduchý - kvalitní mechnika, momentálně je to výrobní řada Lite-on, rozumná cena a hlavně - spousty zkušeností s mechanikama tohoto výrobce (Falcon, Jasper, Slim). Jinak máš pravdu softwarové inženýrství není uplně můj obor, zabývám se core síťařinou, nicméně v rámci vývoje a skriptování mám něco za sebou a fakt neřeším 500 stovek za mechaniku, řeším pouze tu ideu, pouze to že bych měl mít další kus HW. C4evě to nemám za zlé, já je chápu a souhlasím s politikou toho, že vyřešily problém a je na nás se přizpůsobit. Nicméně pokud vidíš trochu do scény, věděl by se, že se spousta větších scénových grup rozdělilo a vytvořilo menší frakce a svoje týmy a takový tým právě mohl vyvíjet další FW. Proč ? Protože tyhle skupiny nejsou čistá scéna, ale částečná komerce - bez c4evy nefunguje jungle flasher, bez firmware není možné vyrábět hračky Team Xecuter - všichni jsou propojeni a je to pro ně byznys - což samozřejmě popírá filozofii scény (release sceny)...

Záměrně píšu C4eva v ženském rodě, protože za tím názvem se schovává skupina lidí - tudíž ta skupina a je vážně pošetilé si myslet, že se jedná o práci jednoho člověka.

Byl bych rád pokud bys toto nebral jako handrkování ale pouze jako osobní názor a pohled na věc, nepřu se tu s tebou a je možné, že se v něčem i mýlím rád se nechám případně poopravit. Neber to jako utok na tvou osobu ... Piece :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Xecuter je především vývojový tým, který si sám navrhuje a vyrábí HW už po dobu 10 let. Pokud bys o nich jen něco málo věděl tak bys taky věděl, že spousta jejich HW nemá co dočinění s FW pro DVD mechaniky a jsou naprosto oddělenými a samostatné funkčními celky.

Nevím, kde jsi vzal takovou blbost, že c4eva je skupina nějakých lidí. Nevím jak dlouho se pohybuješ v této oblasti a kde jsi byl za posledních pár let, ale tak jako ty jsi "foruman", tak je c4eva a ano, ač se ti to může zdát být jakkoliv nemožné, tak CFW pro Xbox mechaniky závisí jen a pouze na něm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koho zajímá životnost mechaniky? :P Je hodně lidí co nemají HDD a jedou jen z DVDček a co? Hrajou v pohodě jako ti, co HDD mají. A že místo 4 let vydrží jenom 2? No a co, stejně na E3 bude představen nový Xbox (i kdyby nebyl, tak koupím nový xbox a jedu dál ;), tak ten starý nebude příští rok už potřeba (důkazem toho buď film real steel) kde je jako banner uveden "Xbox 720" a neříkej že to nebude xbox 720, to je celkem jedno jak se to bude jmenovat. BTW: Kvůli hře co hraju 30 minut se mi VELICE opotřebí mechanika, tý jo, neměl bych si už radši koupit novou teď? :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejede mi [Prototype2]

Vypálil v Img burn (nastavil jsem ho podle http://console-forum.net/tema/131171...backup+creator (hned ten první postup) )

Hry XGD3 pálím už dlouho a zatím mi všechny hry šly... až na [Prototype2]

Mám LT+2.0 a LG vypalovačku

Poradí mi někdo v čem jsem udělal chybu, případně v čem jí mám ještě zkontrolovat nebo jak vypálit aby jela ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je sice moc hezké, ale stačí si přečíst bod 4 postupu dle tvého odkazu.

Je to 1000x omílané téma, 1000x zodpovězené, nikdo z Teamu TX, natož c4eva nikdy nenapsal a neprohlásil, že je funkční jakákoliv jiná metoda pro XGD3 tituly než přes mechaniky Liteon řady iHASx24. Ten odkaz (mimo to že link odkazuje kamsi na poštu na seznam.cz) je postup pro úpravu ISO image her potřebnými topologickými daty a v závěru (zmiňovaný bod 4) je zopakovaný způsob jak XGD3 tituly vypálit.

Nevím, proč neustále někdo chodí se svými vlastními objevy a prohlašuje je za funkční, když se to příčí všemu dávno objevenému a popsanému.

Není to vlastní objev, psal jsem si s klukama ze zahraničí kteří mi radili, potom co jsem pochopil postup jsem nadále zkoušel na vícero vypalovačkách a hry jsme zkoušeli též na vícero konzolí a vše ok, nikdo nepotřeboval iHas mechaniku, flash máme LT+3.0.

Návod přikládám zde :

http://www.edisk.cz/stahni/15083/XGD3_postup.rar_27.31MB.html

Tady je odkaz s mým vypracovaným návodem + všechno potřebný, good luck =)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pakliže nevypaluješ přes Liteon Ihas, XGD3 hra nebude nikdy vypálena korektně (proto taky nejde nainstalovat na hdd) a s takovou hrou určitě ne na live, je to napsáno zde i všude jinde asi milionkrát. Tyhle alternativy jsou úplně o ničem. Investuji směšných 400,- kč do Liteon Ihas a problém vyřešen. Kdo není ochoten investovat ani tuto malou částku, at nehraje záložní kopie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu