Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Sběratelé HER :)


Recommended Posts

  • Odpovědi 7,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Přidané obrázky

  • Moderators

Už jsem to tu někde psal hodně dávno, jak je to se zavvi (na podnět toho, že jsem v několika případech zásilek od nich byl vyzván k doplacení CLA).

Zavvi sice sídlí v UK, ale největší sklad má na Normanských ostrovech. To je (bohužel pro nás) místo, které leží mimo celní prostor evropského společenství. Dle zákonů ČR podléhá každé zboží přicházející ze zemí mimo EU clu. Jinými slovy, rozhodným faktem pro určení či odpuštění cla je to, odkud zboží vstoupí do společenského prostoru a ne to, kde sídlí firma od které jste nakoupili, anebo kde sídlí banka na jejíž účet jsem zaplatili.

zavvi pro tyto případy začala používat jiných cest, jak dopravit zboží do EU, aniž by uživatelé byli zatíženi dodatečnýmni poplatky za clo a dph. Takže např, z poslední doby mi od nich přišly zásilky, jejímž doručovatelem byli např. Austria Post, Slovenian Post apod. Není to vždy pravidlem, ale už se mi dlouho nestalo, abych u zásilek ze zavvi platil clo a dph.

Jinak pokud jim napíšete, že jste byli mimo pořizovací cenu zatíženi dalšími poplatky (o kterých jste nebyli předem informováni), proplatí vám je zpět když jim naskenujete a pošlete doklady o zaplacení (mluvím z vlastní zkušenosti).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem tenhle taky dostal a vsechno ok. Kdyz mi prijde se clem,tak ho reklamuji a necham si ho poslat znova a podruhe je vzdy bez cla. Samozrejme on to muze reklamovat u posty a vyhraje pokazde,jen je pro mne jednodussi to poslat zpet a dostat novy. Je to rychlejsi

Edit: problem s dph a clo jsem mel akorat,kdyz to byl preorder. Mozna jak pise drak3go,tak to posilaji mimo eu. No popravde,co si budem rikat, diky narustajicimu euru, uz se brzy nevyplati nic posilat, moje banka uz ma kurz 28,45 za eur

u BF4 se mi to stalo z game.uk,ze mi vypocitali clo

Upraveno uživatelem headhot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak momentálně procházím sběratelskou krizí...asi 10 obchodů my už v řadě neklaplo.. taky teď tápu jak pokračovat se sbírání dál protože momentálně sbírám hodně pro handheldy (3ds,ds a GB) a k tomu sem tam něco k Wii a NES/SNES/N64 trio.... Musím ale něco odříznout...Vůbec ale netuším co a naopak přemýšlím nad sbíráním 3DS konzolí, které mě fakt baví. Máte taky krizovky takové? Často zvažujete kam se dál posouvat ve sbírání?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu