Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Návod na aktualizaci DB 14699 programem Xebuild GUI V1.1


toro

Recommended Posts

Xebuild GUI V1.1 můžete stáhnout zde : http://xbox-360.logic-sunrise.com/

Když máte zálohu NAND a CPU klíč , tak postupujte až od bodu 3

Použil jsem část návodu JAMESOMANA na vyčtení nand a CPU key když někdo nemá zálohu NAND :

1. Vyčteme nand a CPU key

Jak zjistit aktuální Freeboot NAND:

Vytvoříme si pracovní kopii aktuální Freeboot NAND – tím se nemusíme bát o poškození NAND v konzoli .

Chceme-li výpis (kopii) NAND z Xbox 360, budeme používat program s názvem "Nand Flasher 360"

Stáhnout Nand Flasher 360 : Download Nand Flasher 360

Máte-li Nand Flasher 360 stažený, rozbalte ho a zkopírujte ho naUSB disk

V xboxu spustte FSD a vložte flešku do xka . Spustte FileManager – Usb0 – NAND Flasher

post-6740-14687158740427_thumb.jpg

Když Nand Flasher 360 dokončilo načítání vyberte výpis Nand / Flash v pravém menu, by NAND pak ukládat USB disk jako soubor s názvem orig_nand.bin

post-6740-1468715874168_thumb.jpg

Poznámka: Pokud si nejste jisti jaká je vaše konzole ( Xenon, Zypher,Falcon, Jasper 16MB, Jasper 256 MB nebo 512 MB Jasper ) , tak teď to můžete zjistit . Vidíte to na obrázku níže - revizi konzole a NAND velikost .

post-6740-14687158742776_thumb.jpg

Jakmile výpis skončí, můžete připojit USB disk k počítači a zkopírovat orig_nand.bin do PC

post-6740-14687158743879_thumb.jpg

2 . Jak zjistit CPU klíč :

Měli byste už znát CPU klíč, ale pokud ne je to docela snadné zjistit :

Připravte si fotoaparát

Zapněte konzoli tlačítkem pro vysunutí DVD

Pořiďte fotografii v ten moment když se na obrazovce objeví tato tabulka :

post-6740-14687158744583_thumb.jpg

Vezměte linky 3 a 5:

3 = E42D681ED06A6D1C

5 = 1FFD8E48C56A2058

Takže CPU klíč je :E42D681ED06A6D1C1FFD8E48C56A2058

3 . Vygenerování nové NAND :

1. Spustíme Xebuild GUI V1.1

2. V type of image vybereme pro Phat konzole Freeboot a pro Slim GGboot

3. V Motherboard vybereme typ konzole kterou máme

4. Vyplníme kolonku CPUKey

5. V Source – open vybereme originál nand který máme uložený v PC

6. V Output – save vybereme složku do které si chceme vytvořený aktualizovaný nand uložit

7. V Dashboard version nastavíme 2.0.14699.0

8. Klikneme na Generate hacked NAND image

9. Počkáme až se image vygeneruje

10. Vytvořený image přejmenujeme na updflash.bin

4. FLASH nové NAND pro Xbox 360:

Stáhnout Nand Flasher 360, pokud jste tak již neučinili, a vložte na váš USB disk.

Nyní zkopírujte updflash.bin právě vytvořený na jednotku USB.

post-6740-14687158745558_thumb.jpg

Nyní musíme spustit NAND Flasher 360 pomocí FILE MANAGERU

Jednoduše procházet soubory na USB a spustit Nand Flasher 360:

post-6740-14687158746258_thumb.jpg

Na pravém menu zvolte "Write NAND / Flash"

post-6740-14687158747235_thumb.jpg

V prohlížeči souborů, vyberte disk, USB

post-6740-14687158748497_thumb.jpg

Nyní vyberte updflash.bin, budete upozorněni, že nesmíte nic mačkat na konzoli,

dokud to pracuje

post-6740-14687158750257_thumb.jpg

Stiskněte tlačítko OK a flash NAND se provede

Poté, co se proces dokončí, bude ověřeno, jestli je vše v pořádku – vaše NAND bude flashnuta úspěšně.

Stiskněte tlačítko na obrazovce - tlačítko "vypnutí" - Shutdown

Odpojte napájecí kabel a nechte odpojený po dobu dvou minut - DÚLEŽITÉ !!!

Potom připojte napájecí kabel a pokud vše šlo OK tak konzole by se měla spustit do 14699 Dash.

Můžete si to ověřit v konzoli když se podíváte na nastavení systému:

Jak obnovím avatary?

Obnovení avatarů se provede prostě spuštěním oficiální Microsoft 14699 update, ale jen po upgradu na palubní desce 14699 pomocí tohoto návodu. Pokud spustíte aktualizaci JTAG s vyšším updatem než je aktuální , tak zjistíte, že už nemáte JTAG.

Stačí vložit do USB Stick 360 a budete vyzváni k aktualizaci, potvrdit a x360 bude znovu mít i vaše avatary .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super návod, jenom potřebuju poradit v pár drobnostech. V programu NAND flasher nemám napsaný typ mojí konzole, mám tam unknow. Mám xbox slim, tudíž jsem vyvodil že mám asi motherboard Trinity, a když Trinity zatrhnu v Xebuild GUI V1.1, samo to zatrhne GGboot namisto freeboot. Je to v pořádku? Jelikož v návodu je, že bych měl použít freeboot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam takovej dotaz právě jsem aktualizoval podle návodu od tora. Mam Xbox Falcon v3 s RGH. Vše jsem udělal podle návodu stáhl originál nand přepsal CPU key. Vybral Freeboot protože mam Phat konzoli přepsal CPU key načtl originál nand uložil modifikovaný do složky vše se vyrobilo v pořádku. Tak jsem nový nand nahrál na disk spustil Nand Flasher 360 nahrál nový nand vypnul. Odpojil jsem napájecí kabel počkal vice než 2 minuty. A když teď zapnu Xbox tak se zapne ale nic nedělá jen svítí zelená kontrolka ale nic se neděje. Co mam teď dělat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeš to muset poslat někomu kdo ti to naletuje a přehraje přes LPT nebo NAND-X pokud to nemáš.

Bloklo se ti to , mě se to stalo taky u xenona, ale trochu jinak.

Xko fungovalo po updatu v pohodě ( 14699 ) do tý doby , než sem otevřel dvířka, aby se ukázal XEll.

Od tý doby jen zelená dioda a nic se neděje. Takže přehrát znovu a pak to pude.

Vždy sem dělal update přes jtag tool, ale nemá doposud 14699 jtag dash. Tak jsem použil novej xeBuild 1.1 a už ho nechci po tomhle kiksu.

Novej 14699 jsem provedl přes : freeBOOT_ToolBox_Maker29 a žádnej problém i při otevření dvířek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeš to muset poslat někomu kdo ti to naletuje a přehraje přes LPT nebo NAND-X pokud to nemáš.

Bloklo se ti to , mě se to stalo taky u xenona, ale trochu jinak.

Xko fungovalo po updatu v pohodě ( 14699 ) do tý doby , než sem otevřel dvířka, aby se ukázal XEll.

Od tý doby jen zelená dioda a nic se neděje. Takže přehrát znovu a pak to pude.

Vždy sem dělal update přes jtag tool, ale nemá doposud 14699 jtag dash. Tak jsem použil novej xeBuild 1.1 a už ho nechci po tomhle kiksu.

Novej 14699 jsem provedl přes : freeBOOT_ToolBox_Maker29 a žádnej problém i při otevření dvířek.

Nevim jestli to nekomu pomuze, ale jeden nikdy nevi - me falcon pri spusteni pomoci EJECT tlacitka neukazuvalvubec nic, jen cernocernou tmu. Zjistil jsem, ze to dela protoze mam pripojeny jak HDMI do tv, tak redukci do AV konektoru s optickym kablem do dekoderu. Kdyz vyndam redukci a necham jen HDMI, tak to slape a je videt obraz. Nemuze to delat neco podobnyho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Nazdar potřeboval bych poradit.

Nějak nechápu jak mám spustit ten file manager?

přesněji:"V xboxu spustte FSD a vložte flešku do xka . Spustte FileManager – Usb0 – NAND Flasher"

Je nějaký návod na instalaci toho FSD do Xboxe?

Vlastním slim 250Gb,mechanika 0225 s PCB deskou Xecuter,motherboard Trinity

Jo a jen pro zajímavost při aktualizaci flashe na lt+3.0 se provádí první aktualizace dashboardu a potom flash nebo se musí jako první udělat novější flash a potom teprve atualizace Dashboardu?

Pár lidí co znám tak mi každý tvrdí něco jiného.Dle mě první flash potom aktualizace,ale nejsem si jistý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar potřeboval bych poradit.

Nějak nechápu jak mám spustit ten file manager?

přesněji:"V xboxu spustte FSD a vložte flešku do xka . Spustte FileManager – Usb0 – NAND Flasher"

Je nějaký návod na instalaci toho FSD do Xboxe?

Vlastním slim 250Gb,mechanika 0225 s PCB deskou Xecuter,motherboard Trinity

Jo a jen pro zajímavost při aktualizaci flashe na lt+3.0 se provádí první aktualizace dashboardu a potom flash nebo se musí jako první udělat novější flash a potom teprve atualizace Dashboardu?

Pár lidí co znám tak mi každý tvrdí něco jiného.Dle mě první flash potom aktualizace,ale nejsem si jistý.

A pres co ted spoustis hry? Pokud nemas FSD, tak hledej tu na foru. Je tu postup a potom uvidis. Jinak na co flash, pokud mas RGH? Pokud RGH nemas, tak nechapu dotaz....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stalo se mi to samé co Chancemu, ale chci se zeptat jestli není nějaká jiná možnost jak to napravit než to někomu poslat? Žádné zařízení nemám, takže já si to udlěat nemohu, ale jestli není nějaké nouzové řešení. Popřípadě, jestli není nějaká dobrá duše z okolí Liberce, která by mi to pomohla vyřešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 8 months later...
tak se do toho pustim po vikendu, ted musim odjet, Nova verze programu xebuild 2.081, muzete jen poradit se slimem xkem RGH prvni gen , co mam vybrat BUILD TYPE ( ecc nebo freebot), je to malinko jiny oproti navodu z v 1.1. diky

Proboha - proč by jsi to vše dělal jiným postupem znova ? Použij tu novou image vytvořenou J-Runnerem , přejmenuj ji na updflash.bin ( pokud to tak nemáš ) a šoupni to jen na flešku a použij postup aktualizace nandflasherem - podle bodu 4 !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

protoze jsem byl tak nestastnej z toho prvniho postupu ze jsem jel od zacatku. ale udelam to s tou hotovou image ,hned zitra rano.aspon dpufam poznam ze byla j runerem vytvorena uplne v poradku.

Tak pres NANDflasher vse probehlo jak melo, novy DB je tam. Ted uz jen avatary dohraju a zase nastavit FSD aby bootovalo prvni, to nekdee taky musim pohledat.. Diky za trpelivost, a u me jasny, kterej postup si priste zvolim :D

Kombinaci - vytvoreni image prej J runner, to mi prijde jednodussi nez xebuild ( hlavne jak jsem se ptal vyse, nevedel jsem co nastavit podle typu xka BUILD TYPE - novejsi verze programu ma na vyber trosku jiny moznosti, nez je zde pospano) a samotnej update pres NANDflasher. Nevim co bylo za zavadu u me, ale pustenim pres eject mi to nic naslo, porad to patralo po souboru xenon.elf i kdyz na flesce byl...ale to uz je jedno, jeste jednou THX

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po prehravani NAND se xbox zapne ale nic nedělá jen svítí zelená kontrolka ale nic se neděje,chtěl jsem jen aktulizovat DB mam RGH od kanalizatora nevite nikdo co stím

Zkus napsat co jsi delal nez to doslo to tohoto stavu. Takhle ti asi nikdo neporadi. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 years later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu