Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Flash na xbox


mefi

Otázka

Zdravím měl bych dotaz včera sem si koupil XBOX 360 slim 250GB verzi a chtěl bych se zepatat zda jde nějak zjistit jaká je v xboxu mechanika a zda jde flashnout podle různých návodů obrázků jak vypadá hitachi a lite-on sem našel že mám Lite on MFR Date mám 2011-04-12 někde sem četl že ta neflashnutelná lite-on mám pocit 1175 je až někdy od 15.8. 2011 tak bych se chtěl zeptat zda je možné že by se moje mechanika dala flashnout. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

11 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
Zdravím měl bych dotaz včera sem si koupil XBOX 360 slim 250GB verzi a chtěl bych se zepatat zda jde nějak zjistit jaká je v xboxu mechanika a zda jde flashnout podle různých návodů obrázků jak vypadá hitachi a lite-on sem našel že mám Lite on MFR Date mám 2011-04-12 někde sem četl že ta neflashnutelná lite-on mám pocit 1175 je až někdy od 15.8. 2011 tak bych se chtěl zeptat zda je možné že by se moje mechanika dala flashnout. Děkuji

Liteon 1175 to podle datumu není.Ještě je ale malé riziko v dubnu na výskyt neflashnutelné Hitachi - to zkontroluješ tak, že otevřeš mechaniku a koukneš na dvd držák.Buď má vnitřní oblouk plynulý (liteon - ok), nebo je na něm zoubek (hitachi - ko).Pokud zoubek není, tvoje mechanika jde flashnout.Zároveň na konzoli jde i RGH, který bych doporučil rozhodně víc než flash (pokud nehraješ online na xbox Live)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

JJ nevím asi sem zapoměl napsat v příspěvku že hitachi to není to sem kontroloval podle obrázku na netu zoubek nemám příště se o tom zmíním a live právě nehraju ale mám xbox koupený z herního světa v liberci a bylo tam u toho live 3 měsíce zdarma tak nwm jestli to nevyužiju ale řek bych že asi ani ne protože nic moc nepotřebuju RGH myslím taky není třeba alespoň zatím udělám flash zatím to bude stačit a časem možná RGH. Jo a ještě bych se chtěl zepatat u toho xboxu bylo psané hra kung-fu panda 2 v balení byla ale jen nějaká brožura asi to musím nějak stáhnout na live poradil by mi někdo jak? díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

U flashe musíš mít ještě na paměti, že potřebuješ hlavně když chceš hrát online ještě vypalovačku Liteon Ihas (cca 700 Kč), protože jedině tak budeš mít dobré a kompletní kopie her.Všechno ostatní může a nemusí fungovat, jedině iHAs s upraveným firmwarem na vypalování je jistota.

Ekonomicky to také není tak jednoznačné

  • Flash 500 Kč, Liteon iHas vypalovačka revB 700 Kč, média 25 Kč/kus, takže třeba 4 hry = 100 Kč, Celkem 1300 Kč, v budoucnu nutný reflash cca za 300 Kč
  • RGH 1300 Kč jednorázově, mechanika, média ani reflash není potřeba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators
Ale zase u fleše má šanci xbx reklamovat u RGH mu to nevezmou.

Tohle je velice relativní.

Když pomineme fakt, že při porušení záručních pečetí zařízení automaticky ztrácí záruku, pojďme se podívat na šance jednotlivých úprav (Flash/RGH) být uznány k reklamaci:

1) Obě metody vyžadují odstranění vnější záruční pečetě

2) Obě metody vyžadují odstranění vnitřní záruční pečetě u Xboxů, ve kterých se tyto nacházejí (pozn. Ne každý Slim ji má)

3) U metody flashování je nadále potřeba odstranit záruční pečeť z DVD mechaniky

4) U metody flashování se dle zvolené metody flashe musí:

- vyměnit PCB za odemčenou, v tomto případě se pájí a mohou být znatelné stopy po pájení

- vyměnit hlavní IC čip na PCB, v tomto případě se pájí (a ne málo) a mohou být znatelné stopy po pájení

- provést kamikaze hack, po kterém zůstane nenávratně vyvrtaná díra v hlavním IC čipu

5) U metody RGH se pájí na vrchní i spodní část desky Xboxu a mohou být znatelné stopy po pájení

Vše záleží na zručnosti a profesionalitě toho, kdo práce provádí. Mohu tě ujistit, že v 99% případů co se mi dostalo cizí práce do ruk by reklamace skončila na prvním bodě, protože lidi ty záruční pečetě sundat neumějí, nezdržují se s tím a podle toho to vypadá. V případech flashování DVD jsem viděl skutečně široké spektrum zajímavých věcí, od stop pájení kůlem dřeva, až po díru v čipu velikosti lískového ořechu.

Pořád jsi přesvědčen o tom, co jsi napsal? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zdravím,

může někdo z vás co děláte kamikaze hack, říct v čem spočívá princip tohoto hacku? Mám teda TX PCB (tímto bych rád ještě jednou poděkoval drak3go za desku a x360usb), ale než jsem se rozhodl pro flash xboxu na xecuter desku, našel jsem právě info a videa o kamikaze hacku a nejde mi do hlavy, proč se čip vrtá, když podle obrázku uspořádání spojů v čipu jsou ty dva vrtané drátky vyvedené na 35 a 36 pin.

Takže proč jednoduše nezkratnout při odemykání jen ty piny venku? Nebo ten hack spočívá v tom, že vrtáním se ty drátky přeruší a k unlocku dojde pak zkratnutím pomocí jiskry nebo lihem? Pak by ale totéž mohlo jít opět jen přerušením cest k těm dvěma pinům na desce.

Možná jsem šťoura, ale fakt mi to leží v hlavě, nedává mi to logiku :)

t-t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Zdravím,

může někdo z vás co děláte kamikaze hack, říct v čem spočívá princip tohoto hacku? Mám teda TX PCB (tímto bych rád ještě jednou poděkoval drak3go za desku a x360usb), ale než jsem se rozhodl pro flash xboxu na xecuter desku, našel jsem právě info a videa o kamikaze hacku a nejde mi do hlavy, proč se čip vrtá, když podle obrázku uspořádání spojů v čipu jsou ty dva vrtané drátky vyvedené na 35 a 36 pin.

Takže proč jednoduše nezkratnout při odemykání jen ty piny venku? Nebo ten hack spočívá v tom, že vrtáním se ty drátky přeruší a k unlocku dojde pak zkratnutím pomocí jiskry nebo lihem? Pak by ale totéž mohlo jít opět jen přerušením cest k těm dvěma pinům na desce.

Možná jsem šťoura, ale fakt mi to leží v hlavě, nedává mi to logiku :)

t-t

Princip je v tom, že na WP (Write Protect) musíš aspoň na moment dostat 3.3V (respektive odpojit ho od země, kam je standardně připojený).Ten pin zvenku

sice vede na WP, ale zároveň je to společná zem pro celý čip, takže pokud bys ho zvenku odpojil od desky případně na něj přivedl 3.3V tak to nepůjde vůbec,

právě proto, že to je společná zem (a země jsou uvnitř čipu víckrát propojený).Proto se musí přerušit právě a jenom ten WP přívod a nechat to propojení

zbytku proti zemi.Návrháři těch čipů skutečně tak naivní nejsou, aby to takhle ulehčili :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Aha, takže Bé je správně :) - že se tím vrtáním přeruší spoje na WP a lihem, protože je vodivý, se docílí krátkodobého propojení při dalším unlocku.

Každopádně, když vidím na těch videích jaká je to hodinářská práce s bruskou, tak na tohle bych asi neměl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu