Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Návod na aktualizaci DB 17489 programem J-Runner


toro

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Odpovědi 560
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

  • Moderators

Ti, kdož nechtějí čekat až team J-Runner integruje nejnovější DB 17502 do své aplikace, mohou tak učinit sami následujícím způsobem:

Vypněte v nastavení J-Runneru kontrolu a automarické stahování souborů/aktualizací po spuštění.

Překopírujte adresář 17502 z XebuildGUI adresáře do xebuild adresáře J-Runneru.

Pokud chcete použít nejnovější Dashlaunch 3.17, přepište soubory starší verze DL 3.16 v adresáři xebuild.

Totéž udělejte pro případ použití nejnovější verze xebuild 3.17.

Poté můžete v J-Runneru sestavit nejnovější image s DB 17502.

Je to přesně tak jednoduché jak je zde popsáno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

Tak jsem trochu narazil. Po provedení zápisu NAND do xboxu přes flashku, mi naběhne microsoft dash a netušímjak odsud spustím xexmenu . Poradíte? a ještě jedna věc, po aktualizaci z té flashky to po naběhnutí nabízí update from xbox live. Zatím dávám ne, je to tak ok?

PS: Xexmenu jsem tam vidět měl

Upraveno uživatelem axetom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

A ty máš konzoli s RGH připojenou k XBLive? Pokud ano, tak to je chyba. Ten update ti to potom nabízí zřejmě z důvodu, že již existujen ovější verze DB než je ta, která je zde popisovaná (17489). Pokud bys chtěl nejnovější verzi (17502), musel bys ještě udělat to, co jsem psal v příspěvku nad tebou anebo počkat, až bude aktualizovaný program J-Runner.

K tomu Xexmenu - kde jsi ho měl nahrané předtím? Na HDD / v interní paměti / vůbec jsi ho neměl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Ahoj. Mám problem. Minuly rok jsem uspešně podle tohoto navodu updatnul a uplně bez problemu. Ted mi bohuzel J-Runner píše connecting error (nemam na výběr žadne verze) a vybec nevím co stím. Zkousel jsem vypnout antivirak spoustet přes správce a furt nic. Neporadil by nekdo ? dík.

Bez názvu.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Verzi programu není nutné měnit, jak jsem psal, stačí offline obsah v podobě dashboardu, správnou verzi xebuild a dashlaunch.

TADY máš odkaz na teprve pár hodin vydané nové verze 1.18 obou zmíněných jako reakci na nově vydaný dashboard 17511 (k němuž soubory pro sestavení NAND image najdeš na odkaze taky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Poradíte mi někdo prosím, jsem v prdeli už u kroku 3. V kolonce Dash Version zadáme 17489 ( pokud volbu nemáte,tak stáhněte příkazem Add Dash - objeví se vám tabulka kde zaškrtněte 17489 a dáme opět Add Dash ) Roletku sice stáhnu, ale nic tam nemám k zaškrtnutí, takže se nemohu dostat dál. Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 5 weeks later...
V 10. 8. 2012 at 22:47, toro napsal:

Pořádně si pročtěte celý návod ! Aktualizace podle něj není složitá , ale stále někteří proto udělají chybu a potom hledají pomoc zde na foru .

J-Runner můžeme stáhnout zde : http://ulozto.sk/x2gUcpfV/jrunner-rar

Odpojte kinect a případný externí HDD,nebo flešku .

DÚLEŽITÉ !!!

Před zápisem NAND se podívejte jestli máte v xboxu xexmenu . Je jednodušší ho nakopírovat před aktualizací ve FSD , než když po aktualizaci nabíhá jen NXE . V tom případě bez xexmenu nedokážete obnovit funkci automatického nabíhání FSD . Je potřeba znovu spustit dash launch přes xexmenu .

Když máte zálohu NAND a CPU klíč , tak postupujte až od bodu 3

Návod na vyčtení nand a CPU key když někdo nemá zálohu NAND :

1. Jak zjistit aktuální Freeboot NAND v xboxu :

Vytvoříme si pracovní kopii aktuální Freeboot NAND – tím se nemusíme bát o poškození NAND v konzoli . Na to budeme používat program s názvem " Simple 360 NAND Flasher 1.3 "

1. Stáhněte si Simple 360 NAND Flasher 1.3 zde : http://www.homebrew-connection.org/s...ic-mode-added/ .

2. Na flešku dejte do vytvořené složky Simple 360 NAND Flasher jen soubor default.xex ze staženého Simple 360 NAND Flasher 1.3 .

3. Přes xexmenu,nebo file manager spusťte .

4. Pro vytvoření zálohy nand stiskněte X . Program na flešku zapíše flashdmp.bin a Simple 360 NAND Flasher.log .

5. V PC si vytvoříme složku „ ZÁLOHA „ a do ní si vložíme vyčtený flashdmp.bin , který označíme jako flashdmp 1.bin

6. Na flešce smažeme flashdmp.bin a Simple 360 NAND Flasher.log a vyčtení nandu zopakujeme

7. V PC si do složky „ ZÁLOHA „ vložíme opět vyčtený flashdmp.bin , který označíme jako flashdmp 2.bin

2 . Jak zjistit CPU klíč ( jde to dvěma způsoby ) :

1. Způsob : Zapněte konzoli tlačítkem pro vysunutí DVD a po naběhnutí XELLU si opište CPU KEY do spuštěného poznámkového bloku v PC .

U některých 4 GB slim verzí xboxu XELL nejde spustit .

2. Způsob : Spusťte dash launch , dvakrát zmáčkněte RB na ovladači a otevřete druhou řádku – systém Info . Odtud si opište CPU KEY do spuštěného poznámkového bloku v PC

Pokud máte možnost obou způsobů , tak porovnáním těchto dvou vyčtených CPU KEY můžete pro jistotu zjistit zda jste ho neopsali špatně .

Tento textový soubor si dáme také do složky "záloha " kterou budeme používat při příštích aktualizacích .

3 . Vygenerování nové NAND

Spustíme J-Runner a pokud nemáme nejnovější verzi ( nahoře musí být XBOX One ) , tak aktualizujeme

1. Do Load Source vložíme originál nand ( jinak vyčtený flashdmp 1.bin.bin ).Do Load Extra můžete vložit flashdmp 2.bin a zkontrolovat stiskem Nand Compare správné vyčtení nand .

2. Vyplníme kolonku CPU Key ( nebo se nám vypíše sama pokud se načte z PC )

3. V kolonce Dash Version zadáme 17489 ( pokud volbu nemáte,tak stáhněte příkazem Add Dash - objeví se vám tabulka kde zaškrtněte 17489 a dáme opět Add Dash )

4. Když jste spustili poprvé J-Runner a teprve stahovali dash , tak musíte možná restartovat J - Runner a zadání bodů 1.a2. udělat znova . V J-Runner Settings si nastavíme složku do které se vám uloží vygenerovaná nová nand ( Working Folder ) .

5. Klikneme na Create XeBuild Image

6. Počkáme až se nová image vygeneruje

7. Novou image najdeme ve složce kterou jsme si nastavili jako updflash.bin

8. Pokud Vám program nechce stahovat data,tak zkontrolujte jestli v J-Runner Settings máte povolené "Enable File Checks/Downloads",popřípadě vypnout antivirák .

FLASH nové NAND pomocí Simple Nand Flasheru :

1. Stáhněte si Simple 360 NAND Flasher 1.3 zde : http://www.homebrew-connection.org/s...ic-mode-added/ .

2. Na flešce ve složce Simple 360 NAND Flasher nechte jen default.xex a přidejte vytvořenou image J-RUNNEREM ( updflash.bin ) .

3. Flešku vložíme do xboxu a přes file manager spusťte . Zadejte volbou “A “ a potom start .

4. Aktualizace proběhne a xbox najede do normálního MS dashboardu .

5. Odpojovat xbox ze sítě tentokráte nemusíme - vše můžeme dělat při zapnutém xboxu .

Poznámka : Pokud děláte aktualizaci přes XELL , tak xbox MUSÍTE po proběhnutí na chvíli odpojit od napětí !

Po aktualizaci DB musíme aktualizovat také dash launch a avatary :

1. Stáhneme dash launch 3.16 třeba zde http://www.homebrew-connection.org/dashlaunch-3-16-17489-kernel-support-added/

Přes xexmenu spustíme FSD a v něm file manager .

3. Zastrčíme flešku na které máme v PC nakopírovaný nový DL 3.16 a otevřeme si ji na levé straně.

4. Na pravé straně najdeme starý DL a smažeme ho.Bude na HDD ( někdy v FSD,nebo v OnBoardMu )

5. DL 3.16 z flešky nakopírujeme místo starého DL

6. Otevřeme DL 3.16,Instaler a spustíme souborem default.xex

7. Když Vám rovnou nenabídne intalaci , tak dvakrát zmáčkněte RB na ovladači a v tabulce zmáčkneme uninstal a potom instal

8. Potom bude zase xbox najíždět při spuštění do FSD .

Aktualizace avatarů a kinectu :

1. Stáhneme již upravený $$ystemUpdate zde http://ulozto.sk/xhAHPYQ6/ystemupdate-zip ( je to bezpečný můj upload )

2. Pomocí winraru to rozbalíme rovnou na prázdnou flešku

3. Pokud je už dashlaunch nainstalovaný, musí se složka jmenovat $$ystemupdate. Pokud ještě instalovaný není tak pojmenovat na $Systemupdate. Každopádně v obou případech to musí být stejná verze, co se flashovala a flashka naformátovaná na FAT32

4. Tím je celá aktualizace hotova .

Poznámka :

Proto je také zablokované automatické čtení $systemupdate,updatovat RGH se musí jen tak jak je popsáno výše

(a tak to bude i pro všechny další a budoucí verze, princip bude stejný)

jen dva malé dotazy pro 1-proc musí být flashka prázdná pri nahravaní avatarů 2-kam se ma soubor $Systemupdate vložit. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, ColomboY2K napsal:

jen dva malé dotazy pro 1-proc musí být flashka prázdná pri nahravaní avatarů 2-kam se ma soubor $Systemupdate vložit. Dík

Fleška prázdná být ani nemusí , ale nechtěl jsem vysvětlovat kam soubor vložit (kvůli právě tvému zbytečnému dotazu ) . Když je prázdná tak jasně na flešku - nebo na prázdné to můžeš dát jinam ?? U flešky na které něco je , tak normálně jako další složka . Potom se fleška normálně zastrčí do xboxu a ten nabídne aktualizaci . Každý to asi pochopil - jen ty asi ne ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 1. 2017 at 20:06, toro napsal:

Fleška prázdná být ani nemusí , ale nechtěl jsem vysvětlovat kam soubor vložit (kvůli právě tvému zbytečnému dotazu ) . Když je prázdná tak jasně na flešku - nebo na prázdné to můžeš dát jinam ?? U flešky na které něco je , tak normálně jako další složka . Potom se fleška normálně zastrčí do xboxu a ten nabídne aktualizaci . Každý to asi pochopil - jen ty asi ne ???

Tak jsem clovek co kdyz neví nebo si neni jisty tak se zepta ale pokud me ms proto za blbce tvůj nazor nejsem z oboru jsem laik a pouhy uzivatel tak se ti omlouvám ze jsem se tak hloupe ptal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

Zdravím mám problém, aktualizoval jsem xbox (podotýkám že ne poprvé) na verzi 17511 JRunnerem. Aktualizace  FLASH nové NAND pomocí Simple Nand Flasheru proběhla snad v pořádku ale nedošlo k samotnému restartu stále svítila středová kontrolka. Xbox jsem vypnul a znovu zapnul ale stále svítí jenom středová kontrolka. Budu vděčný za případnou radu a pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 7 months later...

Ahoj. Vlákno je již nějakou dobu neaktivní a tak bych ho chtěl trochu oživit. Bydlím v okolí Teplic. Chtěl bych aktualizovat svůj xbox 360. Nedaří se mi kontaktovat uživatele Rendis který mi provedl RGH. Na aktualizaci si troufám možná i sám ale nedaří se mi postahovat vše co k tomu potřebuji.  Ani nevím jaký je nyní aktuální dostupný Dash. Je tu někdo kdo by pomohl, poradil a popřípadě nabídl stažený obsah který je k tomuto nutný? Jediné co vím že momentálně mám Dash 2.16202. FS3 a dashlaunch asi 3.05. A ještě xexmenu. Můžete mi pomoci aktualizovat konzoli? Ať již vzdáleně pomocí rad a nebo bych mohl konzoli osobně přivézt kdyby byl někdo ochotný za nějakou flašku.  RGH od Rendis funguje na výbornou. Ale asi potřebuji aktualizovat protože nové hry již se mi nedaří spustit.  Zkoušel jsem FarCry4, Forza Horizon 2 a Black ops3. A vše se mi nedaří spustit, vždy  nějaká chyba. Myslím že to bude starou verzí FW v xboxu. Díky rady a pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu